Matkatekk (quilt)?

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Matkatekk (quilt)?

Postitus Postitas Mait » 12 Mai 2012, 01:39

Kas mõni kerg- või muu matkaja magamiskoti asemel matkatekki (inglise keeli Quilt) ka kasutanud on? Oskab ehk keegi kogemusi jagada ja ehk ka mõnda mõistlikku tootjat?
Viimati muutis Mait, 13 Mai 2012, 00:07, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: MatkatekK (quilt)?

Postitus Postitas Metavo » 12 Mai 2012, 10:16

Viimasel ajal vajaduse korral olen kasutanud lihtsalt oma XL suuruses McNett MicroNet rätikut. Praeguse ilmaga aga päris magamiskoti asendamiseks ei piisa ning samuti tekib probleeme kui rätik on veel märg.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 12 Mai 2012, 11:15

Mul küsimus hakkas tekkima sealt, et üleeila oli oma magamiskotiga metsa all palav magada. Kuna ma niikuinii eelistan külili magamist, siis hakkasin lugema ja avastasin, et äkki võiks (vähemalt soojemaks ajaks) mulle hoopis mingi tekimoodi asi sobida...

Vast oskab keegi mõnda konkreetsemat isendit soovitada.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 12 Mai 2012, 12:20

Kui tahad magamiskotist loobuda siis võrkkiik + keegi kaissu on hea lahendus.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 12 Mai 2012, 22:41

Mul ei ole usku võrkkiiges magamisse ja kindlasti ei soovi sellest endale püsivat matkaaset teha. Põhjused:

1) Mu selg ei kannata L tähe kujulist magamist.
2) Mulle ei meeldi magada õõtsudes.
3) Mulle ei meeldi magada selili.
4) Kerget telki on oluliselt lihtsam püsti saada.
5) Et kiiges magamine vähegi stabiilne ja ilmastiku/faunakindel oleks tuleb sinna sisse ja kohale nii palju asju toppida, et telgist kaal oluliselt soodsam minu meelest ei tule.

Kuna mul täitsa OK kerge telk juba olemas, siis ma ikka uuriks matkatekkide maailma edasi.

Kas keegi Eestis neid kasutab?

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Matkatekk (quilt)?

Postitus Postitas Metavo » 13 Mai 2012, 00:50

Võrkkiiges saab vabalt ka külili magada kui on piisavalt pinges.
L-tähe kujulist magamist, ei ole ise tähele pannud et seda oleksin harrastanud või seda tähele pannud oleks.
Minu võrkkiik+sääsevõrk+vihmakate kaalub kokku 1,5 kg (sama palju kui oma kergtelk). Tean, et tehakse ka kergemaid variante, mida ilmselt on tõesti raskem püsti panna.

Mis puutub püstitamisse ja kokku panekusse, siis, püsti panek võtab umbes sama kaua aega kui telgil, samas kokku panek jälle oluliselt vähem.

Ainus miinus mis olen leidnud on, kui hommikul ärkad oma kookonis selle peale üles et mingi metsloom nuusib laagripaigas ringi. Teeb kõhedaks. Telgis on seda "puhver" ruumi veidi rohkem kui võrkkiiges.

Teen kokkuvõtte:
Plussid:
Kergem pakkida (pakkub kotis paremini)
Kiirem püsti panna ja pakkida
Hommikul pole porine
Hommikul rohkem õhku, ei ole päikese käes palav
Mugavam ööbida
Saab kasutada ka ajutises laagris puhkekohana (vaevalt et telgiga seda keegi teeks)
Romantilisem (nt. lihtsam nautida tähistaevast, püstitada huvitavatesse kohtadesse) ...
...või hea põhjus üksi ööbimiseks
Eestis mitmeid kohti kus telkimine keelatud, võrkkiigetamise kohta aga pole miskit öeldud

Neutraalne:
Täiskomplekt kaalub sama palju kui kergtelk
Kiikumine... kellele meeldib kellele mitte

Negatiivne:
Varustuse paigutamine ööseks keerulisem
Puhverruumi puudus (nt. metsloomad laagris)
Püstitus koht vajab teatud tingimusi
Tuulega võib külm hakata
Tuleb mitu korda nööre pingutada kui tahta pingul kiike
On juhtunud, et õõtsumise tõttu hakkab võrkkiik puudelt maha vajuma
Vähem privaatsust telkimisega võrreldes

Hetkel on mul 3,2x3,5 meetrine vihmakate (kaal 570g), mida pole saanud veel katsetada.
Teooriaas peaks olema suurepärane asi kuid eks näis.

Lõpetuseks:
Mina kasutan.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 13 Mai 2012, 01:07

Ma ei tahagi öelda, et keegi ei peaks kasutama võrkkiike. Mulle lihtsalt ei sobi.

Kui keegi oskab anda, siis palun endiselt tarkuseterasid matkatekkide kohta...

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 13 Mai 2012, 01:24

Tean, et siit foorumist vähemalt Janek kasutab neid, aga ta loodetavasti kommenteerib seda ise.

Mina olen ka kunagi kaalunud magamiskoti ja matkateki vahel ning jäänud siiski magamiskoti juurde. Kuna ma magan tavaliselt külili ja öö jooksul keeran teist külge, siis leian, et äärtest avatud ning pealt libisema kippuv kate ei ole minu jaoks kõige mugavam. Öö jooksul pidevalt külmaauke sulgeda ja soojendavat materjali ümber jaotada on ikka väikene vaev.

Külili magades on vahetult maaga kokkupuutuv osa kehast väiksem kui näiteks selili magades, mistõttu matkateki teoreetiline lähtekoht - et keha raskuse all kokkusurutud isolatsioon on kasutu - kaotab osaliselt oma jõu. Samuti peab piisava külgsuunalise katvuse saavutamiseks olema magamisase piisavalt lai, mis kahandab matkateki kaalueelist.

Oma seisukohalt soovitaksin pigem muretseda magamiskoti, mille lukk on täispikkusega ning mis on täielikult lahtikäiv, nii et soojema ilmaga saab teda peale võtta nagu tekki, näiteks Western Mountaineering Summerlite. Samuti on tihti üks ressurss olemasoleva asja parem ärakasutamine: kui on palav, siis teha lukk lahti või lükata jalad alt välja - reguleerida soojustasakaalu ja õhuringlust.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Mai 2012, 22:38

Minul on palava kotiga majandamisel terve mõõtme juurde andnud magamiskoti sisekott/-linna. Kui lihtsalt lahtise luku ja pika pesuta kipub olemine öösel ikka paiguti jahedaks, siis sünt- või siidlina on minu meelest just see paras kiht, mis üleliigsed ärkamised ja kohendamised ärä jätab. Ja ega sulgkotti raatsikski ilma pruukida.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 14 Mai 2012, 00:00

Siin lehel on ühe quildi ülevaade - mis ta on, kuidas kasutada jne. Soovitan lugeda ka kommentaare, sealt saab tihtilugu päris palju kasulikku infot.
http://www.hikinginfinland.com/2009/09/ ... itial.html
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Veebr 2014, 01:27

Mina ei taha enam magamiskotti pugeda.
Ei tea kuidas maas magades on, kuid rippvoodis rippudes on võimalik siiski kildist rohkem sooja kaalu kohta välja pigistada kui seda on suvalisest magamiskotist.
Mugavustase on samuti suurem. Sisse-välja pugemine + sättimine võtab aega 10 sekundit ning mulle kui klaustrofoobile on suureks eeliseks et ei pea lukkudega jamama hakkama.
Lisaks, kui peakski olema magamiskoti vaimustus nagu enamikul on, siis õhuke kilt (matkatekk) annab lisakihina moodulsüsteemis tohutult palju juurde.
Mis veel? Kui võrrelda magamiskoti pikkust kildi pikkusega ja on öeldud et magamiskott on nt. 230 cm pikk, siis sobib see harilikult kuni 190 cm pikale inimesele. Kui kildi kohta on öeldud et on 2 meetrit pikk siis sobib reaalselt 2 meetri pikkusele inimesele :)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Veebr 2014, 08:45

pizza teine nimi on pealt lahtine pirukas ja quilti teine nimi on lahtise lukuga magamiskott.
Ma ei näe ühtegi takistust, et selline asi
http://www.youtube.com/watch?v=oshAeWFMc7I
iseseisvalt magamiskotist ja magamismatist kokku paaritada.
Täpselt samamoodi võiks kokku paaritada tavalise kantis teki ja kantis magamismati.
Käärid, niit, nõel, kummipael.
Eestikeelne nimi oleks tekkmatt.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Veebr 2014, 10:38

Enamus inimesi siiski teeb vahet kui neile need kaks asja kätte anda.

Tahaks sinuga teha katse, annan sulle kätte rippvoodi vihmakatte ja telgi ning näha, kas ütled et mõlemad on telgid, sest funktsionaalsus on sama.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 16 Veebr 2014, 11:25

Olen maganud ja kasutanud nii telki kui rippvoodit ning ühe suve ainult rippvoodis maganud.

L tähe kuju on teema, aga sellele saab vastu kas asümeetrilisi rippvoodiga, magades diagonaalis või tõmmata voodi väga pingule.
Kõhuli on keeruline, aga külili magamine ei ole kindlasti probleem.
See kõhuli selili magamine on rippvoodis hoopis teises võtmes, kuna voodi jaotab su kehamassi ühtlaselt ning teglt ei ole nihelemiseks vajadustki.
Mait, kui sa ei ole proovinud kunagi, soovitan. Kuigi ühest korrast ei piisa: mõned ööd ja harjub ära.

Kahjuks kahekesi ei maga kindlasti rippvoodis. See on nagu reformvoodi, kus vajud keskele kokku.
Mitmele inimesele on disainitud kaks voodit: paarile 3 nööriga või siis trampliini laadne 6le inimesele.

Kaal on teema: koos vihmakatte, sääsevõrgu, nööridega kaalub pea 2kg.
Kergtelgi kahele saab isegi kergema.
Selja alt sooja hoidmine, kotti pugemine, asendi leidmine jne.
Telki on mugavam ennast sättida, ilma läbi mõtlemata - rippvoodi vajab nn tehnikat kuidas efektiivselt sisse välja saada.
Hommikused vetsuvajadused - nu ei viitsi kiigest välja ronida.

Nüüd Kildi juurde:
Olen aastaid kasutanud magamiskotte lahtiselt, kuna olen suur ja klaustrofoobne.
Samas peamiseks ebamugavuseks on lahtine selg: meeldib magada paljalt, aga lebo ei ole keha vastas just kõige mugavam asi.
Enamik kookon kotid on liiga kitsad üleüldse, et küljed mugavalt ära katta; neljakandilised on palju mugavamad.
Seega proovi ennem lahtise magamiskotiga ja siis vaata, kas sul on vaja selle eest juurde maksta või mitte.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Veebr 2014, 11:39

Rippvoodi pole kindlasti mulle, ma proovinud kodus võrkkiiges magada, äkä, mkm. Suure miinusena kiigel näen ma seda, et sobivaid puid on võrkkiige jaoks vaja. Ma vaatasin huvi pärast neid rippvoodeid, mis ei ole lahtine rippvoodi ja tarp peal vihmakaitseks vaid neid, mis on nagu ripptelgid, konkreetselt kinnised, neid ei saa telkida võrrelda, telgis on igal pool õhuvahe, telk võib laperdada tuule käes palju tahab, see laperdamiskülm minuni ei jõua. Selle koha peal, et kuidas magamismatiga siis on, telgis oled vastu maad ja matiga isoleerid ennast sellest külmast, niiskusest, versus rippvoodis oled õhus, maapinnast isoleerituna aga saad ka kogu tuule omale mööda seda magamismatti ma ei oska kindlat seisukohta võtta, kuna pole mitte ühegi rippvoodiga ööbinud ja ei tea, mismoodi tuule käes või hommikuses kastes olla on.

See kotivärk häirib mind mitut moodi. Kui raudselt kavatsen autos magada, siis 100% on mul tekk ja linad. Ma vist vähkren ja keerutan palju une aJal, öösel kotis magades ärkan, wtf, kortsus, keerdus, millestki aru ei saa, sama hommikul, mis siin toimunud on. S*tt sisse pugeda, s*tt välja pugeda, mitte kunagi kohe seda lukku ei leia, kapuutsi ka kotil kunagi ei kasuta. Tekiga lihtne ju, sa ei maga selle asja peal, mida öösel poolsegasena üritad sirutada. Mul ainult kookonid olnud, pole kunagi miskit avarat neljakandilist kotti proovinud. Vahest olen magamiskoti luku lahti või poollahti jätnud. Ma ei näe mitte mingit erinevust lahtise lukuga magamiskoti ja tolle quilti vahel põhimõttes.

Sa tahad Metavo rääkida millest, et kas vahet pole telk/rippvoodi või vahet pole lahtine magamiskott/quilt ?
Metavo kirjutas:Enamus inimesi siiski teeb vahet kui neile need kaks asja kätte anda.

Tahaks sinuga teha katse, annan sulle kätte rippvoodi vihmakatte ja telgi ning näha, kas ütled et mõlemad on telgid, sest funktsionaalsus on sama.
Mul pole mitte midagi rippvoodi ja telgi võrdlusteema vastu, a mulle tundub, et minu pizzakommentaari jätkuks see uus teemaarendus ei klapi 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 16 Veebr 2014, 12:05

Endal oli selline Telk-voodi ka, aga see on minu jaoks natukene liiga lühike, et ennast mugavalt tunda.
Diagonaalis magamiseks on puude vahe veelgi vabam, kui muidu ning puude leidmine on teema omaette: st piisab randme jämedustest vitsadest ning piisab ka ühest puust ja jalgrattas.

Kindlasti ei saa võrrelda võrkkiike (millel otstes on risti latid, et kookoniks ei läheks) ja rippvoodit, mis just kookoniks minema peabki.

Aga see kildi teema pakub huvi küll. Kindlasti on olemas mingeid häid lahendusi nii et ka kõige vähkrevamad end mugavalt saaks tunda.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Veebr 2014, 13:02

Ma näen et mul on lahendused teile mõlemale.
Ullivill, minu rippvoodi koos sääsevõrgu, nööride ja vihmakattega on 1 kg kandis.
Rippvoodis olen maganud aga praktiliselt aastaringi. Tunnistan et paari korral olen kolinud maa peale aga mitte puude puuduses, vaid varustuse testimise tõttu karmides tingimustes, millel olen täheldanud puudujääke disainis. Praeguseks on aga puudujäägid lahendatud.
Lebomattidest olen samuti loobunud ja praegu tegutsen odavama klassi alumiste tekkide arendamisega rippvooditele, ehk neid mille kevad-sügisesed variandid ei hakka maksma kolmekohalisi numbreid. Olen tähele pannud et suvel lebomati kasutamine rippvoodis lõppeb kuumarabandusega, samas ilma millegita ka ei saa olla.

Sepaonu, ütle, kas sul tekiks probleeme metsas kahe puu leidmisega mille vahe on 3 meetrit kuni see:
Pilt
Ehk umbes 10 meetrit (standard nööride komplekt Rootsmann rippvooditel ;) )
Kui alustasin oma rippvooditamist siis minu võimalused olid kasutada 2,8-4 meetrist puudevahet ning ka siis polnud mul kordagi põhjust puude puuduse tõttu maa peale kolida.
Eestis puude leidmisega probleeme ei teki, kui just välja arvata suvised festivali telkimisalad, kuid olgem ausad, tegu pole telgiga vaid paar klassi mugavama ja kergema ööbimisvahendiga ;)

Tuulest:
Lebomatt võtab väga hästi kinni tuule, kuid on ka spetsiaalsed tuulekindlad kerged kangad mille on võimalik tõmmata rippvoodile ümber. Veel mõnusam on, kui alumine tekk on rippvoodil väljastpoolt tuulekindlast materjalist.

BTW. Kas ei ole mitte OT?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 16 Veebr 2014, 14:43

Kui oma postituse lõpetad lausega Kilt VS lahtine magamiskott siis vist ei ole OT
Sest minu kogemus kiltidega piirdub ennekõike siiski Rippvooditega, mitte niiväga telgiga.
St Olla palja ihuga rootsi lebo vastu ja peale tõmmata tekk. Ei aitäh.
Natukene metsa poole.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Veebr 2014, 15:14

Olen nõus, paljas ihu ja lebo ei lähe kokku. Samas soojapesu kiht nende vahel aitab päris palju.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Veebr 2014, 08:50

Metavo kirjutas:Ma näen et mul on lahendused teile mõlemale.
Sepaonu, ütle, kas sul tekiks probleeme metsas kahe puu leidmisega mille vahe on 3 meetrit kuni see:
Mina huvitusin selles teemast tollest quilt vidinast, et mida matkajad tänapäeval matkatekiks kutsuvad, klikkisin taneli viidet,
http://www.nunatakusa.com/site07/main_pages/arc_faq.htm
http://www.jacksrbetter.com/quilts/
teistmoodi lähenemine, sisuliselt ehitatakse tekist see quilt takja ja nööriga
http://www.youtube.com/watch?v=72GP184SZaA
isegi selga saab toda quiti panna
http://www.jacksrbetter.com/wp-content/ ... aSniv7.jpg
ja sobrasin iseseisvalt netis ja tegin järelduse, et kokkuvõttes pole sellisel moel quiltiga tegemist muuga, kui lahtise lukuga magamiskotiga. Uus vaatenurk asjale, et kle, sa magad magamiskotis ju selle lömmis magamiskoti peal, võtame selle üldse ära, no kohati tuleb üks probleem juurde ka, lahtised küljed, a need saab kummidega ühendada omavahel ja saab ka magamismati külge siduda ja kui tahad, siis võib ka ühe paela ümber kaela panna, et püsiks paremini. Selleks, et magada lahtise magamiskotiga pole vaja koolitust ega interneti abi, iga maakas tuleb iseseisvalt selle peale, et lukk lahti teha või jätab ettenägelikult luku lahti juba magama minnes. Kes nüüd järsult quiltiusku tahab pöörata, siiis mu meelest kõige lihtsam viis seda teha on võtta käärid ja lõigata luku metallosa ära magamiskotil ja õmmelda iseseisvalt paelad külge, kes päris kindel pole, see võib alguses ainult paelad õmmelda. Kellel pöial keset peopesa, see võib paelte õmblemise osas spetsialistide poole pöörduda.
Minu meelest pole mingit vahet, et kus sa seda quilti või matkatekki või magamiskotti kasutad, telgis, varjualuses, rippudes, põhimõte sama.

Mina veeelukas, alati jõuan vee äärde matkates, seal puudega enamasti natuke kehvasti. Kuivema maatüki leidmine oluliselt lihtsam. Selle
kuid olgem ausad, tegu pole telgiga vaid paar klassi mugavama ja kergema ööbimisvahendiga
peale mainiks, et mugavuse definitsioon on individuaalne termin. Peale veel miljoni asja, mida ma siin ei loetle algab näiteks mugav hommik sellega, et sirutad oma käe magamisteki alt välja ja süütad hommikohvitulukese priimuses ja kui kõrvulukustavat k*sehäda pole, siis ma võin seal paar klassi madalamas telgis koos kohviga vihma vähenemist oodata, mediteerida tervisliku toitumise teemadel ja isegi ennast ületades neljaviljaputru teha 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 17 Veebr 2014, 09:28

Huvitav, ma ise olen leidnud et rippvoodi on lasknud mul just jõuda lähemale veele kui seni on lasknud telgi võlud.
Pilt
Pilt
peale mainiks, et mugavuse definitsioon on individuaalne termin. Peale veel miljoni asja, mida ma siin ei loetle algab näiteks mugav hommik sellega, et sirutad oma käe magamisteki alt välja ja süütad hommikohvitulukese priimuses ja kui kõrvulukustavat k*sehäda pole, siis ma võin seal paar klassi madalamas telgis koos kohviga vihma vähenemist oodata, mediteerida tervisliku toitumise teemadel ja isegi ennast ületades neljaviljaputru teha 8-)
Rippvoodis olles aga saan hommikul magamisteki alt käsi sirutada, süüdata hommikutulukese priimuses, kusta üle ääre ning istuda rahus toetades selga jalad üle ääre või rippvoodis ning vihma vähenemist oodata :)
Lisaks kui on mõnusam vihmakate siis on ka väike ruum kus all hoida oma jalgratast märjaks saamst ning toimetada muude asjadega selle all.
Sorri, näha on et sa pole korralikku rippvoodit proovinud ning ei tea millest räägid.

Mis puutub matkatekki siis mina võrdleksin seda pigem tavalise tekiga mille kasutus on sarnasem.
Kui mõtled ka termini peale siis magamiskott viitab kotile kuhu poetakse sisse. Kilt aga kui tekk, tõmmatakse peale, nii et vahe on päris suur ja erinevused matkatekkide ning magamiskottide vahel vääriksid toonitamist küll.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Veebr 2014, 10:17

Ma selle pildi järgi aru ei saa, mismoodi sa nüüd selle kiiguga lähemale said veele,ühe külje telgivaiad oleks ju võinud vette torgata, igasugustest eelistest võib rääkida, näiteks kiige saab kõrgemale kinnitada ja ilusam ja uhkem kaar tuleb kustes, tarbi saab nii kõrgele regullida kiigu kohale, et saab igavusest isegi püsti tantsida tuleväljapäike tantsu. Ma ei hakka vast oma kalapilte siia laadima, kui näiteid, et kiigu paigaldus võimatu, ma täiesti nõus sellega, et kuni on puid, pole probleemi.
See matkatekk/quilt väga lai mõiste, ma näiteid linkidena tõin, et mida muu hulgas nii kutsutakse, ma ei väidagi, et see sõnakasutus oleks korrektne või ainuõige jne.
Mina ise kutsun ristküliku pinnalaotusega tekki tekiks, kasutan autos magamiseks, madrats, linad, tekk. Pole mingi matkatekk, pole quilt, riidekirstust võtan, sinna panen, keegi külaline ööbima jääb, siis võib ta mu poolest seda külalistetekiks kutsuda, minu jaoks on ta tekk. Mismoodi tekk matkatekiks või quiltiks muutub pole aru saanud.
Sa võid ju samuti selle jutu
Mis puutub matkatekki siis mina võrdleksin seda pigem tavalise tekiga mille kasutus on sarnasem.
Kui mõtled ka termini peale siis magamiskott viitab kotile kuhu poetakse sisse. Kilt aga kui tekk, tõmmatakse peale, nii et vahe on päris suur ja erinevused matkatekkide ning magamiskottide vahel vääriksid toonitamist küll.
illustreerida mõne näitega, siis arusaadavam, et üks räägib nihukestest, teine räägib sihukestest asjadest.
Milline on see praegu parim quilt mida sa kasutad?
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline