Matk Soomes jalgsi või rattaga 2016

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matk Soomes jalgsi või rattaga 2016

Postitus Postitas wagner » 19 Mär 2016, 21:48

http://www.matrixpro.eu/ oleks esimene pakkumine, asuvad Tartus ja peaksid ka sarnaste tellimustöödega tegelema.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juun 2016, 09:49

Vahelduseks alustan heast, viimase 5 nädalaga on kaal 21 kilo langenud (15.6 praegu). Kuna aga enne jõudsin veel 10 juurde võtta, on seda liiga vähe. Katsetused koormusega näitavad, et hüppeliigesed ja põlved vastu ei pea. Kaine kalkulatsioon ütleb, et 15-20 kilo tuleb enne maha saada, kui jala tundrasse minna. Paistab, et projekt lükkub aasta aastaks edasi. Heal juhul võib midagi väiksemat ruska ajal toimuda, aga kolmeks kuuks on vähemalt põlvedega rahu. Vahepeal võtan kodumaal mõne jõe ette.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Juul 2016, 23:45

Kui rattaga sõitmine tekitab kaelavalu, kas teen midagi valesti?

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Juul 2016, 11:23

Mis raatga sõidad? Kui püstine sõiduasend on? Mida aerodünaamilisem asend seda suurem stress kaelale. Kui asendit püstisemaks saada ehk kaub häda ära. Variant panna rattale kõrgem/muudetava nurgaga stem nagu paljudel matkaratastel on.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 07 Juul 2016, 11:53

Enne lenksu kõrguse kallale minekut võiks ikka mõned muud olulisemad asendid ära kontrollida- sadula kõrgus, lenksu kaugus sadulast suhtes keha pikkusega

Siin näitab õiget asendit sportratta peal aga üldiselt peaksid need reeglid kehtima enamike rataste puhul...
https://www.youtube.com/watch?v=YfhFLcpZB6M#t=214" onclick="window.open(this.href);return false;

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 07 Juul 2016, 13:57

Kui pikalt sõitsid ja kui pikalt muidu korraga ning nädalas ja kuus sõidad? Sama rattaga?
Selle peaks muidu ära tundma, kas kael jääb kangeks pea kuklas sõitmisest või oled muul viisil sundasendis.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Juul 2016, 16:02

Ega praegu ei sõidagi palju, 4 päeva nädalas 12 km tööle ja teist sama palju tagasi. Põlve ja hüppeliigesed on sedavõrd paremaks läinud, et need ei tunne selle peale midagi. 30 kilo on ka vahepeal ära kadunud. Pea sellest küll kergemaks ei jää. Meenub häguselt, et 10 a tagasi ortopeed ütles, et peaks juuste kärpimise peale mõtlema. Eks ma üritasin selle võimalikult ruttu ära unustada. Siis ei valutanud kael, aga talle pilt ei meeldinud. Aga siis ma ei sõitnud rattaga ka. See võib tähendada küll, et tuleb püstisema asendiga sõitma hakata. Ja võib-olla peaks juuksed ka ära kaaluma. Higiselt on nad päris rasked.
Ratas on 28" ratastega Merida hübriid, lenksud on ca 5 cm sadulast kõrgemal, 5 cm saaks püstisemaks keerata ja siis tulevad ka ligemale. Sellises poolpüstises asendis istun praegu, käed on mul pikad. Teistel, töö juures, on siin lenksud allpool sadulat. Teen endast õhtul ühe pildi, siis näen ise ka, kuidas tegelikult välja näeb. Ega see arvamus ei maksa midagi. Vaatan õhtul kodus selle filmi ka läbi.

Vaatasin, et olen mingi loetamatu numbri kaalu kohta üle-eelmises postis kirjutanud. Tegelikult ma isegi ei tea, palju ma kaalusin, kui teema algatasin. Selgus, et kaal valetab ca 10% vähemaks. Võimalik, et kaalusin talvel üle 150 kg, praegu olen umbes 117, oma kaal näitab 106. Ise ka imestasin, et siin paljud kaaluvad 120 kg ja jõuavad käia, aga mina ei jõua. Aga praeguse seisuga on tunne, et minimaalselt 30 kg tuleb veel maha võtta, et pikem jalgsimatk ette võtta.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Juul 2016, 16:18

Ja vat ei saa aru, lihtsal peale 3-4 km jääb kael valusaks. Keerates on eriti valus ja ragiseb koledalt. Pead tõstes on ka valus, ragiseb vähem. Tavaliselt hommikuks läheb üle. Ja töö juures ka lõunaks normaliseerub.
margusl kirjutas:Kui pikalt sõitsid ja kui pikalt muidu korraga ning nädalas ja kuus sõidad? Sama rattaga? Selle peaks muidu ära tundma, kas kael jääb kangeks pea kuklas sõitmisest või oled muul viisil sundasendis.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 07 Juul 2016, 16:23

Nohik kirjutas:Kui rattaga sõitmine tekitab kaelavalu, kas teen midagi valesti?

Ega sund-asendis olek; annab varem või hiljem tunda. Ma tean midagi, mis hästi valu vastu toimib-leevendab valu (kaelal). :roll: Vaadake apteegist või mõnest suuremast poeketist hobusesalvi (see lingil on mul hetkel näitena extra strong- kange) https://apteek.apotheka.ee/product/3515 ... rong-500ml" onclick="window.open(this.href);return false; . Neid on erinevaid saada, ega maksa eriti palju. Hobusesalv toimib hästi. Kõlab ehk veidralt, aga ma ei tea kedagi, kellele see (kui just krooniline valu pole), mõjunud poleks.
Kunagi mulle anti seda hobuse määret proovida ja igasuguse lihasvalu hajutas. Peale sportimist soovitatakse seda kasutada. Mul üks sõber on suur rattasportlane. Võib päevas 70-100km vabalt ära sõita lihtsalt eeltreeninguid regulaarselt läbi viies ja võistlustel käib.
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 07 Juul 2016, 16:53

Nohik kirjutas:Ja vat ei saa aru, lihtsal peale 3-4 km jääb kael valusaks. Keerates on eriti valus ja ragiseb koledalt. Pead tõstes on ka valus, ragiseb vähem. Tavaliselt hommikuks läheb üle. Ja töö juures ka lõunaks normaliseerub.
margusl kirjutas:Kui pikalt sõitsid ja kui pikalt muidu korraga ning nädalas ja kuus sõidad? Sama rattaga? Selle peaks muidu ära tundma, kas kael jääb kangeks pea kuklas sõitmisest või oled muul viisil sundasendis.
Kui päris ragiseb ja natukenegi liigutades valus on võib tegemist olla mõne hullema hädaga. Võiks mõelda mõne targema kiropraktiku või massööri juurde mineku peale. Äkki on lihtsalt õlavööde pinges ja kinni.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 07 Juul 2016, 17:08

Tanel kirjutas:
Nohik kirjutas:Ja vat ei saa aru, lihtsal peale 3-4 km jääb kael valusaks. Keerates on eriti valus ja ragiseb koledalt. Pead tõstes on ka valus, ragiseb vähem. Tavaliselt hommikuks läheb üle. Ja töö juures ka lõunaks normaliseerub.
Kui päris ragiseb ja natukenegi liigutades valus on võib tegemist olla mõne hullema hädaga. Võiks mõelda mõne targema kiropraktiku või massööri juurde mineku peale. Äkki on lihtsalt õlavööde pinges ja kinni.

Ma ei tea, kas te suitsumees olete või ei ole, aga nõustun eelkõnelejaga ka, kes soovitas kiropraktikut või massööri. :) Sest sooned nt suitsetajatel lähevad paraku aja jooksul nii või teisiti kinni ja see kael on kõige muu juures alles tühine algus...on ka mujal ju üle keha sooni...
Tallinnas ja mujalgi üle eesti soovitaks külastada Roman Goldrini http://www.terviseakadeemia.ee/et/node/434" onclick="window.open(this.href);return false; Kõva spetsialist lihaste ja liigeste puhul, ning ka südame ja hinge hädade korral toob leevendust.
Olen ise käinud tema juures, seega tean mitte ainult teoorias, vaid ka praktikas soovitada. Erinevate muredega seda spetsialisti külastada ja no ta on lihtsalt võimas. Ma lõpuks kriiskasin lausa eufooriliselt tema käe all, kui ta mulle teraapiat tegi. See viis, kuidas ta suudab mõjutada vaimset kui füüsilist keha on sõna otseses mõttes puust ja punaselt kogetav. Kuidas ta suudab vaigistada sisemist kui füüsilist valu (nagu oleks saanud laksu mingist valuvaigistist või millestki muust mis aitab toime tulla). Ei ole mingi imeteooria, sest see, mida reaalselt pärast kogetakse, seda saab igaüks ise tõdeda, et suudab aidata.
Kui puudub tahe, siis ei tehta midagi. Ja ka siis tehta midagi, kui tahtmine on liiga väike (järelikult pole oluline). Aga olgu siis juba kõik- või siis mitte midagi...

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 07 Juul 2016, 17:33

Ühesõnaga see mees on tõesti spetsialist ja tal on annet. (Mitte vaid õpitud arsti amet, vaid ka loomulik anne). Võimekas arst, sest kui ta paneb käed keha kohale, siis sind läbistaks just nagu 1000w elektrit. Lõpuks sa seda pinget ei suuda enam taluda ja ise tunned kuidas see kõik sind endaga haarab ja isegi võid paluda, et peatataks, ühe hetkega lihtsalt maas lamades ja arst sinu kohal oma kätega...see lihtsalt on läbistav. Poleks ise seda uskunudki, kui poleks kogenud omal nahal. Mõni vaid ju ainult räägib, et midagi ette kujutaks endale...aga tema sõna otseses mõttes teeb midagi ja läbistab millegagi keha... aga selle arsti puhul on tõesti kätes mingi tugev bioväli, mis aitab ravida ja nagu vooluahelasse tirib patsendi endaga. Kõlab omapäraselt, aga see tõesti toob leevendust- see kuidas ta inimesi ravib ja aitab.

Kasutaja avatar
Ctirnyka
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Ctirnyka » 07 Juul 2016, 20:00

Kes ei viitsi pikka teksti lugeda, siis sellel arstil (juhul kui kellelgi siin foorumis abi peaks vaja minema tervisega) on nii tehniline kui meditsiiniline haridus. Õppinud manuaalteraapiat, kinesioloogiat, praktiseerinud Valga haiglas.
Goldrin on õppinud eri kursustel Kaasani ülikooli professori Grigori Ivanichevi, Praha arstide Karl Leviti ja Melina Horinova ning Moskva ülikooli professori Ljudmilla Vassiljeva käe all.
Ivanichev ja Levit on maailma tuntumaid manuaalteraapia asjatundjaid, Vassiljeva rakendusliku kinesioloogia lipulaev Venemaal. 2002. aastal juhendas Goldrin Vilniuses juba esimesi arstide seminare, 2004. aastal alustas erapraksisega.
Goldrin on osalenud holotroopse hingamise seminaridel ja transpersonaalse psühholoogia kongressil Moskvas, kus töötas selle valdkonna tippteadlase Stanislav Grofi käe all. Õppinud tanatoteraapiat (surmateraapia) psühholoogi-psühhiaatri Vladimir Baskakovi käe all, kes on selle meetodi looja.
Goldrin on töötanud ka Eesti olümpiakoondise meeste Jüri Jaansoni, Indrek Pertelsoni, Aleksei Budõlini ja Gerd Kanteriga.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Juul 2016, 22:04

1 pilt on parem, kui arvamus, olen hakanud pead kuidagi veidralt ees hoidma, et teeb kaelast nagu veidra jõnksu. Pildil näib, et istun üsna püsti, kuigi endale tundub, et 45° nurga all.
Aga sellest käte jäikuse asjast ei saa ma aru, need mul küll kuidagi ei vetru, nagu toetan ikka täiega käte peale. Ei saa au, kuidas saab nii kaldu olla, nagu maanteeratta peal ollakse, aga kätele ei toetu?

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 08 Juul 2016, 23:55

Küünarliigesed ei tohiks olla lukus vaid võimaldana kerget vetrumist et teepinna konarustest tekkivaid lööke ja vibratsiooni summutada, sarnaselt amortidele. Kui siiski jäävad käed sirgeks ja liigesed lukku, ehk on lenksu ja sadula kaugus liiga suur?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 09 Juul 2016, 11:19

Jep, madalamad asendid toimivad ka siis, kui oksad rohkem laiali - küünarnukid kergelt välja ja alla, õlad taha. Saab ülakeha rohkem liikuma ja ka kopsud paremini tööle. Täiega sirgetele kätele surudes on ka õlavöö pinges. Muud kanged kohad võib ka läbi mõelda, näiteks lenksust ei pea kramplikult kinni hoidma, kui ikka sõrmenukid valgeks kisuvad, on ka kogu käsi õlani pinges. Kui ma ise end MTB sihipärasel kasutamisel jõuga ja pikemalt lenksu küljes hoian, lööb see õhtuks hoopis alaselga.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Juul 2016, 18:18

Keerasin lenksu ligemale ja kõrgemale. Ja vist ka müsteerium lahenes, millalgi juuni algul keerasin amordid kinni, tundus efektiivsem. Kuni selleni polnud jäigad käed probleem, ma oletan. Ja tööl hakkasin rattaga mai keskel käima, enne sõitsin suhteliselt head teed. Tartu linn on Jõgeva poolt sisse sõita ikka täiega kuumaastik. Hommikul ei julge tee peal sõita,aga see surnuaia kõrval kõnnitee on eriti jube.
Aga jälle targen, kulund inimesele kuluvad amordid ära, vahepeal tekkis arvamus, et saan ilma hakkama.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Juul 2016, 09:25

Nohik kirjutas:, Aga praeguse seisuga on tunne, et minimaalselt 30 kg tuleb veel maha võtta, et pikem jalgsimatk ette võtta.
Mis saaga sul selle pika käimisega on, mingi unistuste koht, kus on kindlasti vaja ära käia või mingi numbriga tahad muljet avaldada, et käisid nii ja nii palju niimitme päeva jooksul ? Üksi olemiseks pole vaja rohkem, kui paar kilti rajast eemale minna, viie kildi pärast hääbuvad maantee autokohinad, kahe päeva pärast jõuad väikse järveni, kus käib kolm inimest aastas. Kalapüügimaailmas on keskmise netiküsija tekst umbes selline - soovitage häid kalapüügikohti, kus oleks suuri kalu, niisuguseid ja naasuguseid, max kaugus autost 5km ja tavaliselt ka lisatakse, et kui avalikult ei taha öelda, siis saatke mulle PM. 8-)
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Juul 2016, 10:26

Iseenesest pole küsimus mitte pikas distantsis, vaid pikas olemises ja inimese lõhna puudumises. Ja siis veel mingid asjad, mida ma tõenäoliselt ise ka ei tea. See on mingi tunne, mis ei saabu minul nädalaga ja mitte isegi kahega päriselt.
Selles on sul õigus, ka Eestis on uskumatult eraldatud paiku otse asustuse või teede kõrval, kus inimesed millegipärast ei käi.
Aga ütleme nii, et siiski päris inimtühja piirkonda jõudmiseks kujuneb retke pikkuseks minimaalselt 60 km, praktiliselt aga 100-120. Ja teatud mõttes mõned metsatundra piirkonnad tahaks läbi käia n Vätsärin erämaa. Aga selline nädalane kihutamise formaat mulle ei sobi, nagu mu tuttavad teevad. See tundub nagu töö. Lähen sellest rohkem pingesse. Vaatasin, mingi reisifirma pakkus Karhunkierrose 5 päevaga läbi jooksmist. Mõnes mõttes isegi käiks läbi, sest saaks telgita hakkama, aga see on minu jaoks jooksmine. Ma kogen loodust mingil veidral viisil, mis vajab aega ja mingit sihitust. Ja iseenesest ei pea olema ka üksinda matk. On inimesi, kes mind ei sega. Aga mõne jaoks neist olen isegi mina kihutaja.
Seda teemat ei maksa nii dramaatiliselt vaadata. Kuigi asi oli algul mu enda jaokski üsna dramaatiline, sest ei osanud arvata, et füüsis nii niru on. Isegi veel suve algul oli seis, kus isegi toidukoti kandmine tegi hüppeliigestele valu. Aga ma ikkagi liigun vaikselt enda unistuse suusas, võtan kaalus alla ja kohendan varustust. Ja tõenäolislet tuleb enne suuri reise veel mitu väikest. Ja tõenäoliselt pean õppima ka kalapüüki neis tundrajärvedes, et lisatoitu hankida. Et alguses pean valima marsruute, kus toidu lõppedes saab tsivilisatsiooni pageda.
Aga ikkagi kõige olulisem on praegu kaal, pean jõudma sinna, et 20kg kotiga suudaks 15 km päevas jätkusuutlikult maha käia.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 12 Juul 2016, 19:33

See jutt kõlab mu jaoks nagu tüüpiline argirahmeldaja jutt, no tead praegu meil tööl kiired ajad, no pere, no mul liisingut kah, tegelt peaks alla võtma või miskit sporti tegema, a tead kui ma pensile lähen, siis hakkan tervislikult toituma ja hobidega tegelema, matkama, kala püüdma, siis ju aega on. Võibolla mõni teebki nii, suur osa vast jäävad ka pensionil diivanikaunistusteks.
Ma ei pidanud oma
sepaonu kirjutas:Üksi olemiseks pole vaja rohkem, kui paar kilti rajast eemale minna, viie kildi pärast hä
jne jutuga eestit silmas vaid tundrat ja selle mõte oli selles, et pole vaja mingeid 30neid/60neid kilomeetreid ühte suunda minna, et üksi olla, üksi jääd siis, kui tsivilisatsiooni hääli enam ei kuule. Pikkade vahemaade läbimine päevas pole mingi kohustuslik komponent tundramatka juures. Maastikul mingit sisulist muutust ei toimu, järgmise (x)vuopmi järel tuleb ülejärgmine (y)vuopmi ja selle taga jood vett (x)javrist või johkast ja päev hiljem (y)javrist või johkast ja aasta hiljem ei tunne oma piltide pealt neist ühtegi ära. Kinnisideed innustavad käima pikemaid vahemaid, keegi tahab selles ja tolles ja nendes järvedes kala püüda, selle või tolle mäe otsast vaadet nautida vms.
Mina võtaks kah aeglasemalt ja oleks tundras kolm nädalat aga ei saa koduste ja tööasjade pärast nii kaua olla, kaks nädalat veel klaarib ära nipanapa. Korraga oleme kottidega sees 8 päeva ja teises rajoonis 2 päeva ja sõidupäevad sinna ja tagasi. Me mingeid kõnnirekordeid ei ürita, päevade kaupa on legend ühe järve juurest järgmise järveni, kotiga kõndi ca 70km , enamus ilma rajata, väljatulekukoht on see aasta jupp atv rada. Ma arvan, et kui ma saaks 3 nädalat olla, siis ma oluliselt rohkem ei käiks, oleks lihtsalt paikas mõnes kohas päeva asemel 2-3 päeva.
Mul on omal selline nägemus asjast, et õppida ja harjutada saab ainult kohapeal. Isegi kui esimeseks korraks planeerida 2-3 nädalat, siis ma jagaks selle pooleks, kaks aasa, risk väiksem. Äkki saab isegi nädalaga selgeks, et 7 päeva igaks lõunaks kartuliputru ja igaks õhtuks harjust süüa on natuke üksluine 8-) Mõned asjad jõuavad kohale ja kinnistuvad kogemustega, iga matkaga saab jälle targemaks.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 12 Juul 2016, 20:46

Jah, argirahmeldamine on, osaliselt olen sellest juba välja murdnud. Teen pidevalt ümberkorraldusi, järgmiseks suveks peaks olema nii, et ühtki taime pole kasta ja maja võib maha jätta. Töökohaga on veel lahtine, olukord muutub pidevalt. Olen seotud septembrini ühe hüdrotehnilise suurprojektiga, sealt ära hüppamine poleks töökaaslaste suhtes eetiline. Aga pärast seda tulgu või veeuputus. Põhimõtteliselt on täna juba seis, et pool peret elab Tallinnas. Kui oleks seda talvel aimanud.., ühesõnaga, oleks seal küüned...
Ma kardan, et suures osas on on sul õigus. Mul on tore siiski ka väiksemal matkal, kui väga ei kihutata. Ja tõenäoliselt ma ka ei käiks iga päev. Ja kui mõni koht ikka meeldib, jätaks päeva või 2 vahele hea meelega.
Aga see pinges olek on mul jube, olen üsna ekstremaalselt introvertne. Ja üsna loetud korrad on õnnestunud pikalt puhata, aga siis olen maha käinud küll. Esimene kord olin riigiametis, siis võtsin pooleteise aasta puhkuse välja. Suvila juurest ära ei läinudki, naine tõi süüa. Siis tegi vesi pai, kui vette läksin. Muidu enamus aega tundub vesi kõigepealt valus. Kui teil närvid korras on, te ei saagi sellest võib-olla aru.
Mis toitumist puudutab, eks ma teisest maist saati söön isegi üsna üksluiselt, põhiliselt kodujuustu, juustu, tomatit, kurki, lehtsalatit, grillkana. Kõik muu võib lugeda haruldaseks. Kui mingi oluline eesmärk on silme ees, võin ennast piitsutada küll.
Võib-olla kogu see teema paistab kurb, aga mu enda jaoks on käima lükatud olulised protsessid. Kasvõi see, et ma mõtlen õhtul kodus matkaasjade peale mitte töö peale. Peale seda kirja jätkan oma patareipanga katset. Ja kui peaks kõik otsad septembris kokku jooksma, teen vähemalt mingi viiepäevase otsa ära.

Eks pea Seda kahes osas puhkamise asja olen proovinud, pikk puhkus sobib rohkem.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Juul 2016, 23:25

Nüüd on võimekus enamvähem selgunud, plaan läheb lukku, vahemikus 11-24 september lähen kuueks päevaks Ilomantsi taha Taitajan Taivali peale männikusse jalutama. 2 ööd tuleb kuskil poole tee peal lisaks, ei viitsi ühe auruga kohale kimada, siis kokku 10 päeva, 8 ööbimist. 4-6 km tuleb seljakotiga päevas. Teepealsed ööd vaatab nii, et üle kilomeetri laavuni poleks. Seljakoti kaaluga peaksin praeguse varustusega alla 20 kg hakkama saama (koos kotiga). Ise olen selleks ajaks 40 kg alla võtnud, et peaks välja vedama küll, kui rahulikult astuda.
Üksinda ei lähe, sõber tuleb kaasa.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Juul 2016, 22:15

Ükspäev lõikasin ajaviiteks vanast kattest välja, panin üles, natuke väike on. 1.60 inimesele oleks okey võib-olla.
Kahjuks pole tuult olnud, ei näe,kas võtab maha.
Proovin veel ühe 4*6 kattest samasuguse aga suurema, nii et laiem mõõt tuleb, nagu sellest kattest saab. Tavaliselt katted on veidi alamõõdulised.
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Aug 2016, 13:31

Kas Matkaspordi 35€ veekindla koti komplektile (3 tk vist) on mingit odavamat alternatiivi, mis kuu ajaga kindlalt kohale tuleks?

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 01 Aug 2016, 13:38

Koduekstras oli komplekt u 10 EUR.

Ei tea ainult kui veekindel see on. Pritsmed hoidis eemal aga paduvihma pole proovinud.

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline