Väga lahe sari võsainimestest.

Matkatemaatikat mujalt Interneti-avarustest.
Vasta
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Väga lahe sari võsainimestest.

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Jaan 2015, 17:24

http://www.discovery.com/tv-shows/alaskan-bush-people/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Väga lahe sari võsainimestest.

Postitus Postitas reigo130 » 28 Jaan 2015, 21:19

Ma jälgin seda telekast. Selles suhtes on seda hea vaadata, aga ise selliselt vegeteerida ei sooviks. Veidi tsiviliseeritumad on Yukon Men.

Kusjuures see mees videos peaks olema 64a. Ja vesi oli vist 8 kraadi.
http://www.discovery.com/tv-shows/yukon ... oat-chase/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mountain Men oli ka üks hea asi. https://www.youtube.com/watch?v=X9vKiTyv7hk" onclick="window.open(this.href);return false;

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 28 Jaan 2015, 23:20

Eks see rohkem sihuke filosoofia teema, aga mida nimetada rohkem vegeteerimiseks, kas " võsainimese" elu või paljude kaasaegsete linnainimeste elu(töö- kodu- söök- arvuti-uni- töö- kodu- söök- arvuti -uni) ?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 28 Jaan 2015, 23:47

Minul oli seda sarja vaadates üksjagu äratundmis rõõmu oma eluga võrreldes. :D
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 29 Jaan 2015, 12:17

Jants kirjutas:Eks see rohkem sihuke filosoofia teema, aga mida nimetada rohkem vegeteerimiseks, kas " võsainimese" elu või paljude kaasaegsete linnainimeste elu(töö- kodu- söök- arvuti-uni- töö- kodu- söök- arvuti -uni) ?
Aga vaata siis sünonüüme :) vegeteerima üks variante on [taimena] elunema. Ja elab selle najal mis loodusest võtta on.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 07 Veebr 2015, 18:50

Sattusin ka kogemata täna peale:
Teemaks generaatori hankimine "metsaromulast" (hinnaga u 50$ cash'is)....et ehitada maja öösel lambivalgel, kuna talv tuli ootamatult ja kiiresti.
Veliikij kombinatorid vahetasid kala-DVD-de vastu, DVD-d küttepuude vastu ja küttepuud generaatori vastu.
Kuna selleks kulus aega paar päeva (justkui) ja sõideti maha (mitu)sada kilomeetrit vana ja logu Chevy full-size SUV-iga (kütusekulu ca 20l/100km) Kütuse hind ca 1$/liiter...

Paar küsimust:
a) Kas Alaskal jagatakse kütust tasuta?
b) Kas tegu on "outdoor-tv-reality-show"-ga?

Mulle jäi vägisi mulje b.
Pilt

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 07 Veebr 2015, 19:04

Kusjuures see pidev raha ei ole teema ja vana kütuseröövliga ringi uhamine tekitas endaski küsimusi.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 07 Veebr 2015, 20:18

Te ei ole ainsad..ilmselt oli neil paak paarsada liitrit ja vb sõitsid õliga...hülgerasvaga..millega iganes. Vb oli neil kütte jaoks üks ja kindel raha. Muide, sellest osast järgmised 2 osa on päris põnevad.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Veebr 2015, 12:33

See jääb ilmselt saladuseks, et kui palju nendes sarjades on lavastatust. Ma arvan, et kui lavastamisega tegemist pole, siis reaalselt metsikus looduses elavad inimesed ühtegi üleliigset liigutust ei tee, kuna energia ja aeg on piiratud , kõike tuleb teha õigel ajal ja õigesti. Ma pean silmas seda, et seeni tuleb korjata, kui neid on, kala püüda, kui teda saab tunnis max palju jms Enda silmad on näinud ka sellist nn ebapraktilisust, et kui mingit vidinat on homseks vaja, siis sõidetakse ka ööpäevaga 1500+km ja tuuakse see vidin, kuna vidin on seotud selle asjaga, mida ei saa edasi lükata ega ära jätta ja puudub alternatiiv .
joon jõest, söön jõest

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 10 Veebr 2015, 00:23

Arvan et üldjoones on stsenaarium ettekirjutatud, see mis "ridade vahele" jääb on seltskonna oma looming. Vaatasin Youtubest kuni osani kui tüübid jätsid oma suure vaevaga ehitatud ja pooleli oleva maja maha turvalisuse kaalutlustel kuna mingi tundmatu tüüp kuskil metsas huupi tulistas...noh see ei ole loogiline vähemalt ratsionaalsete ja foobiaid mitte põdevate eestlaste jaoks...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 10 Veebr 2015, 01:09

sepaonu kirjutas:See jääb ilmselt saladuseks, et kui palju nendes sarjades on lavastatust. Ma arvan, et kui lavastamisega tegemist pole, siis reaalselt metsikus looduses elavad inimesed ühtegi üleliigset liigutust ei tee, kuna energia ja aeg on piiratud , kõike tuleb teha õigel ajal ja õigesti. Ma pean silmas seda, et seeni tuleb korjata, kui neid on, kala püüda, kui teda saab tunnis max palju jms Enda silmad on näinud ka sellist nn ebapraktilisust, et kui mingit vidinat on homseks vaja, siis sõidetakse ka ööpäevaga 1500+km ja tuuakse see vidin, kuna vidin on seotud selle asjaga, mida ei saa edasi lükata ega ära jätta ja puudub alternatiiv .
Ma ei arva nii. Üks osa on praktiline tegevus, teine osa on mäng, elu nautimine. Môlemad on vajalikud, sa ei jää muidu ellu, sul ei ole elujõulisi järglasi... Vaata kasvõi dokfilme nö. primitiivsetest metsainimestest...nende elus on nautimist, lapsikust, mängu ruhkem kui keskmise kaasaegse inimese elus

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 10 Veebr 2015, 07:33

Jants kirjutas:Ma ei arva nii. Üks osa on praktiline tegevus, teine osa on mäng, elu nautimine. Môlemad on vajalikud, sa ei jää muidu ellu, sul ei ole elujõulisi järglasi... Vaata kasvõi dokfilme nö. primitiivsetest metsainimestest...nende elus on nautimist, lapsikust, mängu ruhkem kui keskmise kaasaegse inimese elus
Kunagi lugesin ajakirjast Geo artiklit, mis käsitles ühte uurimust nö primitiivsete rahvaste kohta. Tuli välja, et nad ei pühenda päevas rohkem aega tööle kui 3-4 tundi ja seda umbes 4 päeval nädalas. Selle töömahuga tagatakse kõik eluks vajalik. Ülejäänud aeg tegeletakse pere ja sõpradega niisama lustimiseks.
Mina tegin enda jaoks siit vägagi põhjapanevaid järeldusi!!!

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 10 Veebr 2015, 08:53

Jants kirjutas:Arvan et üldjoones on stsenaarium ettekirjutatud, see mis "ridade vahele" jääb on seltskonna oma looming. Vaatasin Youtubest kuni osani kui tüübid jätsid oma suure vaevaga ehitatud ja pooleli oleva maja maha turvalisuse kaalutlustel kuna mingi tundmatu tüüp kuskil metsas huupi tulistas...noh see ei ole loogiline vähemalt ratsionaalsete ja foobiaid mitte põdevate eestlaste jaoks...
järgmine osa, pärast maja mahajätmist, oli selline, kus püüti kõike natuke lahti rääkida

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Veebr 2015, 11:08

Mismoodi tänapäeval määratleda primitiivsust või primitiivrahvast ? Kas need vihmametsade nn viimased hõimud, mida ka taevakanalites on näidatud või ka saamid või kes ? Ja loomulikult kus, sest minu meelest on suur vahe tegevustes sõltuvalt sellest, et kas sul on talvekülm +25 või -25. Kas selle teema võsainimesed, kes on kuskilt raha saanud(kuskohast?) ja ostavad palke majaehituseks ja käivad autoga laskemoona ja kilet ostmas on primitiivsed ?
Üks oluline faktor kogu selle teema juures on eraldatus ja selle eraldatuse suurus, vahemaa, tähtsus jne. Ma tean kahe oma südamesõbra elulugu ja mõlemad on elanud eraldatuses polaaraladel. Pole neil olnud mingeid ulmevahemaid nagu kuskil yukonil, et järgmise külani mööda jõge 200+km, vaid suurusjärk vähem, tee kinni talvel, kogulugu, koerad või saan või jala. Kinnitumine loodusesse, elamu ehitus koos suure osa ehitusmaterjalide hankimisega loodusest, suure osa söögi hankimise ja talvevarude soetamise ja säilitamise jms tegelemine ilma liigse rahasüstita on uskumatult raske. Nende juttude järgi, kuidas samm sammult raske tööga viidi lõpuks asjad lõpuni tundub mulle see põõsainimeste sari klounaadina. Mängida ja karata on ka tore aga karmis kliimas on vaja korralikku elamist, kütet, söögivarusi jms, ka natuke raha või vahetuskaupa.
Mulle meeldib omale põõsameest mängida vahest aga niikaua, kuni see tõesti mäng on 8-) ja selline kergem mäng. On jutuks olnud ja mul poleks mingi probleem lasta ennast viia koertega paari päevatee kaugusele eraldatusesse ja mängida seal tõsisemat mängu paar nädalat, ehk üritada igapäevaselt oma küte ja osa söögist hankida, no ma lihtsalt ei taha ja see mõte tundub mulle hirmutav.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2015, 15:22

Kui juba "võsainimesed" jutuks on:

Kahe väga erineva "maailma" kohtumine:

'Black' Tribe Meets White Man for The First Time
Ah, minge metsa...