Räägime natuke erinevatel "vandenõuteooriate" teemadel.

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Re: Räägime natuke erinevatel "vandenõuteooriate" teemadel.

Postitus Postitas Morheatus » 27 Jaan 2014, 19:48

Meedial on tohutu jõud. Meie maailmavaated, arvamused põhinevad kogemustel, ümbrusest tuleneva, ümbritsevate mõjutajate läbi.

Enda kogemuste najal julgen väita, et TallinnTv ja Etv pealt olen kogu teleka vaatamise hulgast saanud näha kõige rohkem mõtlema panevaid ja informatiivseid teleprogramme. Samuti saateid elust ja olust, mis minu ümber Eesti Vabariigis ja naaberriikides toimub.

Mis puutub Telegrammi, siis sealt on läbi käinud teemasid, mida mingil põhjusel ei ole puudutatud "laiatarbe" meedias (Postimees jne..).
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/t ... pohjustest" onclick="window.open(this.href);return false;
Näiteks antud link ülal, minuni jõudnud info puhul, ei ole antud kirjutis pseudo.

Kogu mailmas, tänaval, telekas, internetis eriti, liigub igasugust materjali, mida võib kui defineerida mürana. Müra seest tuleb välja filtreerida info. Nüüd ongi küsimus, milline filter mürast sõelumiseks see õige on? Mida suurem on silmaring, seda surem on tõenäosus väärtuslikuma info üles korjamiseks.

Üks hea teema lõkkeäärde, mil kirved ja noad on eemale pandud...

mõnusat küsimuste küsimist ja arvamuste avaldamist ;)
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Jaan 2014, 19:55

Huvitav asi see inimloomus. Ärritub kergesti kui naabrimehel on sootuks teistsugune arvamus/maailmavaade. Kuigi igaüks elab meist ju ise oma elu. Mitte kellegi teise elu. Vähemalt nii peaks ideaalis olema. :roll:

Et leegid ei kustuks, väike näide sellest mis võib juhtuda kui valitsus rahvale vastumeelselt midagi susserdab: http://englishrussia.com/2014/01/24/kie ... ore-137180" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 28 Jaan 2014, 10:30

Jyrgenson kirjutas:Vabandust, püüdsin lihtsalt tuld kustutada.
Tõnu, juuresolev soovitus ei lähe kohe kuidagi kooskõlla lausega, mis iga sinu kirjutise alla ilmub.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 28 Jaan 2014, 11:57

Staarvandenõuteoreetik David Icke http://heli.er.ee/helid/1355362.mp3" onclick="window.open(this.href);return false; Teine osa http://heli.er.ee/helid/1359982.mp3" onclick="window.open(this.href);return false;
Sellise inimese seisukohtade üle võib naerda, aga tegelikult on seal mitmeid huvitavaid mõtteid...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 28 Jaan 2014, 13:11

mrWilson kirjutas: Mis see Andres Raid siia puutub? Ma arvan, et tal on üsna pohui mida sina temast arvad. :)
Loomulikult ei koti Raidi mida ma temast arvan või ei arva. Lihtsalt siiani pidasin teda arukamaks inimeseks.
Minu pahameele põhjustas see, et linna maksumaksja raha eest toimivas telekanalis istuvad inimesed tõsiste nägudega ja räägivad sulaselget valet ja rumalust. Kusjuures tegemist ei ole huumori või meelelahutussaatega. Nad esitavad valefaktidel põhinevat rumalust tõe pähe. Ja kindlasti on hulgaliselt neid, kes seda usuvad.

Haakub teemaga:
Hiljuti levis FB-s paanika, et appi-appi, kohe hakatakse Euroopa Liidus lapsi kohustuslikus korras kiibistama! Uudise allikaks olnud blogi väitis, et USA-s on see juba kohustuslik, viidates konkreetsele seadusele. Tegelikult esines tolle seaduse tekstis ainult lühend CHIP - Children's Health Insurance Program.
mrWilson kirjutas:Kas sul lapsed on? Muinasjuttu loed neile? Kui jah siis miks sa neile valetad ning mingit lauslollust räägid? Mis puutub Telegrammi ja muid taolisi väljaandeid siis tegemist on tavalise meelelahutusega. Kas sa tahaksid, et kogu meedia, sealhulgas ka internet sisaldaks ainult AK uudiseid, börsiuudiseid ja riigikogu infotundi? Kas siis on maksumaksja raha hästi kasutatud?
Lapsele loen küll muinasjuttu, aga ei väida, et jutus toimunud sündmused ka päriselt aset leidnud on. Pean siiski tunnistama, et lapse usku jõuluvana ja päkapikkude olemasolusse ei ole ma veel söandanud purustada :)
Telegram ei ole minu teada nimetanud end meelelahutusportaaliks. Aga tõepoolest, ulme valdkonda kuuluvad artiklid moodustavad seal praegusel hetkel vähemuse.

Jantsi poolt viidatud "Hallo kosmos" saatel on väga hea eessõna: "...ei pretendeeri tõele, ei kinnita, ei propageeri..."

Mitte alternatiivmeedia, teistsugune maailmapilt või teistsugune arvamus ei ole mulle vastumeelt, vaid kontrollimata lausvale serveerimine tõe pähe.

Igatahes "Hallo kosmos" lisandub minu podcastidesse, kuulan kojusõidul ja avardan maailmapilti :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Jaan 2014, 14:12

Taimo kirjutas: Minu pahameele põhjustas see, et linna maksumaksja raha eest toimivas telekanalis istuvad inimesed tõsiste nägudega ja räägivad sulaselget valet ja rumalust.
Aga kust sa tead, et nad sulaselget valet rääkisid? Kas sellepärast, et sa tugined oma emotsioonile- oled harjunud uskuma seda mida sulle on maast ja madalast pähe taotud, ehk teisisõnu sa lihtsalt keeldud vastupidist uskumast kuna see tundub nii totter või tegelikult ka sa omad ümberlükkamatuid tõendeid otse ALGALLIKAST?

NB! Televiisor ja ajaleht ei ole algallikas. :mrgreen:

Selgituseks: Ma ise ei kuulu nende hulka kes selliseid teooriaid PIMESI usuvad. Samas ei kuulu ma ka nende hulka kes kohe raiuvad kui vale ja jabur see kõik on ning seega teisitiarvajaid avalikult ja vähem avalikult lollideks sõimavad. Mulle meeldivad igasugused vandenõuteooriad (uskuge mind ma ei ole peast segane :) ) kuid samas üritan jääda suht neutraalseks ning üritan kogu sellest infomürast, nagu Morheatus juba ütles, ENDA JAOKS olulise välja filtreerida.

"Hallo, Kosmos" on hea saade, kuulan isegi huviga.
Ah, minge metsa...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 29 Jaan 2014, 13:45

mrWilson kirjutas: Aga kust sa tead, et nad sulaselget valet rääkisid? Kas sellepärast, et sa tugined oma emotsioonile- oled harjunud uskuma seda mida sulle on maast ja madalast pähe taotud, ehk teisisõnu sa lihtsalt keeldud vastupidist uskumast kuna see tundub nii totter või tegelikult ka sa omad ümberlükkamatuid tõendeid otse ALGALLIKAST?

NB! Televiisor ja ajaleht ei ole algallikas. :mrgreen:
Heakene küll, vaatame neid väheseid kontrollitavaid väiteid, mida tolles telesaates välja toodi.
* Väide: on olemas võimas UCC dokument nr 2012114776, mille alusel on tühistatud kõik pangalaenud.
Kordagi ei räägitud tolle dokumendi tegelikust sisust. Tegemist on vormiga UCC-1 financing statement http://en.wikipedia.org/wiki/UCC-1_financing_statement" onclick="window.open(this.href);return false;
See vorm on mõeldud laenu lisatagatiseks oleva vara kindlaksmääramiseks ning annab võlausaldajale õiguse omandada ja müüa dokumendis märgitud vara, kui võlgnik ei täida tähtajaks oma kohustusi.
Organisatsioon One Peoples Publik Trust (OPPT), mis väidetavalt esindab kõiki maailma inimesi, on kasutanud seda vormi iseäralikul moel. Algselt tegid nad vormikohase financing statement'i, kus võlgnikuks on "Charles C. Miller (an artifitial person & legal fiction)", lisavõlgnikuks "Charles C. Miller d/b/a Charles C. Miller" ja kindlustatud isikuks "Charles C (inital only) Miller". Varaks on märgitud kõik Charles C Milleri varad, õigused, kohustused. Telesaates mainitud dokument 2012114776 on üks paljudest hiljem esitatud lisadest tollele algsele financial statementile, kus võlgnikeks on märgitud:
BANK FOR INTERNATIONAL SETTLEMENTS (BIS)
THE ONE PEOPLE, CREATED BY THE CREATOR, STATES OF BODY
THE (FORMER) UNITED STATES FEDERAL GOVERNMENT
(FORMER) UNITED STATES
THE (FORMER) SEVERAL STATES OF...
AND ANY AND ALL INTERNATIONAL EQUIVALENTS
CHARLES C. MILLER (AN ARTIFICIAL PERSON & LEGAL FICTION)
CHARLES C MILLER (AN ARTIFICIAL PERSON & LEGAL FICTION)
CHARLES C. MILLER D/B/A CHARLES C. MILLER
Kindlustatud isikuks The Public Trust.
Tagatiseks oleva vara lahtrisse on aga kirjutatud, et Bank For International Settlements-i (keskpankade organisatsioon http://en.wikipedia.org/wiki/Bank_for_I ... ettlements" onclick="window.open(this.href);return false;) ning tema liikmete ja allstruktuuride põhikirjad on tühistatud. Kuna ametkonnad ei ole selle dokumendi kohta esitanud vaiet või vastulauset, siis arvab OPPT, et dokument on muutunud seaduseks. Niisiis on OPPT, kasutades laenu- ja varasuheteks mõeldud vormi, tegelenud enda arvates seadusloomega. Selliseid OPPT poolt kirjutatud financing statement-e ja lisasid on kokku üle neljakümne. On võhikulegi selge, et need paberid ei oma mitte mingit juriidilist jõudu.
Allikas: http://i-uv.com/oppt-absolute/original- ... c-filings/" onclick="window.open(this.href);return false;
Artikkel, kus OPPT tegevus arusaadavalt lahti seletatud: http://one-vibration.com/profiles/blogs ... uio09JaS70" onclick="window.open(this.href);return false;

*Väide: Ameerika kaubanduskoodeks UCC kehtib ka Eestis, kuna Eesti Vabariik on USA-s registreeritud äriühinguna. Seda tõendab veebileht http://www.manta.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Manta.com on ettevõtete veebikataloog, kuhu iga soovija saab oma ettevõtte lisada. Tõepoolest, keegi kasutaja "Olen Lammas" on sinna lisanud ettevõtte "The Republic Of Estonia Government Of"
Allikas: http://www.manta.com/c/mtbw6q1/the-repu ... ernment-of" onclick="window.open(this.href);return false;

Aga päris huvitav uurimine oli :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 29 Jaan 2014, 15:44

Sa oled asja päris suurelt ette võtnud. :) Mina siin üritan palehigis Jürgensoni signatuuri järgida kuid sina tuled ja rikud kõik ilusa oma uurimustööga ära. :mrgreen:

Siiski olen jätkuvalt (et mitte öelda kangekaelselt) nõus, et asjad ei ole vaid must-valged. 8-)
Ah, minge metsa...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 29 Jaan 2014, 16:03

mrWilson kirjutas: Siiski olen jätkuvalt (et mitte öelda kangekaelselt) nõus, et asjad ei ole vaid must-valged. 8-)
Selle väitega olen absoluutselt nõus!
Cheers! 8-)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 03 Veebr 2014, 18:25

Et mitte sütedel kustuda lasta, minge "Hallo, Kosmos" saate lehele: http://r2.err.ee/saated?saade=285&sub=292" onclick="window.open(this.href);return false; ning arhiivist otsige välja "Arvo Soomets - 02. veebruar". Selles saates puudutab Arvo Soomets (mees, kes oli ravimitööstusega lähedalt seotud) muuhulgas ka põgusalt ravimitööstuse telgitaguseid. Samuti räägib ta ka muud põnevat ning oma nägemust asjadest: kvantfüüsikast, teadvusest ning eriti meeldis mulle tema seisukoht nn. pseudoskeptikutesse (mitte segi ajada skeptikutega) ehk lühidalt öeldes eitajatesse. Raadiosaade on peaaegu kolm tundi pikk kuid tasub kuulamist ning mõtisklemist.

Lisa: Pseudoskeptitsism: http://en.wikipedia.org/wiki/Pseudoscep ... skepticism" onclick="window.open(this.href);return false;

8-)
Ah, minge metsa...

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 05 Veebr 2014, 11:55

Ma kavatsen paljastada, et kõik vandenõuteooriad on vandenõu rahva hirmutamiseks ning manipuleerimiseks käputäie inimeste poolt. Täpsemad detailid vajavad veel uurimist, aga varsti avaldan oma paljastustest 18 paksuköitelist raamatut ning annan loengu Saku Suurhalli täismajale! :mrgreen:

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 05 Veebr 2014, 13:57

Mõtlesid ikka täis majale?
Pilt

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 05 Veebr 2014, 15:06

Jants kirjutas:Mõtlesid ikka täis majale?
Pilt
Üks ei välista teist, peaasi et piletiraha maksavad. :twisted:

Tõsisemalt.
Kuulasin eile David Icke'i. Täitsa huvitav oli. Muuhulgas mainis ta, et new age, ateism, teadus - need kõik on religioonid. Aga globaalse vandenõu teooria? Minu arvates palju rohkem religioon kui nii mõnigi teine selles loetelus. Ilmutus, ärkamine, tõekuulutaja, jüngrid, jutlus suurele saalile. Kuidagi väga tuttav, kas pole? Samas on hariv ja huvitav uurida, mis ühe või teise religiooni taga tegelikult peitub, olgu selleks siis islam, budism või vandenõuism.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 05 Veebr 2014, 15:43

Vandenõuism kõlab igatahes hästi. :D

Ilmselt see, et nö. "vandenõuteooriatest" on tehtud mingi palagan on ilmselgelt meedia süü. Esiteks selline asi müü kole hästi ning teiseks naeruvääristatakse teatud kahtlemisi meelega, et nö, hämada. Muidugi on suur hulk ka neid "üle võlli keerajaid" kes lisavad kogu pudrule veel omakorda põnevust ja võdinaid.
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 05 Veebr 2014, 23:47

Tundub et kõik uued ja uuesti avastatud õpetused ja religioonid lähevad tänapäeval äriks kätte. David Icke puhul huvitab et kustmaalt lõppes siiras tõeotsija, kelle mõtete üle avalikult naerdi ja kust algas "ärimees", kes reklaamib agaralt oma uut ilmuvat raamatut ja naudib kuulsuse sära? Tegelikult huvitab mind see et kui ise kunagi nö. valgustatuks saan, kas siis on võimalik sellest kuulsuse ja raha saatanast kuidagi mööda hiilida?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Veebr 2014, 00:03

Arvan, et David Icke'i puhul on pigem tegemist siira uskujaga sellesse mida ta teeb. Vähemalt alguses. See, et ta kogemata kuulsaks sai ja raha sisse tulema hakkas on ainult boonuseks. Mis ta siis oleks pidand tegema? Ütlema, et sorry, I don't need your money? :D Eks tänapäeval ongi kõik puhas pisness. Isegi ristiusu kohta on öeldud, et see on maailma suurim äriplaan.

Aga sa Jants proovi ilma rahata elada, vaata kuidas õnnestub. Tee alustuseks näiteks üks rahavaba kuu. :)
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Veebr 2014, 01:12

mrWilson kirjutas:
Aga sa Jants proovi ilma rahata elada, vaata kuidas õnnestub. Tee alustuseks näiteks üks rahavaba kuu. :)
Elatud küll nii. Kõlab masohhistlikult, aga aeg-ajalt igatsen neid aegu tagasi kui rõõmu sai tunda elu lihtsatest asjadest. Praegu on rohkem raha aga rõõmu tunda millest? Rahast? Rahaga käib kaasas mingid pahed ja võitlus et mitte neist pahedest ennast orjastada lasta. Võib- olla kõige õnnelikum ongi inimene, kellel on piisavalt raha et omale kõhutäidet ja katusealust lubada aga mitte rohkem,

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Veebr 2014, 01:32

Kahjuks siin ei ole see võimalik (vähemalt elust rõõmu tundes mitte). Ei lasta sul siin maarjamaa metsades robinsoni mängida. Ikka leidub keegi kellele sa jalgu jääd. Meie elukorraldus on juba sedasi sätitud, et sa lihtsalt pead võlgu olema. Koli parem indiasse. :)

Aga sarnaste huvidega mees on(oli) kohe varnast võtta: viewtopic.php?f=5&t=38#p291" onclick="window.open(this.href);return false; tõsi küll, ei saanud temagi päris 0 rahaga (kui ka kuld rahaks lugeda) hakkama kuid minimaalselt siiski. Oht on ainult selles, et kui oled juba kaua üksi elanud siis võid ise kah igasugustest reptiilidest ja muudest vallatutest elukatest pajatama hakata.
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Veebr 2014, 02:02

Kui vandenõuteooriate ja reptiilide juurde tagasi tulla siis mingi mõte jutul tegelikult on. Mulle on ka vahest tundunud et siin maapeal elab mitte üks vaid mitu liiki olendeid, kes ennast inimestena esitlevad. ;)
Toon näite. Kuskil seal kaugel elab Ameerika president. On ta Bush või Obama, vahet pole-sama liik. Kui tekkis soov Iraaki rünnata anti nõusolek nii et silm ka ei pilkunud, teades väga hästi et tagajärjeks on tuhanded või kümned tuhanded süütutest ohvritest tsiviilelanuikud. Pange nüüd ennast presidendi asemele ja mõelge, kas või mida ise teeksite ja tunneksite? Arvan et siinse foorumi kasutajad oleksid oma otsustes inimesed mitte reptiilid...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Veebr 2014, 02:06

Aga kust me üldse võtame, et lisaks kõigele sellele mida me seni teame ning näinud ja käega katsunud oleme ei ole olemas veel midagi? Põnevam, ilmselt ka lihtsam on elu neil kes uutele asjadele rohkem avatud.

Kuidas suhtuda sellesse, et kui inimene on raskelt haige kuid tänapäevane moodne meditsiin ei ole vaatamata pingutustele suutnud aidata kuid millegipärast on ta oma haigusest võitu saanud just tänu paljude jaoks põlatud "soolapuhujaile". Sarnaseid näiteid ei ole mitte üks ega kaks, ilmselt enamusel meist on mõni tuttav või tuttava tuttav kes on elavaks näiteks.
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Veebr 2014, 02:27

Kindlasti on. Näiteks olen isliklikult, täiesti oma silmaga näinud nähtust mida nimetatakse orbiks. Hõljus ja liikus pikalt lumise maapinna kohal. Mis ta oli, ma ei tea. Üldiselt pean ennast skeptikuks, aga vot sellele nähtusele ükski seletus peale ei hakanud...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Veebr 2014, 10:57

Selle peale oleks nii mõnigi mees öelnud, et ära rohkem peale võta. :D Tea kas peaks teema pealkirja uuesti ära muutma. Meil siin jutt kipub juba vaikselt paranähtustele.

Aga liigume edasi. Praeguse hetke värskeim vandenõuteooria on muidugi Sotši taliolümpiamängud mille eelarve oli väidetavalt 50 miljardit USA dollarit. Eks igaüks ise otsustagu kui palju sellest panustati otseselt olümpiamängudele. :twisted:

Eks sarnaseid artikleid ole veelgi: http://olympia.postimees.ee/2677136/pii ... miljardeid" onclick="window.open(this.href);return false;

Kogu sellest karnevalist on üks tore dokfilm vändatud nimega "Putini mängud". Vaata siin: http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=146198" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist