Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Postitus Postitas Tanel » 01 Veebr 2019, 08:52

Nohik kirjutas:
31 Jaan 2019, 22:18
väide 1 võib töötada, kaalujälgimisel ka need, kes ainult ühel päeval patustasid, võtsid kenasti alla.
Mis puutub patustamisse, siis on mõistlik alateadvuse toitmiseks teha mõne aja tagant erisus sisse süüa seda mida tahad. Kui väga pikalt keelad endale mõnda "halba" toitu muutub vaimne võitlus väga raskeks. Kord nädala või kahe jooksul isule järele anda, mõistlikuse piires, ei nulli pikas perspektiivis pingutusi ära vaid teeb elu lihtsamaks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Veebr 2019, 09:11

Muidu, iseenesest, praegu ei ole olnud mingit võitlust, see 8 päeva. Kui alateadvus on nõus, siis pole võitlust. Kui mõned aastad tagasi 170+ pealt alustasin, ei olnud algul ka võitlust.
Mul on 1 eelis, mul ei ole šokolaadi ja muu magusa isu. Mida tahaks, arvatavasti tekib millalgi tunne, et sööks peekonit ning siis 5 riba ilmselt ka praen. Vabariigi aastapäeva puhul meelitatakse õue ööbima, ilmselt metsas praen.
Võib-olla, kui paar aastat tagasi alla võtsin, tegin õieti, kui 125 peal peatusin ja jõuga edasi ei pressinud. Sealt venis vahepeal 137 peale tagasi, aga mitte rohkem. Kui piir ette tuleb, proovin teadlikumalt peatumist. Selles osas olen rohkem veenund, et endaga kaklemine pole normaalne.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 01 Veebr 2019, 16:20

Mul pigem vastupidine probleem, üritan enne suusamatka juurde süüa, aga ei taha tulla eriti. Plaan oli end mõne lisakiloga varustada, et pärast päris suusakepi mõõtu välja ei anna, hetkel tulemused on küll lootustandvad, aga kas ka matka alguseni püsivad, ei tea. Süüdistan selles ainevahetust. Kas juurde söömine praktikas midagi kasulikku ka kaasa toob, see on omaette teema muidugi, osad arvavad et peaks hoopis enne hakkama käiguga pidurdama ja end kaloraaži defitsiidiks ette valmistama, teised jälle üritavad veidi pekki koguda. Mingis Timo Palo ettekandes oli, et ta üritas ka enne 5kg juurde võtta, aga ettevalmistuse stress oli selline et võttis hoopis 5 kilo alla. Aga kas see oli hea või halb, võta sa siis kinni, võrdlusmomenti ju pole.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Veebr 2019, 18:36

Mingi arvamus kunagi oli, et inimese pekk on niru, see pidavat 80% vett sisaldama. Siis 5 kilo pekki sisaldab ca 1 kg rasva = 900 000 Kcal.
Kui see teooria paika peab, siis poolteist kg praetud pekki kotis on parem.
Mis puudutab juurde võtmist, ma arvan, on võimalik, aga riskid diabeediga. Ja ilmselt poleks sa esimene kondine diabeetik. Peaksid ikka nii palju suhkurt ja rasva sööma, et maks rivist välja läheb.
Hendrik kirjutas:
01 Veebr 2019, 16:20
Mul pigem vastupidine probleem, üritan enne suusamatka juurde süüa, aga ei taha tulla eriti. Plaan oli end mõne lisakiloga varustada, et pärast päris suusakepi mõõtu välja ei anna, hetkel tulemused on küll lootustandvad, aga kas ka matka alguseni püsivad, ei tea. Süüdistan selles ainevahetust. Kas juurde söömine praktikas midagi kasulikku ka kaasa toob, see on omaette teema muidugi, osad arvavad et peaks hoopis enne hakkama käiguga pidurdama ja end kaloraaži defitsiidiks ette valmistama, teised jälle üritavad veidi pekki koguda. Mingis Timo Palo ettekandes oli, et ta üritas ka enne 5kg juurde võtta, aga ettevalmistuse stress oli selline et võttis hoopis 5 kilo alla. Aga kas see oli hea või halb, võta sa siis kinni, võrdlusmomenti ju pole.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 05 Veebr 2019, 13:35

Vahepeal tegin ligikaudse rehkenduse, et kui suure osa kaloritest saan süsivesikutest, rasvast ja valgust.
Praegune söömine on ca 33-33-33%, mis tegelikult igasugu nõuandjate arvates pole suurem asi.
Söömist enne seda ei tahaks kohe arvutadagi. Kuna kartuli ja viljasööja pole, siis arvatavasti 90% või rohkem tuli rasvast ja valkudest kokku.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Veebr 2019, 21:55

Täna libises hommikune kaal üle jupi aja alla 130 kg. Aga ühtlasi on ka põnev aeg möödas, nädalas tuleb sellise eluviisiga alla 300-400g ja mitte rohkem. Mis tähendab, et praktiliselt iga nädal enam allavõtmist registreerida ei õnnestu, kaa kõigub +-1.5 kg päevade lõikes või isegi päeva jooksul.
Toiduga tuleb Kaloreid ca 1100 +-100 Kcal. Mõned korrad olen koju jõudes võtnud naise varudest datli või 2, muidu läheb enne toidu valminist pilt tasku. Töö juures on varuks hilissügisel tehtud kuivhautised.
Täna oli keskmisel jäävabal kilomeetril samm juba üsna reibas, tõenäoliselt sain 5 km/h kätte. Eks pekiga on nagu seljakotiga, iga 5 kilo on selgelt tuntav.
Koormuse pärast veel muretsema ei pea, kui 80 kg normalkaaluks pidada, siis käin tööle ja koju kokku 6.4 km hetkel veel 50 kg "kotiga". Esialgu võtab higiseks.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 12 Veebr 2019, 01:12

Kui higiseks võtab, siis järelikult on kasu. Tööl muidugi higisena pole just kõige parem, aga saab ju vahetusriided kaasa võtta ja kusagil kraani all pesta kui vaja.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 12 Veebr 2019, 06:49

Vaid 1100 kalorit on küll enesetapp ja pikas perspektiivis tulemust ei anna. Tuleb süüa õigeid asju õiges koguses, mitte näljutamisega tegeleda.

Hendrik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Hendrik » 12 Veebr 2019, 07:49

Kui 50kg "seljakott" sööki täis ja kogu aeg kaasas, siis sealt ampsab tubli lisa sinna kaloraazhi. Ükskord juhtusin lugema arutlust teemal, kas suure näljaga oma koiva nahka panek oleks energeetiliselt mõttekas ja järeldus oli, et keha lammutab ennast ise toitaineteks palju efektiivsemalt kui seedimine üldse suudab.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Veebr 2019, 08:05

Sipelgas, sulle on raske vastu vaielda. Aga üldiselt füüsikaseadused kehtivad Maa peal, kuigi see paljudele ei meeldi. Alla või juurde võtmine sõltub energiabilansist. Alla võtmiseks tuleb stabiilselt kulutada energiat rohkem kui tarbida. Muud kõikumised on vee ja lihasmassi arvelt.
Ainuke vahe, et mõne masin on ökonoomsem ja see pole külluse tingimustes just hea õnn.
On ka vahe kaloritabeli numbritel ja numbritel, mis inimene kätte saab, aga see on paraku personaalne, sõltub geenidest, kellel mingit ensüümi vähem või rohkem või üldse poele jne. Ühes vist ollakse ühel meelel, et kui toiduainete kalorsus on alla 25-30 Kcal 100 g kohta, võib lugeda, et bilanss on nullis, saadakse tagasi energia, mis kulus seedimiseks. Teise otsas on searasv, millest läheb seedimisel kaduma 3-10% olenevalt inimesest.
*
Kas suudad süüa seda õiget toitu, selle võti on suures osas peas, vahel ka tervises. Kui pea ei võta vastu seda toitu, ei tule välja. Näiteks ma tean paljusi, kes ei suuda süüa keedetud kaalikat, mulle maitseb.
*
Mis liikumist puudutab, väga priske inimene ei saa lambist koormust suurendada, et nüüd hakkan õieti elama. Pigem jahakkab aeglaselt liigutama ja ülejäänu peab kalorite arvelt kokku tõmbama.
*
Ja kui võtta minusugune keskeast väljuv ülekaalulisusele kalduv inimene, siis pigem tuleks söömisprobleemid lahendada söömise mitte liikumise arvelt. Muidu on nii, et oled 2 nädalat haige ja kosud 5 kilo.
Ma ei tea tegelikult kedagi, kes oleks jätkusuutlikult ülekalauprobleemid lahendanud liikumisega. Aga mõned tuttavad on lahendanud enda söömisprobleemid, nad on saledad, ja pole seejuures väga liikuvad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Veebr 2019, 08:10

Alla võtmiseks oleks ju siis enda peki järamine igati töötav.
Hendrik kirjutas:
12 Veebr 2019, 07:49
Kui 50kg "seljakott" sööki täis ja kogu aeg kaasas, siis sealt ampsab tubli lisa sinna kaloraazhi. Ükskord juhtusin lugema arutlust teemal, kas suure näljaga oma koiva nahka panek oleks energeetiliselt mõttekas ja järeldus oli, et keha lammutab ennast ise toitaineteks palju efektiivsemalt kui seedimine üldse suudab.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Veebr 2019, 08:34

Mina pidasin oma dieeti, lähtudes hüpoteesist, et näljutamise korral hakkab keha võimaluse korral rasva varuma ning esmajärjekorras võetakse energia siis lihaseid lagundades.
Valisin dieedi lihasmassi suurendamiseks ja rasvade vähendamiseks. Vööümbermõõt on vähenenud, piitseps ja kael jämedamaks läinud. Kehakaal 10 kg kergem, võhma palju rohkem.
Kui kõht tühi söön oliive, paprikat, tomatit, salatit. Söögid on valgu ja vitamiini rohked, rasvu ja suhkruid väldin.
Praegu teen nädalas korra jõusaali ja korra kas suusatan, ujun või teeen pikema kõnni. Kehakaal püsib.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Veebr 2019, 08:59

Lihas läheb suure energia puudujäägiga kohe söögiks. Näiteks ekstremaalne füüsiline sooritus mõne päeva või ka nädala(te) jooksul ilma korraliku valgurikka toiduta, näiteks matk.
Kui nüüd toidutargad välja jätta, siis arstid arvavad, et üle 500 g on keeruline rasva kaotada kuus, ülejäänud puudujääk hammustatakse lihastest.
Teistpidi on kõige raskem end sellises allavõtmise tempos hoida. Lisaks arvavad arstid, et ca 3 päeva peab olema kestev puudujääk, et organism alustaks rasva tarbimist.
Väide, et rasv koguneb näljutamisega, on ilmselt füüsikaseaduste vastane. See saab ainult näida, kui millegi ees silm kinni pigistatakse. Vangilaagris ei mindud paksuks. Kui kaalujälgimist kunagi tegin, siis inimesed rääkisid enda asju. Kes suurt nälga tundsid, rääkisid, et kes avastas end külmkapi juures, et pool kappi juba tühjaks söödud. Keegi avastas šokolaadi ja kommipaberid, mille söömist ei mäletanud jne. Alateadvus hakkab vastu ja kavaldab üle.
Mis mind ennast puudutab, ma pigem laseks lihastel minna, need küsivad süüa ja tekitavad näljatunnet. Mul on sellised kangitõstja tüüpi lihased ja kael niigi jäme. Et kui kaal langeb, pean pigem distantsi ja trenni aega suurendama mitte koormat selga võtma.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 12 Veebr 2019, 09:34

Nohik kirjutas:
12 Veebr 2019, 08:59

Väide, et rasv koguneb näljutamisega, on ilmselt füüsikaseaduste vastane. See saab ainult näida, kui millegi ees silm kinni pigistatakse. Vangilaagris ei mindud paksuks. Kui kaalujälgimist kunagi tegin, siis inimesed rääkisid enda asju. Kes suurt nälga tundsid, rääkisid, et kes avastas end külmkapi juures, et pool kappi juba tühjaks söödud. Keegi avastas šokolaadi ja kommipaberid, mille söömist ei mäletanud jne. Alateadvus hakkab vastu ja kavaldab üle.
Kui viibid pidevas näljas, siis juhtuvadki sellised külmkapi tühjakssöömised. Kui aga öhtul kerge näljatunde korral võtta mõni oliiv või juua keefiiri või süüa kodujuustu ja pärast vett juua, siis ei tekk organismil rasva varumise vajadust.
...

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 12 Veebr 2019, 10:01

Täpselt! Kõike mis rasvaks muutub ja on kehale suuremas koguses kahjulik, tasub piirata - eelkõige loomne rasv, suhkur, valge jahu tooted ja ilmselt veel midagi. Lisaks saab söögikordade vahel juua vett, süüa õuna, porgandeid (tipi-kastmega väga head!) - st 3 söögikorra asemel näiteks 4 või 5 söögikorda. Aga väiksemad portsjonid ja teadlikum toiduvalik. Ilmselt tasuks ka kartulite ja makaronidega piiri pidada, kuigi need on üsna tavapärased toiduained.

Siin kirjutada ja soovitusi jagada on muidugi lihtne...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Veebr 2019, 10:56

Mis õhtust või öist söömist puudutab, sellest tõvest olen esialgu vaba. Hiljemalt kaheksaks olen õhusöögi söönud. Kui mingil põhjusel peaksin hiljem koju saabuma, ilmselt söön hiljem.
Mida ei tohi osta, on suitsuvorst, selle lõhna tundmisel võin mõistuse kaotada.

sipelgas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 12 Veebr 2019, 19:20

Nohik kirjutas:
12 Veebr 2019, 08:05
Sipelgas, sulle on raske vastu vaielda. Aga üldiselt füüsikaseadused kehtivad Maa peal, kuigi see paljudele ei meeldi. Alla või juurde võtmine sõltub energiabilansist. Alla võtmiseks tuleb stabiilselt kulutada energiat rohkem kui tarbida.
Elementaarne, et tarbitav energiakogus peab olema väiksem kui kulutatav. Kuid see peaks olema mõistikus vahekorras ja 1100 kalorit pole seda kindlasti mitte. Ei ole mõtet ennast tappa.

Teada tõde ju ka see, et kiirelt kaotatud kilod tulevad ka kiirelt tagasi. Ja langetamiseks ei piisa vaid söömisest või liikumisest. Teha tuleb mõlemat ja ja mõistlikus koguses. Liiga vähe toitu on halb, liiga suur füüsiline koormus on ka halb.

Soovitan mõõdukat liikumist ja samas võiks kasvõi nädal/kuu aega katsetada Fitlap või muud sarnast keskkonda. Nälgida nii, et pilt hakkab taskusse minema ei ole kindlasti ok lähenemine.

Veresuhkur ja kilpnäärme talitus on korras?

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Veebr 2019, 20:50

Keegi seeneline siin kirjutas midagi 500-800 Kcal dieetidest. Aga iseenesest mul pole näljatunnet. Sellega võrreldes, mis 900Kcal juures kunagi kaalujälgimise ajal oli, on kõik hästi.
Veresuhkur oli jaanuari algul paigast ära esimest korda elus. See, mis proovis 3 kuu keskmiseks oli nimetatud, kohe kõvasti üle normi, vist rohkem kui 2X. Vahetult enne seda jõin magusaid jooke 2 nädalat haiguse ajal, mida ma muidu ei tee. Enne on aastaid vereproovid liigagi korras olnud. Ma ei söö regulaarselt juba 15 a kartulit, leiba, suhkurt, magusaid jooke jne. Ebaregulaarselt on ikka juhtunud, kui kodus pole.
Kilpnäärme kohta ei tea, pole seda teemat torkinud. Võib-olla pean lugema.
Läksin nahaarsti juude kõõma pärast aasta tagasi, see ütles, et kui vereproove ei näeks, arvaks, et on diabeet. Aga võib-olla tal oli õigus. Nüüd, kui seda viimast proovi nägi, soovitas LivertaXR https://www.hansapost.ee/et/vaba-aeg-sp ... _27166b8c/ kapsleid proovida. Ega ma tegelikult ei teagi, kui palju isu ja kaalu langemisest ning enesetunde paranemisest selle arvele võib kirjutada. Perearst tegi üsna põhjaliku vereproov, nahaarstile seal mingid muud maksa tööd iseloomustavad näitajad ka ei meeldinud, mis iseenesest ühekaupa normi piires olid.
Mis enesetunde paranemist puudutab, siis pea higistamine on kõvasti taandunud. Muidu oli ööpäevaringselt pea märg ja pärmiseenel peas hea elada. Praegu higistan ainult siis, kui liigun. Kahtlustan, et selle võib tablettide arvele kirjutada. Eks enne on ka olnud, et mingid perioodid vähem söön, aga pole higistamisele mõjunud.
sipelgas kirjutas:
12 Veebr 2019, 19:20
Elementaarne, et tarbitav energiakogus peab olema väiksem kui kulutatav. Kuid see peaks olema mõistikus vahekorras ja 1100 kalorit pole seda kindlasti mitte. Ei ole mõtet ennast tappa.
Veresuhkur ja kilpnäärme talitus on korras?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 13 Veebr 2019, 12:30

Sobrasin netti venitusharjutuste koha pealt ja avastasin, et suht palju tuubereid olemas, kes venitusest matka koha pealt räägivad ja nagu ikka see terad ja sõklad teema, et kõht läheb ennem tühjaks, kui midagi sellist leiad, mida võiks uskuda. Mul mitu aastat niigi sisemine plaan olemas, ja olen ennast mõned kuud ennem kümnepäevast kõmpimist drillinud vähe rohkem aga nüüd mõtlesin, et sobraks netist tarkade soovitusi. Ainult söömise ja söömisest rääkimisega ära ei klaari, jumpamine kah oluline.
https://www.youtube.com/watch?v=cZbWoYV ... FOFJknkoKo
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Veebr 2019, 13:21

Üllataval kombel mul venis mõte samal suunal eile õhtul, mõtlesin, et hakkaks uuesti pilatest või joogat tegema. Kunagi jäid mõlemad katki, liigesepõletik oli üle kere nii äge.
Tartus kunagi õpetajate tänaval käisin. Üks aasta oli eraldi meestele pilates. See oli aeglane ja venitas hästi. Aga käijaid oli vähe, lõpetati ära. Naiste omad moondusid ajas üha rohkem aeroobikaks. Ravivõimlemise harjutused olid sarnased, aga sobisid paremini, neid sai rahulikult teha. Siis kolisin joogasse ümber. Aga lõpuks oli ükskõik mida teha nii valus, ei jäi katki, mitu aastat ei liigutanud lillegi. Ja siis tuli südamelihaste põletik, et ei suutnudki lille liigutada. Pärast Ülikooli Kliinikumi ravivõimlemises näidati kõige paremaid harjutusi. Erinevalt igasugu treeneritest, need tundsid oma ala põhjalikult.
Üks üllatav asi, mida tuttav kunagi näitas, et kui mingi lihas on valus või pinges, peab vähemalt 2 minutit katkestuseta venitama, siis annab lihas järgi. Ma ei tea, kust ta selle teadmise ammutas, aga minu peal töötab. Ja pean kella vaatama, 2 minutit on päris pikk aeg, vahepeal hakkab mõnel lihasel nii valus, et uluda tahaks, aga järgi anda ka ei tohi. Ja siis läheb lihas soojaks ja pehmeks.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 13 Veebr 2019, 13:44

sepaonu kirjutas:
13 Veebr 2019, 12:30
Ainult söömise ja söömisest rääkimisega ära ei klaari, jumpamine kah oluline.
https://www.youtube.com/watch?v=cZbWoYV ... FOFJknkoKo
Kaalust alla saamise mõttes loogiline suund, aga kui kehakultuuriga algust teha, siis ehk pigem rahulikud ja tasakaalule ning süvalihastele mõeldud staatilised harjutused - plangud, ühel jalal seismised, seinaisted jms värk. Märksõnadeks "staatilised harjutused" , "core exercises" jm taolist. Kui allikateks ka jooksugruppide kavad või sportlaste blogid-artiklid-videod, siis pole hullu, rajumad asjad saab välja jätta, baas on üsna sama füsioterapeutide õpetatavaga. Näiteks Fostil on üks assortii kokku pandud - https://youtu.be/76rgISW7yPQ , sealt just need rahulikumad asendis hoidmised.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 13 Veebr 2019, 15:20

Vereproovi järgi on korras. Muidu netist tundub, et see praegu üsna moehaigus, paljud tahavad oma rasvumist selle kaela ajada.
sipelgas kirjutas:
12 Veebr 2019, 19:20
kilpnäärme talitus on korras?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Veebr 2019, 11:40

margusl kirjutas:
13 Veebr 2019, 13:44
Näiteks Fostil on üks assortii
jaa, ma paar aastat olen jumpand mingi orgu võimlemiskavast valitud komplektiga sellisel moel, et ta mahub mul 40-55 min sisse, kui on teada, et õhtul tokitan või ujun, teen vähem ja kui ei, siis rohkem, suures osas kattub Fostiassortiiga. Oma pea järgi olen lisanud kummitõmbamised ülakehale, mul loll töö, sisuliselt seisan küürus asendis.
Valisin viis venitust välja peale tokitamist , sisuliselt need
https://youtu.be/qq1kGDd4Q60?t=143
Kuna mul pole mingit erilist pingutust, tokikõnd 6-8,5 lihtsamalt öeldes mitte vähem, kui tund ja mitte oluliselt pikem, kui poolteist, siis alustades ma ei näe mingit vajadust ennast soojendada ega venitada, esimene kilt rahulikumalt ja kogu lugu.
Aktiivsusega ei saa puusse panna, isegi kui mingi kilopiir jääb saavutamata või sööd omale uuesti polstri peale. Üle saab küll pingutada jubedas tahtmises mingiks tärminiks mingi kilopiir saavutada aga keha peab kuulama ja kui on väsimus, siis tuleb pause teha. Ma olen oma talvise jumpamise ja tokitamisega selle saavutanud, et ennem ma olin sõbrannale kotimatkal piduriks, kes on suht ideaalkaalu lähedal ja mina mitte, et praegu käin ta üle kotiga. Kuigi ma keskendun extra talvel jumpamisele, kuna talvel kala ei püüa, muru ei niida, kayakitamist pole jne kandub osa sellest jumpamisest ka kevade ja suve peale, kuna tekib lihtsalt sõltuvus. Mh, telkarist pole midagi vä, lähme tokitame ühe tuuri.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 14 Veebr 2019, 16:33

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 14 Veebr 2019, 18:05

ossaa... see on väga hea leid! Kõiki harjutusi järjest läbi teha on vist liiga aga peab osad välja valima ja kava koostama.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline