Minu esimesed katsetused - ühepäevamatkad ja sealt edasi

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Minu esimesed katsetused - ühepäevamatkad ja sealt edasi

Postitus Postitas sepaonu » 13 Sept 2016, 08:04

Milline osa sul 1,5kg
Mait kirjutas:,Koos kuue päeva toiduga oli kogu kraam 1460 grammi
null puudu lihtsalt maidu kommentaarist.
Ma küsiks, et nimekirjas on toruteip, et kas torude keermeteip, või lihtsalt mingi teip, mida sa toruteibiks kutsud.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 13 Sept 2016, 08:18

Meriinost sokid olen ostnud Matkaspordist, pesu Freespordi esindusest Tallinnas.

Ulli, kaalugrammides oli näpukas, parandasin ära :)

Ma ei kaalu kohe seljasolevaid riideid (sokid, pesu, saapad, püksid, softshell, kerge buff ja nokamüts). Muu kola kaal on ülalpool nüüd õigesti kirjas.

Toruteibi all pidasin silmas seda hõbedast mäkkaiverit. Seda on mul mingi umbes meetrine jupp ümber veepudeli keerutatud - saab lihtsama parandustöö ära teha.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Sept 2016, 08:52

ma muideks jäin mõttesse, kui viimane korda vaatasin tervet väikest gorillateibi rulli, et ilmselgelt on seda liiga palju aga kuigi seda reklaamitakse, et saad kinnitada ja lahti tõmmata ja käib uuesti jätsin siiski grammiviilimise ära.
Paranduskotikeses on mul olnud pikemat aega peenikest sidumistraati mõned jupid, on isegi vaja läinud. Eile k-rauas märkasin, et megavalik neid traate igas mõõdus riiulis. Teip, traat, kaks liimi, mõned kaablikrõpsud, kahlade paranduslapp, mis kõlbab ka telgile, kuidagi kindlam tunne ikka, liiga tihti pole juhtunud aga vahest on miskit ka parandatud.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 13 Sept 2016, 09:31

Mul telgiparanduskotis on paar juppi sellist tugevamat tamiili ja jämedam nõel sellega õmblemiseks. Telgiparanduspaigad on ka tugeva liimiga, nii et kokku on üsna kombekas parandusvõimekus tagatud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Sept 2016, 10:15

Mul oli viimasel tundrareisil selline juhus, et sõber suutis oma spinningul esimese jätku ära kaotada, ridvarõngas oli vaja edasi tõsta ridva peal, et ta ikka püüda saaks, õpetasin kuidas niidimähist teha selleks, niidi sain sellest idioodikomplektist , mida müüakse reisimise õmbluskomplektina, pisike pool mõne niidiga, nõel, minikäärid jms möödaminnes uurisin seda niiti ka, sulaselge s*tt, ütlesin, et pane superlimi rohkem mähisele. Tagasitulles tegin kohe vigadeparanduse ära ja poolisin oma haugiputukate sidumise niiti sinna komplekti ja vahetasin nõela paremaks. Mina ta täpset koostist ei tea, üldine nimi on G.S.P. (gel-spun polyethylene), seda puruks tõmmata ei saa, suht kerge keermega, ette teatad ja mööda sõidad sepikojast, siis võin anda seda, matkal võib ju hea niit kah olla 8-)

https://youtu.be/ZJIMcR2onUU?t=15
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 13 Sept 2016, 10:23

Matkale kaasavõtmiseks sobiliku teibikogust müüs üksvahe bauhof . Oli umbes 3 x5 cm papitükile veidi alla cm paksuselt camo teipi keritud. Rakveres oli see teip kassade juures.
...

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline