Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Kaalust alla - arutleme kehakaalu teemadel

Postitus Postitas Nohik » 26 Apr 2019, 21:04

Ja sepaonu, ilmselgelt ma üritasin vapram näida, kui olin. Mul on eluaeg olnud ilmne kalduvus end üle hinnata.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 26 Apr 2019, 22:37

Või ei tahtnud alguses tegelikku kaalu öelda, ei julgenud, vahet pole, on nüüd räägitud ja asjaga tegeletakse, see kõige olulisem, kaotatud 15kg on laias laastus 2 packrafti vähemalt :idea: 8-)
Ma üleeelmine aasta jälgisin ennast 114 pealt 104 peale ja siis lasin käest ära ja närisin aastaga viis kilo juurde ja selle aasta jälgimisstardis 1.veebruaril olin 109 ja praegu olen 100 ja ma olen ainult ühe korra toitu kaalunud ja selle ära rehkendanud. Põhimõtteliselt otsustasin, et peab saama lihtsamalt ja silma järgi. Pole nii täpne, pole nii kiire, no mis siis, pole ka nii stressi tekitav, olen ka õlut joonud ja kooki söönud aga vähem, piiran. Üleeelmise aasta kõige suurem viga oli mu meelest kaalumisest loobumine, ilmselt sisetunne ka ütles, et midagi head seal näha pole ja tobe eitamine. Iga hommik kaalun ennast ja pool kilo juures on häirekell. Mulle on nagu loogilisem mõelda, et juurde ei tohi tulla kaalu, mitte teha plaane, et kui palju ma pean maha võtma, sest ma olen nüüd sisendanud endale, et kle see pole mingi läbitav ajutine jälgimiskuur vaid nüüd ongi nii ja nii jääbki. Ehk aitab siuke mõtlemine.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Apr 2019, 09:19

Keeruline ..., seda kogemata kaalu peale astumise numbrit on keeldunud aju mäletamast. Ma ei öelnud seda tookord kellelegi ja ise ka ei mäleta. Ma arvan, et isegi naine kuulis sellest alles suvel tagantjärgi. Number võis olla üle 180, aga see on ainult emotsioon. Ja kui mäletada ei taha, ammugi kuskile kuskile kirjutada. Isegi imestan, et google tabelisse hakkasin märkmeid tegema. Samas, igasugu arvutuslik planeerimine on väga minulik. Ega söömatõbi pole ilmselt joomisest targem, teeb inimese veidraks. Ega need väga kondised ei taha ka naljalt oma numbrit öelda, muidu hakatakse hurjutama.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 27 Apr 2019, 12:44

Nohik, Sa peaks "Kaalust alla" blogi tegema.
Paneks erik orgule, evka ilvekselle, mallukale, paljale porgandile ja kesse too tipskin oligi, keda koledasti ahistati, pika puuga ära. Usu, igast naljakamat sorti märsi-salli-öko-vegan-transgender-lgtb-jne inimesed lausa maksaks peale, et seda hingepeegeldust lugeda saaks.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Apr 2019, 12:59

See ongi, et oleks nagu nõrgemate peksmine, jääb ära.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 28 Apr 2019, 23:10

Laupäeva hommiku ilma koormata sõit Harku mägedes parklast parklasse. Vahepeal suutsin 40 min lobiseda, kena koht oli päikse käes.
Selline oli enamvähem mittetappev trenn. Enne ja pärast 2*3.9 km parklasse, algul ülesmäge, pärast alla.
1.JPG
2.JPG
3.JPG

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 29 Apr 2019, 19:39

Ma ei ole jaksanud seda kaaluteemat eriti jälgida, kuigi asi pakub huvi ja omaoma katsun ka "jälgida", st vähendada. Ja ma ei tea kas siin on sellest juttu olnud, aga nagu Sepaonu ütles, oluline on kehakaalul silm peal hoida ja kohe reageerida, kui mingit kaalutõusu on märgata. Pool kilo siia sinna jääb suht märkamata, aga kui see pool kilo on üle päeva ja ainult ühes suunas, siis see pole tore. Minu on selleks puhuks muretsetud endale kuri wifikaal, mis näitab muutust võrreldes eelmise kaalumisega ja samuti mingi hulga viimaste kaalumiste graafikut. Ja kogu värki internetis takkajärgi. Mõõdukalt distsiplineeriva toimega. Vabandust kui ma nüüd kordasin midagi, mis juba jutuks olnud.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Apr 2019, 20:59

Kirjutan korra nädalas üles, ka sellel näib olevat distsiplineeriv mõju. Kõikumise määr on meil muidugi erinev, mul on see endiselt ca 2.5 kg, kuigi enamasti enam mitte nii palju.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 30 Apr 2019, 13:44

Kivisisalik kirjutas:
29 Apr 2019, 19:39
selleks puhuks muretsetud endale kuri wifikaal
Mul peaaegu sama asi aga vanem mudel, ma kirjutan pliiatsiga köögikalendrrisse, mis asetseb minu ja direktrissi vahel köögilaua kohal ja olenevalt märkmetest võivad kommentaarid olla erinevad, näiteks

mh, midagi pole kirjutatud, kas sa varjad midagi
nojahhh, ma ju kuulsin küll, kuidas külmkapi uks kolksus
ohoh, väga tubli
jms
8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Mai 2019, 22:03

Täna olin esimestkorda üle aastate väljas tööriistapoest ostetud pükstega, millel palju taske. Vahepeal sai ainult venivaid tresse kanda. Siis ca 120 kg on piiriks, kui poest pükse saan. Poolakate 4xl taktikalised püksid peavad ilmselt aasta veel ootama. Aga jalga juba lähevad, pole veel mugavad.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline