Veekindlad prügikotid (trash compactor bag)

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
usre82twqpols
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Veekindlad prügikotid (trash compactor bag)

Postitus Postitas usre82twqpols » 09 Veebr 2017, 12:34

Tervist,
Kas kellelgi on kogemusi pürgikottide kasutamisel (linerina) seljakoti sisu veekindlaks muutmisel? Paistab, et reeglina kasutakse kotte, mille kohta inglise keeles kasutatakse terminit "trash compactor bag" - mis peaksid olemas veekindlad, kergemad ja vastupidavamad, kui kilest prügikotid. Kas keegi teab, kus Eestis selliseid leida võiks? Sarnaseim tulemus otsingutelmuste põhjal, mis ma olen suutnud leida on mida sellist - https://www.pakendikeskus.ee/p/pp-kanga ... 80l/673036" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Veekindlad prügikotid (trash compactor bag)

Postitus Postitas Nohik » 09 Veebr 2017, 13:35

Olen kasutanud kanuumatkadel selliseid kartulikotte, mille sees on tugevam (veidi suurem)kilekott. Veidi pead asjade sisse pressimisega tähelepanelik olema, et lukud, nööbid vms kilekotti ei vigastaks. Aga iseenesest, nad kannatasid loopida ja lastel järgi vedada.
Seljakoti sees olen kasutanud samuti suurt kilekotti (ehitusprahi jaoks mõeldud, tugevamad, 200l tavaliselt). Minul peab nädala ikka vastu. Juhuslike auke saab teibiga parandada. Aga kui seljakott on väike ning asju sisse pressitakse, siis see võib-olla ei toimi.
Ühesõnaga, pole raatsinud seda väljaminekut teha, et igale asjale veekindlad kotid osta.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 09 Veebr 2017, 14:07

Kasutan tavalisi 100l prügikotte. Käin ühel matkal ära sellega ning peale seda kasutan sihtotstarbeliselt. Eriti vastupidavad nad pole, on olnud ka juhuseid mil niiskus ronib varustuse juurde. Hea meelega soetaksin ka neid tugevamaid analooge millest Andrew Skurka ka kirjutab.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 10 Veebr 2017, 10:34

"Eriti paksust kilest prügikott"
https://www.pakendikeskus.ee/p/must-pru ... 0tk/670611" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Veebr 2017, 11:19

Kas see ühe suure prügikoti värk on seotud sellega, et raamitu kergseljakott pakitakse asju sätitades ja selleks peab üks kott olema või prügikoti kerge kaaluga või millega?
No ma mõtlen, et kui pole ühegi asjaga mu küsimuses seotud, siis kõlbaks ju 100ltr puhul ükskõikmilline kombinatsioon veekindlatest nailonkottidest 70+25 ltr või miski muu, omal veel väiksemad, toit ühes, riided teises jne
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Veebr 2017, 13:15

Üks suur veekindel kott oleks odavaks alternatiiviks tunduvalt kallimatele kompreseeritavatele veekindlatele kottidele. Suuremad prügikotid on reeglina ka paksemast materjalist mis kestavad kauem.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2017, 14:33

sepaonu kirjutas:Kas see ühe suure prügikoti värk on seotud sellega, et raamitu kergseljakott pakitakse asju sätitades ja selleks peab üks kott olema või prügikoti kerge kaaluga või millega?
No ma mõtlen, et kui pole ühegi asjaga mu küsimuses seotud, siis kõlbaks ju 100ltr puhul ükskõikmilline kombinatsioon veekindlatest nailonkottidest 70+25 ltr või miski muu, omal veel väiksemad, toit ühes, riided teises jne
Variant on ju ka nailonist veekindlate kottide asemel suvalisi kilekotte või siis "ziplock" kilekotte kasutada mis on veidi paksemad. Nagu sepaonu ütles - toit ühte kotti, riided teise kotti, magamine kolmadasse kotti, jne... Tea kas kõik mudru peab ilmtingimata ühes suures kilekotis olema. Lihtsalt jäin mõtisklema...
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 10 Veebr 2017, 15:59

Ühe suure koti kasutamisel saab kasutada varustuse eraldi pakkimise jaoks õhku läbilaskvaid kotte. Kilekottide kompreseerimine võib olla keeruline. Pole sellele teemale väga mõelnud aga teoretiseerin, et kui pakkida kõik asjad eraldi tugevatesse kottidesse tekivad ebamugavad mügarikud seljakotti. Kergkottide puhul võivad need halvasti pakkimise korral hakata häirima. Pakkides asjad nn pehmetena, on varustus kotis vabamalt ja kandmismugavus võib olla suurem. Samas kui on asjad vabamalt tähendab see liigse õhu kaasas kandmist mis vähendavad koti kasulikku mahtu.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2017, 16:15

Tanel kirjutas:Pole sellele teemale väga mõelnud aga teoretiseerin, et kui pakkida kõik asjad eraldi tugevatesse kottidesse tekivad ebamugavad mügarikud seljakotti.
Kergkottide puhul võib selline argument täitsa temaks osutuda tõesti.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Veebr 2017, 19:18

See liiga kompresseeritud tihke melon häirib igas kotis, tekib siis, kui kott on sisu jaoks napilt paras või kotiperemees keerab seda voldiriba liiga ennastunustavalt, pole vaja nii ära kopresseerida, kergemalt muljutavaid parem paigutada. Igal juhul on mulle need veekindlad kotid õnnistus, alguses ostsin kaks viiekotist komplekti 2-25ltr , paar tükki eraldi veel, ainult ühe koti olen katki saanud, see on umbes kümme korda nööripostiga jõge ületanud. Lihtne osta neid, igal pool neid netis valik. Sajalidrast pehmet ja õhukest pole trehvanud, a saab ju uurida, äkist rootsman õmbleks, oleks mingi jäävam variant aastateks, ilmarahata ilmselt ei saa siukest. Ühesõnaga, et oleks suur, tugev ja ilma rahata on probleemi nimi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 11 Veebr 2017, 11:20

Olen tavamatkamisel (mitte kergmatkamisel) kilekotte ja prügikotte kasutanud - veekindlust pole nendega saavutanud, kilekottidest abi on olnud varustuse organiseerimisest, aga nad kipuvad ruttu auklikuks minema. Suure, 250 l prügikotiga saab suurendada magamiskotti soojapidavust ja odava telgi vihmapidavust.
Kilekottis olevad kuivad riided on ikka olnud esimesed asjad mis ootamatu vihmasaju või vette kukkumise korral märjaks saavad.
Praegu kasutan erineva suurusega, erinevate tootjate veekindlaid kotte, aga need lähevad kergmatkamise kontseptsioonist välja - pole sulgkerged.
Kergmatkamisega sobiks ilmselt veekindla ehitusega seljakott.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Veebr 2017, 11:39

Mul on kilekottide veekindlusega positiivne kogemus, aga mul on tavaliselt suur seljakott j asjad pole pressitud.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 11 Veebr 2017, 11:50

Suuremaid ja asisemaid lainerkotte seal 70-100l kandis leiab näiteks Osprey, SeaToSummit ja Exped valikust. Osprey väiksema näitel oskan nende kuju ka kiita, põhi on ristkülik ja istub seljakotti vähe paremini. Samas vaatad nende hindu ja mõtled, kui suure hunniku prügikotte selle eest saaks... Kui päris vesised hobid ka paiguti välja löövad, siis trööbatavateks kuivkottideks need õhukesed lainerid ei sobi, süstas ja kanuus pressides-sikutades oleks kohe ribad taga. Ja need suured tugevad on jälle seljas tassimiseks liiast. Nii jääbki jälle ehituspoe letis valik supper heavy duty double strong rullidele, mingit kindlat marki ei tea soovitada, olen lihtsalt letis olevatest kõige ülbema kirjaga variandi valinud.

Selles ühte kotti pakkimises ma ise lõpuni veendunud ei ole, mul on katsed selles suunas enam-vähem null-kompressoniga käinud - magamiskott lahtiselt põhja, päevaks tarviline kraam kõige peale ja seal vahel on suurtes grippides, võrgus, muudes kottides või lahtiselt kogu ülejäänu. Kolmandaks-neljandaks hommikuks hakkab aga sellest sulehunniku sõtkumisest kopp ette saama. Samas isevormuv kott ja kohe õhtul puhvis suled on täitsa mõnus vaheldus. Mida lühem kaasapakitu nimekiri, seda paremini toimib.

Mul päris raamita seljakotti ei ole ka, st päris poolekiloste kergkottide kõvaks ja kandvaks pakkimises ei tea kaasa rääkida.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 11 Veebr 2017, 14:22

Mina olen oma veekindlad kotid ostnud lisaks Matkaspordile ostnud sellistest kohtadest:
http://www.banggood.com/Rafting-Bag-Wat ... 24213.html" onclick="window.open(this.href);return false;
See 5 L kott euroopa laos kah, euroopa laost tuli üks asi mulle 10 päevaga kohale.
SportDirect i poes kah kohapeal soodsad kotid müügis.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Veebr 2017, 10:54

Mul on selline segapakkimine. Suur prügikott on kotis täielikult sees, aga enamus aju on lisaks omas kilekotis, aga mitte väga pingutatult. Kõige põhjas raskem toidukraam, siis magamiskott ja riided. Kõik riided pole alati omaette kotis (või on liigi järgi paljudes kottides täitsa lõdvalt), siis pole tulemus nii mügarlik. Kõige peal on asjad, mida kiirelt vaja: toidutegemise asjad, jooksva päeva toit, vihmakeep.
250 või 300 l kilekott on piisavalt pikk, et saab kotisuu lihtsalt alla keetata, ei pea sõlmima. Sõlmimine vigastab kilekotti üsna kindlalt.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 12 Veebr 2017, 13:30

Olen saanud ka 100l kotti pealt rulli keerata. Grammiviilimise seisukohalt on mitmesaja liitrine kilekott liiga raske, ent 100l pisut õrn.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 12 Veebr 2017, 14:37

Neid 100L kotte on ka eri paksuseid.
Näiteks on mingid punased ohtlike jäätmete kotid, mis ka lõhkeva õllepudeli kilde läbi ei lase.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 13 Veebr 2017, 15:32

ullivilli kirjutas:Neid 100L kotte on ka eri paksuseid.
Näiteks on mingid punased ohtlike jäätmete kotid, mis ka lõhkeva õllepudeli kilde läbi ei lase.
Need võiksid töötada. Paksem ja tugevam materjal tähendab ka koheselt suuremat massi.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 14 Veebr 2017, 01:18

kiire google andis need kõige paksematena.
http://www.ajtooted.ee/jaatmekaitlus/pr ... d=19434213" onclick="window.open(this.href);return false;
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 26 Apr 2017, 09:05

Enamikes supermarketites on saadaval ehitusprügi kotid - mustarohelise kirjud, üldjuhul 200L, peavad matkadel päris hästi vastu. Aga ei ole superkerged. Mina olen kasutanud muidu Karrimor´i veekindlaid kotte - üsna kerged ja hea hinnaga. Päriselt sa ju üle 40 liitri kraami veekindlaks ajada ei taha - mul on veekindlalt pakitud ainult magamiskott ja varuriided. Ja see karrimor on väga mõnus padi :)

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Apr 2017, 10:19

Mul oli 25ltr ja nüüd on 40ltr karrimori drybag selleks, et väljaspoole seljakotti panna kahlamispüksid ja kahlamissaapad ja kalastusvest, sama kotiga saadan neid ka sõpradele nööripostiga üle jõe, arvan ca kolmekümne jõeületuse järgi sain ta ka katki, ilmselt üle jões olevate graniitide kraapides. See 40ltr on suur kott, lahtise kotina lappi maha pannes mõõdud ca 47x77cm, minu meelest väga korralikult tehtud, 40ltr-ne kaalub 118gr. Minu meelest maksis ülemistel kümpa vms. Mu meelest hea hinna ja kvaliteedi suhe neil kottidel. Grammiviilijad saavad muidugi kergemaid kotte osta või ise teha.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline