Crossoveritega Narvast lõunasse.

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Crossoveritega Narvast lõunasse.

Postitus Postitas Taigar » 24 Apr 2019, 11:48

Tere
Kuna suvi tulemas ja tahaks uusi kohti avastama minna. Sai eile natuke kaarti vaadatud ja plaane veeretatud. Lõin sellise marsruudi:

1 PÄEV- Tallinn-Sillamäe-Vasknarva-Karjamaa telkimisala (Plaan saada luba, et sõita läbi Sirgala karjääri)
2 PÄEV- Karjamaa- Kavastu- Poogandi lõkkekoht
3 PÄEV- Poogandi- Eestimaa lõunatipu looduse õpperada- mingi rmk plats
4 Päev- TALLINN

Vaadates vaatamisväärsuste kaarti, siis tundub, et seal ida pool on ainult kirikud mida vaadata. Ehk on keegi midagi sarnast ette võtnud ja oskab soovitada mõnda põnevat kohta. Alati ei pea autoga ligi saama, jalad on ka all :D

Lisaks kui kellegil on Sirgala kohta infot, siis see on alati tere tulnud. Plaan on liikuda juuli kuus.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Crossoveritega Narvast lõunasse.

Postitus Postitas tripp » 24 Apr 2019, 12:20

Vaata selle piirkonna Roheliste ja ELF-i retkede radu ning loe läbi nende brošüürid.
Nad tegid alati väga tugeva eeltöö ja otsisid üles igasugu huvitavad nurgatagused, objektid, talumuuseumid ja mädasood.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 24 Apr 2019, 13:27

Kuskil Kavastu kandis, Peipsi veerel pani ju üks maaomanik poole Roheliste rattaretke pealt oma maa matkajatele lukku.
...

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Apr 2019, 13:45

Igal Eesti võistlus- või üritus-sarjal on omad lood rääkida. Kus oldi püssiga vastas, kus saadeti koerad kallale, kus kutsuti miilits.

Aga eelmiste matkade tehtud korraldus- ja uurimistööd tasuks ju ära kasutada. Eriti roheliste oma, see on väga põhjalik.
Kui raja kaarte ja materjale endal alles ei ole, võib korraldajatele kirjutada. Matkajatele üldiselt meeldivad teised matkajad ja küllap nad jagavad oma infot heal meelel.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 24 Apr 2019, 13:49

Tarmo kirjutas:
24 Apr 2019, 13:27
Kuskil Kavastu kandis, Peipsi veerel pani ju üks maaomanik poole Roheliste rattaretke pealt oma maa matkajatele lukku.
Ma usun, et see meid ei sega, Kavastul tahaks ainult praamiga sõita :D Kõige rohkem paneb kukalt kratsima see karjääri pool. Ma tean, et see on AS Enefiti ala ja aiad ees kõikjal. Sildid juures, et sissesõit valdaja loal. Ma ei teagi, kelle poole pöörduda küsimusega, et kas lastakse läbi sõita. Muidu oleks väga hea, sest läbi karjääri tuleb tee mis jõuab Poruni jõe juurde välja, sealt edasi jälle lihtsam. Selles küsimuses ei oska keegi aidata :?:

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 24 Apr 2019, 13:54

tripp kirjutas:
24 Apr 2019, 13:45
Igal Eesti võistlus- või üritus-sarjal on omad lood rääkida. Kus oldi püssiga vastas, kus saadeti koerad kallale, kus kutsuti miilits.

Aga eelmiste matkade tehtud korraldus- ja uurimistööd tasuks ju ära kasutada. Eriti roheliste oma, see on väga põhjalik.
Kui raja kaarte ja materjale endal alles ei ole, võib korraldajatele kirjutada. Matkajatele üldiselt meeldivad teised matkajad ja küllap nad jagavad oma infot heal meelel.
Ma ei tea, kas ma olen pime või ei oska googeldada, aga ma ei leidnud infot nende korraldajate kohta, saad ehk otsad kokku aidata?

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 24 Apr 2019, 13:56

https://www.rattaretked.ee/
??
Nad just vastasid mu kirjale, on kenasti olemas.

Nad on käinud nii Virumaal kui Lämmijärve ääres kui Vooremaal, materjali ja ideid peaks jaguma.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 25 Apr 2019, 12:24

Taigar kirjutas:
24 Apr 2019, 13:49
Kõige rohkem paneb kukalt kratsima see karjääri pool. Ma tean, et see on AS Enefiti ala ja aiad ees kõikjal. Sildid juures, et sissesõit valdaja loal. Ma ei teagi, kelle poole pöörduda küsimusega, et kas lastakse läbi sõita. Muidu oleks väga hea, sest läbi karjääri tuleb tee mis jõuab Poruni jõe juurde välja, sealt edasi jälle lihtsam. Selles küsimuses ei oska keegi aidata :?:
Sa planeeri oma liiklus teistpidi. Altpoolt peaks muretumalt sisse saama (vähemalt vanasti sealtpoolt külalisi ei oodatud ja valvet polnud) ning kui oled ülemise värava juures, siis polegi neil suurt midagi muud teha, kui sind Narva poole välja lasta.
Lisaks pakun ma, et sul on tehtud selline üksi uhamise plaan (100+km). Kui me mõned aastad tagasi sõbraga Peipsi äärt sõitsime, siis kulus meil Varnjast Kauksi lõkkekohani terve päev (70-75 km).

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 25 Apr 2019, 13:34

REGA1872 kirjutas:
25 Apr 2019, 12:24

Sa planeeri oma liiklus teistpidi. Altpoolt peaks muretumalt sisse saama (vähemalt vanasti sealtpoolt külalisi ei oodatud ja valvet polnud) ning kui oled ülemise värava juures, siis polegi neil suurt midagi muud teha, kui sind Narva poole välja lasta.
5 aastat tagasi oli lõuna servas lukustatud tõkkepuu ja kaamera. Põhjast välja minnes umbkeelne turvamees, kes meid tükk aega 'töötles'.

https://matkafoorum.net/viewtopic.php?f ... 858#p14858

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 25 Apr 2019, 14:00

Jala ja rattaga saab alati väita, et kuskilt mujalt üle raba tulid.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 26 Apr 2019, 11:23

Väga head vastused kõigi poolt, tänud! Plaan on liikuda subauru Outbacki ja grand cherokee'ga, ehk tegu automatkaga, mitte rattaga, nagu siin vist mulje jäi? Geoportaali vaadates jäi samuti mulje, et lõunas on ainult 1 tee, mis sisse viib ja seal tundub olevat tõke ees. Saatsin SA Ida-Viru Ettevõtluskeskuse meilile ka abipalve, ehk nemad saavad aidata selles osas. Jalgratta või mootorrattaga võiks pätti küll teha, aga autoga nii väga ei kannata :D

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Apr 2019, 12:18

Mul ilmselt vedas, kunagi trehvas lõunavärav lahti olema ja sain oma uudishimu rahuldatud. Vahepeal sõitis kopa nool auto kohalt läbi. Päris omapärane oli.
Võtke rattad kaasa, nendega muulgi moel lihtsam vaatamisväärsusi vaadata. Teete lõunaväravast tiiru sisse ja tagasi.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 26 Apr 2019, 12:32

Nohik kirjutas:
26 Apr 2019, 12:18
Mul ilmselt vedas, kunagi trehvas lõunavärav lahti olema ja sain oma uudishimu rahuldatud. Vahepeal sõitis kopa nool auto kohalt läbi. Päris omapärane oli.
Võtke rattad kaasa, nendega muulgi moel lihtsam vaatamisväärsusi vaadata. Teete lõunaväravast tiiru sisse ja tagasi.
Ka varjant, aga esmalt proovin ikkagi lube saada, et autodega läbi sõita. Samas ma ei näe põhjust, miks peaks keelama, kui ilusti küsida. See pole mingi sõjaväebaas mida kaitsta :lol: Samas vahva oleks orgunnida ka tuur kohalikus elektrijaamas.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Apr 2019, 12:54

Seal on see jama, nagu mul selle kopa noolega. Sõitsin mingite vallide vahel, mind nad ei näinud. Kui kopp oleks ka üle pea käinud, oleks omajagu ohtlik. Ma isegi ei tea, kas nad täna midagi kaevavad. Aga kui nad teid sisse lubavad, siis vastutavad. Probleem pigem selles.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 26 Apr 2019, 13:01

Nohik kirjutas:
26 Apr 2019, 12:54
Seal on see jama, nagu mul selle kopa noolega. Sõitsin mingite vallide vahel, mind nad ei näinud. Kui kopp oleks ka üle pea käinud, oleks omajagu ohtlik. Ma isegi ei tea, kas nad täna midagi kaevavad. Aga kui nad teid sisse lubavad, siis vastutavad. Probleem pigem selles.
Ma kirjutasin nii AS Enefiti Narva karjääri osakonnale, kui ka SA ida viru'le, vaatab kas saan vastuse ka või mitte. Kaardi pealt tundub, et suurem osa sellest alast on metsastunud, seal lõuna poolsel alal on veel lage. Kui asi oleks ametlik, siis ma usun, et nad teavad kus nende sõidukid asuvad ja vastavalt sellele saame ka meie liikuda, et kõik sujuks turvaliselt, vähemalt nii tunduks loogiline.

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 26 Apr 2019, 13:44

Sain AS Enefit'ilt järgneva vastuse: ''Mõistan Teie soovi. Kuna Google kaart tõepoolest joonistab seda marsruuti läbi Enefit Kaevanduste alade, siis puutume sarnaste taotlustega tihti kokku. Kahjuks peame kõik need tagasi lükkama, kuna see läheb vastuollu meie ohutuspõhimõtetega.

Samuti pole meil võimalust "eskorti" pakkuda, kuna piiratud võimaluste tõttu võtame vastu ainult sihtotstatbelisi külastusi (nt. põlevkivi-teemaliste õppefilmide loomine, meedia külastused, tudengite õppekäigud)...''.
Kui kellegil on tulevikus plaan sealt läbi liikuda, siis võite selle ära unustada, vastasel juhul rikute seadust. Kurb, et riik songib maa üles ja siis keelab seal viibimise ka.

Aga ega jonni jätta ei saa, kui sisse ei lubata siis lähme ümber. Vaatasin, et Viivikonna juurest saab raudtee hooldustee peale ja mööda seda juba Rääkjärve RMK platsi.

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist