Kergmatk väikelastega

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Vasta
margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kergmatk väikelastega

Postitus Postitas margusl » 06 Juul 2016, 08:41

Täismõõdus vahtmatid kipuvad ikka sinna 400g juurde - poole kilo alla, mitte 50g pitsi alla.
Kui endiselt kergmatkamine teemaks, siis käeline tegevus ning käärid-noad igati omal kohal. Termokile liimimine on ühe noatõmbe kõrval hoopis tõsisem ja kahtlasem tegevus.

Variant kaalumiseks - ostad kõige odavama täispikkuses matkamati, sellise kinniste pooridega, mis käsna moodi vett sisse ei imeks; maksab vastavalt paksusele-laiusele 5 .. 10 €; proovid seda täies pikkuses kas lihtsalt põrandal magades või või metsas; siis proovid lühemaks voldituna; saad aimu, kas ühekordselt on matt liiga õhke, kahekordselt liiga paks ja kas jalad üle mati sobib või mitte (vihjeks - kuna sa liigset kola metsa enam ei vea, on seljakott ööseks tühi ja see käib jalgade alla või jalad kotti)
Kui kõik sobib, olgu täies pikkuses või lühemaks lõigatuna, on muu tarvilise kola eelarves juba 60€ olemas. Kui üldse ei sobi, saad suhteliselt odavalt teadmise, mis viga oli ja kui pikk või paks üks sobiv matt olla võiks, jätad selle mati varuks või lõikad sellest endale ja perele istumisalused.

Telgialune tee käbidest-okstest ikka puhtaks, juurikate ja kivide korral annab mõned/kümned/sajad meetrid kolida. Ja et küljealune liiga hilja üllatusi ei pakuks, laota telk laiali ning pikuta ja rulli sellel mõned minutit enne vaiade-kaartega mässama asumist. Kui ilm lubab.

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 06 Juul 2016, 11:19

Ise soovitaksin munareste - tänu oma reljeefsele pinnale on need mugavamad ja soojemad, kui sama kaalu ja pakitud mahuga tavalised, siledad matid. Lisaks on Aliexpressi hind päris hea. mrWilsoni välja käidud 41 grammil oli lihtsalt üks null tagant puudu jäänud.

See Highlanderi 130-grammine on väike (145x50) ja õhuke (7 mm) - sealt see väike kaal tulebki, ning ega ta erilist mugavust ei paku. Eestis on kõik poed sarnaseid rohelisi matte täis (peaks olema nii 7 kui 10 mm paksuseid), nii et saaksid kohe poes ära hinnata, kas see sobib või on unerahu huvides mõistlik munarest osta ja paarsada lisagrammi kaasas kanda.

Täispuhutavate madratsite osas olen vaid Thermaresti mudelitega kursis, aga need jäävad 100-200 EUR vahemikku ning seega eelarvest välja.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 06 Juul 2016, 11:53

margusl kirjutas:Täismõõdus vahtmatid kipuvad ikka sinna 400g juurde - poole kilo alla, mitte 50g pitsi alla.
Kui endiselt kergmatkamine teemaks, siis käeline tegevus ning käärid-noad igati omal kohal. Termokile liimimine on ühe noatõmbe kõrval hoopis tõsisem ja kahtlasem tegevus.

Variant kaalumiseks - ostad kõige odavama täispikkuses matkamati, sellise kinniste pooridega, mis käsna moodi vett sisse ei imeks; maksab vastavalt paksusele-laiusele 5 .. 10 €; proovid seda täies pikkuses kas lihtsalt põrandal magades või või metsas; siis proovid lühemaks voldituna; saad aimu, kas ühekordselt on matt liiga õhke, kahekordselt liiga paks ja kas jalad üle mati sobib või mitte (vihjeks - kuna sa liigset kola metsa enam ei vea, on seljakott ööseks tühi ja see käib jalgade alla või jalad kotti)
Kui kõik sobib, olgu täies pikkuses või lühemaks lõigatuna, on muu tarvilise kola eelarves juba 60€ olemas. Kui üldse ei sobi, saad suhteliselt odavalt teadmise, mis viga oli ja kui pikk või paks üks sobiv matt olla võiks, jätad selle mati varuks või lõikad sellest endale ja perele istumisalused.

Telgialune tee käbidest-okstest ikka puhtaks, juurikate ja kivide korral annab mõned/kümned/sajad meetrid kolida. Ja et küljealune liiga hilja üllatusi ei pakuks, laota telk laiali ning pikuta ja rulli sellel mõned minutit enne vaiade-kaartega mässama asumist. Kui ilm lubab.
margusl- ma püüdsingi seal männisalu all käbidest maa puhtaks teha, aga kuna mul reha polnud parasjagu käepärast ja neid nõnda palju seal maas oli, siis jalaga lükkamisest neid eemale ja käega enam-vähem ära korjamisest paraku ei piisanud. :)
Juurikatele ma ei pannud ja püüdsin kivisid ja liiga ebatasast pinda vältida nii palju kui andis, aga olenemata sellest siiski telgi põrandal magamiskotiga magades mändide all, oli olemine üsna konarlik ja kõva. Kondid jäid väga kangeks. :) Võib-olla, kui ehk poleks sattunud Jaanipäeva aeg matkale, vaid oleks selle ette võtnud nädal enne, või nädal peale seda, siis oleks ehk paremaid platsi valikuid olnud ja vähem rahvast. Need näpunäited, mida magamisaluse suhtes soovitasite siis, need panen kõrvataha. Need 130gr matid, sobiks vast ehk lastele matiks? Kui magamiskotid üle 145/150cm nii kui nii hetkel pikkuselt pole. Kerged nad tunduvad igatahes küll. Ja kui võibolla endale osta laiema mati, siis telgi põhja laste kasvades saaks panna need 145cm pikkused üksteise otsa pikkuseks ja kui ostaks endale vb laiema ja sama kõrge mati; kui leian (siis oleks telgi põrand ühtlaset kaetud ja samas lastel ka kasvades täispikkuses küljealune). Lihtsalt mõtisklen hetkel. Vaatan veel ringi nende magamisaluste asjus enne kui otsustan. :)
Viimati muutis Ctirnyka, 06 Juul 2016, 12:01, muudetud 2 korda kokku.
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 06 Juul 2016, 11:56

wagner kirjutas:Ise soovitaksin munareste - tänu oma reljeefsele pinnale on need mugavamad ja soojemad, kui sama kaalu ja pakitud mahuga tavalised, siledad matid. Lisaks on Aliexpressi hind päris hea. mrWilsoni välja käidud 41 grammil oli lihtsalt üks null tagant puudu jäänud.

See Highlanderi 130-grammine on väike (145x50) ja õhuke (7 mm) - sealt see väike kaal tulebki, ning ega ta erilist mugavust ei paku. Eestis on kõik poed sarnaseid rohelisi matte täis (peaks olema nii 7 kui 10 mm paksuseid), nii et saaksid kohe poes ära hinnata, kas see sobib või on unerahu huvides mõistlik munarest osta ja paarsada lisagrammi kaasas kanda.

Täispuhutavate madratsite osas olen vaid Thermaresti mudelitega kursis, aga need jäävad 100-200 EUR vahemikku ning seega eelarvest välja.
wagner- neid munareste ma peaks kuskile poodi katsuma minema. Pole lähemalt sellist näinud peale neti piltide. Võib-olla peaks ehk ka proovima seda kuidagi moodi, enne kui julgeks sellele panustada, aga muidu näevad need toredad oma reljeefse pinnasega välja :D nagu massaazi alused.
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 06 Juul 2016, 13:35

margusl kirjutas:Täismõõdus vahtmatid kipuvad ikka sinna 400g juurde - poole kilo alla, mitte 50g pitsi alla.
Õigus siiski. Olin ennist meeltesegaduses. Vist. :)
Ctirnyka kirjutas:neid munareste ma peaks kuskile poodi katsuma minema. Pole lähemalt sellist näinud peale neti piltide. Võib-olla peaks ehk ka proovima seda kuidagi moodi, enne kui julgeks sellele panustada, aga muidu näevad need toredad oma reljeefse pinnasega välja :D nagu massaazi alused.
Mine näiteks Matkasport'i ja proovi/katsu erinevaid matte. Siis saad kõige paremini aru mis on mis. Heida kasvõi poes hetkeks matile pikali.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 06 Juul 2016, 15:45

Väikelastest ja tarppidest rääkides on soojal ajal vajalik ka putukavõrk. Võrk võiks ka kihulase kindel olla - väikse kuusnurga seest jookseb niit läbi. Mina küll ei laseks mingitel elukatel oma magavaid lapsi süüa.
...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 06 Juul 2016, 16:38

mrWilson kirjutas:
Õigus siiski. Olin ennist meeltesegaduses. Vist. :)
Ctirnyka kirjutas:neid munareste ma peaks kuskile poodi katsuma minema. Pole lähemalt sellist näinud peale neti piltide. Võib-olla peaks ehk ka proovima seda kuidagi moodi, enne kui julgeks sellele panustada, aga muidu näevad need toredad oma reljeefse pinnasega välja :D nagu massaazi alused.
Mine näiteks Matkasport'i ja proovi/katsu erinevaid matte. Siis saad kõige paremini aru mis on mis. Heida kasvõi poes hetkeks matile pikali.
Tulin õuest jalutamast käruga. Ei ole jõudnud matkapoodidesse veel ringi vaatama ja katsuma. :)
Katsun natuke seni vaadata veel netis pakkumisi kuni pisike magab.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 06 Juul 2016, 16:42

Tarmo kirjutas:Väikelastest ja trappidest rääkides on soojal ajal vajalik ka putukavõrk. Võrk võiks ka kihulase kindel olla - väikse kuusnurga seest jookseb niit läbi. Mina küll ei laseks mingitel elukatel oma magavaid lapsi süüa.

Tarbi alla vist ööbima hetkel ei riskiks, aga niisama mõnus oleks aega veeta selle all suviste ilmadega. Kerge varjuna päeva matkaks kaasa võtta igaks juhuks, või siis telgile lisavarjuks, kus all süüa vihmaga vaaritada. :D
Telgi kasutusjuhendiga tutvudes, siis selle all ju katelokiga toidu tegemine keelatud (järelikult ei riski). Parem siis juba lahtine katusealune, millel ümbrust ega põhja pole. Väikses eeskojas telgil ei tohiks igatahes kasutusjuhendi järgi midagi lahtise leegiga seoses teha (Colemani juhendis vähemalt nii). :D Keelumärk

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 07 Juul 2016, 14:21

Pisikesele sai ostetud In sportline 90x50cm küljealune ja 0,7mm paksune (hiljem kui välja kasvab ja kui just parasjagu ööbima ei lähe, vaid niisama piknikule, saab seda pisemat kergemat ja kompaktsemat istumisalusena kasutada). :roll:
Lisaks ostsin 2 Folden Spokey matkamatti z-kujuliselt vormitavad 180x55x1cm paksused
(Mulle lubati mingi matt veel lisaks anda, et kogu põranda saaks telgis katta, seda veel ei tea milline see olema saab, kasutatud, mida mulle tasuta lubati)
Aga need teised, mida eelpool nimetasin, need ostsin ikka uued.
Telki panen laiupidi matid maha- seetõttu ka sai vaadatud mõõduga 180cm :)
(Ilmselt enamus siiski panevad telki pikuti madratseid :P , aga mina mõtlesin laiupidi panna) :D ...siis saaks nendel mattidel igat pidi pikali ja põigiti olla.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 09 Juul 2016, 14:19

Sain eile oma varustusele lisa. Kui suure kasti avasin siis olin üsnagi hämmeldunud.
Tellisin 2mm, 3mm, 4mm ja 7mm abinööri/köit (asjade sidumiseks, pesukuivatuseks, telgi lisa pingutuse nöörideks ja paljukski muuks).
Selle 2, 3 ja 4mm olin üsna rahul (oli selline standard nööri ja paela taoline...nagu saapapael või nagu telgi nöör)...aga no see 7mm oli ikka paras köis :D... Näebki välja jäme köis, mitte pole isegi 7mm laiuse ribana vaid diameetrilt 7mm jäme köis. Hmmm...tagasi ei hakka ma saatma...vast pole mõtet tagastust teha. Aga midagi pean sellest siis leiutama hakkama, et seisma ei jääks (on ju ikkagi kinni makstud) mis sellega peale hakata (hakka või naljapärast öeldes) omale telgile turvalisuse mõttes tara-aedikut paksu metsa minnes ümber ehitama loomade eest. Või hoopis võrkkiiku ehitama sellega (sest see raskust taluks hästi ja samuti ka seda on ikka üsnagi palju meetreid...:D Nali naljaks aga see oli minu jaoks küll paras üllatus. 30meetrit jämedat köit :D Ise lootsin, et see pigem laiuselt millimeetrites nagu paljud nöörid, mitte aga diameetris jämedusena (nagu välja tuli).

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 09 Juul 2016, 14:56

Juhul kui kellelgi siin foorumis häid mõtteid ja ideid on, siis andku ka mulle teada, et milleks ma seda jämedat köit kasutada võiks (millena sellel kasutusala leida ja meisterdada).
Ma ei tea kui jämedad kellelgi on (nöörid ja köied oma lisavarustuses matkakotis), aga kui keegi mulle erinevatest võimalustest kasutusalana pajatada oskaks ja võiks, siis heameelega kuulaks ja avardaks oma silmaringi. :)
Mägironijat minust ilmselt poleks, sest laste tõttu ma ei hakkaks endaga sedasi riskima (sedaenam kui puudub kogemus ja vastav koolitus-väljaõpe). Aga ronida nt puuotsa (teha sellest nt suuremale lapsele metsas mingi ajutise turnimis-ronimis asja) või mida iganes... Palun andke teada kui on mulle kasulikke ideid anda. ;) Tänan!

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Juul 2016, 09:07

Mulle jääb arusaamatuks, et mille jaoks 7mm laia paela tahtsid omale 8-) Pigem pakun, et sa lihtsalt ei kujutanud ette, kui palju on 7mm läbimõõdus.
lastetuppa nagisi tegema :D
http://disainikeskus.ee/disainiblogi/ek ... tud-disain" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Juul 2016, 10:49

Nööride ja köite kasutamise kohta leiab palju häid ideid Künnapi raamatust "Sõlmed ja pleisid".
Tarbi jaoks ostsin mina nöörid ehituspoest, aga seal on 3 mm ja järgmine on 1,5 mm - esimene veidi liiga jäme, järgmine liiga peenike.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Juul 2016, 12:36

Veematkal päästenööriks.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 21 Juul 2016, 21:16

sepaonu kirjutas:Mulle jääb arusaamatuks, et mille jaoks 7mm laia paela tahtsid omale 8-) Pigem pakun, et sa lihtsalt ei kujutanud ette, kui palju on 7mm läbimõõdus.
lastetuppa nagisi tegema :D
http://disainikeskus.ee/disainiblogi/ek ... tud-disain" onclick="window.open(this.href);return false;

Võimalik, et Sepaonul õigus, et ma ei kujutanud päris täpselt seda jämedust ette. Aga ilmselt arvasin, et see selline pool paela või nööri taoline on. :roll:
Lastetuba on mere teemaline. Võib-olla tõesti mingi element köiega sinna juurde sobiks.
Samas kaalun ka seda, et ehk siiski matka varustuses seda millekski kasulikult kasutada saaks.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 21 Juul 2016, 21:31

Ma ausalt öeldes kõige muu kõrvalt polegi juulis jõudnudki matkale, kuigi olen tahtnud minna. Pole veel ka kõike vajalikku (vähemalt enda jaoks vajalikku) matkavarustust kokku saanud. Alles ootel on osad tellimused. Nii palju tegemist on olnud muude asjadega. Jääb ilmselt matkama minek augusti peale. Tarbi ja telkmantli teema lahenes mul sellega, et sain Rocca Al Mares matka poest soetada Ferrino telkmantel/vihmakeebi. :roll: Nüüd juuli lõpus sõidan lastega mõneks ajaks Lätti (tehakse väike reis välja). Saab vahelduseks argihetkest eemale. Väike väljasõit vast teeb head, kindlasti ka lastel on seal huvitav...saab loomaaeda külastada...ajaloolistesse paikadesse minna, võib-olla ka lõbustusparki, et elamuslikumalt ringi vaadata. See peletab ehk ka kurbust eemale.

Edvin
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edvin » 07 Apr 2017, 22:09

Moor kirjutas: Lastele ostsin ma küll kõik matkasaapad kaltsukast.
Kust tasuks otsida? Number on 37-38. Hetkel on tütrel ajajärk kus peale poeskäiku on juba koju jõudes riided ja jalatsid väiksed.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 08 Apr 2017, 16:52

Edvin kirjutas: Kust tasuks otsida? Number on 37-38. Hetkel on tütrel ajajärk kus peale poeskäiku on juba koju jõudes riided ja jalatsid väiksed.
Tallinnas soovitan jalatsite jahtimiseks ntx Humana uue kauba päevi, suurem jalatsite valik on minumeelest Mustamäe tee Humanas. Seal küll kipub valik olema hooajaline, seega nüüd järgmisel korral pigem suvekaup. Teine variant on kindlasti igasugused kirikupoed kuhu Skandinaavia kaupa tuleb, ei oska midagi konkreetset soovitada. Kui on varasem kogemus mingi brändi ja suurusnumbri sobivusest, siis mina soovitaks ka osta.ee-d, olen sealt saanud hea hinnaga Haglöfsi, North Face jne jalatseid. Matkajalatsitega on see hea asi, et kui pildil on ikkagi näha et puhtad ja viisakad siis pole ilmselt ka palju kantud, keegi ei käi ju nendega ainult "viisakates kohtades". Nt Salomoni jalatseid praegu Ostas 37-38 nr mitu paari, kuigi Salomon on mumeelest selline bränd millel peaks paar nr suuremaid vaatama.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline