Rattamatk Lätimaale - suvi 2015

Käisid piiri taga? Räägi mida põnevat sa seal kogesid ja nägid.
Vasta
rapsakas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Rattamatk Lätimaale - suvi 2015

Postitus Postitas rapsakas » 18 Juun 2015, 23:31

Sooviksin sel suvel minna Lätti rattamatkale ja sooviks kellegagi koos ühineda :)

kantrikutt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Rattamatk Lätimaale - suvi 2015

Postitus Postitas kantrikutt » 16 Juul 2015, 18:41

Augustis on plaanis minna väiksema seltskonnaga ratastega sõitma, üks idee on muidugi ka Lätimaa.

Kasutaja avatar
triinimannike
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas triinimannike » 23 Juul 2015, 15:04

Kus tasub üldse Lätis rattaga matkata? St. et kus on lahedad maastikud ja külaelu-olu mida vaadata.
Kuhu kanti te Kantrikutt oma pundiga?
Neljapäeval metsa eksinud Kuijõe küla mees Ivan (s. 1913) leiti üles pühapäeval. Mees
oli elu ja tervise juures, ainult et suitsud olid otsas. Lääne Elu 12.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 23 Juul 2015, 15:11

triinimannike kirjutas:Kus tasub üldse Lätis rattaga matkata?
Gauja rahvuspark näiteks.

On olemas ka selline eesti-inglise keelne raamatuke: Jalgrattamarsruut Põhja-Lätis ja Lõuna-Eestis, 1296 km
Ja sellest lühike kahepoolne infoleht

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 23 Juul 2015, 23:52

Lisaks Põhja-Lätile on hea valik ka Kuramaa. Lisan lühikirjelduse enda eelmise aasta matkast koos kaardiga.

Riia-Kolga-Ventspils-Riia ring tuleb kusagil 600 km. Pigem alustada Jurmalast või siis hoopis Tukumsist ja kui Slitere juurest tagasi pöörata, siis pääseb kusagil 400 km'ga.
Kohapeal on mõtet üles otsida kohalik I-punkt ja sealt saab piisaval hulgal erinevaid Kuramaa kaarte (neid on isegi eesti keeles).
Ööbida saab metsaalustes, aga ka kämpad on piisavalt soodsad, nii et mina olin päris mitu ööd kämpides. Mõnusate metsaaluste kohtade leidmine võtab aega, sest selliseid tasuta RMK platside laadseid kohti olen ma Lätis näinud vaid Koiva kanuumatka ajal jõe kallastel.
Soovitan sõita esmalt kohe mere äärde ja siis mööda Liivi lahte tipuni ning tagasisõiduks on valida, kas pöörata Sliteres tagasi või sõita Ventspilsini välja ja siis tagasi. Teed on rattaga sõitmiseks üllatavalt head (eriti võrreldes P-Lätiga). Kui on valida rataste vahel, siis soovitaks pigem 28'' universaali; amorti läheb vaja suht harva (vahest vaid Kolga rannikuäärsetel metsateedel).
Poodide ja toitumisvõimalustega on olud piisavalt head, et väga palju kraami kaasa pole vaja vedada. Enamikes kämpides saad õhtust-hommikust süüa ka kohapealses söögikohas.

Esimene korralik kämping on Abragciemsi rannas.
Engure järve ääres midagi mõnusat ei leia (roostik ja palju parme).
Abragciemsist Kura tipuni on ca 90km. Tee peal võib teha mõnusaid põikeid rannikule ujumiseks või lihtsalt kohtadega tutvumiseks (Mersrags, Roja). Tee ääres on ka mitmeid viiteid kohtadele, mida vaatama tasub põigata.
Kolgas on üks campi plats, kus ma ise ei ööbinud.
Mina ööbisin Vaide kämpis. Polnud suurem asi koht, aga sealt soovitan läbi käia, sest sealse kämpi omaniku isa on vana rahvuspargi metsavaht ja elumaja teisel korrusel on suurepärane loomasarvede muuseum (ca 600 leitud sarve).
Kuigi Kolga-Ventspilt on mõni aasta tagasi pandud korralik asfalt, soovitan Kolga neemest all tulles valida võimalikult mereäärseid teid, sest seal asuvad viimased Liivimaa külad. Seda kuni Slitere teeristini.
Sliteres on võimalik käia majaka torn-muuseumi tipus. Ühtlasi on see koht kus tuleb otsustada, kas sõidad Tukumsi poole tagasi või käid ära Ventspilsis.
Kui suunduda Ventspilsi, siis soovitan Mikeltornsi kämpingut (ise käisin seal lõunatamas) ning seal kõrval on väidetavalt Baltikumi kõrgeim tuletorn (sisse ei saa).
Edasi tulevad Irbene raadioteleskoobid (suurem oli eelmine aasta remondis, võibolla on nüüd valmis; seal tehakse ka ekskursioone).
Ventspilsi ühes linna ääres on suur kämpiplats. Ventspils ise on üks rattasõbralikemaid linnu, mida ma näinud olen, igati väärt külastamist. Kui minna augusti algul, siis toimuvad seal traditsiooniliselt linnapäevad ja elu keeb täiega.
Kuna ma ei tahtnud otse mööda suurt trassi tagasi sõita, siis tegin tagasi tulles väikese ringi läbi Kuldiga. Seal on võimalik telkida otse Baltikumi laiema kose kõrval oleval platsil. Kaardi järgi võib minna Ventspilsist ka mööda rattatrassi Dundaga peale ja sealt siis Tukumsisse.
Tukumsi ja Jurmala vahele jääb Kemeri rahvuspark - koht, mis tasuks eraldi 2-3 p külastamiseks ette võtta.
Manused
Kuramaa kaart.jpg

kantrikutt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kantrikutt » 29 Juul 2015, 09:59

triinimannike kirjutas:Kus tasub üldse Lätis rattaga matkata? St. et kus on lahedad maastikud ja külaelu-olu mida vaadata.
Kuhu kanti te Kantrikutt oma pundiga?
Nagu Metsaymin kostis, on tõesti olemas selline Põhja-Eesti rattamatkaraamat. Lisaks on olemas ka Zemgale piirkonna oma.

Jah, Gauja rahvuspark oleks kohe kindlasti üks soovitusi, mida plaani võtta, kui naabrite juurde sattuda. Väga atraktiivne linn on Sigulda - seal mitmeid losse, nii jalgsi kui rattal kauni vaatega ürgorge, köisraudtee jne.

Kuhu ise plaanin minna. Konkreetselt pole mingit plaani lukku pannud, aga ideed on sellised, et üks mõte on minna tagasi Siguldasse ja lõpuni viia plaan, mis ühel aastal pooleli jäi, siis oleks matkateekond Eesti poole. Teine marsruut oleks läbi Karula rahvuspargi Ape poole ja sealt edasi.
Kui Lätisse ei lähe (puudub kambas keegi venekeelt rääkiv reisisell), siis kodune tripp nt Peipsi-Põhjarannikul.

Kasutaja avatar
meelvi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas meelvi » 10 Aug 2015, 10:56

Nüüdseks see matk vist juba toimunud:)
Aga Gauja alad on tõepoolest fantastilised. Uhked pangad jne.
Aastat paar tagasi läksime ise Lillist Lätisse ning külastasime Ruijenat, Valmierat, Cesist, mis olid kõik toredad linnad.
Siguldas sai oldud paar ööd Gauja jõe ääres kämpingus, sest Siguldas on samuti vaatamist üks jagu.
Ise vaatan vahel ka seda foorumi teemat sellise pilguga, et mida toredat ette võetakse ja kuhu minnakse. Ehk terhvab kunagi seltskonnaga, kellel ka plaan kuskile välisriiki rattamatkale minna.

Vasta

Mine “Välismaal”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline