Servast serva 2011 ehk kuidas mitte läbi Eestimaa matkata

Pikemad kirjed ja põhjalikumad ülevaated sinu matkast.
Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Servast serva 2011 ehk kuidas mitte läbi Eestimaa matkat

Postitus Postitas peetrike » 26 Okt 2012, 00:15

11. päev (23. mai 2011)  "...ja ärgu kellelegi tehtagu liiga!"

Magada väga halb sest jalad valutavad. Üles juba pool kaheksa. Telgis väikesed mustad sipelgad. Erinevalt nendest vastikutest kuklastest, said väikesed sipelgad hästi aru et mind ei tohi hammustades üles ajada vaid hoopis minu kraami telgist minema tassida. Eriti tundusid neile meeldivat minu poolt maha löödud sääsed. Sipelgad olidki hea põhjus varustuse sorteerimiseks ja tuulutamiseks. Tassisin vaevaliselt liibates kogu oma träni puust paviljoni ning ladusin sinna kõik laiali ja rippuma. Ladusin kõik korralikult kotti. Hetkel on ilm väga ilus, kuid uudistes lubati äikest. Kogu või jätsin maha, kuna oli liiga üles sulanud. Paviljoni põranda alla kukkus 2-eurone- arvasin, et see on lõplikult läinud. Siis hakkas ikka kahju ja üritasin kätte saada. Kõigepealt sain korraliku pastaka ning siis ka oma raha. Edasi. Jalad ikkagi päris valusad. Esialgu ilm veel päris palav ning pean riideid vähemaks võtma. Tagant vasakult läheneb äikesemürin. Võtan Soodla jõest vett ning keedan sealsamas sillajuures teevett. Äike jõuab kohale. Saan kiiruga asjad kotti toppida kui juba tuleb vihma ja rahet. Külm vihm lööb hetkega parkast läbi. Äikesetorm. Esialgu liigun piki rada polügooni poole. Lagedale välja aga ei julge tulla. Vihm jääb vaiksemaks, äike on aga päris kohal lööb päris lähedale. Riided on märjad ja hakkab päris jahe. Õnneks on just keedetud tuline tee. Lõpuks liigun lagedast üle järgmise metsani. Siin teen peatuse ja panen riideid juurde. Edasi polügoonile. Maapind on juba päris kinni kasvanud ning metalli paistab väga vähe. Tiirutan veidi teest eemal. Lootsin siin hulga pilte teha, kuid seda segab märg ilm ning ka mälukaart hakkab täis saama. Äike läheneb jälle. Tagasi teepeale ning edasi. Fotoka objel veepiisad mis ei lase fokusseerida -koguaeg peab salvrätik käepärast olema. Üht teist tuli ka pildistamisväärset kanarbikust välja. Koguaeg on meeles raamat 'Väljasõit rohelisse'. Ükshetk kuulen eemal hääli -kaugel eemal mäepeal mingid punaste vestidega mehed. Kas nad karjuvad midagi mulle? Tundub nii. Toimub siin midagi? Kui üks meestest hakkab kiiruga minu poole liikuma, otsustan, et parem on jalga lasta. Kui polugoon lõpeb ning olen jälle metsavahel, hakkab järjest rohkem vihma sadama. Paukjärve juurde jõudes on vihmale lisandunud ka tugev tuul. Loodan, et saan mõnel siinsel laagriplatsil süüa teha. Ühes järveäärses laagriplatsil saan lõkkepuude varjualuses fotokal mälukaardi vahetatud. Lõkkepuud näivad pärinevat Paukjärve vaatlustornist. Pole ka ime- juba aastaid tagasi, kui tornis käisin, oli see mäda. Süüa aga teha ei saa- istepingid on ilma varikatuseta. Plaanin rabapeal vaatlustornis süüa teha. Edasi. Järveääres on ka tööliste laager. Korrastavad ja remondivad RMK- objekte. Käin ka päris mäeotsas ära- torn on läinud, kuid juba on alustatud uue ehitamist. Tuul on päris maru. Edasi üle raba. Laudtee on ehitamisel. vast ca veerand on päris uus, veerand paikalaotud uued lahtised plangud, ning ülejäänud pool veel vana. Jõuan torni juurde. Ilm väga vilets. Pakin fotoka ära. Süüa teha ei saa- nii tugev ja külm tuul ning märjad riided, ei lase pikemalt passima jääda. Kohe hakkaks külm. Kui rabast üle hakkan saama, selgineb vähehaaval ka ilm. Pikklauka juures puhkan. Riided on märjad. Siit edasi tuleb lõik, kus mul pole kaarti- kaardilehed on arvutis kehvasti lõigatud, niiet kaardilehed ei istu päris serv-servaga kokku, vaid osa on vahelt puudu. Tuleb üritada mõne tee või sihi peale saada, mis Valgejõe suunas läheks. Esialgu mööda kruusateed. Tundus õiges suunas minevat. Raske on vaid kindlaks teha, millal ja kas järgmise kaardilehe peale jõuan. Päike tuleb välja. Jalad ja selg läbi. Üha rohkem on teelekukkunud puid- reeglina noored männid -siin on käinud tugev torm. Palju noori puid on poolepealt maha murtud. Lõpuks tee lõpeb- ees on raba. Olen mitu kilomeetrit ilmaasjata käinud. Hulk maad tagasi ning üritan siis uuesti õiget teed leida. Teeotsasid ja radu palju. Kaardiga neid kokku viia suht lootusetu. Lõpuks valin ühe, mis tundub lootustandev. Varsti muutub teerada aga tuulemurru tõttu nii läbimatuks, et pean ringiga minema. Istutatud mets, puud ristirästi. Vana taluvundament. Lõpuks värskemate raiesmike peal väljas. Tee on küll hästi käidav, kui puudub ettekujutus oma asukohast. Püüan nüüd lihtsalt põhja/ida suunas hoida. Edasi mööda harvesterirada, mis suundub nüüd põhja. Lõpuks jõuan korralikule kruusateele. Asukohta kaardil ikka määrata ei suuda. Edasi minnes hakkab ümbrus kahtlaselt tuttav tunduma- lõpuks selgubki, et olen ikkagi Kemba juurde välja tulnud. Kogu Valgejõele jõuda üritamine läbi tuulemurru oli asjatu. Tõsine pettumus. Kemba ning Valgejõe vaheline ala on samuti kaardilt puudu. Siit on vaja ikkagi Valgejõele pääseda, kuid kohe kuidagi ei taha mööda Narva maanteed minna. Samuti mitte läbi metsa. Otsustan siiski vaadata, kas ei lähe väiksemat teed Valgejõele. Tee ongi olemas ning nüüd mööda seda paralleelselt suure maanteega Valgejõe poole. Lõpuks tuleb tee suure maantee juurde välja ning lõpeb siin. Suurel teel on teeremont. Eemalt paistab juba Valgejõe teeotsa sildid. Liigun edasi mööda metsa ning raiesmikku piki suurt teed. Istun maas mõndaaega ning püksid saavad märjaks jälle. Otsustan üle tee mitte minna ning jääda siiapoole laagrisse. Veidi on probleemiks see, et mets- männimets- on siin hästi hõre ning metsaalune on ristirästi täis väikseid teid. Metsaalune on täis suuri murdunud männioks ja puulatvu. Panen telgi üles ning maskeerin seda veidi tuulemurruga. Lohistan ka mõningat risu lähedaloleva teeraja peale. Kuigi riided märjad, on olemine päris hea- teadmine et tõenäoliselt juba ülehomme samal ajal kodus voodis.

25,5km
Pilt

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 26 Okt 2012, 09:13

Kiitus peetrike, mõnus ülevaade matkast. Imetlen su tahtekindlust, et olenemata erinevatest raskustest sihikindlat edasi rühkisid. Stiilipunktid ka minupoolt illustratsioonide eest!

Jaksu ka edaspidiseks!

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 27 Okt 2012, 00:34

12. päev (24.mai 2011) Meri ahoi!

Uni hea, kuna maapind/sammal pehme pluss ühtlane autodemüra maanteelt. Üles sain 9:10. Päike paistab. Vedasin kohe puudevahele nöörid ning ladusin riided ja magamiskoti kuivama. Mingihetk aga möödus üks auto ootamatult lähedalt. Hakkasin kiirelt asju kokku pakkima. Kõigepealt Valgejõe äärde. Ilm väga ilus. Võtsin jõest vett ning pesin kaks paari sokke järgmiseks hommikuks. Kuivatasin neid mõnda aega gaasitoru peal siis panin räätsade külge edasi kuivama. Vaevalt sain gaasitoru juurest liikuma, kui sinna ilmus gaasitööde maastur. Edasi maantee äärde. Õnneks sai ehitatavast teelõigust otse üle, ning teiselpool sattusin kohe õige teeotsa peale. Läbi metsa Valgejõele ning siin üle silla Valgejõest üle. Edasi põhjapoole ning Lahemaa rahvuspargi piirist üle. Metsavahel vasakut kätt lagendik, kus pingid ning laulava moodi ehitis. Siin mitu suurt bussi ning hulk erinevas vanuses lapsi ringi jooksmas. Kõnnin sellest segasummast niimoodi mööda, et lapsed mind ei märkagi. Kuid viimasel hetkel enne metsa varju jõudmist, kõlab poisikese röögatus- sõjaväelane!!! -järgmisel hetkel olen lagendikult kadunud. Ausõna!- karjutakse seljataga- ausõna nägin!. Kõnnin sadakond meetrit ning vaatan siis seljataha- lagendikujuurde teepeale on kogunenud suur trobikond lapsi, kes mulle järele vahivad. Edasi. Olen kõndimisest tüdinud ning plaanin minna vaid Nõmmveskini, kus Lahemaa turismikaardi järgi peaks olema laagriplats, ning sealt homme edasi Käsmu. Nõmmveskil aga laagrit ei leia ning mingeid viitasid pole. Olen päris kuri. Laagrit tähistada ei suudeta, samas ei tohi ka väljaspool laagit telkida- mida ma siis nüüd tegema pean? Ööläbi teeääres püsti seisma?! Edasi käsmu poole- kas üritaks täna lõpetada? Läbi parkmetsa Vatku poole. Kuulan raadiot. Üle Loobu jõe, läbi inimtühja Vatku, üle põllu ning jälle metsa. Siin suutsin jälle veidi eksida ning kaarti valesti lugeda. Siiski sain lõpuks oma asukoha paika ja edasi. Ühel metsalagendikul kaev ning suur püstkoda. Selgub, et siin asus kunagi saarevahi talu. Lõpuks jõuan Eisma tee peale. Veidi maad suurt teed pidi ning siis uuesti põhjapoole. Esmakordselt paistab meri. Ümber Käsmu järve edasi Käsmu poole.
Ühel hetkel avastan, et olen kaotanud oma kaardiplantseti. Jätsin seljakoti maha ning tagasi. ilma seljakotita oli sörkjooks väga kerge. Leidsin plantseti. Käsmu metsateed tunduvad lõputud. Lõpuks Käsmus. Helistasin koju ning tellisin auto järgi. Üritan leida poodi, et piduliku lõpu jaoks cocacolat osta. Poodi ei paista, söögikohad on kinni ning kõik on inimtühi. Küsin muuseumist järgi ja selgub tõesti, et käsmus polegi poodi. Suundun niisama Palganeeme poole. Helistatakse ning öeldakse, et transport viibib. Tuju on null. Väga raske ja väsinud, jalad täiesti läbi. Tee neemele uskumatult pikk. Mingi hetk läheb katki üks puusarihma kinnitus- seljakott on nüüd kogu raskusega õlgadel. Lõpuks neeme otsas endise piirivalvepunkti juures. Mööda kive veepiirile. Joon ära viimase vee. Avastan ehmatusega, kui palju aega kulus siiatulekuks ning et pean kohe tagasi hakkama minema, et auto ei peaks ootama. Teen mõned pildid ning asun tagasiteele. Tundub et kõndimine ei lõpe kunagi. Lõpuks käsmus tagasi. Parklasse jõuan täpselt koos autoga. Vajun parklaserva pikali ning matka võib lõppenuks kuulutada. Luban endale pühalikult, et ei matka enam kunagi.
Kuna kõndisin kahe päeva jagu, siis tuli ka matka rekord- 36km.

-----------------
Sellega oli see piinav retk lõppenud. 12 päeva, 265 kilomeetrit.
Hoolimata sellest, et mul polnud alguses pika matka kogemust, vajalikke teadmisi ega korralikku varustust, oli mul siiski paar põhiideed, mida ma lootsin toimivat. -Et jättes laagripaigad ettemääramata, pole mul kuhugi kiiret ning saan päevad teha nii pikad, kui viitsimist on. -Ja et kui väsimus tuleb, saab ju igahetk maha istuda ning puhata. -Ja üldse võtta asja rahulikult. Kuid kohe matka alguses läks ilm väga külmaks ning vihmaseks mistõttu kõik minu ideed läbi kukkusid. Ei saa igahetk maha istuda ning puhata, kui kõikjal lirtsub vesi. Ja kui ei ole maa märg, siis on külm tuul. Päevatee lahtijätmine tähendas aga liiga pikki päevi. Muutkui kõndisin ja kõndisin- tagajärjeks lõhutud jalad. Kuna ma ei teadnud, kuhu õhtuks jõuan, ei teadnud ma ka, kas mul on kohapealt vett võtta. Seetõttu vedasin korduvalt hulga vett kaasa -ning õhtuks jõudsin kuhugi jõekaldale. Või vastupidi- õigel hetkel vett ei võtnud, ning olin õhtul ilma veeta. Ja üldse üks lõputu hädaorg ning jada valestitegemisi. Aga ära tegin- servast serva, Kuresoo ületus kaasaarvatud, kogu varustust ja toitu kaasasvedades.
Pilt
..
Pilt
Eesti-Läti piir. 13.05.2011
Pilt
Kuresoo
Pilt
..
Pilt
Käsmu. 24.05.2011

Ps. Loomulikult läksin järgmisel aastal jälle. Tunduvalt kergema ning täielikult muudetud varustusega. Ning plaanin ka järgmisel aastal minna.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Okt 2012, 01:11

Über tubli. Respekt ja müts maha :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Okt 2012, 07:39

Mulle tohutult meeldis Sinu mõte, et jätsid laagripaigad ette määramata, selline lähenemine annab kindlasti improvisatsiooniks rohkem võimalusi.
Väga tore on, et viitsisid selle matka kirjelduse siia foorumisse üles panna, see mõjub paljudele innustavalt. Peab ka tunnistama, et juba tekkis Sinu lugusid lugedes sama tunne, mis lemmik sarja vaadates, uue osa ootus. Kahjuks saab iga sari, iga järjejutt ja iga matk kunagi läbi. :( Selline kord juba elu on.
Suured tänud Sulle sellise foorumit rikastava järjejutu eest.

P.S. nagu mul ikka alati on kombeks ei saama ma ka siinkohal jätta ära oma kõigile tüütuks muutunuid targutamisi. Ise ma olen omale võtnud ühe veidravõitu põhimõtte, mis aitab oma jalgu ja kogu keha säästa raske matka ajal, ma ei kõnni kunagi päeva jooksul rohkem kui 20km - lihtsalt olen meelevaldselt piiri pannud. Samuti ei matka ma siis kui sajab juba sellist keskmist vihma. Suvel RMK matkateed tehes tuli neid põhimõtteid rikkuda ja kohe olid olid villid talla all.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 27 Okt 2012, 12:22

Jyrgenson kirjutas:
Ise ma olen omale võtnud ühe veidravõitu põhimõtte, mis aitab oma jalgu ja kogu keha säästa raske matka ajal, ma ei kõnni kunagi päeva jooksul rohkem kui 20km - lihtsalt olen meelevaldselt piiri pannud. Samuti ei matka ma siis kui sajab juba sellist keskmist vihma. Suvel RMK matkateed tehes tuli neid põhimõtteid rikkuda ja kohe olid olid villid talla all.
Kui ma järgmisel aastal seda matka kordasin, siis olin eelnevalt marsruudi ning ööbimiskohad paika pannud arvestusega, et päevatee ei ületaks 15 kilomeetrit. Jalad ja selg jäid terveks. Vihmaga on see häda, et toit ning kütus kuluvad ka paigal olles. Ja nii pikal matkal on varustus nagunii nii raske, et ei kannata kuidagi sinna veel lisada paari päeva jagu ülejääki.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Okt 2012, 13:13

olen peetrikesega 100% nõus, et iga matk on tihti täis üllatusi. Matkamine pole mingi lihtne asi nagu tipptasemel malemäng. Matkamine on tihtilugu strateegia ja planeerimine, ning improvisatsioon ühes pajas.
Aga igal juhul peetrike oled üks vinge vend!!! Tore oleks Sinuga kunagi kusagile tundraradadele minna.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 27 Okt 2012, 14:08

Eeskujulik matkakajastus ja illustratsioonid on tipptasemel!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 27 Okt 2012, 14:54

Kuule jah, Jyrgenson, võta Peetrike oma raamatu illustraatoriks! Nagu päriselt kohe oleks visuaalselt väga võimas...

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 27 Okt 2012, 19:47

Kui sa juba marsruuti ja puhkepaiku planeerisid kas sa selle peale ei mõelnud et tee paarist asulast läbi viia ja matka ajal toiduvarusid täiendada. Kott oleks ilmselt tunduvalt kergem ja elu vähem vaevaline,
Ja ei saa ka targutamata jätta et kergem kott ja parem füüsiline vorm teevad matka tunduvalt lihtsamaks ja nauditavamaks.
Muidu tundus asjalik ettevõtmine. Kas selle kordusmatka kohta ka kirjeldus tuleb?
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 27 Okt 2012, 21:31

janek kirjutas:Kui sa juba marsruuti ja puhkepaiku planeerisid kas sa selle peale ei mõelnud et tee paarist asulast läbi viia ja matka ajal toiduvarusid täiendada. Kott oleks ilmselt tunduvalt kergem ja elu vähem vaevaline,
Ja ei saa ka targutamata jätta et kergem kott ja parem füüsiline vorm teevad matka tunduvalt lihtsamaks ja nauditavamaks.
Muidu tundus asjalik ettevõtmine. Kas selle kordusmatka kohta ka kirjeldus tuleb?
Sel esimesel matkal pidasin oluliseks poodidest eemale hoida, kuna üks eesmärkidest oligi, et oma jõudude ja varudega servast serva. Ja ega ma poleks julenud poekülastusi ette planeeridagi- väiksemad poed tulevad ja lähevad ning kaubavalikut on raske etteennustada. Selle aasta kordusmatkal üritasin raske seljakoti probleemi lahendada nii, et matk oli jagatud neljaks neljapäevaseks etapiks- ning iga etapi lõpus ootas metsas sinna eelnevalt peidetud ladu toidu ning kütusega järgmiseks etapiks. Jällegi- mis võiks küll valesti minna.
Mis puutub füüsilisse vormi- 2011 tegin enne matka trenni ning seljakott kaalus 30kg. 2012 ei teinud üldse trenni ning seljakott kaalus 15kg. 2012 variant oli kindlasti parem.

2012 aasta matkast kirjutan ka kunagi. Iseasi, kui põhjalikult.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Okt 2012, 08:31

Vot see mulle meeldib, et peetrike püüdis minimaalselt tsivilisatsiooni hüvesid kasutada. Kui plaanida oma matk poes-poeni, siis tõesti teeb see asja lihtsamaks, aga katsu sa kogu vajalikku manti seljas vedada ja siis asjaga toime tulla. Olen siin heietanud mõtteid tundras nii ringi kooserdada, et sellega mis seljakotis on suudaks ilma täienamis võimaluseta kuni 15 päeva hakkama saada. Senini on 10 ringis õnnestunud.
Peetrike, aga tegelikult ootaks siin selles osas sinu enda sellist kokkuvõtvat analüüsi, mis õppisid, mis teisiti teeks, kuidas varustust ümber mängiks, jne... see oleks huvitav. Samuti tahaks teada täpsemalt millist varustust kasutasid.
Jään ootama :idea:

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 30 Okt 2012, 09:16

Ka minu lugupidamine! 12 päeva ilma varude täiendamise ja kõrvalise abita on kõva saavutus! Ning suur tänu, et seda retke lahedate illustratsioonidega järjejutuna meiega jagasid! Sarnaselt Tõnule oleksin samuti huvitatud kokkuvõtvast analüüsist.

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 11 Nov 2012, 00:58

Taimo kirjutas: Sarnaselt Tõnule oleksin samuti huvitatud kokkuvõtvast analüüsist.
Olen vahepeal üritanud kokkuvõtet kirjutada, kuid kuidas ma ka ei proovi, ikka kipub sellest tulema võrdlus sel aastal toimunud kordusmatkaga. Niiet loobusin sellest esialgu. Hoopis üritan lähitulevikus üles riputada selle kordusmatka kirjelduse ning siis need kaks matka koos kokku võtta.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 11 Nov 2012, 15:28

Suure põnevusega jään ootama!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 02 Dets 2012, 12:42

Peetrike, äkki sa oleks nõus riputama siia ka 2011 aasta matka matkavarustuse loetelu?

Seda oleks päris huvitav uurida ja ehk ka midagi endale kõrva taha panna...

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 06 Dets 2012, 00:53

Kuna matk, kui selline, oli täielik läbikukkumine, siis see nimekiri vast eriti heaks õppematerjaliks ei sobi. Olen pannud kokku esialgse nimekirja kraamist, mis järgmisel servast-serva matkal kaasa tuleb, ning kogu 2011 aastal kaasas olnud kolmekümnest kilost kraamist, on võimalus uuesti kaasa pääseda vaid neljal asjal- Jägerkök'i toidukauss ning selle haarats, alumiiniumist supilusikas ning mobiiltelefon. See juba näitab, kui 'asjalik' see 2011 aasta varustus oli.
Mait kirjutas:Peetrike, äkki sa oleks nõus riputama siia ka 2011 aasta matka matkavarustuse loetelu?

Seda oleks päris huvitav uurida ja ehk ka midagi endale kõrva taha panna...

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 06 Dets 2012, 01:11

Kus ta siis läbikukkumine oli kui sa lõpuni välja jõudsid?

Jaga ikka... ka negatiivne kogemus o kogemus.

:)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Dets 2012, 07:28

Mina ka ei häbene tunnistada, et kunagi olin loll. Huvitav oleks vaadata millest see Sinu 30kg koosnes. Tõenäoliselt sellise matka puhul oleks minu seljakott olnud veel raskem seega oleks huvitav võrrelda erinevusi. Ole palun kena ja jaga oma saladusi.
P.S kindlasti ei saa mittekuidagi seda matka pidada läbikukkunuks.

neiu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas neiu » 10 Dets 2012, 14:54

Usun, et kõik on väsinud vingumisest, kuid siiski. Registreerusin äsja ja otsustasin lugeda viimast postitust. Jah pean tunnistama, et kaugele sellega ei jõudnud, kuid nendest mõnest matkapäevast jäi küll matkajast natuke vilets mulje. Lugesin seda, kuna mul väike huvi matkajate vastu. Nimelt kes nad üldse sellised on, mida nad matkalt ootavad ja mis on näiteks keskmise inimese jaoks üldse ekstreemsus jne. Neid paari päeva lugedes tekkis küsimus, et kui vihm ja märgus teie jaoks nii hull on, oleks võinud ju matka planeerida ilusamale ilmale. Matka alustades peaks ju olema lausa kohustus lähipäevade ilma uurida? Teie marsruut oli planeeritud piirkonda, mis on aastaringi üsna märg(sellest aastast ei tasuks üldse rääkida), kuid ikka tundus nagu see oleks olnud teile üllatuseks? Kui lugesin, tundus, nagu matka ajaks oleks sügis, oktoober või november. naljakas. On mul õigus kui ma eeldan, et olete linna poiss, kuna te ei saa uinuda ilma raadiota. Öö pakub sageli palju huvitavamaid hääli kui seda raadiost tuleb ning seni kuni selle tekitaja ei ohusta ei maksa küll plaksutama hakata. Õpi nautima ... Muide üks soovitus ka. Kui on eeldada, et tulevad vihmased ilmad ja kaardi loetavuse püsimine on teile oluline, võib selle ära kiletada. No jah muidugi oleks tark ka seda endaga teha, sest öeldakse ju, et ei ole halba ilma, vaid ....

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Dets 2012, 17:23

Neiu, samas kui matkal kerge oleks ja kõik ainult ilusasti läheks, siis oleksid kirjutised igavavõitu. Kedagi ju ei eruta jutt sellest kui tore ja olus oli. Põnevust pakub ikka raskused ja see kuidas neid ületati. Sellega olen nõus muidugi, et raadi kaasavedamine oli veidravõitu, aga samas tänapäeval on see lisa vist kõikidel telefonidel sees. Arvestada tuleb ka sellega, millisesse vanuserühma keegi kuulub. Nooremad vajavad rohkem igasugu muusikat kui vanem generatsioon. JA peab tunnistama, et kui selle aasta alguses olin ise 10 päeva jutti looduses, siis oli päris meeldiv kohe vahetult Rammsteini kontserdile minna ja teistsuguseid helisid nautida.
Tihtilugu tuleb ka sellega arvestada, et igal inimesel pole vahendeid soetamaks omale kõikse paremat varustust ja siis tuleb läbi ajada sellega mis olemas.

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 10 Dets 2012, 20:25

Olen enne ning pärast seda konkreetset matka hulga lühemaid ning pikemaid edukaid ning väga meeldivaid retki teinud. Seda samagi Abja-Paluoja...Käsmu marsruuti kordasin sel aastal- väga tore matk oli. Kuid siin foorumis avaldamiseks valisin just selle 2011 aasta jubeduse. Kindlasti polnud eesmärgiks endast mingi hea mulje jätmine, vaid näidata, kuidas asjad võivad viltu vedada, kui ettevalmistus ja varustus kehvad on. Et plaanid võivad küll suured olla, kuid reaalsuses kipuvad asjad teinekord teisiti minema. Näiteks kuna mul polnud eelnevalt halva ilmaga matkamise kogemust, siis ei oodanud ma, kui hävitavalt mõjub moraalile mitmepäevane märg ja külm olek. Eriti veel kui oled üksi kusagil märjas metsas. Aga eks neid suuri plaanipidajaid ning siis reaalsusega näkku saanuid on ikka olnud ning saab alati olema. Vaata kasvõi 'Otsemonid lähevad Tallinnast Tartu' või 'Taigar kõnnib ümber Vormsi'.
Raadiost. Ma matkasin üksi- see tähendab loodushääli varahommikust hilisõhtuni ning enne magamajäämist veidi muusikat kuulata ei tundunud eriline patt. Ning ei- see et ma õhtul raadiot kuulan, ei tähenda et ma linnainimene olen. Proovige uuesti.

neiu kirjutas:Usun, et kõik on väsinud vingumisest, kuid siiski. Registreerusin äsja ja otsustasin lugeda viimast postitust. Jah pean tunnistama, et kaugele sellega ei jõudnud, kuid nendest mõnest matkapäevast jäi küll matkajast natuke vilets mulje. Lugesin seda, kuna mul väike huvi matkajate vastu. Nimelt kes nad üldse sellised on, mida nad matkalt ootavad ja mis on näiteks keskmise inimese jaoks üldse ekstreemsus jne. Neid paari päeva lugedes tekkis küsimus, et kui vihm ja märgus teie jaoks nii hull on, oleks võinud ju matka planeerida ilusamale ilmale. Matka alustades peaks ju olema lausa kohustus lähipäevade ilma uurida? Teie marsruut oli planeeritud piirkonda, mis on aastaringi üsna märg(sellest aastast ei tasuks üldse rääkida), kuid ikka tundus nagu see oleks olnud teile üllatuseks? Kui lugesin, tundus, nagu matka ajaks oleks sügis, oktoober või november. naljakas. On mul õigus kui ma eeldan, et olete linna poiss, kuna te ei saa uinuda ilma raadiota. Öö pakub sageli palju huvitavamaid hääli kui seda raadiost tuleb ning seni kuni selle tekitaja ei ohusta ei maksa küll plaksutama hakata. Õpi nautima ... Muide üks soovitus ka. Kui on eeldada, et tulevad vihmased ilmad ja kaardi loetavuse püsimine on teile oluline, võib selle ära kiletada. No jah muidugi oleks tark ka seda endaga teha, sest öeldakse ju, et ei ole halba ilma, vaid ....

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Dets 2012, 20:59

Njah ega linnameheks olemine pole häbi asi, ise küll ei kujuta ette, et hakkaks kusagil maal looduse keskel oma majakeses elama. Igal juhul eelistan linna korterit. Ja minule siin välja toodud matkakirjeldus meeldis väga.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 10 Dets 2012, 21:12

Ei tea jah.
Märjast ja külmast tulid läbi ja 12 päevaga said servast serva, olenemata raskustest, aga kehv matkamees oled ikka :D

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Dets 2012, 21:20

Kui see on kehv siis ma ei oska öelda mis ma kunagi olin.

Elame õpime, toetan sääraste lugude avaldamist ja ei leia, et peaks kuidagi solvuma ühiskonnas või mõnes inimeses kui ta miskit sellist avaldab.

Teine asi oleks, kui isik oleks jubedas õhinas ja kirjutab "lähen retsin ennast kahe päeva pärast uuesti"

Matkamisega selline asi ka, varustust mis sul on, ei õpi enne tundma kui sa seda kasutanud pole. Seega, kui sa pole konservatiivne siis peab aeg-ajalt kogema tagasilööke varustuse osas. Käib asja juurde ja tavaliselt saab hakkama kah.
Kuni on puid, pole probleemi

Vasta

Mine “Matkapäevikud”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline