Alam-Pedja jalutuskäik. 15-17 november 2013.

Tallasid mööda kodumaiseid radu? Jaga nähtut ja kogetut ka teistega.
Vasta
Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 478
Liitunud: 17 Juul 2012, 21:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Alam-Pedja jalutuskäik. 15-17 november 2013.

Postitus Postitas scabere » 18 Nov 2013, 19:17

Kuigi sel aastal on läbitud kilomeetreid tulnud rohkem kui kunagi varem, peab siiski nentima, et need on peaasjalikult tulnud lennuki ja autoga liigeldes. Selleks, et mõned ööd ka kodumaa looduses veedetud saaks, sai paari semuga kokku lepitud pisike hilissügisene kahe ööbimisega matkapoisike Alam-Pedja radadel. Et viimasel hetkel hüppas üks seltsiline alt jäi meid jalutuskäigulisi alles vaid kaks.

Esialgne plaan nägi ette debüüt-ööbimise Nõmmeotsal ja jätkulaisklemise Madisemäel. Kuna aga eelneval nädalavahetusel Kirna õpperada külastades selgus, et samale nädalavahetusele on kaitseliit planeerinud täiemahulised laskemoona ning märklaudade hävitustalgud, siis mängisime oma plaanid ümber. Kuulide vahel põigeldes pole matkamine vist eriti meelirahustav ning meie käigurajad tõstsime teisele poole Laeva sood.

Reedesel ennelõunal sai mu kaasmatkaline töörakked seljast heidetud ning juba lõunaks oli meil auto Selli-Sillaotsa raja parkimisplatsikesele maha jäetud ning tammusime üle vihmamärja raba Rehesaare poole. Entusiastlik kaasmatkaline oli tugevalt eksinud oma saapavalikus ning tema uhked kõrbesaapad said esimeses veeloigus mõnusalt lurtsuvateks veekotikesteks. Entusiasmi jagus siiski nõnda palju, et tammusime saabaste lurtsudes kuni oma sihtkohani välja. Tee peal nägime värskeid inimlooma jälgi ning kohale jõudes kohtusimegi Rehesaare peremehega, kes viis oma hubases hütis läbi järjekordseid ehitustöid. Umbes poole nelja paiku lahkus peremees oma valdustest, jättes meid juba eelsoojendatud sauna edasi kütma. Küpsetasime lõkkeasemel kaasavõetud lihatükikesi, võtsime leili ja nautisime reedeõhtust matkaõlut. Nönda läkski esimene päev öösse.
rehesaare_onn.jpg
Järgnenud hommikul kasisime endi järelt onni ära ning võtsime suuna tagasi lõuna poole. Kõrbejalatsites kaaslane mõtles uueks raba ületamise strateegiaks mooduse, et sügavamad lombid läbida paljajalu. Strateegia tulemusena jäid saapad kuivemaks kui eelmisel korral. Varbad aga pidid kannatama mõningast lõikavat külmavalu. Õnneks polnud sügavamad veeloigud väga suurtel aladel ning jõudes tagasi parkimiskohani võtsime nõuks, et ta jätkab kõndimist minu töökummikutes. Mõeldud tehtud ning otsus oli hea, sest juba varasemast tuttava Kooguaru poole kõndides tuli nagu ikka pikalt kõmpida läbi vee. Kummikud õigustasid end täielikult ning ka mu enda saapad pidasid kenakesti märjema lõigu vett. Vahetult enne Kooguaru raja lõpusirgele keeramist nägime tee pealt ära hüppamas sokku. Tema jäi ka meie jalutuskäigul kohatud ainsamaks metsloomaks. Kuigi Kirna lasketiiruni on sellest ööbimiskohast linnulennult umbes 15 km kuulsime siiski kuni kella 17:00-ni välja toimuvate laskmiste hääli. Kooguaru süngemapoolsema maja sünguse võimendamisel tulid appi helendav peaaegu-täiskuu ning metsa mühistav tugev tuul. Nõnda saime ka teise öö vettpidava katuse all veedetud ning järgmiseks päevaks oli jäänud veel vaid hommikusöök, koristamine ning tagasirännak.
kooguaru2.jpg
Rõõmsameelselt alustasime tagasitulekut ning juttu puhudes jõudsime juba üsna tegusa vahemaa läbi kõndida kui mu seltsilise koti küljest kukkus ära üks sinna seotud matkasaabas. Asja uurides selgus, et ka teine saabas on kadunud ning nõnda sai mu paariline oma matkateekonda pikendada. Murphy kinnitas oma usaldusväärsust ning saabas leiti üles ikka kõige kaugemalt - täpselt rännaku alguspunktist, maja juurest. Edasine teekond läks ilma viperusteta ning nii meie jalutuskäik läbi saigi.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2228
Liitunud: 27 Veebr 2011, 21:46
Kontakt:

Re: Alam-Pedja jalutuskäik. 15-17 november 2013.

Postitus Postitas Jyrgenson » 18 Nov 2013, 21:42

Tuttavad kohad ka mulle, kuigi viimastest külastustest on juba mõnda aega möödas. Kooguarul kasutasin ise tavaliselt ööbimiseks lakapealset, sest seal oli heintes mõnus pehme pikutada.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

taavid
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 13 Aug 2013, 22:50
Kontakt:

Re: Alam-Pedja jalutuskäik. 15-17 november 2013.

Postitus Postitas taavid » 01 Dets 2014, 15:31

scabere kirjutas: Reedesel ennelõunal sai mu kaasmatkaline töörakked seljast heidetud ning juba lõunaks oli meil auto Selli-Sillaotsa raja parkimisplatsikesele maha jäetud ning tammusime üle vihmamärja raba Rehesaare poole. Entusiastlik kaasmatkaline oli tugevalt eksinud oma saapavalikus ning tema uhked kõrbesaapad said esimeses veeloigus mõnusalt lurtsuvateks veekotikesteks. Entusiasmi jagus siiski nõnda palju, et tammusime saabaste lurtsudes kuni oma sihtkohani välja. Tee peal nägime värskeid inimlooma jälgi ning kohale jõudes kohtusimegi Rehesaare peremehega, kes viis oma hubases hütis läbi järjekordseid ehitustöid. Umbes poole nelja paiku lahkus peremees oma valdustest, jättes meid juba eelsoojendatud sauna edasi kütma. Küpsetasime lõkkeasemel kaasavõetud lihatükikesi, võtsime leili ja nautisime reedeõhtust matkaõlut. Nönda läkski esimene päev öösse.
rehesaare_onn.jpg
Kas Rehesaare majake on siis reaalselt kõigile matkalistele avatud ustega? Mingi küttease / inventar on ka majas olemas?

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 478
Liitunud: 17 Juul 2012, 21:43
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Alam-Pedja jalutuskäik. 15-17 november 2013.

Postitus Postitas scabere » 01 Dets 2014, 16:44

Sel hetkel oli see külalistele avatud. Mul puudub peremehe kontakt, kuid usun, et selle saaks välja uurida Palupõhja looduskooli inimeste kaudu. Indrek on vist peremehe nimi?

speedsta
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 32
Liitunud: 13 Jaan 2014, 22:03
Kontakt:

Re: Alam-Pedja jalutuskäik. 15-17 november 2013.

Postitus Postitas speedsta » 01 Dets 2014, 21:44

Peremeest kohanud paaril korral, küsinud ka maja nö staatuse kohta. Tegemist küll tema isikliku omandiga aga avaliku (heaperemeheliku) kasutuse suunitlusega, millest annab ka märku avatud uks ja sisse seatud külalisteraamat. Ja kui see nii poleks, oleks uks lukus. Kevadise seisuga oli ainuke küttekolle suur saunakeris, mis siis küttis sauna, kui ka kogu maja. Vist sai jäetud ka pliidi ehitamise soovitus, et loodusinimestel oleks hõlpsam toitu valmistada ja ei peaks suurt kerist kütma.
Väga positiivne projekt, soovitaks teistelgi selliseid avatud kohtasid rajada, kui keskiga kätte tuleb. Aga nimetatud projekt ei pidavat olema keskea kriis vaid ikka rõõm.
raskematkaja

Vasta

Mine “Eestis”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist