Mis on teie kõige, kõige...?

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
Kasutaja avatar
Siilike
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Mis on teie kõige, kõige...?

Postitus Postitas Siilike » 05 Juun 2016, 21:07

Kuna siin tundub olevat palju väga kogenud matkaselle, siis mina puhtast sportlikust huvist uurikski. Mis on Teie kõige...

* pikem aeg, mille olete veetnud nn tavatsivilisatsioonist väljas järjest (kas metsas, kõrbes, mägedes jne) ja kus? Ehk isegi paar sõna juurde?
* tugevam emotsionaalne kogemus, mille olete saanud?
* raskem füüsiline kogemus?
* hirmuäratavam, ohtlikum kogemus?
* meeldejäävam koht, millele mõtlete tavaliselt esimesena, kui keegi ilusate kohtade kohta küsib?
* kõrgem, kaugem, pikim või mis iganes muu kõige-kõige-kogemus, mille võiks välja tuua. :)
Traveller, there is no path. The path is made by walking.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Mis on teie kõige, kõige...?

Postitus Postitas Jyrgenson » 07 Juun 2016, 07:34

Huvitav teema!
Kõige pikem jalgsimatk ilma võimaluseta varusid täiendada kestis 11 päeva ja oli Sareki rahvuspargis.
Kõige pikem jalgsimatk varude täiendamise võimalusega oli vist 15 päeva.
Kõige madalam temperatuur ilma telgita lageda taeva all ööbida -34C.
Kõige pikem jalgsirännak RMK Oandu-Ikla.
Kõige pikem aeg järjest olla looduses ilma kodus ööbimatta umbes 5 nädalat.
Kõige pikim tsükkel looduses olla/elada ööbides telgis, lageda alla, rippvoodis, jne oli 3 aastat.
Kõrgeim koht kuhu on tõustud oli kusagil põhja Itaalia Alpides Monte-Rosa kandis, umbes 4000m.
Kõige põhjapoolseim koht kus matkatud on Varangeri ps Barentsi mere rannajoon ja Varangeri rahvuspark.
Kõige pikim veematk oli parvematk Koiva jõel, algusega Kõrgeperve lõkkekohast kuni pea-aegu mereni välja.
Alates 2002 aastast on läbi on matkatud suurem osa Soome rahvusparkidest ja nö matkaaladest, hetkel meenub ainult paar rahvusparki kus pole veel käinud. Ka Skandinaavia rahvusparke ja matkaradasid on ohtralt külastatud.
Kõige kaunimad kohad on olnud põhja Itaalia Alpid, Sareki rahvuspark, Joutunheimen-i rahvuspark, UKK rahvuspark, Kevo ja Korouoma kanjonid.
Kõige südamelähedasemad kohad on Emajõe-Suursoo ja Alam-Pedja LK, ning Pedassaar.
Kõige ohtlikum kogemus on liustiku pragude ületamine mägedes.
Kõige meeldejäävaim matk on esimene süsta/kanuu matk Võhandu jõel, mis kestis 3 päeva ja teostati presendist/alumiinium torudest süstadega.
Kõige parem matkakaaslane on olnud Regina. Tema võib ka enamusele siin mainitud sündmustele ja kohtadele käpa alla panna. Koos matkatud umbes 17/18 aastat.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Juun 2016, 11:35

Ma ei loe tavaliselt kilomeetreid, päevi ja kõike muud loendatavat, ei tee märkmeid ja pilte, seetõttu on raske meenutada.

Pikemad ajad jäävad kindlasti varajasse teismeikka, kus õnnestus Koiva Vurulasõ kivistu kandis terved suved telgis elada. Kant ise ei olnud toona väga tsivilisatsioonis, autot tuli lükata, puitsildu kohendada, kui oli vaja autoga minna. Ja väiksele inimesele tundus see kõik kordades suurem. Peab tunnistama, et tajun alati väikest pettumust, kui väike see kõik täna tundub. Kirjanik Juhan Lepasaar vist ütles midagi sarnast Murakaraba kohta, kui tal oli võimalik seal sookulguriga sõita, et raba süda taandus kaugemale ja kaugemale.

Tugevam emotsionaalne ja hirmsam kogemus on koos. 90-da aasta aprillis sõitsime Pedjat. Tekkis "tore mõte" proovida Tõrve paisust külg ees allasõitmist proovida. Kahjuks ei pannud tähele, kui võimas vesi tookord oli. Tagasivoolu veevaltsi kõrgus oli ca meetri ringis, aga seda polnud ülevalt alla vaadates näha. Üks paatkond siis proovis ja läksid ümber, jäid pütti rullima. Päästeveste meil polnud. Kalamehed jooksid minema. Ma sain aru, et ma pole võimeline edasi elama, kui nad abita jätan. Ma tegin oma elu raskema otsuse, öeldes sõbrale, et lähme. Ega meil võimalused suured ei olnud. Sõitsime altvoolu pütti ja õnnestus nad sillasamba taha tirida jne. Aga ma nägin, kuidas aeg ja ruum kõverduvad, kui silmapilk võib maksta elu.

Füüsiliselt on kogu aeg raske olnud. Ma pole füüsiliselt tugev.

Meeldejäävam koht on Nätsi rabas. See piirkond on korduvalt mu hinge avanud. Ma ei tea, mis seal on. http://kaart.delfi.ee//?bookmark=11d968 ... 853bbd7b41" onclick="window.open(this.href);return false; Kui te midagi ei tunne, on see järelikult isiklik.

Täiskasvanuna on pikem matk olnud süstamatk Шуя ( Šuojoki) peal 3 nädalat (vist 90 a juulis).
Jalgsi on kõige pikem käimine 5 päeva Soomaal (Kuresoo, Vargeraba, Ördi raba, Kikepera raba, Kõrsa raba).
Autoga 2 nädalaga ca 7000 km Soomes ja Norras.
All engineers are cyborgs

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 08 Juun 2016, 11:54

Teed mingit uuringut v niisama veedad aega?
Aga:

> pikem aeg tavatsivilisatsioonist väljas järjest
Fani matk 2013, 18 päeva, https://sites.google.com/site/kurinurm/ ... d/fan-2013" onclick="window.open(this.href);return false;

> tugevam emotsionaalne kogemus, mille olete saanud?
Esimene kord Himaalajas.
Seisin künka otsas ja vaatasin alla Annapurna kaussi ja pisarad voolasid.
Ilust, härdusest looduse võimsusest, austusest mägede ees, ma ei tea millest...

> raskem füüsiline kogemus?
Erciyesi vulkaan Kesk-Türgis, 1998.

> hirmuäratavam, ohtlikum kogemus?
Usbeki mäed.
Läksime tudengite kambaga matkama.
Noored ja lollilt uljad.
Kaarte polnud. Jäime kanjonisse lõksu ja öö peale.
Süüa polnud, valgust polnud, midagi polnud.
Teistel polnud väga häda, aga mina kustusin-nõrkesin ära.
Sõprade abita oleks ma sinna jäänud ka.
Leidsime Usbeki karjaküla, sealt saime ulualust ja kosti.

> meeldejäävam koht, millele mõtlete tavaliselt esimesena, kui keegi ilusate kohtade kohta küsib?
Abisko-Kebnekaise ümbrus Rootsis, talvel.

> kõrgem, kaugem, pikim või mis iganes muu kõige-kõige-kogemus, mille võiks välja tuua. :)
Elu kõige ilusam Eesti matk - selletalvine Lumeilves Haanjas.
https://kaur.smugmug.com/Eestis/Lumeilves-2016/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline