Pakasjärv

Räägime matka planeerimisest. Kõigest- alates marsruudi koostamisest kuni vajaliku sokkide arvuni matkakotis. Küsi nõu ja jaga teadmisi.
Vasta
Jants
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 648
Liitunud: 16 Mär 2011, 21:36
Kontakt:

Pakasjärv

Postitus Postitas Jants » 24 Apr 2015, 20:58

Tervist! Oskab keegi öelda kas Kuusalu polügonile jääv Pakasjärv ja ümbrus on lihtrahvale suletud?
On keegi seal käinud, millised olid muljed?

Mzd
Uudistaja
Uudistaja
Postitusi: 33
Liitunud: 06 Juun 2011, 10:58
Kontakt:

Re: Pakasjärv

Postitus Postitas Mzd » 24 Apr 2015, 22:33

Kuna küsitud Järveke asub keskpolügoonil, siis pead kasutusinfot jälgima http://harjutusvali.mil.ee/client/default.asp?wa_id=702
http://harjutusvali.mil.ee/ul/KVKP_04_2015.pdf . Sageli võib sissesõiduteedel tõkkepuu suletud olla koos lehviva punase lipuga, siis juriidiliselt sinna asja pole.
Kirde suunalt Kolgust on kalamehed üle raba raja sisse trampinud ja ebameedlivaid märke neist leidub ka ümber järve. Seda rada saad kasutada eranditult ainult siis, kui Tõõrakõrvel tee tõkestatud pole. Ka läänest tuleb mingi pehme ja kergelt vesine rada järveni, lähim tõkestuspunkt on Soodla jõel Kongi sillal.
Lisaks on võimalik läheneda edelast mööda kuivenduskraavi serva, aga see marsruut eeldab väga suurt tahtmist, sest kobraste tõttu on seal esiteks päris vesine ja teiseks on kõikvõimalikku oksarägastikku väga palju. Aga sealt lähenedes saab tõkestuspunktist salaja mööda, st saab järveni ka punase lipuga. Järve ümber laskealasid ning lahingtegevust ei toimu, küll aga kui oma oskustes kindel pole ning keskpolügooni ning alasid ideaalselt ei tunne, siis ära punase lipuga sinna roni.

Järv ise on kaunis ja ringi saab hästi peale jalutada, aga taarat ja šašlõkipangi ikka leiab. Jagaks pilte ka, aga ei viitsi neid kärpima hakata.

Jants
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 648
Liitunud: 16 Mär 2011, 21:36
Kontakt:

Re: Pakasjärv

Postitus Postitas Jants » 24 Apr 2015, 23:37

Tänud hea info eest! Läheb plaanidesse...

Vasta

Mine “Matka planeerimine”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline