Servast serva 2011 ehk kuidas mitte läbi Eestimaa matkata

Pikemad kirjed ja põhjalikumad ülevaated sinu matkast.
alax
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Servast serva 2011 ehk kuidas mitte läbi Eestimaa matkat

Postitus Postitas alax » 10 Dets 2012, 21:29

Neid paari päeva lugedes tekkis küsimus, et kui vihm ja märgus teie jaoks nii hull on, oleks võinud ju matka planeerida ilusamale ilmale. Matka alustades peaks ju olema lausa kohustus lähipäevade ilma uurida? Teie marsruut oli planeeritud piirkonda, mis on aastaringi üsna märg(sellest aastast ei tasuks üldse rääkida), kuid ikka tundus nagu see oleks olnud teile üllatuseks? Kui lugesin, tundus, nagu matka ajaks oleks sügis, oktoober või november. naljakas
Kui ilma valida ja oodata, siis jääks meie kliimavööndis enamik matkasid tegemata. Mina käin matkamas siis, kui aega on ja lausa koerailm ei ole.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 11 Dets 2012, 09:23

No tõepoolest - inimene võtab ennast 12. päevaks muudest kohustustest priiks, vaatab ilmateadet ja otsustab, et oi-oi vihm tulekul, lähen kunagi hiljem!
On ikka tõesti vilets matkaja, kes kõnnib läbi Eesti üksi, ilma kõrvalise abi ja varude täiendamiseta.
Näiteks minu jaoks ongi matkamise juures üks paljudest nauditavatest asjadest see, et ma õpin igal matkal midagi uut ning saan teada, mida võiks järgmisel korral paremini teha.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 12 Dets 2012, 18:16

peetrike kirjutas:Plaanid võivad küll suured olla, kuid reaalsuses kipuvad asjad teinekord teisiti minema. Näiteks kuna mul polnud eelnevalt halva ilmaga matkamise kogemust, siis ei oodanud ma, kui hävitavalt mõjub moraalile mitmepäevane märg ja külm olek. Eriti veel kui oled üksi kusagil märjas metsas. Aga eks neid suuri plaanipidajaid ning siis reaalsusega näkku saanuid on ikka olnud ning saab alati olema. Vaata kasvõi 'Otsemonid lähevad Tallinnast Tartu' või 'Taigar kõnnib ümber Vormsi'.
Ega jah...Minu vormsi matk ei näinud pooltki selline välja kui ma oleks soovinud. Esiteks lugedes matkapäevikut mis on kirjutatud aastal 1989 sama matka kohta, kus kõik on väga ilus ja puhas, kuid ise kohale minnes, avastad, et selle 20+ aasta jooksul on saar täis kasvanud ning tutkitki sa saad mööda kalda äärt käia. Aga eks vigadest õpitakse ja liiga suuri ootusi ning lootusi ei tohi kunagi seada. Suvel nüüd tuleb kordusmatk ja eks iga matkaga õpid natuke ja arened. :)

Kasutaja avatar
Andreas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Andreas » 21 Dets 2012, 01:17

Tänud autorile mõnusa ülevaate eest!
Vägev! Annad palju inspiratsiooni. Tõsine vastupidavus nii karmides oludes. Annab ikka moraali üleval hoida. Väga tubli saavutus! Vägev seiklus, mida meenutada.
Kui ära eksime, lähme koju.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 20 Juun 2013, 19:24

peetrike kirjutas:
Taimo kirjutas: Sarnaselt Tõnule oleksin samuti huvitatud kokkuvõtvast analüüsist.
Olen vahepeal üritanud kokkuvõtet kirjutada, kuid kuidas ma ka ei proovi, ikka kipub sellest tulema võrdlus sel aastal toimunud kordusmatkaga. Niiet loobusin sellest esialgu. Hoopis üritan lähitulevikus üles riputada selle kordusmatka kirjelduse ning siis need kaks matka koos kokku võtta.
tagasihoidlikult küsiks, et kuidas selle kirjeldusega siis jääb?
...

Vasta

Mine “Matkapäevikud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline