Video: Oandu-Aegviidu

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Video: Oandu-Aegviidu

Postitus Postitas Taigar » 05 Mai 2018, 00:07

Pidin matkama 380km oandu-Ikla matkatee läbi, aga kuna keha ei pidanud vastu sellisele rallile, olin sunnitud Aegviidus katkestama. Siin väikene kokkuvõte tehtud retkest, kokku sai läbitud ca. 84 km.
https://www.youtube.com/watch?v=9DyOslQ_-0c&t=5s

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Video: Oandu-Aegviidu

Postitus Postitas Tanel » 05 Mai 2018, 11:42

Mõnus vaatamine. Mis stabilisaatorit kasutasid? Osmo vms?
Kahju, et poolele jäi. Eks sa ise tead mida järgmine kord teistmoodi teha.
Mis mina oma Oandu - Ikla matkalt õppinis oli see, et matkamiseks on vaja aega võtta. Kehal peab laskma koormusega harjuda, vajadusel isegi enne matka pikemaid käike koos seljakotiga teha. Matka esimesed päevad on lihtne, keha ei saa veel aru mis toimub, aga siis tuleb kukkumine, nii vaimne kui füüsiline. Oandu - Ikla oli minu esimene pikk matk ning tagantjärele oleksin paljusid asju teistmoodi teinud.
Pane mõtted kirja või kõrva taha ning järgmisel korral on juba rohkem kogemusi mis matka õnnestumisele kaasa aitavad. Pea püsti ja mine metsa!
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Mai 2018, 13:08

Võta heaks või pane pahaks, aga hästi läks. Vahel tuleb aru saada, et see mets, mägi, rada või jõgi ei armasta sind.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 05 Mai 2018, 13:46

Tanel kirjutas:
05 Mai 2018, 11:42
Mõnus vaatamine. Mis stabilisaatorit kasutasid? Osmo vms?
Kahju, et poolele jäi. Eks sa ise tead mida järgmine kord teistmoodi teha.
Mis mina oma Oandu - Ikla matkalt õppinis oli see, et matkamiseks on vaja aega võtta. Kehal peab laskma koormusega harjuda, vajadusel isegi enne matka pikemaid käike koos seljakotiga teha. Matka esimesed päevad on lihtne, keha ei saa veel aru mis toimub, aga siis tuleb kukkumine, nii vaimne kui füüsiline. Oandu - Ikla oli minu esimene pikk matk ning tagantjärele oleksin paljusid asju teistmoodi teinud.
Pane mõtted kirja või kõrva taha ning järgmisel korral on juba rohkem kogemusi mis matka õnnestumisele kaasa aitavad. Pea püsti ja mine metsa!
Gopro hero5+Karma Grip, ainus miinus sellel on see, et koos sellega pole kaamera veekindel. Tänud sõnade eest, teinekord tuleb lihtsalt rahulikumalt võtta ja mitte rallida ning olla nii päevades kinni.
Nohik kirjutas:
05 Mai 2018, 13:08
Võta heaks või pane pahaks, aga hästi läks. Vahel tuleb aru saada, et see mets, mägi, rada või jõgi ei armasta sind.
Kogemusi sain omajagu, sain ka aru, et üksi on mõnus, seni kuni raskeks läheb :)

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 07 Mai 2018, 13:24

Eks iga selline kogemus õpetab.
Isegi video pildikeeles oli segelt näha motivatsiooni langust. Algus oli väga nauditav - lahedad võttenurgad, ette viidud kaamera juurest mööda jalutamised jne. Pärastpoole ei viitsinud enam kaameraga eriti möllata ning lõpuks Paukjärvelt ega Jussilt mitte midagi. Ette suunatud kaameraga kõndimise kaadreid (nagu 4:50) lõika julmalt lühemaks. Taaskord oli kõne vaikne võrreldes muusikaga. Kui plaanid edaspidi korralikku vlogi stiilis asja teha, siis peaksid välise mikrofoni peale mõtlema. Jama on aga selles, et kui GoPro on Karma Gripi küljes, siis mikrofoni pole enam kusagile ühendada. Päästaks eraldi diktofon/helisalvesti, mis on jällegi üks lisavidin matkal millega mässata ning mille aku saab vajalikul hetkel tühjaks jne.
Jõudu edaspidisteks rännakuteks!

Kasutaja avatar
meelvi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas meelvi » 08 Mai 2018, 12:04

Tegelikult on rattamatkadega sama moodi. Esimene päev on tiba kergem, järgmine raskem ja siis edasi läheb kergemaks, sest organism harjub. Kõik aga oleneb sellest, kui palju on aega varutud ja kuidas koormust igaks päevaks planeerida. Elu on näidanud, et motivatsiooni aitavad hoida huvitavad kohad, piltide tegemine, ehk isegi makrod ja teinekord ka mõned sotsiaalsed kontaktid teiste juhuslike matkajatega või spontaansed seigad, mida pole osanud planeerida. Puhtalt sportlikud eesmärgid läbida mingi kindel arv maad päevas pole vast alati kõige parem prioriteet. Aga kui jalgrattaga nii 45-90km päevas kujuneb, siis on täitsa ok. Jalgsi vast nii 20-30 tuuris maksimaalselt olenevalt maastikust ja ilmastikuoludest. Hea, kui on väike chill igas päevas:)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Mai 2018, 12:50

Jääb mu eriarvamuseks, aga peavoolumatkamisest ongi sport saanud, kallis varustus ja kiirustamine on tunnuseks. Mõnes mõttes jõudis kileviineri stiil ühel ajal nii metsa kui maanteele. Vanakooli matkajad, kellel pole väga kiire, liigituvad vist pigem bushcrafti harrastajateks, kuigi neil endil on vist üsna savi, kuhu liigituda. Ühel heal päeval läks mõte sellele, kas on üldse enam õige öelda, et mu hobi on matkamine. Vähemalt ma arvan, et see on eksitav, ma saan aru, et ei saada aru.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 08 Mai 2018, 14:07

Kiirus on hea, aga see on ainult üks komponent, millega arvestada. Kiirusest on suht vähe kasu kui teisel päeval on tatt ripakil niiöelda, aga minna oleks vaja veel kaks nädalat. Pikematel matkadel on ülioluline oma tempot kontrollida (juba planeerimisel, vaatad kus laagrid, kui pikad päevad jne), et kinni ei tõmbaks, eriti kui alguses kott raske, jalg pehme ja sada muud häda. Nagu öeldakse siis trenn on nõrkadele ja matka käigus kasvab ka sportlik vorm, aga seda ainult siis kui alguses tibake tasemini liikuda :D Üldiselt on alati siiski nii, et mida kiiremini suudad rahulikult liikuda, seda parem, on rohkem aega varuks ja ootamatusteks.

Üks suundumus mis viimastel aastatel tundub olevat võimust võtnud on tõesti see varustuse-fetiš, mis alguses oli nagu rahvasportlaste pärusmaa (et oleks ikka sama dress ja joogipudel mis spordisangaritel), aga imbub aktiivselt ka matkajate seltskonda. Piirdub see siiski enamasti riietuse ja suht ebaolulise varustuse-tiluliluga, vb ka "margitooted" seljakottide jms näol, kuna tehnilist varustust sportlikud rahvamatkajad üldiselt ei tarbi. Varustus ise peaks muidugi olema nii hea kui vaja, aga kui see muutub eesmärgiks iseneeses, siis läheb asi juba naljakaks. Teine häda sellega on, et paljudel on tekkinud ettekujutus et kui viimase margi North Face Extreme line riideid pole, siis sured kohe ära kui Taevaskotta lähed vms, samas aru andmata, et kui viimase vindiga varustus on, aga lumesajus ikka tuimalt ühes kohas tuule käes vahid kuni ära külmud, siis on sellest vähe kasu. Alpides saab iga aasta mitu inimest selle tõttu hukka, et matkapood on enne minekut tühjaks tehtud, aga puudub plaan või ettevõtlikkus midagi teha siis kui s*tt ventikasse lendab.

Ma ise liigitun vist pigem sinna vanakooli matkajate hulka, kuna matkal käin vatipükste ja sulejopega, mille omandasin juba põhikooli ajal 20a tagasi ja muu koli on ka suht retro juba (va ronimisvarustus, seal tuleks retrokraam heaga koju jätta kui ei taha et haprasti läheks). Bushcraftist samas nagu ei tea midagi erilist, eks see seesama looduses matkamine ja võsas aelemine ole, mille otsa mõned istutavad veel mingit veidrat ideoloogiat mis sportmatkajate omast ideelisuses väga palju ei pruugi erinedagi, lihtsalt suund on teine.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Mai 2018, 15:28

Bushcraftimine tundub siiski nagu looduses hakkama saamine aga suundasi on erinevaid. Mõnes mõttes on sul õigus, et põhisuund tundub olevat, kuidas see hakkama samine võimalikult raskeks teha ja piire nihutada. Ma ise ajan taga mingit mõnusat olemist, aga kõrvalt vaatajale võib see vabalt teisiti paista. Hakkama saamist harrastan sedavõrd, et proovin vahel asju parandada, sest katki võivad need minna ka matkal. Elementaarseid tööoskusi üritan insenerielu kõrvalt säilitada.
Mis antud matkafilmi puudutab, siis 2012 automatk oli mul esimene, kus üle hulga aja pilte tegin. Enne seda olin poisikesena pilte teinud. See oli siis ka nagu rohkem sotsiaalne surve, et me tahame ka näha, kus käisid. Youtuuberit minust arvatavasti poleks. Mitte et ma edev poleks, aga lihtsalt ei tule välja. See on nii suur lisaenergiakulu. Kui sotsiaalset survet poleks, sünniks tõenäoliselt mu matkamisest vaid mõni pilt. Teataval määral kadestan neid, kellel auru jagub nende filmide tegemiseks. Sest enda plaane tehes on palju filme vaadanud. Vaatan varustust, vaatan käitumist, mõtteid, kohti.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 08 Mai 2018, 16:52

Selle pildistamise ja filmimisega on nii, et matkal olles, eriti kui on külm ja vastik, siis ei taha kuidagi varustust kohmitsema ja kaadrit sättima hakata, peaasi, et selle vastiku ilma käest ära saaks. Pärast on jällegi nii, et kui oled seda teha viitsinud ning pildi pealt näed uuesti seda mida läbi elasid tuleb hea tunne sisse. Võiks talitada nii, et iga kord kui matkal olles peatud ja vaadet, situatsiooni imetlema jääd teed ka pildi. Hiljem on mida meenutada ja mälukaardilt saad alati mõttetud pildid ära kustutada.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 08 Mai 2018, 16:55

Taimo kirjutas:
07 Mai 2018, 13:24
/../ Päästaks eraldi diktofon/helisalvesti, mis on jällegi üks lisavidin matkal millega mässata ning mille aku saab vajalikul hetkel tühjaks jne./../
Eks eesmärk pühendab. Salvesti esmaseks aseaineks sobib vast ka telefoni külge pistetud lavalier, variant, et isegi mõni hands-free on piisavalt eba-plekise kõlaga. Muidugi kui teema vastu huvi ja leidub ka valmisolek pisukeseks jantimiseks nii põllul kui hilisemal lõikumisel, siis lisaks puhtamale helirajale annavad kaks eraldi seadet ka väga ägedaid võimalusi.
Ma põhimõtteliselt ei taha taha tesise video alla muid yt linke laduda, aga "Henrik Trygg -The sound of ice" jättis mulle endale nii sügava mulje, et hakkasin kogu salvestite ja mikrite maailma natuke liiga kiirelt ja liiga sügavale ära uppuma, see kõige suurem tuhin läks rahakoti rõõmuks paari nädalaga ja enne investeeringuteni jõudmist üle, aga sisse närima jäänud ussist ei ole pea poole aastaga jagu saanud [:
(ja Tryggi uisuvideos on heli tarvis lihtsalt teist kaamerat kasutatud)

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 08 Mai 2018, 19:15

Minule näiteks tundusid kõige tüütumad kohad need, kus oli kaamera eemale pandud ja siis käimist filmitud. Eks neid ole ju tüütu filmida ka.

Kas sa mingit distsipliini ka hoidsid või puhkasid tunde järgi?
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Mai 2018, 20:26

Mul on pildistamisega veel see jama, et kui on see va eriti ilus hetk, jään lihtsalt suu lahti vaatama, ja unustan pildid tegemata.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 08 Mai 2018, 23:28

Kõigile neile, kes ütlevad, et motivatsioon langes. Pigem ei langenud, vaid kaamera sättimine looduses olles üksi, statiivi otsimine, kaadri paika sättimine, see kõik võtab nii palju aega, et pole tahtmist teha. Mis puudutab kiirust matkal, kahjuks praegune elutempo on selline, et kui tahad kauem kui 14 päeva metsas veeta, pead olema töötu. See oli ka põhjus, miks ma sundisin ennast nii palju teisel päeva, et püsida graafikus. Vaja oli ju aega jõuda. Kindlasti ma olen sportlikum matkaja, kui see ''klassikaline''. Seda vast oli näha ka mu seljas olevast riietusest, aga see sõltub paljustki ka matka tüübist. Märgistatud rajal on lust...Pane üks jalg teise ette ja aeg lendab. Kaardil näpuga järge ajades, juba ajaliselt ei suuda sellist maad läbida mis märgistatud rajal.

Riietuse kohta nii palju, et minu meelest on mõnus kanda sportlike, liikumisruumi lubavad rõivad. Lisaks nad on kergemad kui klassikalised maktarõivad. Selle kohta oli ütlus ka: iga kilo jalas võrdub 5 kiloga seljas. Muidugi kergusega tavaliselt ohverdad robustsuse, aga tihti sa ikka roomad metsas, põlved sambla peal :D

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Mai 2018, 07:07

Tuttav tunne, jah, aeg ongi paraku selline. Veel 1993 mängisine inseneribüroos korra nädalas bridži ja kirusime, kui kiireks on elu läinud. Oleks teadnud, mis tempo edaspidi tuleb, võib-olla oleks kuuli pähe lasknud.
Taigar kirjutas:
08 Mai 2018, 23:28
... et kui tahad kauem kui 14 päeva metsas veeta, pead olema töötu...
Riiete osas olen samuti nõus, spordiriided on üsna mugavad, pigem ei kanna ma neid, sest minu mõõtu spordiriideid ei müüda. Aga nendega on jälle teine häda, et töötu ei jõua neid osta.
Aga jah, kõik uus ei ole halb, paljud asjad on täna paremad, lihtsalt pean ümber harjuma. Aga teiselt poolt, kuskil minnakse üle võlli. Mind on üsna raske veenda, et tänaste materjalidega ei saa 1 kg-ga korraliku 120l seljakotti tehtud. Teistpidi olen veendunud, et tänased kotimudelid lähevad suures osas ajaloo prügikasti kui veidrused.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Mai 2018, 12:02

Taigar kirjutas:
Pigem ei langenud, vaid kaamera sättimine looduses olles üksi, statiivi otsimine, kaadri paika sättimine, see kõik võtab nii palju aega, et pole tahtmist teha.
Ma pean seda normaalseks, et mingil hetkel tekib küsimus, et mida konkreetselt ollakse tegemas, et kas see on filmitegemise matk või lihtsalt matk, mida ka mingil määral filmitakse. Oluliselt keerulisem on üksi olles selfitada nii, et kuidas ma nüüd ikka selle tegevuse juures välja nägin. Õigem oleks öelda, et kuidas ma näitlesin, sest kõnnid ju teadlikult kaamerasse 8-) Oluliselt lihtsam ja loomulikum on on keskenduda matkale või misiganes tegevusele ja nautida seda reaalajas, kaamera lihtsalt käib 8-) Ei tule nii ehk naa nii mitmekesine ja vaheldusrikas, kui näiteks 3st kaamerast ja 4st fotokast kokkumiksitud, kui üksi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Mai 2018, 16:37

sepaonu kirjutas:
09 Mai 2018, 12:02
Oluliselt lihtsam ja loomulikum on on keskenduda matkale või misiganes tegevusele ja nautida seda reaalajas, kaamera lihtsalt käib 8-) Ei tule nii ehk naa nii mitmekesine ja vaheldusrikas, kui näiteks 3st kaamerast ja 4st fotokast kokkumiksitud, kui üksi.
Kui niiviisi teed siis pärast võib olla selline efekt, et ei viitsi ise seda staatilist pilti vaadata ja ei taha ka seda ka teised näha.Filmid pool tundi kuidas maastik vaheldub või jalad maapinda tabavad, või lihtsalt fotod üldplaanidest - igav.
Hea video tegemiseks piisab vabalt ühest korralikust seebikarbist ja GoPro vms kaamerast.
Mina jaoks on pildistamine ja filmimine matkal selline tegevus millega tuleb vaeva näha, et kaadrit sättida, lugu rääkida ja emotsiooni edasi anda. Kui sellega hakkama saad on igal korral kui videot, pilti vaatad tunne nagu oleks jälle matkal. Endal hea meenutada ja teistel ka huvitav vaadata.
Millega osad veel puusse panevad on järeltöötlus ja sorteerimine. Kui foto lugu ei räägi, siis mis kasu sellest pildist on? Ja igasugused fotod, mis on ebaõnnestunud säri, kadreeringu või kompositsiooni poolest, need kustuta ära, sest keegi ei taha näha uduseid, vildakaid, söövate/magavate inimeste pilte. Kui materjal on kriitilise pilguga üle vaadatud, pigem olgu kolm-neli hea pilti kui kolmkümmend halba, alles siis laadi need internetti üles. Endal parem ja kiirem kui ka teistel, siis ei pea mitmesaja kaheldava väärtusega pildi sealt seda paari pärli otsima.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 09 Mai 2018, 17:14

Nohik kirjutas:
09 Mai 2018, 07:07
Tuttav tunne, jah, aeg ongi paraku selline. Veel 1993 mängisine inseneribüroos korra nädalas bridži ja kirusime, kui kiireks on elu läinud. Oleks teadnud, mis tempo edaspidi tuleb, võib-olla oleks kuuli pähe lasknud.
Taigar kirjutas:
... et kui tahad kauem kui 14 päeva metsas veeta, pead olema töötu...
Riiete osas olen samuti nõus, spordiriided on üsna mugavad, pigem ei kanna ma neid, sest minu mõõtu spordiriideid ei müüda. Aga nendega on jälle teine häda, et töötu ei jõua neid osta.
Aga jah, kõik uus ei ole halb, paljud asjad on täna paremad, lihtsalt pean ümber harjuma. Aga teiselt poolt, kuskil minnakse üle võlli. Mind on üsna raske veenda, et tänaste materjalidega ei saa 1 kg-ga korraliku 120l seljakotti tehtud. Teistpidi olen veendunud, et tänased kotimudelid lähevad suures osas ajaloo prügikasti kui veidrused.
Ega ei saa muidugi 1kg 120l kotti, kusagilt tuleb sein ette. Uus materjal mida kergmatkajad kasutavad on ''cuben fiber'', mis on hästi kerge ja õhuke, kuid samas peaks olema tugev ja veekindel. Tegu on purjeriidega, mis töötati välja 93. aastal. Seljakottidel muudetakse kõik võimalikud taskud võrktaskuteks(pudeli taskud jms), kasutatakse süsinikkiudu. See kõik on edasiviiv ja innovaatiline. Vaadates 70-80ndate seljakote, kus oli suur nelja kandiline väline toruraam, mille külge kinnitus riidest paun, siis tänapäeval ei kujutaks ettegi sellise kotiga pikka maad jalutada :)

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 09 Mai 2018, 17:23

sepaonu kirjutas:
09 Mai 2018, 12:02
Taigar kirjutas:
Pigem ei langenud, vaid kaamera sättimine looduses olles üksi, statiivi otsimine, kaadri paika sättimine, see kõik võtab nii palju aega, et pole tahtmist teha.
Ma pean seda normaalseks, et mingil hetkel tekib küsimus, et mida konkreetselt ollakse tegemas, et kas see on filmitegemise matk või lihtsalt matk, mida ka mingil määral filmitakse. ...Oluliselt lihtsam ja loomulikum on on keskenduda matkale või misiganes tegevusele ja nautida seda reaalajas, kaamera lihtsalt käib...
Kõige mõnusam oleks lihtsalt minna ja jalutada, teha mälestuseks mõned klõpsud kaameraga ning muu salvestada endale ajju. Kuid samas tahaks ka kuidagi seda emotsiooni jagada mis sa matkal olles ise saad. Seal tulebki mängu see kaamera sättimine, ilusa nurga leidmine. Kui kaamera lihtsalt käima panna, siis kuidas see peaks välja nägema? Ülal enne mainiti, et ma võiks need kaameraga kõndimise kaadrid lühemaks lõigata, sest need on igavad. Oli plaan, et kasutan peakinnitust, aga nüüd tagasidet lugeda, siis inimestele ei meeldiks selline. Ideaalis võiks koosnede matkafilm minu meelest suures osas maastiku kaadritest, kus inimene liigub, mõned kaunid looduse kaadrid ja väike jutuvada.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Mai 2018, 17:46

Eks need on eri žanrid.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Mai 2018, 22:14

Omaette žanr oleks vast filmimise filmimine, väga hea kaadritaguse klipp vilksatas netis, kuidas metsik ürgmees Monsen klipis ühetikumees ja kaadritaga padii põlvede all, toosi tikkudega hakkama ei saa, süütevedelik jms 8-)
Meeldimisest või mittemeeldimisest on igal ühel omad arusaamad, mina ei tee mitte midagi oma klippides, et kellelegi meeldida, kunagi siingi konnatiigis keegi mainis, et mage värk, pole tümakat taustaks vms 8-)
Sellega ma olen küll nõus, et kõike, mis masinad on salvestanud pole vaja netti toppida sellepärast, et ta on olemas.
joon jõest, söön jõest

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 10 Mai 2018, 09:25

Taigar kirjutas:
09 Mai 2018, 17:23
Kõige mõnusam oleks lihtsalt minna ja jalutada, teha mälestuseks mõned klõpsud kaameraga ning muu salvestada endale ajju. Kuid samas tahaks ka kuidagi seda emotsiooni jagada mis sa matkal olles ise saad. Seal tulebki mängu see kaamera sättimine, ilusa nurga leidmine. Kui kaamera lihtsalt käima panna, siis kuidas see peaks välja nägema? Ülal enne mainiti, et ma võiks need kaameraga kõndimise kaadrid lühemaks lõigata, sest need on igavad. Oli plaan, et kasutan peakinnitust, aga nüüd tagasidet lugeda, siis inimestele ei meeldiks selline. Ideaalis võiks koosnede matkafilm minu meelest suures osas maastiku kaadritest, kus inimene liigub, mõned kaunid looduse kaadrid ja väike jutuvada.
Tõsi ta on, et tahaks lihtsalt kulgeda, aga samas tahaks ka jäädvustada ja emotsiooni edasi anda nii, et ka teistel oleks huvitav vaadata. Tasakaalu leidmine matka nautimise ja filmimise/pildistamise vahel ei ole lihtne ülesanne. Peakinnitus on mugav variant, olen ka ise kasutanud, aga kui materjal suures osas ainult pea küljest filmitud, siis tõepoolest ei ole hiljem huvitav vaadata. Kaameraga kõndimine muude vaadete vahel on täiesti OK, see ongi osa matkast, aga 14 sekundit ühesugust kaadrit on paljuvõitu. Minu jaoks on hea video vaheldusrikas. Erinevad võttenurgad (seepärast mulle Sinu video alguse osa meeldiski), maastikuvaadete vahele lähivõte mõnest taimest vms. Aga loomulikult on maitsed erinevad ning kõigile ei saa ega peagi meeldima.
sepaonu kirjutas:
09 Mai 2018, 22:14
Meeldimisest või mittemeeldimisest on igal ühel omad arusaamad, mina ei tee mitte midagi oma klippides, et kellelegi meeldida, kunagi siingi konnatiigis keegi mainis, et mage värk, pole tümakat taustaks vms 8-)
Ütlesin, et taustamuusika annaks videole palju juurde (eriti kui vahepeal seisvaid fotokaadreid näidatakse). Tümaka mõtlesid Sa ise välja.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Mai 2018, 09:57

Iseenesest filmil pole minu silmis midagi erilist viga, kuigi see muusika pole ka minu kõrvadele eriline palsam. Pigem on film emotsionaalselt aus, vähesed julgevad nii ausa filmi üles riputada. Ja küsimus pole ei riietes ega muus varustuses ega ajastust tingitud ajapuudusest, need tulid muidu jutuks.
Aga tulen alguse juurde tagasi, tänu aususele paistab esimestest sammudest, et see rada ei armastanud sind. See rada kooris kihtkihilt su "kilbid" ja tegi sammud rabedaks.
Ma olen irratsionaalne inimene, ja väljendan seda selliselt, ega oska seda muul moel seletada. Kuskil 2016 a sügise Soome matka kirjelduses mainisin vist muu jutu sees, et tundsin end ühes ööbimiskohas rabedalt ja kalapüük ei tahtnud õnnestuda, astusin mitu korda läbi sambla kivide vahelistesse aukudesse jne. See oli tagasiteel, ka minnes olin samas kohas ööbinud, siis oli kõik korras. Aga ometi sain teisel korral kohta jõudes kohe aru, et on midagi on valesti. Kaalusin ka ära minekut, aga kuna kuskile polnud eriti minna, siis otsustasin ettevaatlik olla. Tänu ettevaatlikusele jäi jalg aukudes murdmata, olin selleks valmis. Mis tuleviku puudutab, koht iseenesest oli metsik, üksildane ja kena, aga ma ei tea, kas tahan sealt veel läbi minna. Võib-olla tegin midagi valesti, võib-olla olin valel ajal, kst.
Mul ei ole retsepti selliseks olukorraks, vahel keeran teisele rajale, vahel olen ettevaatlikum. Vahel muudan kiirelt ja otsustavalt plaane. Vahel ootan, kuni ohutunne möödub.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Mai 2018, 16:13

Taimo kirjutas:
10 Mai 2018, 09:25
Ütlesin, et taustamuusika annaks videole palju juurde (eriti kui vahepeal seisvaid fotokaadreid näidatakse). Tümaka mõtlesid Sa ise välja.
Ilmselt sinu jaoks on suur vahe, kas taustamuusika või tümakas, minu jaoks on kõik üks ja seesama tümakas, kuigi ma ei oska üht ega teist defineerida ega saa ka aru sellest, et kui tegevus toimus ilma tümakata, siis keegi peab seda tümakaga vaatama aga mul poleks vast mõistlik tegu sukelduda tuubisügavustesse ja hakata püha tõde kuulutama, et mis te sellest tümakast juurde panete ;)
joon jõest, söön jõest

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 11 Mai 2018, 13:35

Taustamussi ja teksti balanss võiks olla jah veidi ühtlasem, ma ise kruttisin jutuosa ajal kõvemaks ja muusika ajal vaiksemaks pidevalt, muidu muusika oli tiba liiga vali või ei kuulnud hästi juttu.

Sellised videod on muidu väga head, kus pole ainult lust ja lillepidu vaid hädaorud ka sees. Sest eks igaüks kes matkal käind teab et tuleb ette igasugu hädasid, nii sisemisi kui väliseid, teiste võitlust on seetõttu alati huvitav vaadata, et kellel kust king lõpuks pigistab.

Igasugu varustuse osas on minumeelest põhiline see, et varustus ise ei tee eriti midagi, kandja teeb. Hea varustus/riietus on väga hea, paha on siis kui tekib arvamine, et varustus päästab mu igasugu jamast sest see on ju nii hea ja ise nagu ei peagi midagi tegema/oskama. Seda suundumust on viimastel aegadel tekkinud ehk veidi rohkem. Sportlandi tahan tippu kampaania illustreerib seda ehk suht hästi, sest see Summit Series jope neid pahaaimamatuid matkustajaid prakku kukkumise või räige purgaa eest kuidagi ei päästa vaid tekitab pigem turvalisuse illusiooni.

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline