Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Postitus Postitas Nohik » 14 Veebr 2019, 19:13

Mul on ainult 2 põhilist harjutust, teisi teen juhuslikult või vastavalt vajadusele. Ka neid kahte teen vastavalt vajadusele suure häda korral.
Kahjuks ainult ühest on video. Teine on lihtsalt teise kehaotsa tõstmiseks. Algasend on muidu sama, aga käsi hoiad kõrvade juures. Hakkad samamoodi lülihaaval pea tõstmisest peale ja tõstad kaela- ja turjalülisi nii palju kui suudad. Siin lisas pilatese õpetaja olulise nüansi. Ta jälgis meid ja polnud rahul. Lõpuks ütles, et proovige saavutada asend, nagu üritaksite jalgade vahelt võimalikult kaugele vaadata. Siis sai sooritus õige.
Mõlema harjutuse juures on aeglus väga oluline. Alustamise juures veel see, et kõigepealt on kasulik natuke stardiasendis vedelda ja proovida lõdvestada, et seljanõgusus taanduks enne harjutust.
Kui ka metsas end vigastan selliselt, et valu pärast kõhuli maas olen, siis nihutan end esimese tasase koha peale ja hakkan neid harjutusi vaheldumisi tegema. Poole tunniga olen saanud end püsti ja kõndima. Aga sellisel juhul tuleb püsti saamiseks end enne kõhuli keerata.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 16 Veebr 2019, 09:57

Vaatasin neid lingitud videosid ja need küll 130 kg pealt alla võtmiseks ei sobi. Need pigem 80 kg pealt alla võtmiseks. Keskmise kaasvu ja kaaluga üle 90 kg hüpates rikub enda jalad ära.
Üle 100 kg kaaluga trenni minnes kulub esimesed paar kuud selleks, et sa üldse suudaksid vähemalt tunni füüsilise koormusega harjutusi teha, kui suudad hakkab ka kaal langema.
Kui treener valida siis selline kes ka enne on kaalulangetajatega tegelenud.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Veebr 2019, 10:41

Hüppamisest vist sepaonu rääkis, ma ei usu, et ta 130 on, pigem 100 ringi.
Ma soovitaks ise vist ainult ujumist üle 150. Kuna ma ise vette minna ei saa, siis jääb käimine. Olen õppinud enamvähem tundma, palju nad välja kannatavad. Kui liiga kiirelt käin, siis poole kilomeetri peal on tegelikult tunda juba.

Vaatasin googlest, 177 pealt alustades 2016 a 25 mai (millegpärast oli mälus, nagu oleks märtsis alustanud), esimene veerg nädal, teine kaalulangus:
15 1.8 lõpp 128.5 kg
14 0.5
13 2.3
12 -0.8
11 2.3
10 1.5
9 2.8
8 5.3
7 3.8
6 1.3
5 4.8
4 4.0
3 2.3
2 11.8
1 4.88 algus 177 kg
Teisel nädalal vist läksin jõusaali, siis jooksis ehmatuse peale sisikond tühjaks.
Siis on vahepeal registreerimata kaal pikka aega, mingi moment sügisel hilja, vist pärast matka, kaalusin 126.
See oli kuidagi nii, et hüppeliigesed jäid põletiku, vahepeal ei teinud tuhkagi. Septembris käisin matka, väiksemas mahus kui plaanitud, teine nädal olid ka matkal hüppeliigesed põletikus.
Täna hommikul oli 129,6, seega veel päris 2016 tasemel tagasi pole.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Veebr 2019, 11:09

Ükspäev komistasin veidra dieedi otsa.
Kaloreid valgust vähe, rasvast palju: rasvast 44%, valgust 17%, süsivesikutest 39%. 2400 Kcal.
Kui sealt diabeetikule sobimatud kartul, terad ja suhkur välja jätta, siis rasvast 65, valgust 20, süsivesikust 16. Sh põlduba jäi sisse. 1400 Kcal.
Ilmselt valge inimene annaks otsad.
https://tervis.postimees.ee/6501389/tea ... se-tervise

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 16 Veebr 2019, 11:55

Nohik kirjutas:
16 Veebr 2019, 10:41
Hüppamisest vist sepaonu rääkis
ma rääkisin jumpamisest ja minu keeles on see siuke
https://www.google.ee/search?hl=et&biw= ... NbqgKts6C0
ja mingeid tegelikke hüppeid ma ei tee.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Veebr 2019, 12:05

Vahepeal üritasin formaalloogiliselt töödelda, mida netis diabeedi kontekstis toidust kirjutatakse.
Räägitakse maksa kahjustamist rasva ülesöömisega, valgu ülesöömisega ja süsivesikute ülesöömisega. Enamasti räägitakse neist eraldi. Vähe räägitakse lihtsalt ülesöömisest tingitud maksakahjustusega. Tundub, et ülesöömise osa maksakahjustuses on suurem kui ebaproportsionaalsuse osa. Kestev ülesöömine hoiab maksa ülekoormatud ja toiduosakesed, seened, bakterid jne satuvad otse verre. Maks jõuab võidelda ainult kõrge veresuhkru alandamisega. Seetõttu on ülesööjatel ka probleemid imuunsüsteemiga, seente ja bakteritega (nahahaigused), allergiaga.
Lugesin ka glükokeemilisest indeksist ja glükokeemilisest koormusest. Oluline on, et glükokeemiline koormus poleks suur. Kui süüa rasva- ja valguvaba toitu, pidurdab koormust ainult kiudaine, mis pidurdab omandamise protsessi kiirust. Ka rasv ja valk toidus aeglustavad suhkru omastamist. See on põhjus, miks rasvavaba suhkruga jogurt on eriti ohtlik diabeetikule.
Siit võib järeldada, et tee mida tahad, ühel või teisel viisil koormad maksa enivei. Eelkõige tuleb vabaneda liigsöömist.
Mu enda asjadest jookseb välja ahel, et kunagise eesnäärmepõletiku raviga (söödeti tükk aega antibiootikumi süstimise asemel), kahjustati ilmselt tugevalt maksa. Kui mõni arst oleks reageerinud jutu peale, et väljaheide on valge, oleks ilmselt teisiti läinud. Edasi hakkasin iseenesest sööma rasvasemat ja valgurikkamat toitu, et pidurada kiiret süsivesikute omandamist. Tundus, et parem on, kui viimaseid peaaegu ei söögi. Mu toidukäitumine omakorda peaaegu välistas diabeedi diagnoosimise vereprooviga. Lihtsalt paisusin ja kahjustasin maksa edasi. Ca 3 a tagasi ilmus pähe midagi kõõmasarnast, mis aasta tagasi osutus pärmiseeneks. St, et veresuhkur oli veel normis, aga arvatavasti piisavalt kõrge, et pärmil oleks tore elada. Kui kaebasin sageda urineerimise pärast, ei leitud eesnäärmega seost. Aga see on ka diabeedieelse seisundi tunnus, organsism üritab vabaneda suhkrust. Need asjad seletavad ka allergiad, nahahaigusi, palaviku mittetõusmist haigusega jne.
Eile hommikul sõin arbuusi ja seejärel oli ilmselge, et arbuus oli liiga kiirelt omastatav, olid kõik tunnused, et lõunani oli veresuhkur kõrge ja pärast seda tuli näljapaanika, mis järgneb organismi suhkruga võitlemisele. Need teooriad ka seletavad, miks ühe või kahe datli söömine tühja kõhuga ei teinud paha, indeks suur, aga korraga tarvitatav toidukogus väike, seega koormus polnud suur.
Aga põhimõtteliselt see lugemine tõi mullepalju selgust, mida ja kuidas süüa ja mida üldse mitte.
Aga ilmselt järgmisel nahaarsti visiidil pean kinnitama nahaarsti välja käidud diabeedikahtlust. Nii on ilmselt lihtsam, kui nahaarst oma asjad kirja paneb, muidu lähen nagu polkovniku lesk perearsti juurde.
Matkatoitude kontekstis, kui süüa tugevalt süsivesikurikkalt 3x päevas, on pool ööpäevast veresuhkur paaniliselt madal. Kui koormus on suur ning seda kompenseerida ainult süsivesikutega, peaks need manustama jooksvalt mitte toidukorrana.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 17 Veebr 2019, 13:22

Mul hakkab pea valutama ja kõht läheb tühjaks selliste pikkade interneti ümberjutustuste peale. Sellest lausest oleks piisanud
Nohik kirjutas:
17 Veebr 2019, 12:05
Aga põhimõtteliselt see lugemine tõi mullepalju selgust, mida ja kuidas süüa ja mida üldse mitte.
ja mul on hea meel, et sul nüüd kõik selge ja ilmselt oled terve nagu purikas ja võtad hoogsalt alla.
Seda postimehe vahendatud EAT-Lancet Comission soovitust ma pole nõus kuulama, 13gr muna päevas tekitas mul huvi, et palju see siis päris elus ka on ja väike poemuna on 56gr, mida ma söön hommikupudru juurde kaks tükki.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 17 Veebr 2019, 14:31

Terve vaevalt, aga lihtsam valikuid teha. Mis maksal täpsemalt viga, jääb arstidel välja selgitada. Seal on liiga palju võimalusi.
See postimehe dieet oli tõesti kummaline. Minu jaoks liiga palju energiat. Aga eriti ränk oleks see suure trennikoormusega inimesel, kes peaks veel rohkem kaloreid tarbima.
Mis neid teadlasi puudutab, siis teaduse nime all tehakse meil krt teab mida. Uuringuid kasutatakse oma kinnisideede kinnitamiseks mitte ümber lükkamiseks. Keegi ei too enam naljalt oma töös ise välja selle nõrku kohti. Aga elada saab aiult selles ajas. Aeg on selline.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Veebr 2019, 09:52

Sõbranna pani mu moluraamatu lehele, ilmselgelt on tegemist heasoovliku toetava tegevusena, seda järeldan ka sellest, et iga külmkapi ukse avamise hääle peale röögatab ta sõbralikult tuleärasealt. No ikka jagan.
v17.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Veebr 2019, 10:04

Mul töötab külmpapp hästi, sealt pole midagi paksukstegevat võtta, kõige rammusamad asjad on tavaliselt paar bataati, edasi porgandid, kalaikad, varsellerid, juurseller, tomat, kurk. Olen vahel tabanud end sellelt, et vaatan külmkappi. Ja siis selgub, et pole muud teha kui kaalikat keeta. Tegelikult on seal küll ka kanafileed, aga ega sealt ka teab mis kalorit ei saa. Aga mul ei ole kapis ühtki valmistoitu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Veebr 2019, 09:17

Olen teinud enda peal mõningaid loomkatseid ja vaatlusi. Kuna enam ööpäev läbi pea ei higista, saab uurida, mis selle higistama paneb.
Kui mõtlesin välja, et ilmselt süsivesik hetkel siiski ei sobi, loobusin katsetest iga hinna eest süsivesikute koguse suurendamiseks.
Ükspäev keetsin ube ja sõin neid ca 100g (keedetult), ning hakkas ka pea higistama paariks tunniks.
Täna hommikul panin toidu sisse koguse, mille ekvivalent võiks olla 30g kuivatatud uba ja sain ka pea higiseks kaheks tunniks.
Kõrvale panin tüüpilise hommikusöögi, mille on tavaliselt lisaks ka jääsalatit või hiina kapsast, mida pole mõtet kirja panna.
Vasakpoolse toidukorraga organism korralikult hakkama ei saa.
Enda tehtud oaga kuivhautised ei ole pead märjaks teinud, aga viimastel kordadel on neile retsepti väga palju ka ballasti saanud (aedoakaunad, kaalikas, hapukurk, porgand, paprika ... kokku 50% vähemalt)
hommikusöök.JPG

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 20 Veebr 2019, 10:42

Huvitav... kas tõesti oleneb higistamine toiduaine kogustest või on veel mõni parameeter, mis muutub - toa temperatuur, kas jood kuuma jooki kõrvale (eriti kohvi). Ise olen mõelnud, et võibolla ajas padi higistama või on täna riided vähem hingavamad..

Mõned interneti leiud:

* Hyperhidrosis. This type of sweating is not necessarily caused by temperature or exercise.
* Gustatory sweating. This type is caused by food and is limited to face and neck areas.
* Night sweats. These are caused by low blood glucose during the night.
https://www.healthline.com/health/diabe ... erhidrosis

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Veebr 2019, 10:53

Uba on hea matkasöök juba kullapalaviku aegadest aga mina teda matkasöögina ei taha, proovitud, elustub aeglaselt, kokkuvõttes ikkagi raske söök või teistmoodi söök seedida. Oa-singisalat on preemiasöök. Noored kaunadega keedetud või grillitud oad on kaalun 8-) älgija söök
Kõige parem higi on jumpamise higi.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 20 Veebr 2019, 11:16

Kui netti usaldada, siis diabeedile kaldumisel on higistamine 1 meetod, kuidas organism asub järsult tõusva veresuhkruga võitlema. Suhkrut üritatakse lihtsalt otse higiga väljutada.
Miks higistab ainult pea. Ilmselt kui ei jagu energiat kogu kere higistama paneksuks, on otstarbekas panna 1 piirkond higist nõretama.
Peas elutseva pärmiseenega see teooria sobib, pärm saab kogu aeg toitu. Viimase kuuga pole pea kestendanud.

Urineerimise tihenemine on teine võitluse vorm. Või öelda, et urineerimise sagedus on langenud kuu aja jooksul rohkem kui 2 korda, arvet ei pea.

Ekstreemsetel juhtudel üritatakse suhkurt paigaldada otse kudedesse. See võib olla, miks öeldakse, et inimese rasv pole päris rasv.
Ekstreemsetel juhtudel võib seedimata toidutükke ka otse verre minna. Sel juhul hakkavad valgelibled sellega võitlema nagu iga muu parasiidiga. See koormab juba neere.

Kõik ülalpool olev on ammutatud internetist või on mu enda mõttekäigud ning ei kvalifitseeru meditsiiniliseks tõeks.

Ma ei saa inglise keelest piisavalt aru
fred7 kirjutas:
20 Veebr 2019, 10:42
Huvitav... kas tõesti oleneb higistamine toiduaine kogustest või on veel mõni parameeter, mis muutub - toa temperatuur, kas jood kuuma jooki
Mis veidi imestama paneb, et need 2 datlit, mida vahel olen söönud, pole palju vähem kaloririkkad kui see kogus ube. Need paar datlit pole pead higistama pannud. Peaks proovima, kui suure kogus datlit kere välja kannatab. Viimase nädala jooksul pole iseenesest ühtki datlit söönud. Kui järgmine kord vaja on, söön 4 tükki.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Veebr 2019, 18:34

Ma suitsuvorsti pilti ei pane, äkki Nohik läheb ulluks aga jänesesöögipilti võib ju panna, spinat lisanditega
v18.jpg
ja peale selle lõpetamist tuli mul jälle meelde kasulik nõuanne siukesest saatest, nagu salasöödikud
https://www.google.com/search?q=secret+ ... e&ie=UTF-8
et planeeri oma järgmine söök sellel ajal, kui sul on kõht täis ja suudad rahulikult mõelda ja toidukoguseid hinnata ja
panin valmis oma hilisõhtuse vahepala
v19.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Veebr 2019, 13:08

Juba poisikesena Londoni Jaaku lugedes tekkis küsimus, et mil viisil neid ube seal koguaeg valmistati? See ju üsna aeganõudev. Aga raamatutest ma täpsustust ei leidnud. Või oligi aega navaalom?
sepaonu kirjutas:
20 Veebr 2019, 10:53
Uba on hea matkasöök juba kullapalaviku aegadest aga mina teda matkasöögina ei taha, proovitud, elustub aeglaselt
sepaonu kirjutas:
20 Veebr 2019, 18:34
Ma suitsuvorsti pilti ei pane, äkki Nohik läheb ulluks ...
suitsuvorstiandur.jpg
suitsuvorstiandur.jpg (43.42 KiB) Vaadatud 1244 korda

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Veebr 2019, 14:13

Oli ju kirjas, et keedeti koos oad ja rasvarikasliha, kuni vesi oli praktiliselt otsas ja siis külmutati kamakateks.

Ps Lugesin üle, esimeses peatükkis räägiti oakottidest, ja teises koos peekoniga keetmisest.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Veebr 2019, 15:08

Ju siis lugesin ülejala.

seeneline
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seeneline » 21 Veebr 2019, 15:48

Nohik kirjutas:
20 Veebr 2019, 09:17
Olen teinud enda peal mõningaid loomkatseid ja vaatlusi. Kuna enam ööpäev läbi pea ei higista, saab uurida, mis selle higistama paneb.
...
mis siis juhtub, kui ei jätad hommikul söömata ja joomata (välja arvatud vesi)?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Veebr 2019, 16:37

Vahel olen tööle jalutanud ja tööl söönud. Vahel on juhtunud, et pole ka tööl kohe aega, siis ega üle kella 11 välja pole vedanud.
Töö juures nagunii ütlevad, et ma olevat tige nagu taimetoitlane.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Veebr 2019, 21:42

Tänahommikune loomkatse oli parem, vähendasin oa kogust, suurendasin pahna kogust, pea püsis kenasti külm.
Ilmselt võin lahjat keedetud aedvilja ja toorest aedvilja süües süsivesikuid rohkem süüa veidi. Kaalikat pole suutnud süüa nii palju, et pea higistaks.
Aga kolme datlit suure tõenäosusega süüa ei maa, neis on süsivesikukaloreid rohkem kui 20 g-s oas.
Või kui just mingi vahe pole, et ühes on tärklis, teises suhkur. Ma ise oleks arvanud, et suhkur hullem on kui tärklis.
hommikusöök.JPG

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 21 Veebr 2019, 23:21

Selles tabelis tulbas "Higise peaga hommik" on esimene valik "tomat," mille kõrval on 90g ja 20 Kcal. Viimases tulbas "Hea enesetundega hommik 2" on "tomat" kõrval 180 g ja 20 Kcal. Kas ei peaks olema 40 Kcal või saan millestki valesti aru?

Siit saab toiduaine igasugu sisaldusi vaadata: https://kehamassiindeks.net/toit/

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Veebr 2019, 08:30

arvatavasti peab olema

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 25 Veebr 2019, 12:50

Loetud kuudega tulin 125kg pealt sajast allapoole.
Sajast allapoole, siis otsustasid, et paras ja praegu oled selles kaalus ja hoiad ennast seal ?
Poole aasta jooksul sain kaalu 102kg pealt 92 kg peale ja füüsiline vorm paranes märgatavalt. Enam pole probleemi matkal sportlastega sammu pidada. Nüüd kasvatan pigem lihast ja võhma, kaalu ei vähenda. Kui kõht tühjaks läheb, söön valgurikast või rohelist, magusat väldin.
Kui sa otsustasid, et see 92 on paras, mingeid muutuseid tegid oma tegevuses, ma mõtlen seda, et keerasid toitu natuke rohkemaks, et enam alla ei võtaks või mida ?

Ma sellepärast küsin ja uurin, et ma teisel ringil, esimese ringi tegin üleeelmine aasta, kümme kilo alla, siis mingi pikem tervisejama ja lõpuks läks jälgimine käest ära väga lihtsalt, no on ju peaaegu niipalju sööki nagu peaks , no ja see peaaegu venis suuremaks, preemiapäevi keelatud ainetega tekkis juurde jne
Praegu teisel ringil ja mõtlen natuke rohkem selle peale, et kui midagi on saavutatud, siis kuidas seda hoida. Ma võiksin toidukoguseid veel vähendada aga ma ei taha liiga kinni keerata sööki, liigutamist oluliselt suuremaks ei saa keerata. Eelmisel ringil ma võtsin selle orgu exceliga 2,5kuuga 10kg alla, praegu iseenda tarkusest mõtlesin, et kiiremini, kui 3kg kuus ei taha, et aeglasem tempo võiks tähendada rohkem aega harjumiseks.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 25 Veebr 2019, 13:30

Kas see 92 just paras on, aga viimastel kuudel pole olnud võimalust iga nädal 3...4 korda trennis käia.
Toitun endiselt vähem ja väldin magusat ja rasvast.
Kui õhtul kõht tühjaks läheb, söön oliive või kodujuustu, joon keefiiri ja palju vett. Vahest veidi kala, aga soolast, mitte magusat.
...

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist