Kui on kriisisituatsioon - koroonaviirusest ja muust

Räägi vabal, ent huvitaval teemal.
Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kui on kriisisituatsioon - koroonaviirusest ja muust

Postitus Postitas Jants » 26 Mär 2020, 23:03

On küll jah. Suvalisel argipäeva õhtul on sama palju inimesi kui varem nädalavahetusel kõige aktiivsemal ajal. See on muidugi hea näide sellest et inimesi ei ole võimalik niisama lihtsalt majadesse lukustada-kui linnas ei saa jalutada või poodelda, minnakse loodusesse. Kui looduses ei lubata olla minnakse lõpuks vist lõhkuma ja riiki kukutama.

Nohikut vist isegi nägin korraks tähetorni parkla lähedal jalgrattaga...sõitsin fätiga sealt mööda.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Mär 2020, 11:12

Siis vist olin trenni lõpetamas, seal tavaliselt istun pingile, panen mütsi pähe ja kesta selga. Mäest alla lennates on tuul valus veel, pole maikuu.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 31 Mär 2020, 13:08

fred7 kirjutas:
25 Mär 2020, 15:35
hei kriisisõbrad, nüüd kui paljudel on võimalus karantiinis olles vahepeal ka metsa eksida, siis kas hetkel on miskit viirusevastast või immuunsust tugevdavat tee materjali saada?
Kasemahla jookseb, selles peaks ka palju mineraalaineid/vitamiine olema.
Praegu on metsas juba karulauku. Varsti kasepungi ja kuusekasve. Olen puude teemal kokkuvõtte teinud, ehk on abiks:
https://loodustuba.wordpress.com/puud-aitavad/
valmis viirusevastane on elupuuõli, peletab ka puuke, leiab "müük" alt. ;)

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Mär 2020, 13:21

Laupäeval jõlkusin kuskil Viljandimaa ja Valgamaa piiril, esimesed sääsed said oma osa. Hommik oli öökülmaga, aga ca 13-15 ajal võis üle 10 kraadi sooja olla küll.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Apr 2020, 12:30

Igaüks saab ise fakte kontrollida ja oma arvutused teha aga sellele
https://www.youtube.com/watch?v=JnXzGB1 ... ture=share
toetudes on koroona osa üldises suremuses laias laastus tühine võrreldes muude
surma põhjustega, milledest nüüd osa ka kasvavad veelgi, kuna suur osa tavameditsiinist on peatunud praegu.
Elu on jube ohtlik asi, võib surmaga lõppeda.
joon jõest, söön jõest

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 02 Apr 2020, 12:58

Üldises suremuses on koroona praegu marginaalne kuna tema levik maailmas on jätkuvalt marginaalne, leitud positiivseid on suurusjärgus miljon, mida on väga vähe. See muutub kiirelt laiema levikuga, ameerikamaa saab siin heaks illustreerivaks materjaliks, NY-s on koroona surmapõhjuste top 3-s juba, olles sinna jõudnud vaid mõne päevaga. Igasugu gripijuttude juurde sobiks illustratsiooniks materjal sellest, kuidas hooajalise gripi puhul haiglad lõplikult umbes on ja laibad riita laotud. Ei tule nagu ette sellist asja igal aastal.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Apr 2020, 15:29

Probleem on selles, et koroonaviirus on palju nakkavam ja paljudel inimestel on ikka veel pohui. Täna käisin poes. Inimesed kenasti 2m vahedega kassajärjekorras. Äkki ilmub mingi vana ja astub minu taga seisvale mehele külje alla ja ütleb, endal nägu irvel, et näe kõik seisavad 2m vahedega. Selle peale öeldi talle, et jah, väga õige, nii peabki praegu seisma. Selle peale tõmbus vana nägu tõsiseks ja ta taganes pikkivaheks. Jäi mulje, et ta kuulis sellest esimest korda.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Apr 2020, 22:55

Mind ei ehmata mitte niivõrd viirus, kui lääne ühiskonna võimetus adekvaatselt reageerida. Veidi meenutab teist ilmasõda, kus sõjaks ei oldud ei valmis ega osatud adekvaatselt tegutseda. Paar aastat võttis aega, palju inimesi suri iseenda või teiste rumaluse ja naiivsuse tõttu.
Ja natuke selline tunne on, et keegi ei tahagi aru saada. Tegelikult pole vist ükski lääne riik teinud mingi valimi põhjal elanike testimist, et selgitada välja, palju tegelikult haigeid võiks olla. Hiinlased vist tagantjärgi uurivad.
Erinevad ametnikud ajavad pr-retoorikat suust välja, et juriidiliselt jokk oleks ja ametikoht säiliks.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 03 Apr 2020, 12:59

Island vist üritab teha laialdasemat testimist kuna rahvast vähe, aga üldiselt on kõigil testimise võimekus rahvaarvu suhtes väga madal.

Meditsiinisüsteem on umbes kuna koroona nakkab kergelt, saadab paljud haigemajja, tervenemine võtab palju aega ja ravi praktiliselt puudub. Kui kohad kinni siis uutele peab viisakalt ust näitama, mis tõstab suremuse juba kõvasti kõrgemale kui see paar protsenti. Sisuliselt tähendab see raskete sümptomite puhul kindlat surma kui intensiivi ei saa, aga et paljuräägitud 21.sajandil abi ei saa on ju mõeldamatu.

Euroopas on nullgrupp Rootsi näol olemas, eks kunagi tehakse sellest eksperimendist kõvasti uurimusi. Kahjuks tundub et ka Rootsi ei ole enam nii vaimustunud kui esialgu, raskeks läheb rahvale seletada et nad on ise süüdi kuna ei käitu mõistlikult ja potentsiaalselt kümned tuhanded surnud on täiesti okei ja plaanipärane.

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 18:01

Probleem ongi ravis. Valesti ravides lööb kopsu. Paremaid tulemusi pidavat saama malaaria ravimitega. Vanal ajal raviti malaariat vesipaju koorega. Kui koore võtmise aeg tuleb, võtan, teen.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 03 Apr 2020, 19:29

Oehh. Mulle on alati tundunud et siin foorumis on laia silmaringiga inimesed ja edasorti heietamist toimu. Kuni tänaseni.

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 03 Apr 2020, 19:56

Ma mõtlesin ka, et siin on arukad inimesed koos, et jagan kogemusi. Ise olen viimased 17 aastat ilma ravikindlustuseta olnud, apteeke, arste pole tarvis läinud. Laps kes saab kohe 18a. pole medikamente tarvitanud, koolist pole päevagi puudunud v.a. nüüd seoses eriolukorraga. Juu siis eksisin, andke teada, võin foorumist lahkuda. ;)

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Apr 2020, 22:28

Valguse Matkad kirjutas:
03 Apr 2020, 18:01
Probleem ongi ravis. Valesti ravides lööb kopsu. Paremaid tulemusi pidavat saama malaaria ravimitega. Vanal ajal raviti malaariat vesipaju koorega. Kui koore võtmise aeg tuleb, võtan, teen.
Kust kohast sa nüüd võtad selle *Paremaid tulemusi pidavat saama malaaria ravimitega* ? Sellist edukat ravimist tänasel päeval ei saa niimoodi teha, et keegi sellest ei teaks, järelikult pole olnud edukat ravimist. Kust kohast sul tuleb see PIDAVAT , netist lugesid ?
Mul on meelde jäänud Näkimadalatest , et kui must surm saabus saareriiki, siis pandi pestivahid välja, mis moodsas keeles on karantiin, kindlasti on sul ka mingi salajane taim, mis tuleks tasku panna, et ükski koroona külge ei hakkaks ?
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 03 Apr 2020, 22:59

Sience Magazine: "‘This is insane!’ Many scientists lament Trump’s embrace of risky malaria drugs for coronavirus"

https://www.sciencemag.org/news/2020/03 ... oronavirus

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 04 Apr 2020, 08:38

sepaonu kirjutas:
03 Apr 2020, 22:28
Kust kohast sa nüüd võtad selle *Paremaid tulemusi pidavat saama malaaria ravimitega* ? Sellist edukat ravimist tänasel päeval ei saa niimoodi teha, et keegi sellest ei teaks, järelikult pole olnud edukat ravimist. Kust kohast sul tuleb see PIDAVAT , netist lugesid ?
Mul on meelde jäänud Näkimadalatest , et kui must surm saabus saareriiki, siis pandi pestivahid välja, mis moodsas keeles on karantiin, kindlasti on sul ka mingi salajane taim, mis tuleks tasku panna, et ükski koroona külge ei hakkaks ?
Ma suhtlen mitmete teadlastega, üks geeniteadlane, kes on ka ülikoolides õppejõud, ütles. Me koos teeme selle pajukooreravimi.
Tasku panemiseks pole mul midagi. Elupuuõli kasutamine on mind, mu peret, sõpru-tuttavaid senini gripiviirustest säästnud. Mul endal pole nohu ega muud sellist vist kümme aastat juba olnud.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 04 Apr 2020, 09:30

Kõiksuguste rahvaravide koha pealt on üks hea maaletoov näide Vigala Sassi saatus. See on suur õnn, kui oled nii terve, et sind aitab ainult rahvaravi aga tegelikkus on see, et riiklikult rahastatav nn tavameditsiin on sellest ikka peajagu üle. Teadmised selle kohta, kuidas tervist hoida, ei tule muidugi teps mitte kahjuks, ükskõik millise meditsiini praktikaid järgides. Parim strateegia ongi ju haigusi ennetada aga ega keegi meist kuskil mulli sees ka elada ei tahaks. Ravimine on juba tagajärgede parandada püüdmine.

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 04 Apr 2020, 10:38

Vigala Sass oli "viinakuradi küüsi sattunud".
Alati võiks varuks olla variant B, juhuks kui tavameditsiin pole enam kätte saadav.
Ravimtaimedele on "karuteene" teinud apteekides müüdavad taimed. Valdavalt kasvatatakse ravimtaimi põldudel, kuid taim saab oma toime pinnasest, mikroelementidest. Väärtuslikud on looduses kasvavad taimed. Ka seemned mängivad rolli. Toon võrdluseks sidrunmelissi (praeguse viiruse puhuks immunsüsteemi tugevdamiseks soovitatakse),esimesel pildil on uus sort st. tänapäeval müüdav, teisel pildil on vana sort
Manused
meliss.jpg
IMG_9655-001.JPG

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Apr 2020, 15:07

scabere kirjutas:
04 Apr 2020, 09:30
Kõiksuguste rahvaravide koha pealt on üks hea maaletoov näide Vigala Sassi saatus. See on suur õnn, kui oled nii terve, et sind aitab ainult rahvaravi aga tegelikkus on see, et riiklikult rahastatav nn tavameditsiin on sellest ikka peajagu üle. Teadmised selle kohta, kuidas tervist hoida, ei tule muidugi teps mitte kahjuks, ükskõik millise meditsiini praktikaid järgides. Parim strateegia ongi ju haigusi ennetada aga ega keegi meist kuskil mulli sees ka elada ei tahaks. Ravimine on juba tagajärgede parandada püüdmine.

Nõustun. Arutlen endasiisi sedase, et rahvameditsiin on hea profülaktiliseks ennetuseks, et haigused nii kergelt külge ei võtaks. Tugevdavad immuunsüsteemi jne. Aga kui asi on juba hulluks läinud, siis pole ürtidega enamasti midagi teha. Nendes sisalduv raviva aine konsentratsioon pole piisavalt suur. Siis tuleb ikka arsti juurde minna kes diagnoosib ja määrab ravi. Loomulikult ei saa me ümber ka platseebi efektist kus hädas olev inimene on valmis uskuma ja proovima kõike.
Ise olen elus ühe korra haiglaravi vajanud, aastas nädalakese on ehk kergemat sorti nohu, arstlikus kontrollis käin regulaarselt, perearsti olen viimase viie aasta jooksul ühel korral külastandu. Teed üritan enda korjatud taimesest keeta, söön marju jne. Senimaani on hästi läinud.
Infosse, mis keegi kuskil "arvas, tundis, mõtles" suhtun skeptiliselt, aga olen valmis ära kuulama. Aga kui keegi hakkab jahum, et puu hing tuli minu sisse siis on aidaa. Elu on elu, porgand on porgand.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 04 Apr 2020, 15:29

Ma naisega koos olen kõiki jäägeterveks nõuandeid võtnud tõsiselt ja kannatanud marketis ninasügelemist ja hoolega mõelnud, et mida ja mis järjekorras ma midagi katsun ja mida ma katsun järgmine päev jms
Eile naine klõpsas naljapärast/igavusest pildi, kus ma sahmisin poekraamiga köögilaual ja üks itaalias elav sugulane mainis, et tubli aga miks sul kotid köögilaual on, et seda ei tohi üldse teha. Küsisin vastu, et kuhu ma need panema pean siis, põrandale vä. Jaa, just. Põrandat ju keerulisem kontrolli all hoida ja raskem pesta ka. Mul oli köögilaud nn must ala ja eemal tasapind puhas ala. Siis on meil veel reheall selline ala, et saage siin ise ajapikku puhtaks. Täna keegi molus sheeris seda ja äkki kellelegi kasuks.
https://www.youtube.com/watch?v=fW-mCZA7AO0
joon jõest, söön jõest

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 04 Apr 2020, 17:36

Jaa.... on ilmunud uus nähtus-koroonaviha!
Hommiku käisin kahes poes, motonetis ja kodulähedases rimis. Motonetis kassajärjekorras nooremapoolne mees pistis kisama, et pensionär meetri kaugusele sattus, rimi külmkapi ees läks samal teemal päris ropuks sõimamiseks.
Mõlemal juhul olin pealtnägija rollis.
Tundub, et hakkab ajudele see koroonajant.
Manused
corona.jpg
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Apr 2020, 21:30

Mustamäe turult käisin täna läbi, kalaleti esine oli punnis penskareid täis. Eemalt hõikasin, et pange 2 linaskit.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Apr 2020, 21:59

Aga ka minus on see kahtlev osa, kas kas üks surm on teisest õilsam, ma ei saa seda salata. Ilmselt on vanadusse suremine üsna marginaalne.
Aga ma olen ühiskonnaga solidaarne. Mul on kalduvus ilma palaviku, nohu ja köhata viirushaigusi põdeda, väga tõenäoline on, et ei märka haigust, kas suren seejuures või mitte. Seepärast hoian eemale teistest.
(ps, ma ei tea, kas pildi andmed on õiged, aga tunduvad realistlikud)
Pilt

Valguse Matkad
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Valguse Matkad » 04 Apr 2020, 22:34

Värskemate andmete järgi on 27198 surma, see teeb 7,8 miljardi juures 0,0003 %.

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Apr 2020, 11:48

Mõnes mõttes ei näita see % midagi, sest me isegi ei tea, paljude küünla kustumises tegelikult kroonaviirus viimane piisk oli. Testimise % on ikka väga väike. Ja me ei tea numbrit, paljud meie seas on märkamatult haiged ja paljud märkamatult tervenenud.
Ma olen tähelepanelik inimene. 2 nädalat enne eriolukorda käis Tallinnast köhimise laine läbi. Nägin, et paljud inimesed tarvitasid erinevaid pulbreid, mis enesetunnet parandavad. Mul on selline kalduvus, et märkan eriti neid asju, mida ei taheta, et märkan. Ühel päeval tundsin isegi, et võib-olla pole muga kõik korras, kuigi ei köhinud ega polnud palavikku. Paranoikuna ma ei välista versiooni, et 1 nakkusring käis enne suurt kisa läbi juba. Ja surmad tulevad veidi hiljem tüsistustest, nende alguse aeg sobib ka enamvähem. Võimalik, et esimese ringi elavad ka vanainimesed üle. Aga kuna läbipõdemine immuunsust ei anna, võib tulla mitu ringi, aga see on vanainimesele ja kroonilisele haigele liig.
Aga seada juttu võite võtta pigem katkendina ulmejutust. Lihtsalt käisin välja ühest paljudest mudelitest, kuidas see haigus populatsioonis võib toimida.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 05 Apr 2020, 15:32

Tuleks gloobaalsest vaatest mõne pisema lapi peale ja ühtlasi ka arvudes paremini hoomatavate suurusjärkude juurde - kui Bergamos oli viimasel 5 aastal märtsis lahkunuid stabiilselt 200 ümber (185 - 255), siis tänavu oli neid 881 . Surmade arv perioodis läbi aastate, väga lihtne ja aus mõõdik, võtab näiteks arvesse nii liikumispiirangute tõttu vähenenud liiklussurmad kui ka kaudselt covid-olukorra tõttu fataalse pöörde võtnud juhtumid.

Aandmed siit - https://www.bloomberg.com/opinion/artic ... death-toll , üldiselt abiks lugemine ka statistika tõlgendamisel ning perspekiivi asetamisel.

Vasta

Mine “Lõkkejutud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 28 külalist