Abi kerge magamiskoti leidmisel?

Kergem on mugavam, kõik jutud kompaktsest ja kergest matkavarustusest.
Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Abi kerge magamiskoti leidmisel?

Postitus Postitas Jaan » 06 Jaan 2013, 10:28

Tere,

Palun abi magamiskoti leidmisel. Tegelikult võikski selle lausega piirduda, aga see oleks pisut totter. :)

Nagu oma usuvahetuse teemas kirjutan, siis vana raske "big three" kraam maha müüdud ning otsin uut asemele. Telgiks ostan ilmselt Hilleberg Akto (1500-1600g) ning seljakotiks olen esialgsetel andmetel otsutanud Granite Gear Crown V.C. (suts alla kilo) kasuks, aga kuna ostan selle viimasena pärast seda, kui olen oma asjade mahu ära mõõtnud, siis see võib veel muutuda.

Probleem aga magamiskoti leidmisega. Ei suuda leida mitte ühtegi usaldusväärset tootjat, kellel oleks mõistliku hinnaga enam-vähem kergeid magamiskotte.

Variandid, mida olen vaadanud:

1. Western Mountaineering Summerlite - http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... g_bag.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Seda kiidetakse väga, kaal on hea ja temperatuurinäitajad on okei, aga hind on minu jaoks (kuna vajan suurt) ca 350€ koos postikuluga.
2. Rab Neutrino 200 - http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... liner.html" onclick="window.open(this.href);return false;
See on veidi normaalsema hinnaga ja ka väga hea kaaluga, aga sellel on ainult 200g täidet. Internetis kolamine leiab paar kohta, kus öeldakse, et see on ikka päris jahe. Hind ka pisut mõistlikumad 250€.
3. Rab Neutrino 400 - http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... liner.html" onclick="window.open(this.href);return false;
See on Rabi järgmise soojusega kott, 400g täidet ja tundub igati soojem, aga hind jälle sinna 340€ kanti.
4. Mountain Hardwear Ultralamina seeria, peamiselt "32" mudel - http://www.backcountry.com/mountain-har ... -synthetic" onclick="window.open(this.href);return false;
See tundub väga äge magamiskott olevat, sünteetiline (ülejäänud 3 on sulg) ja siiski mingi 900g kaalub. Aga ma ei leia mitte kuskilt Euroopast edasimüüjat, et üldse hindagi teada saada.

Rohkem väga mõistlikke valikuid ei ole leidnud. Tean, et kerge asja eest peab maksma, aga väga üle 250€ ei tahaks välja käia. Kui lükata hind sinna 400-600€ peale, siis muutub valik kohe massiliseks. :D

On kellelgi kogemusi? Oskate aidata? Mida ise kasutate? Kust ostsite? Igasugused kommentaarid oleks väga-väga abiks.

Suured tänud!

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Abi kerge magamiskoti leidmisel?

Postitus Postitas janek » 06 Jaan 2013, 10:42

MH lehel on küll võimalik otsida poode kus tooteid müüakse - link

Sealsamas on ka online-poodide lingid. Tundub et Mountain Hardware kotid tunduvad päris soodsad olema - link.
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 06 Jaan 2013, 10:52

Ma üritasin kammida seal päris mitme riigi poed läbi.

Probleem seisneb selles, et ma leian umbes kümme kohta kust saaks kohe osta "Lamina" seeria kotte, mis kasutab sama täidet, aga raskemaid materjale. "UltraLamina" seeria on optimeeritud kaalule ning seal kasutatakse kergemaid materjale. Selle seeria kotte kahjuks ei leia. "Lamina" suvised kotid lähevad juba üle kilo ning mõte hakkab pisut ära kaduma.

Hea oleks ikka alla kilo saada kolme hooaja magamiskoti, pidades silmas seda, et niikuinii saab kevadel ja sügisel sooja pesu ja soojustavat jopet kaasa veetud, kui peaks väga jahedaks minema.

Eks peab vist kõik Euroopa riigid sealt lehelt ikka läbi kammima. :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Jaan 2013, 11:07

Talvel vist sellise varustusega ei matka eriti. :idea:
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 06 Jaan 2013, 11:20

Ei matkagi ja esialgu polegi eesmärk.

Otsin kolme hooaja asju ning teadvustan endale, et talv nõuab teistsugust telki, soojemat magamiskotti ja suuremat seljakotti. :)

Ma lihtsalt valmistun varakult ette - paar kuud aega lume sulamiseni, selleks ajaks võiks uus nodi olemas olla.

Jyri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jyri » 06 Jaan 2013, 11:34

Vaata Cumulus.pl
Mul endal LiteLine 300, Pertex Quantum/cuin 850 sulg, 630 gr, mugavustemp. -2c, hind 179EUR. Sai käidud suvel Põhja-Rootsis ja Norras, 18 ööd, paaril ööl temp. alla nulli, külma ei tundnud kordagi.
Näiteks Soomes samaväärne Marmot hydrogen 350EUR. Nii et hinnavahe päris suur.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 06 Jaan 2013, 11:39

Jyri kirjutas:Vaata Cumulus.pl
Mul endal LiteLine 300, Pertex Quantum/cuin 850 sulg, 630 gr, mugavustemp. -2c, hind 179EUR. Sai käidud suvel Põhja-Rootsis ja Norras, 18 ööd, paaril ööl temp. alla nulli, külma ei tundnud kordagi.
Näiteks Soomes samaväärne Marmot hydrogen 350EUR. Nii et hinnavahe päris suur.
Esmapilgul tundub super hinnaga variant olevat. Suured tänud! :shock:

Loen pisut inimeste kogemusi ka selle firmaga, aga hind ja materjalid tunduvad väga muljetavaldavad olevat.
Viimati muutis Jaan, 06 Jaan 2013, 14:27, muudetud 1 kord kokku.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 06 Jaan 2013, 12:24

Cumulus on kirjade järgi tõesti neetult hea leid, just 850 sule ja trapetskambrite poolest.
Mul on endal viimasel kahel aastal eba-talviseks kasutuseks olnud Alpkit PipeDream 400 - http://www.alpkit.com/pipedream" onclick="window.open(this.href);return false; - ja senini väga rahul, hinnaklass samasse auku (mina maksin praegusest 20£ vähem + toonane Fedex 25£), aga põhiline erinevus kambrite konstrui ning sule poolest, Cumuluse kasuks.
Et Alpkit ei ole kattematerjale otse välja välja kirjutamast, ei ole samuti koti kasutamist seganud.

PS. Aktot talveks kappi kopitama jätta on räme priiskamine.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Jaan 2013, 14:06

Mina soovitaksin telkidest pigem MSR Carbon Reflex võtta. Veel kergem! :idea:
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 06 Jaan 2013, 14:33

Atko kogub minumeelest liigselt niiskust katte alla. Isegi kui püstitad telgi ja vahepeal jõuab õhtune udu ja niiskus tekkida enne kui ise telki ronid siis pealmise katte all on kerge kondents... seega saad veidi märjaks sisse pugedes. Lisaks magades tekib nii ehk naa lisaks seda vett sinna lakke. Paar õhtus ava on aga need minumeelest ei toimi väga hästi.
Muidu on Atko väga hea. Olen maganud sellega 4000m kõrgusel, lumel ja päris tugeva tuulega - eelnevalt muidugi korralikult kindlustatud. Hommikuks oli vaid kergelt lonti vajunud aga ei midagi hullu. Õhtul kui tuul aina tõusis kartsin küll hullemat aga pidas vastu.
Enne kui selle valisin oli valikus ka MSR mitte küll Carbon Reflex mida Jyrgenson pakkus aga vist vaatasin MSR Hubba. Ma küll täpselt ei tea miks ma tol korras Hillebergi kasuks otsustasin ilmselt sellepärast, et kui Raimo Laosma sai selle telgiga rattal ümber maakera sõidetud siis ei saa see kehv olla ;) aga täna vist prooviks MSR just selle liigse niiskuse pärast.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 06 Jaan 2013, 14:37

Jyrgenson kirjutas:Mina soovitaksin telkidest pigem MSR Carbon Reflex võtta. Veel kergem! :idea:
Tänud soovituse eest. On aga põhjus, miks mõte on Akto peale jäänd. Pole küll absoluutselt kergeim (kui sooviks telgi osas seda taga ajada, siis leiaks veel kergemaid variante kui too MSR), aga see-eest materjalide kvaliteet ning asjade läbimõeldus on super. Ja kuna telk käib üles nii, et sisetelki ei pea vihma käes enne püsti panema, siis valin pigem Hillebergi.

Tegu küll kergmatka alafoorumiga, aga ma esialgu absoluutset kergmatka ka taga ajada ei taha. Hea, kui koti kaalust 4-5 kilo maha saaks, siis ma oleks juba õnnelik mees. :D

Aivar, olen isegi selle niiskuseprobleemi kohta lugenud. Samas väike telk - ega vist enamikel neil on sarnased probleemid.
Kümnetes foorumites ringituulamise tagajärjel olen näinud, et arvamused jaotuvadki pooleks. Pooltel on niiske, pooled kas peavad seda normaalseks või ei arva, et vääriks mainimist.

Loodan, et muud omadused kaaluvad kerge niiskuseprobleemi ehk üles?

Jürgenson, sul on ka Hillebergi telgid, olen näinud. Kas suurematel kondensprobleeme pole?

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 06 Jaan 2013, 14:49

Teiste omaduste kohta tõesti midagi halba öelda ei ole. Üksi matkamiseks väga hea - lihtne püstitada jne. Kuna ta on juba olemas siis välja vahetada ei plaani.
Ostsin selle telgi 2011 suvel ja täpselt ei meenu miks just liisk Hillebergile langes aga sinu väljatoodud MSR sisetelgi üles riputamisest on tõsine argument! Vihmaga kõigepealt magamisase märjaks teha ei ole just kõige parem lahendus. Korra juhtusin nägema, kuidas MSR omanik üritas kuidagi tuulega oma telki üles saada - õigemini neid konkse sinna kaarte külge ... üritas ikka pikka aega. Kuna ta oli üksi siis pakun, et tegemist oli Hubba tüüpi telgiga - ei välista, et mees ise ka kobakäpp oli aga ülespanekuga oli tal raskusi.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 06 Jaan 2013, 15:32

Akto ei ole ka ainuke ühe kaarega soolotunnel, mil telgid omavahel lingitud, kaalult kipuvad need konkurendid ka Aktost kergemad olema. Aga Konsept ise on minule seni kõige parema mulje jätnud, põhilist rollli mängib lolli- ja tomikindluse ning ruumikuse suhe (sh varjualuses) kaalu ning pambu suurusesse. Teistest tuntumatest lähematest märkidest teevad sarnast kraami näiteks HelSport ja TerraNova, ilmselt leiaks veel peotäie väga heade lahendustega single-loop telkide tootjaid. Et kahte mainitut Eestis keegi (vist?) ei turusta, ei tee nende kasutajaskonda ja populaarsust vastavalt Norras ja UKs oluliselt väiksemaks.
MSR Hubbaga asjatasmist piisavalt kõrvalt näinuna tean, et minu peakujuga säärased lahendused hästi ei klapi, samas oma TerraNova LaserCompi välistelgi aluse rätikuga üle käimine on täiesti loomulikuks hommikuseks liigutuseks saanud ;)

Jyri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jyri » 06 Jaan 2013, 15:53

Veel olemas selline magamiskoti tootja nagu Roberts.pl
Utsidan.se foorumist võib lugeda, et rootslased neid Poola kotte ostavad ja on rahul.

Mul endal Tarptent`i Squall 2 telk. Kahekohaline, kaal 1kg, hind mõistlik.
Kuna õhk käib hästi läbi tekib ka kondensi vähem. Talvel tundrasse selle telgiga küll ei läheks kuid meil kasutamiseks on täitsa ok variant.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 06 Jaan 2013, 18:02

Endal Hilleberg Kaitum 2 ja mingit erilist kondensaadiprobleemi võrreldes teiste telkidega ei ole märganud, võibolla talvel nüüd olen natuke rohkem ventilatsiooniga jamanud aga ei midagi hullu.
Timo Palo käis oma viimasel espeditsioonil Helsport Fjellheimen 3 telgiga ja rääkis Matkajuhtide Kokkutulekul, et nad ei olnud seda telki enne testinud ja juhtus nii, et telgil oli tõsine konstruktsiooniviga või materjaliviga. Igatahes hakkasid kaared purunema ja niimood, et enam lappimisest ka ei olnud kasu. Ühesõnaga kolme kaarega tunnelist sai ekspeditsiooni lõpuks ühe vaiaga tarp. Tegemist siis Norra toodanguga ja Palo norrakast kaaslane ütles ekspeditsiooni lõpus, et ikka Hilleberg teeb maailmas kõige paremaid telke.
Järeldused tehke ise ja vaadake Matkavarustuse Ülevaated alt, mida Tõnu MSR Carbon Reflexist kirjutab.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 06 Jaan 2013, 18:28

Minul on Hillebergiga olnud mõistlikke kondensaadi probleeme, selliseid mis ei häiri. Minu järeldus meie planeedil toodetavate telkide kohta on lihtne. Osta tuleb Hilleberg ja kui raha pole siis laena või varasta see.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 06 Jaan 2013, 18:39

NÕUS :D
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 13 Jaan 2013, 21:06

Jyri kirjutas: Mul endal Tarptent`i Squall 2 telk. Kahekohaline, kaal 1kg, hind mõistlik.
Kuna õhk käib hästi läbi tekib ka kondensi vähem. Talvel tundrasse selle telgiga küll ei läheks kuid meil kasutamiseks on täitsa ok variant.
Kuidas sees ruumiga on? Mahub vabalt 2 inimest koos varustusega ära? Kas on piisavalt veekindel? Kust ostsid/tellisid?
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Jyri
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jyri » 14 Jaan 2013, 17:20

Kahe inimese puhul tuleb enamus varustusest välja jätta, nii mugavam.
Muidu saab kahekesi oldud küll, laiust ja pikkust telgil piisavalt, istuda saab ainult ukseavas.
Kui suvel Kebnekaise all olles sadas 2 ööpäeva järjest tekkis vähesel määral vett telgi lakke küll. Ju siis natuke ikka imbus läbi.
Tellisin otse tootjalt.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 15 Jaan 2013, 18:12

Tänud vastuste eest, mulle hakkas päris meeldima.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 21 Veebr 2013, 09:58

Vastavalt Jyri soovitustele ja pärast uurimustööd läks siis Cumulus Lite Line 300 käiku. Tellisin eile ära.

Ootan huviga! :D

Kasutaja avatar
Parabellum
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Parabellum » 10 Mär 2013, 08:22

Teema jätkuks.Samuti soov saada omale 3 aasta-aja magamiskott.Kergus on peamine ja mida mina ei ole veel leidnud,on nimelt suurus - soovin,et kott oleks mõõtudega a-la 85 cm lai (ülevalt siis) ja pikkus ka võiks küündida sinna 200 cm juurde.
On kellegil jäänud silma kusagil neti avarustes midagi taolist? Oleks väga tänulik juhatuse eest....

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 10 Mär 2013, 10:05

Mountain Hardwear magamiskotid on regular ja long suuruses. Pikad on 198cm pikkusele mõeldud ja puusa ümbermõõt 152cm. UK-st saab tellida ka teatud mudeleid, aga mina ühtegi pädevat edasimüüjat pole veel leidnud. Cotswold Outdoor müüb ainult paari halvemat ja mitte eriti kerget.
Mingil firmal mäletan olid veel suured kotid, aga hetkel ei tule meelde. Kui leian, siis katsun siia lisada.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Mär 2013, 13:24

Parabellum julgen kahelda kas 3 aastaaja magamiskotti on olemas. Kogemus on näidanud, et selle magamiskottiga mida kevadel ja sügisel kasutada on suvel palav ja suvisega kevadel sügisel külm.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 10 Mär 2013, 15:57

On see 200 mõeldud sinu enda parameeteriks või koti omaks?
Alpkit SkyHigh Large on väljast näiteks 230x80cm, aga see ei saa ilmselt piisavalt grammipunkte. Järgmisest hinnaklassist üks esimesi ette jäänuid on http://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/ ... g_bag.html" onclick="window.open(this.href);return false; ( ultralightoutdoorgear'i võrdlustabelist large'i otsides). Ja siin samas eespool on viide Robertsile, kes enda väitel kohendab omi mudeleid ka soovitud mõõtudele vastavaks.

Mina isiklikult saan väga hästi hakkama nii -20C komf koti ja siselinaga köetud onnis kui ka -3C komf kotiga läbi suve telgis, võtmeks endiselt see sama siselina. Esiteks ilma ei raatsiks sulge trööbata, teiseks ja hetkes olulisemaks - avanevad uued mõõtmed erinevates ja muutuvates oludes mugavalt ööd veeta, lahtise koti all magades kipub selg või kints ikka välja ning jahedaks jääma, lisaks sisekotti pugedes seda muret ei ole.

Vasta

Mine “Kergmatkamine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline