Seljakott lennureisil

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Seljakott lennureisil

Postitus Postitas Taimo » 02 Mai 2012, 15:44

Kui seljakott läheb lennureisil äraantavasse pagasisse, siis kuidas olete toiminud varustusega, mis asub reeglina kotist väljaspool: lebomatt, matkakepid jne? Kas panna üks õhukesest riidest kott seljakoti ja kogu kupatuse ümber?

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Seljakott lennureisil

Postitus Postitas Jyrgenson » 02 Mai 2012, 16:23

Kõigeparem on seljakott koos muu mandiga pakkida suurde tugevasse transpordi kott. Transa kotil peaksid olema tugevtatud õmblustega sangad, mis lennujaama töötajatel aitavad teie asju paremini pilduda, aga samas maandab riski suvalisest kohast kinni haarata. Tartus MatrixPro valmistab selliseid kotte.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 02 Mai 2012, 19:13

Lisaks eraldi ekspetsi-/transpordikotile on variant ka klietada ( http://www.tallinn-airport.ee/services/ ... kiletamine" onclick="window.open(this.href);return false; , maksab teadmata hulga raha, isiklik kogemus puudub), otsida, teha või lasta teha vihmakatte ja transprodikoti hübriid ( sangad küljes, paksemast nailonist ja seljaosa klapiga - http://www.ferrino.it/en/homepage/produ ... o_way_ss12_" onclick="window.open(this.href);return false; - töötab ja peale terminali põrandat lohistamist ning teipimist võtab mõnusalt eba-kaubandusliku välimuse ;) miinuseks on kaal, aga 400g on minu meelest liialdus) või loota parimat ja piirduda vihmakattega ( on ka seni toiminud, aga kogu kola on ikkagi kotis olnud ning kate on pigem kaitseks rihmade konveierivahele jäämis vastu, arvestusega, et kinni krabatakse sealt, kus vähegi näpud taha jäävad)

Muidu ma ise ei pea mainit' kraami kotist väljas hoidmist reegliks, aga ma ei liigu ka leboga, mida põhjustmõtteliselt saaks kotis lahtise toruna hoida. Kui just mõnda kaalujaotuse pihta käivat teooriat liialt tõsiselt ei võta. Kaikad istuvad korgitud või teibitud otstega kindlalt Matrixi külgmiste kopressrihmade taga, üks ots lahtises cordura-põhjaga sahtlis ja teine laka all. Mureks on olnud just valest kohast kinni haaramine ja valesse kohta takerduvad rihmad.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 03 Mai 2012, 01:26

Mina kasutan kolmeosalisi kaikaid just lennureise silmas pidades - nood õnnestub piisavalt väikesteks moondada, et kotti ära mahuksid. Lebo asemel olen ma viimastel aastatel kasutanud veidi kompaktsemaid asemeid: suvistes tingimustes võtab näiteks täispuhutav kummimatt 2-3 x vähem ruumi kui lebo ja ei tekita mingeid mahuprobleeme.
Tõnu poolt välja pakutud transpordikott on hea lahendus, aga selle puhul on ka üks suur miinus - teda tuleb matka ajal (ehk siis nädal või paar) täiesti mõtetu vidinana kaasa tarida (julge lisakilo + kotis äravõetav ruum). Sellest tulenevalt olen ise kasutanud suuri 200 ltr ehitusprahi kilekotte (nood rohelised, kaal max 100gr juures), mis on näpukatega kinni tõmmatud. Seni pole neid veel ribadeks suudetud lõhkuda ja ka seljakoti kõik rihmad on seal sees terveks jäänud. Lisaks toimib too kott matka ajal öise vihmakattena.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Mai 2012, 06:55

Transpordikotti ei pea endaga kogu matka kaasas tassima. Enamus maailma lennujaamades ja hotellides on asjade hoiustaise võimalus, mis pealegi pole eriti kallis. Mul on mitmed tuttavad kasutanud sellist võimalust, et jätavad hotelli hoiule nö discoriided. Keegi ei hakka ju reisima ja matkama samade riietega, või kuidas?
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Mai 2012, 12:54

Jyrgenson kirjutas:Keegi ei hakka ju reisima ja matkama samade riietega, või kuidas?
Ju sõltub ajast, kohast ja reisist, aga ei ole kunagi selle peale tulnud, et vaid ühistranspordi tarbeks eraldi hilbud kaasa võtta. Lihtsalt püüdnud ühe särgi, paari sokke ja püksid enam-vähem viisakas seisus hoida, viimastel lebo-päevadel on ette tulnud ka pesu pesu. Seni ei ole massi sulandumisega probleeme tekkinud, esimeses klassis ei lenda ning matkareisil diskol ja kokteilibaaris ei käi. Linnatuurid on seni tehtud ja söögikohtadest-muuseumidest ei ole välja visatud. Tagasi tsiviili tulles aravan enda väljanägemise olevat viisakam, kui vähemalt 1/3 seljakotiränduritel.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 03 Mai 2012, 15:35

Nüüd alles avastasin, et Matkaspordis on spetsiaalsed kattekotid müügil: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... Kattekotid

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 03 Mai 2012, 16:56

Pole oma matkadel hotelle kasutanud ja seega too võimalus välistub.
Asjade hoiustamisest meenub juhus, kui ratastega Iirimaal käisime. Pakkisime nad lahti ja kokku lennujaama kõrval olevas parkimismajas ning pappide/pehmenduste jaoks leidsime koha trepi ja varustusekapi vahel mõttega, et kui keegi peaks ka koristama pole eriti kahju. Paar nädalat hiljem tagasi jõudes oli kõik endisel kohal ja sai rattad lennuki jaoks jälle suht loopimiskindlalt sisse pakkida. Samas mingit väärtuslikumat kraami sinna ikka jätnud poleks (rattaga muidugi pole probleeme ka 5-10 lisakilo vedada).
Samuti ei tekita mul mingeid komplekse lennata ja võõrastes linnades kolada matkariietes - kui mõni kohalik sellest midagi arvama peaks, siis on see tema mitte minu probleem. Küll olen enamasti kasutanud varianti, et viimane ööbimine enne tagasilendu on kusagil kämpas ja seal saab end nii palju kasida, et ikka lennukile lubatakse.

Matkajuht
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Matkajuht » 21 Mai 2012, 10:55

Lendan üsna sageli. Kuidas kergemalt ja odavamalt matkata ja kuidas vältida seljakoti sattumist pagasiruumi, sellest siin: http://matkajuht.blogspot.com/2012/05/m ... id-ja.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline