Nitecore HC60

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 323
Liitunud: 31 Okt 2012, 15:56
Kontakt:

Nitecore HC60

Postitus Postitas fred7 » 12 Jaan 2017, 13:28

Tere,
kas kellelgi on antud pealambiga kogemusi? Meeldib USB laadimisvõimalus (saab kasutada näiteks akupanka või auto sigarisüütaja laadijat). Valgust 1000 luumenit, külm-valge ja neutraalne-valge valgus. kumb metsas käimiseks paremini sobiks? Seni on mul kasutuses olnud ainult külm-valge valgusega lambid. Kuidas Nitecore 3400 mAh aku vastu peab? Kuidas peapael mütsi küljes püsib? Pole taolist üle lagipea rihmaga lampi kandnud.

Pilt

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Postitusi: 1338
Liitunud: 08 Dets 2011, 15:16
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas ullivilli » 12 Jaan 2017, 15:03

Pealagi on ainult stabilisaator.
Need lambi akud on üsna standardsed, mida kasutakse ka sülearvuti aku elementidena.

See laadimine on tore, aga vist usb laadija käib läbi lambi? == sa ei saa lampi kasutada, kui laeb, aku tühi. Selleks peaks eraldi laadija olema.
Kuid laetav aku ilma laadijata ja mitte läbi lambi on minu teada ainult Lenseril.

Üldiselt kes on Nitecore hankinud on rahul olnud.
Matkafoorumis oli äkki keegi Lauri_L, kes tegeles Nitecore lampidega. On ülevaateid teinud ja küllap oskab kõige täpsemalt rääkida.
Taskulambid.eu vms.

Aga mida sa teed 1000lum?
Hind on muidugi hea.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 323
Liitunud: 31 Okt 2012, 15:56
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas fred7 » 12 Jaan 2017, 15:24

Hind on jah päris hea: http://www.korstenpuhtaks.ee/pealambid-nitecore.html" onclick="window.open(this.href);return false; (taskulambid.eu-s natuke kallim)
Lisaks pole vaja eraldi laadijat otsida / kaasas kanda. Samuti piisab samast juhtmest, millega mobiiltelefoni laadida.
1000 luumenit on maksimum, saab erinevaid madalama valgustugevusega režiime valida. Praegusel pealambil on 160 lm, millest aegajalt jääb väheseks (Petzl Tactikka+). Ainuke miinus, et ei saa päris standardseid patareisid kasutada (st AA või AAA).

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Postitusi: 2049
Liitunud: 25 Aug 2015, 12:51
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas Nohik » 12 Jaan 2017, 16:00

Peas püsimine vist peakujust sõltub. Mul ei püsi, aga osad jooksevad sellistega. Toimetamiseks mul on plaanis teha keevitusmaski võrust kinnitus. Sellel on taga pingutuskruvi, saab suhteliselt tihedalt pähe keerata. Aga laagriplatsi saab selle kummipaelaga enamvähem hakkama.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Postitusi: 1338
Liitunud: 08 Dets 2011, 15:16
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas ullivilli » 12 Jaan 2017, 16:37

Nu Taktikka peamine probleem on see et see ei ole fokusseeritav.
Mul endal on Lenseri SEO7 ja olen müünud SEO5 hulgim, sest nende hinna kvaliteedi tase on hea, seda enam et industrial seeria (kollane) saab sisuliselt sama raha eest aku+kiivrikinnituse kaasa. Täis võimsusel 180lm 5h aga ma enamasti kasutan umbes poole võimsusega. Akul micro pesa, saab laadida samal ajal kui lambis on AAA patareid (mingeid üleminekuid pole vaja) Lisaakud ~12€.
Kõik on fokusseeritavad ja ma ei ole täheldanud et sellest just väga väheks jääks.

Enamasti suurem valgustugevus tähendab ka suuremat voolu tarbimist == lühem aku kestus.
St 1000lm on ikka väga palju ja ma päriselt ei kujuta ette kus seda vaja läheb.
seda 680h ei tasu vaadata üldse, kuna 1lum....
210lumeni juures on 7h, mis ei ole halb, Laagri valgus on äkki 100lm ringis, mis võiks siis jääda äkki 12h ringi, kuid mõistlik oleks siiski omada kahte akut (30€tk)
Minu arvates on miinus ka see et Puudub punane valgus, laagris hea.

Kuid nüüd jõuame selleni, et minu kasutus on peamiselt jalgsi matkamine ja laagris olemine. Kui liikuda jalgrattaga, orjenteerumas käia vms, siis eelistaks ka mina võimsamat ja punane poleks väga määrav.
Samas sellises olukorras langeks aku kestus vaid paari tunnini, mis on samas jällegi soso kuid akusid peaks olema rohkem 2-3tk == sisuliselt lambi hind ja peale.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Postitusi: 323
Liitunud: 31 Okt 2012, 15:56
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas fred7 » 12 Jaan 2017, 19:41

Päris korralik ülevaade:
http://goughlui.com/2016/09/08/review-t ... -headlamp/" onclick="window.open(this.href);return false;

Paistab selline keskmise kvaliteediga lamp, st kvaliteedi vigu leidub.

margusl
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 765
Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas margusl » 12 Jaan 2017, 21:21

Külma-valge ja neutraal-valge vahel pead ilmselt ikka valima, kui just kahte lampi ei osta. Kuna lingit' poe listis HC60 pihta ainult üks kirje on, tuleb sealt võttes ilmselt selle külmemaga leppida. Toonieelistus on üldse suht isiklik teema, aga kelle käest erinevaid variante läbi käinud, on tavaliselt samal meelel olnud - soojemaid toonid annavad ümbritsevast ja jalge ette jäävast paremat aimu, lisad liikumisele ka veidi kiirust ja külmem lamp hakkab juba väsitama. Erandeid leidub mõistagi ka. Kui võimalust on, siis juba silmaringi avardamiseks tasub mõni vähem-külm või high-CRI märkega isend endale ligi lasta. Või vähemalt mine kohale proovima, saad mingi enda oma kaasa võtta ja vahet näha. Vahest oled just üks nendest, kes pigem külmadest toonidest peab.

Pealmise rihma saad ilma midagi lõikumata ära võtta. Kui lamp paigal ei püsi või kumm liigsest pingutamisest ebamugavaks muutub, annab alati tagai panna. Enda enam-vähem samas kaalus asjadel saan ilma pealmiseta hakkama.

USB auguga lambi vaieldamatu eelis - kisud karbi lahti ja hakkad kasutama, midagi kohe juurde osta ei ole vaja. Ja eks sellega ka need plussid ka otsa saavad. Lisapulgad, nende lisapulkade laadimine, ehk ka 2 või enama kaupa, jms teemad kerkivad usinamal kasutamisel üsna kiirelt päevakorda. Vahest isegi arvatust kiiremini, sest seda ühte 3400mAh akut laed läbi lambi vähemalt 6-7 tundi (testide järgi ei taha see juhtmest kuidagi üle 500mA imeda). USB 18650 laadijad on miski 4 .. 15€, juba sinna odavamasse otsa mahuvad ka akupanka mängivad isendid ( https://www.fasttech.com/products/0/100 ... er-version" onclick="window.open(this.href);return false; )

On sul mingi ühe lediga 800-1000lm kandis asi muidu kasutada olnud? Kõrgetel võimsustel on kõigi selliste väikeste lampidega teemaks ülekuumenemisega ja termoregull, lihtsalt pinda kogu sellest kuumast lahti saamiseks ei jagu. Midagi kärssama muidugi ei lasta, võetakse lihtsalt vähemate või suuremate sammudega jooksvalt võimsust maha. Ratta ja suusaga on seda vähem tunda, aga paiksemal asjatamisel võib äkiline hämarus täitsa ära petta ja paneb kohe varuakudega jahmerdama, ka mingite kergete miinuskraadide juures.

Väiksemad võimused jälle asendavad tavajuhtudel väga eduliselt punast, kui silm pimedaga harjunud, siis see 1-4 lm on just selline paras valgus, millega keset ööd looduse kutsele vastama minna - täisukuu selgel ööl on kuni 1 lux ja see 1lm annab selle sama ühe luxi, kui kogu 1lm voog ühe ruutmeetri peale laotada.

Igaks juhuks märgiks ka ära, et ANSI/NEMA FL1 järgi antud tööajad, nagu sel Nitecorel on ja väikses kirjas ka märkimist leidnud, ei tähenda 60 minutit @ 1000lm et see lamp tunni jooksul ka pidevalt 1000lm välja annab. Pigem tuleb seda lugeda u nii, et 30 sek peale sisse lülimist saab 1000lm kätte ning enne 60 minuti möödumist ei ole võimsus langenud alla 10%.

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas Lauri_L » 13 Jaan 2017, 18:55

Tere,

Püüan kõigile kommentaaridele vastata...

Külma ja sooja valgustooni eelistused on väga individuaalsed. Külm valgus tundub eredam (seda ka on), kuid soe valgus toob paremini välja detailid ja värvid. Hea ülevaate annab see artikkel: http://www.taskulambid.eu/erinevate-val ... ambid.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Hetkel on taskulambid.eu-s sooja valgusega mudel otsas ning suure populaarsuse tõttu on kohe-kohe lõppemas ka külma valgusega versioon, kuid uus partii peaks jõudma hiljemalt 24.01.17. Mõlemat mudelit saab soovi korral proovida-katsuda ning osta kaupluses.

Nitecore 3400mAh aku baseerub Panasonic NCR18650B kaitsega elemendil, millele on lisatud kaitsemehhanism. Ehk tegemist on hetkel ühe enimlevinud 18650 akutüübiga. Kindlasti on tegemist kvaliteetse akuga.

Antud lampi ei saa kasutada, kui USB laadimiskaabel on ühendatud laadimispesaga. Nitecore'i pealampide tootevalikust pakub sellist võimalust vaid Nitecore NU30. Aku lambis on täiesti standardne ning seda saab lambist eraldi laadida 18650 akutüüpi toetavates laadijates.

1000lm on vastavalt ANSI standardile. Lamp reguleerib valgusvõimsust maksimaalsel režiimil vastavalt lambi korpusesse paigaldatud temperatuuriandurile. Kui lamp hakkab üle kuumenema, siis võimsust vähendatakse. Seega tööaeg maksimaalsel (max 1000lm) režiimil sõltub suuresti väliskeskkonna temperatuurist. 1000lm valgusvõimsusel hakkavad sellise kompaktsusega lambid igal juhul kuumenema ning võimsuse alandamine on paratamatu.

Võrreldes eelkäijatega on HC60 peapaela kinnitus elastsemast plastikust. Minule tundub see pisut ebamugav... HC30/HC50 kummikinnitus on minu jaoks mugavam. Samas on meil käinud kliente, kes väidavad vastupidist ning kiidavad uut HC60 kinnitust. Eks see kinnituse vahetamine oli osaliselt ka eesmärgiga lambi üldhinda alla tuua. HC60 on omas klassis üks soodsamaid (arvestades komplektis olevat suure mahutavusega akut ja USB laadimisvõimalust).

See on kindlasti asjalik soovitus, et juurde muretseda üks kvaliteetne odavam aku (nt. 2900/3100mAh).

Hetkel võib lambi ainukeseks miinuseks pidada seda, et laadimispordi otsakinnitus ei ole tugevamate killast. Ühesõnaga kui laadimispordi kork on maas ja USB kaabel küljes, siis jõudu rakendades (tugevalt kaablit küljele sikutades) võib pordi lambi kinnitusest lahti tõmmata. Normaalkasutuses on tegemist töötava ja vastupidava lahendusega, kuid "loomaliku" jõu vastu ei saa. Lihtsalt hoiatan ette, et lamp on ette nähtud sihtotstarbeliseks kasutamiseks ning vale kasutamise korral võib esimeseks purunevaks detailiks olla just USB pordi kinnitus. Muus osas on lamp üllatavalt kompaktne ja võimekas.

Täiendavate küsimuste korral püüan vastata.


Parimat,

Lauri_L
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Kasutaja avatar
Lauri_L
Huviline
Huviline
Postitusi: 112
Liitunud: 17 Veebr 2013, 23:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nitecore HC60

Postitus Postitas Lauri_L » 13 Jaan 2017, 19:47

Lugesin läbi lingil http://goughlui.com/2016/09/08/review-t ... -headlamp/" onclick="window.open(this.href);return false; toodud ülevaate ja teeksin paar märkust.

Üldjoontes on ülevaade väga hea ja põhjalik, ühes osas aga puudulik - veekindluse test (Nitecore on märkusena sellele ka tähelepanu juhtinud).

Kui lambile on omastatud mingi IP klass, siis tähendab see seda, et toodet on vastavalt testitud. Kui tootele pole eraldi märgitud, et tegemist on sukeldumislambiga, siis pole see vee all kasutamiseks mõeldud. Pealambi sihtotstarbeline kasutamine on valguse näitamine ja peas kandmine, kuid mitte sukeldumine. Lampidele tehtud testid (antud juhul siis vastavalt ANSI standardile) on indikatiivsed näitajad ning näitavad seda, milleks on lamp ekstreemsetes tingimustes võimeline.

Ülevaate kirjutaja väidab, et lamp ei vasta IPX7 kaitseklassile, sest lampi sattus vähesel määral vett pärast vette uputamist ja sellega vees opereerimist. Iseenesest ei ole väide vale, kuid:
- Tegemist ei olnud lambi sihtotstarbelise kasutamisega (lamp pole ette nähtud vee all kasutamiseks). Samas testimise eesmärgil ja ülevaate kirjutamiseks on tegemist põhjendatud tegevusega.
- IPX7 kaitseklassi testimisel asetatakse lamp vette, kuid ei opereerita lampi vee all - ülevaate kirjutaja opereeris lambiga vee all. Suure tõenäosusega sealt see vesi ka lambi sisemusse jõudis.

Antud testi puhul on vee sattumine lampi lubatud, kuid see ei oleks tohtinud sattuda sinna, kus on elektroonika ja toiteallikas. Kust see vesi lampi sisenes, ei ole paraku teada...

Eelpool toodud jutt ei ole mitte konkreetse lambi promomiseks, vaid üldiseks infoks lampide kasutajatele (vahet pole mis brändi tooteid kasutatakse). Meile on paaril korral toodud garantiiteenindusse lampe, mis on väliselt täis löökide jälgi (jutt pole mitte paarist vaid ikka mitmetest kümnetest löökidest ja muljumistest). Kasutajad loevad pakendilt, et lamp on põrutuskindel 1,5m ja arvavad, et seda võib kogu garantiiperioodi vältel igapäevaselt maha pillata - ei või. Paar korda on ka juhtunud, et tavalampi on kasutatud hobisukeldumiseks ning pärast korduvaid kasutamisi on lambis vesi olnud ning lamp on garantiisse toodud. IPX8(7) kaitseklass ei tähenda, et toode on ette nähtud tööks ja opereerimiseks vee all.
Suurim valik kvaliteettaskulampe Eestis!
Nitecore, Olight, Acebeam ja Armytek taskulampide ametlik maaletooja http://www.taskulambid.eu

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist