vibram fivefingers

Jaga oma emotsionaalseid ja praktilisi kogemusi matkadelt.
Vasta
joosep45
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

vibram fivefingers

Postitus Postitas joosep45 » 13 Mai 2015, 19:41

Oleks tore kui keegi kes on kasutanud fivefingerseid jagaks oma kogemusi :D .

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: vibram fivefingers

Postitus Postitas Metavo » 13 Mai 2015, 20:41

Ammu pole jalga pannud. Annavad hea pinnatunnetuse, on kerged, sobivad KÕIGILE jala laiustele ideaalselt ja festivalidel näevad väga ägedad välja.
Paraku aga mitmepäevasel kandmisel lähevad jubedalt haisema (ilma sokkideta), kui jäävad pikemaks ajaks niiskeks siis (vähemalt KSO mudeli puhul) ei kuiva jalas ära.
Ma olen ilmselt viimane inimene kes peaks seda ütlema, aga nt. külmal perioodil on külmad. Just nimelt kui märg ja külm kokku panna.

Samas, joosta on väga hea, kuid nt. ilma varvassokke kasutamata pärast 20+ km hakkab õmbluste ja talla-kanga kohtade pealt hõõruma.

Ise pole ammu jalga pannud neid vuhvleid, kasutan viimasel ajal Xeroshoes jalatseid ning olen väga rahul, kui kiiresti kuivab, kuidas hingab, kuidas jalas püsib ja kuidas see haisema ei lähe.
Kusjuures käin hetkel juba kolmandat päeva uue mudeli, Z-trekiga, mis võrreldes vana mudeliga püsib paremini jalas, on lihtsamalt reguleeritav, võimaldab kasutada ka tavalisi sokke ja kummalisel moel tundub soojem kui vanem mudel.

Pilt

Z-Trek vs Cloud

Pilt
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
triinimannike
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas triinimannike » 14 Mai 2015, 22:24

mul ka fivefingerid. see õhuke tald väga istus aga mul jalad seal koguaeg külmetasid isegi kui kandsin soojasid sokke, hetkel kasutan neid ainult aerutades, hea süstast välja hüpata. sodi ei tule jalanõusse ja tald on krobeline, ei libise kividel.
Neljapäeval metsa eksinud Kuijõe küla mees Ivan (s. 1913) leiti üles pühapäeval. Mees
oli elu ja tervise juures, ainult et suitsud olid otsas. Lääne Elu 12.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 14 Mai 2015, 23:11

Suutsin kanda ainult pool päeva ja siis viskasin minema. Mulle ei meeldi tunnetada talla all meie planeeti.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 15 Mai 2015, 00:01

Tunnistan et mina kui neie planetofiilia all kannatav matkaja, tallinnas elades aegajalt seisatasin vibramfivefingersi poe ukse ees ning tundsin suurt kiusatust sisse astuda, et mõnda ägedama välimusega jalatsit jalga proovida. Kas siis linnas käimiseks või festivalidel olemiseks. Tunnistagem, stiili poolest on need jalatsid 15/10st (viis lisapunkti iga varba eest)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 15 Mai 2015, 08:13

Lahedad on need muidugi.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 19 Mai 2015, 12:19

Mina olen pikemalt kandnud ja katsetanud:

+ Looduslikul pinnasel on väga mõnusad.
+ Jalg hingab ja tunneb end kingas hästi.
+ Ekstreemsetes tingimustes haagib suurepäraselt - nt märjad kivid, puud, jms

- Kruusa ja asfaltteed põrutavad neis rämedalt jalga
- Niitudel käies korjavad varbavahed ilusaid lillekimpe.

Ise olen jäänud pikemas perspektiivis kerge matkasaapa kandjaks aga FF on alati kaasas, kui vaja jõgesid või koolmeid läbida - seal on nad asendamatud.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 19 Mai 2015, 13:00

Ma ei kasutaks sõna asendamatu.
Jõgede läbimiseks sobivad väga hästi ka Crocsid ning Xeroshoes toodang.
Xeroshoes on kergemad ja kompaktsemad, kuid crocsidel puuduvad totaalselt märguvad materjalid ning kaitseb jalga paremini. Samas Xeroshoes puhul on märguvate komponentide hulk ülimalt väike.

Xeroshoes ja Crocsid mõlemad ses mõttes mugavamad, et neid kergem puhastada ja ei lähe haisema. Samuti sobivad hästi ka laiematele jalgadele.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Mai 2015, 19:34

Mina kasutan tavamatkal veetakistuste ületamiseks ja õhtul laagris kroksi laadseid hästi kergeid jalanõusid.
Veematkal kasutan http://www.topdesignerclothing.co.uk/pr ... -6-12.html" onclick="window.open(this.href);return false; selliseid Timberlandi jalanõusid. Need ei jäta ka uhkematele paatidele jälgi ja väikelaeva omanikud lubavad nendega igal-pool kõndida. Samuti on nendega mõnus kivise või sodise põhjaga veekogus kahlata. Aga pikemat maad ilma sokkideta või märgade sokkidega kõndida mulle nendega ei meeldi.
...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 19 Mai 2015, 21:49

Mulle ei meeldi üldse sokke kanda. Xeroshoes sarnaste pläffide korral sokid on lihtsalt asjad mis kuluvad, määrduvad, siis korjavad kive, jäävad niiskeks ja lähevad haisema.
Praegu, kuna taas nael sai varbasse astutud, kannan, et miskit näha poleks.

Samas eelmise nädalaga korjatud jalavigastused panevad mõtlema et ehk peaks mingid Keen firma kinnisemad, tahkema talla ja varbakaitsega sandaalid endale hankima. Äkki siis jalad kestavad kauem.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 20 Mai 2015, 10:33

Crocsi ei toimi kiirevoolulises mägiojas kaugelti nii hästi kui FF-d. Kui haakuvus on oluline (ja tahad, et jalg veel all olevat tunnetaks), siis minu kogemuses on FF hoopis teine klass kui igasugune crocs.

Samuti on crocsi äärmisel rõve mudase merelahe läbimine. FF-ga ei ole.

FF pesemine on lihtne - pane nad pesumasinasse.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 20 Mai 2015, 12:39

Ma pole veel omale portatiivset pesumasinat hankinud.
Xeroshoes pesemine on lihtsam, loputa veega.

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 20 Mai 2015, 15:12

Metavo kirjutas: ...
Samas eelmise nädalaga korjatud jalavigastused panevad mõtlema et ehk peaks mingid Keen firma kinnisemad, tahkema talla ja varbakaitsega sandaalid endale hankima. Äkki siis jalad kestavad kauem.

Kallutan teema viisvarvikute juurest pisut Keeni suunal.
Aga eks foorumi adminn võib ju ära tõsta kui tarvis.

Enne Keenini jõudmist proovisin ohtralt erinevaid läbi : FjällRäven, Columbia, Nike (vibram tallaga!), ilmselt veel mida ei mäleta ...
Ükski ei kestnud üle kuu
Siis tutvusin aastal 2006 Keeniga, hakkasime käima ja paremaid pole leidnud.

Keskelt läbi läheb kahe aasta peale umbes üks paar.
Teekonnal lootuseltult katki pole ükski neist kunagi läinud kõik on pensionile jäänud kulumise läbi.
Jalas on need oktoobrist maini tööpostil siseruumis ja
maist oktoobrini igal pool ehk õues, toas, linnas, maal, metsas, paadis, rabas, meres vahest ka.
(minu netomass neil aastatel 101 - 123kg vahel kõikunud ehk käed taskus kaalun mina võib-olla nagu keskmine matkaja kellel +30kg kott seljas)

ajalugu :
2006 - 2008 Keen Newport H2 https://goo.gl/88nKbN" onclick="window.open(this.href);return false;
pealsete kanga ja talla ühenduskoha liim andis pisut järgi, siis kui sumpasin meres põlvini ja lasin pesumasinast läbi

2009 - 2013 Keen Venice (kaks paari ühtejutti) https://goo.gl/nVEqxW" onclick="window.open(this.href);return false;
Nende pealseosa on pisut hõredam võrreldes Newport
(ostetud globetrotter.de kaudu, kuna Matkasport tegeles ainult naiste Venice mudeliga ja ma ei saa siiani aru, kus olid soovoliniku silmad.)

2014 - Keen Newport https://goo.gl/HCqVSf" onclick="window.open(this.href);return false;

Minu tähelepanekud:
Kõige ennem kuluvad läbi nöörkummid, mida olen siis vahetanud mõned korrad sandaali eluea vältel.
Edasi kuluvad augud sisse neopreenist pehmendusse rihmade all.
Teise aasta lõpuks jäävad tallad jube õhukeseks, naha ja kummi ühendused võivad vajada pisut liimi
Haisu vastu aitab kõige tõhusamalt soodaga töötlemine.
Pesumasinaga lammutanud enam pole peale esimest õppetundi.

Venice mudelid kippusid rabas märgade ja mudastena jalas pisut loperdama aga Newport mitte nii väga.
Miinuseks ehk on kuivamise aeg - sest lihtsalt Crocsi laadne toode on selles vallas kärmem.

Keeni kergemate mudelitega ehk ClearWater ja CNX nimelistega kokkupuude puudub, küll on arvamisi lugedes silma jäänud ühelt poolt veel mugavamam tunne jalas aga teisalt kiirem lagunemisprotsess, kui Newport sandaalidel.

PS. pole seotud Keen toodete müügiga vaid ainult ostmise ja tarvitamisega.

Vasta

Mine “Kogemused, soovitused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline