Talvel lõkke tegemine selleks ettevalmistamata kohas

Looduses on mõnus liikuda, kuid on seadusi ja tavasid, mille vastu eksida ei tohiks.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Talvel lõkke tegemine selleks ettevalmistamata kohas

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 12:57

Sa ei tohi kuskil tuld teha ametlikult peale ametlike lõkkekohtade. Roni silmini metsa ja ära huilga, see on peamine.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 13:00

Nohik kirjutas:
18 Dets 2018, 12:57
Sa ei tohi kuskil tuld teha ametlikult peale ametlike lõkkekohtade. Roni silmini metsa ja ära huilga, see on peamine.

Kindel, et talvel ka ei tohi? See on küll pahasti. Eesti on nii väike et siin on raske leida kohta, ks oleks silmini metsas :P

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Dets 2018, 14:49

raki kirjutas:
18 Dets 2018, 12:54
... ise siin hakkasin ühte riigimetsa varjualust ehitama metsakuivast.
Kui valmis saad, näita meile ka.

Nohik kirjutas:
18 Dets 2018, 12:57
Sa ei tohi kuskil tuld teha ametlikult peale ametlike lõkkekohtade.
Mu teada viimati oli küll selline sõnastus, et tuld tohib teha ainult selleks ettevalmistatud kohas mitte ametlikes kohtades.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 15:42

RMK vaatab seda nii: "Pea meeles, et lõket teha ja telkida tohib vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas"

Keskkonnaseadustiku üldosa seadus Vastu võetud 16.02.2011RT I, 28.02.2011, 1 jõustumine 01.08.2014, osaliselt 01.01.2015 ja 01.08.2017
§ 36. Võõral maatükil lõkke tegemise keeld
(1) Võõral maatükil võib lõket teha üksnes omaniku loal.
(2) Omaniku luba eeldatakse olevat omaniku poolt lõkke tegemiseks ettevalmistatud ja tähistatud kohas.

Tegelikult on vist nii, et riigimaad haldab Maa-amet, osa on antud RMK-le hallata, osa omavalitsustele hallata või krt teab kelle hallata, siis haldaja otsustab.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 15:58

Kitsenduste kaart on täna Maa-ameti flash rakenduses:
https://xgis.maaamet.ee/xGIS/XGis?app_i ... 4=1&LANG=1
Piisava suurenduse juures on igasugu objekte näha ja saab infot klikkida. Pole kõige mugavam keskkond, aga paremat vist ka pole.
Kihtidest Katastrikaardi alt peaks valima, näita lähiaadress, siis on näha kinnistu nimed.
Näiteks Vahastu Metskond 21 lubab oletada, et tegemist on riigimaaga. Eramaad tasuks üldiselt vältida rohkem kui tuld.
Kaitsealadel on olemas kaitsekavad vms, kust saab lugeda, mis kuskil lubatud on või pole, need on tavaliselt netis olemas.

Maa-ameti kaart on päris hea koht, kust otsida lahmakas maad, kus ennast inimesena tunda saab.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 18 Dets 2018, 16:12

Nohik kirjutas:
18 Dets 2018, 15:42
RMK vaatab seda nii: "Pea meeles, et lõket teha ja telkida tohib vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas"

Keskkonnaseadustiku üldosa seadus Vastu võetud 16.02.2011RT I, 28.02.2011, 1 jõustumine 01.08.2014, osaliselt 01.01.2015 ja 01.08.2017
(2) Omaniku luba eeldatakse olevat omaniku poolt lõkke tegemiseks ettevalmistatud ja tähistatud kohas.
Mulle tuleb selle peale meelde üks rahvatarkus - ´Seadused selleks ongi, et neid rikkuda´.
Loomulikult ei hakka ka mina igal pool lõket tegema, aga mingit spetsial panni ma samuti metsa ei vea, et siis selle peal tuld saaks sussutada. Piisab ikkagi veel väheke säilinud talupojatarkusest et aru saada, kus saab ja kus pole mõtet lõket teha.

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 18 Dets 2018, 16:26

Tõneäoliselt on ka seadus et avalikus kohas ei tohi urineerida ja niikuinii on mets ka selleks avalikuks kohaks. Kui siis ei sobi avaliku koha seadus, siis kindlasti midagi muud leiab miks metsa põit tühjendada ei tohiks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 16:33

Seaduse rikkumise juures on seaduse tundmine üsna oluline, et sellega mitte vahele jääda.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 18 Dets 2018, 16:44

Siin annab tõlgendada igatmoodi.
Nohik kirjutas:
Seda võib tõlgendada niiviisi, et see kehtib ainult RMK platside kohta. RMK platsidel lõkke tegemine selleks ette nähtud lõkkeaseme kõrval on muidugi mõistetav, kuid mitte alati. Näiteks lõkkeplatsil kus on see metallist korstnaga jurakas. Talvel suurema seltskonnaga on selle ääres suht keeruline istuda nii, et kõik sooja saaksid. Tihti on selle kolaka miinuseks ka see, et lõkkesuits kipub tihti keerutama ning ei lubagi sellele väga lähedal istuda. Ühesõnaga üsna mõttetu moodustis.

Nohik kirjutas:

Tegelikult on vist nii, et riigimaad haldab Maa-amet, osa on antud RMK-le hallata, osa omavalitsustele hallata või krt teab kelle hallata, siis haldaja otsustab.
Võõral maatükil, ehk eramaal on loomulikult lood selged. Aga riigimaal... Tihti armastatakse ju öelda, et riik ongi rahvas. Seega, sina oled osa rahvast ja ühtlasi üks omanikest. Lähed metsa, valmistad lõkkekoha ette. Ja nii ongi. Kui keegi mögisema tuleb siis ütled, et näe, lõkkekoht on ette valmistatud.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 18 Dets 2018, 17:34

Juriidiliselt on see jama, et riik on andnud RMK-le hallata.
Ma ise olen seda meelt, et riigimetsas, kus pole kaitseala, võiks olla reeglid lõdvemad, muidu lähevad oskused kaduma. Videosi vaatad, norrakad löövad südamerahus ka kaitealadel üsna suvaliselt tule üles. Septembrikuus küpsetaid käsivarres forelli jne.

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 28 Mär 2019, 12:05

Esimene oskus, mis neil oluliselt paremal järjel tundub olevat, on enese järelt koristamine ja "jälgede" likvideerimine. Meil on see siinsel seltskonnal ilmselt olemas, aga piits tuleb igasuguste jaoks valmis panna.

Vasta

Mine “Matkaselli head tavad ja seadused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline