1. leht 1-st

Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 00:18
Postitas mrWilson
Kuna tegemist siiski enamjaolt meditsiinipakkidest leitava tootega siis ilmselt oli paslik postitada see teema siia rubriiki. Järgnevas videos on näha kuidas termokile toimib. Head vaatamist.

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 09:56
Postitas Värske õhk
Huvitav vaatamine. ;)
Endalgi täitsa olemas kotis aga siiamaani pole veel vajadust olnud, et kasutada.

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 10:15
Postitas ullivilli
külmasild tundub üsna aktuaalne.
st ainult magamiskoti ja kilega jääb küljealune ikka külmaks. Samas pealt poolt on sellest tõenäoliselt päris palju kasu.
Inglise keeles nimetatakse aga seda meie nn kile hoopis kosmose tekiks :D

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 10:16
Postitas sepaonu
Missugune on selle olukorra kirjeldus, millal võetakse seljakotist see termokile, et näe nüüd on see asendamatu abinõu, näe läkski vaja?

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 11:06
Postitas Värske õhk
Ise arvan, et termokile on igati kasulik ja hea kui ta olemas on. Hädaolukorras alajahtumise tõkestamiseks, talvel on hea leboka alla panna kui väga külm on, saab kasutada ka näiteks varjualuse soojust peegeldava seinana. Kindlasti on veel mingeid otstarbeid kuidas kasutada. :)

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 13:11
Postitas REGA1872
sepaonu kirjutas:Missugune on selle olukorra kirjeldus, millal võetakse seljakotist see termokile, et näe nüüd on see asendamatu abinõu, näe läkski vaja?
Termokile on mõtekas kaasa võtta kui lähed kerge kotiga päevamatkale (eriti mägedes). Ta ei kaalu midagi, aga kui juhtub et täiesti ootamatult tuleb loodusesse ööbima jääda, siis ei jõua end ära tänada.
Lisaks on ta hea asi talvel lõkke ääres istudes - pole vaja tund aega peegeldavat tagaseina ehitada, tõmbad selle selja taga lahti ja 1-3 inimest on hetkega soojas.

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 20:00
Postitas kallitar
Alati kaasas ja kasutuses olnud korduvalt. Näiteks:
* telgi põhjas,
* vooderdanud hõredat seljatagust onnides,
* lõkke ääres selja soojas hoidmiseks,
* seljakoti toetamiseks märjal pinnal,
* pikniku linana (selleks sobib ka tuletekk),
* jalanõudes pärast totaalset märjaks saamist, et oleks soe (väikseid juppe) jne.

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 21:15
Postitas sepaonu
Sellega ma nõus, et seda termokile saab veel tuhandel moel kasulikult kasutada (eba)otstarbekohaselt, otseseid plusse näen isegi ilma prillidetta - väike/kerge, veekindel, hinda ei tea, a eeldan, et äkki odav ka
Pigem hakkasin mõtlema selles suunas, et kui otstarbekas ta inimese ümber on, hollywood jätab iga inimese pähe mingi viiruse, peale maailma päästmist tavaliselt antakse peakangelastele tekk või kile ümber ja siis öeldakse midagi ilusat suures plaanis.
See kile võib soojuskiirgust ju takistada nagu iga isolatsioon takistab, mu meelest selle kile enda või kellegi hädalise ümber mähkimine on nõrk koht, ehk mis kasu on ümber kere kilest, kui tuul puhub seeliku alt sisse ja kurguaugust laristab seda kokkuhoitud soojust. Mul raske uskuda, et see kile võiks magamiskoti või riietega võistelda, siin äramärgitud lähed mägedesse, eksid, oled sunnitud ööbima, võtad tagataskust kile ja oled päästetud on täitsa reaalne variant. Liikumine vist pointless selle kilega aga kössitada saab sellega vast, osav matkaja otsib toki, lohu, voldib sellest kilest omale telgialge.
Ma muidugi sooviks, et kui kuskil tundras hakkan ädas ära külmuma, siis et mind ei leiaks kilega mees vaid kaksikud saami tüdrukud ja kasutaksid traditsioonilisi võtteid minu ülessoojendamiseks. :D

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 21:34
Postitas Jants
Kas kellelgi on ideed, kuidas seda termokilet koormakatte külge liimida või kleepida. Polüetüleenile vist ükski liim külge ei hakka, aga äkki on mingi kleepimise võimalus, umbes nagu hinnasilte kilekottidele külge kleebitakse.

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 22:08
Postitas speedsta
Ehk on abiks üks teema militaar.net keskkonnast: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... =termokile" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 22:28
Postitas Jants
sepaonu kirjutas: Ma muidugi sooviks, et kui kuskil tundras hakkan ädas ära külmuma, siis et mind ei leiaks kilega mees vaid kaksikud saami tüdrukud ja kasutaksid traditsioonilisi võtteid minu ülessoojendamiseks. :D
Sa vist vaba mees ei ole, nii et aus oleks ikka enne naisele helistada ja küsida et kas ta lubab nii...elu päästa. ;)

Too Militaar foorumi variant pole ka eriti hea, kuna selline teibiga kinni panek ei anna termokilele vastupidavust juurde, mis on oluline mõte asja juures.

Re: Termokile

Postitatud: 10 Veebr 2014, 23:15
Postitas scabere
Jants kirjutas:Kas kellelgi on ideed, kuidas seda termokilet koormakatte külge liimida või kleepida. Polüetüleenile vist ükski liim külge ei hakka, aga äkki on mingi kleepimise võimalus, umbes nagu hinnasilte kilekottidele külge kleebitakse.
Spray liim a la moment spray permanent vms?

Re: Termokile

Postitatud: 11 Veebr 2014, 17:13
Postitas scabere
http://www.moment-liimid.ee/content/dam ... ay_EST.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

võiks ju sobida?

Re: Termokile

Postitatud: 11 Veebr 2014, 17:51
Postitas REGA1872
Kui ei tea, mida kile reaalselt teha võib, siis on kõige targem see ise korra ära katsetada - puhkehetkel tõmba sooja jope asemel ümber termokile.
NB! Mõned termokiled on kahe otstarbega, üks pool hõbedane, teine kuldne. Külma puhul tuleb keha poole jätta hõbedane, ülekuumenemisel (suvel) kuldne pool.
Koormakatte külge kleepimiseks sobib järsku kahepoolne teip; kuigi ma ei leia erilist põhjust, miks need kaks asja üldse vaja kokku liimida on

Re: Termokile

Postitatud: 11 Veebr 2014, 21:19
Postitas Jants
scabere kirjutas:http;//www.moment-liimid.ee/content/dam/uac/pa ... ay_EST.pdf

võiks ju sobida?

Ma arvan et proovin selle ära...

Aga et miks vaja on? Kasutan külmal ajal ilma põhjata tarptelki ( http://www.cascadedesigns.com/msr/tents ... rs/product" onclick="window.open(this.href);return false; ) , kuhu põhjaks panen 2x3 m koormakatte. Hõbedane soojust peegeldav kiht koormakattel tuleks ehk kasuks. Lisaks oleks sellist koormakatet hea kasutada ka muudel eesmärkidel.

Re: Termokile

Postitatud: 12 Veebr 2014, 01:38
Postitas ullivilli
Vot selle momendi kohta ei oska küll midagi öelda.
Aga tean, et nahamehed soovitavad Sireldus Kontaktliimi sprayd.
Mul auto lagi püsib sellega ja olen Tsikli sadula nahka sellega liiminud.

Müüakse noortehnikus ja mingis kohas Jüris vms odavamalt, aga sinna peab kohale ka sõitma, mis ei tasu tõenäoliselt ära, kui ei oska kastiga või sinna asja ei ole.

Re: Termokile

Postitatud: 12 Veebr 2014, 11:59
Postitas triip
REGA1872 kirjutas:NB! Mõned termokiled on kahe otstarbega, üks pool hõbedane, teine kuldne. Külma puhul tuleb keha poole jätta hõbedane, ülekuumenemisel (suvel) kuldne pool.
Esmaabis meile räägiti, et pidavat selline legend ringlema, nagu kuldne pool oleks jahutamiseks. Tundus natuke uskumatu ja naljakas aga paistab, et ongi nii... Ühesõnaga, ÄRGE toppige ülekuumenenud inimest termokilesse, ärge pange talle paksu vatitekki peale, ärge pakkuga talle kuuma teed jne.

Re: Termokile

Postitatud: 12 Veebr 2014, 22:24
Postitas speedsta
Mingitel teadmata põhjustel sattunud minu kätte koormakatte laadne 2x3 palakas, mis juba tehasest tulles on ühelt poolt fooliumi taolise materjaliga kaetud. Kasutanud telgis lebomati all ja matkasauna ehitamisel. Ehk õnnestub välja selgitada, milline on päritolu.
Taoline matt sai jyskist ostetud, ei olnud lebost kuidagi parem, varjualuse ehitamiseks samuti veidi väike.

Re: Termokile

Postitatud: 13 Veebr 2014, 17:23
Postitas Martin
Olen termokilet kasutanud olude sunnil ühel võistlusel. Öölaagrisse jõudes olid riided läbimärjad (kaal langeb ju tundidega hirmsalt ning joodav veekogus on ikka päris suur, mis läbi naha ka välja tuleb) ning väsimus suur. Lõket korralikult üles ei saanud ning kaasavõetud odav magamiskott oli külm ning eelkõige niiske eelmisest paduvihmaga ööst. Päris tõsiselt oli külm olla. Toppisin kile magamiskotti, ise sinna alla ja kui suurem väsimus möödas oli siis ärkasin juba vaat, et lombis. Oli nagu saunas võib öelda. Sättisin kilet enda ümber ning avasin luku - nii oli ok. Muidugi see krabin on kole. Eelmisel aastal PP-l oli näha, et mitmed võistkonnad in corpore magasid kahe termokile vahel ja kõik. Muidugi oli tegemist juuliga ka. Päris külmas ei julgeks niisamas vast proovida nagu ka ei taha. Siiski on mul aga nimetatud termokile sealt alates kõikjal kaasas seljakotis. Seljakott on omakorda 99 protsenti ajast minuga, kui kodust lahkun. Üks lebodest on mul mingi õhuke (2-3 mm) naftatoodangu baasil asi, mille üks külg ka termokile stiili. Töötas samuti paljalt maapinnal magades küll.

Re: Termokile

Postitatud: 04 Mär 2015, 01:05
Postitas mrWilson
Termokile modifikatsioon: kleebid kaks termokilet omavahel kokku ja tulemus on palju parem. Üks kile võib tõesti kitsaks osutuda. Oleneb keha suurusest muidugi.
sepaonu kirjutas: Ma muidugi sooviks, et kui kuskil tundras hakkan ädas ära külmuma, siis et mind ei leiaks kilega mees vaid kaksikud saami tüdrukud ja kasutaksid traditsioonilisi võtteid minu ülessoojendamiseks. :D
Sepaonu, sinna saad kasvõi kolmikud saamitüdrukud koos endaga mahutada. :D

Re: Termokile

Postitatud: 10 Apr 2015, 20:34
Postitas mrWilson
Jants kirjutas:Kas kellelgi on ideed, kuidas seda termokilet koormakatte külge liimida või kleepida. Polüetüleenile vist ükski liim külge ei hakka, aga äkki on mingi kleepimise võimalus, umbes nagu hinnasilte kilekottidele külge kleebitakse.
Selline tekk: "Grabber All Weather Blanket" http://en.aventurenordique.com/all-weat ... doors.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Termokile

Postitatud: 24 Okt 2017, 22:25
Postitas Tanel
REGA1872 kirjutas:
11 Veebr 2014, 17:51
NB! Mõned termokiled on kahe otstarbega, üks pool hõbedane, teine kuldne. Külma puhul tuleb keha poole jätta hõbedane, ülekuumenemisel (suvel) kuldne pool.
Kerge sassi minema et mis situatsioonis mis külje kuhu poole pöörama pidi. Esmaabis räägiti, et üks pool on kuldne sellepärast et paistab maastikul ja muudes olukordades paremini silma kui hõbedane, nagu helkur pidi töötama. Jahutava ja soojendava poole teooria tundub olevat pseudoteadus.

Re: Termokile

Postitatud: 29 Okt 2017, 21:35
Postitas seiklus
Allajahtumise korral hõbedane keha poole on OK lähenemine. Sissepakkimine tuleb vaid õigesti teha. Ülekuumenemisel hõbedane päikese poole on OK, et peegeldada soojust tagasi. On hõbe/kuldset hõbe/rohelist ja hõbe/oranži. Viimane on nähtavuse tõstmiseks. Hõpedane pool on see, mis omab enim tähtsust. Teine värv on sekundaarne.

Re: Termokile

Postitatud: 30 Okt 2017, 10:15
Postitas Tarmo
Tuleb siis see info suurelt kile pakendile kirjutada. Muidu kasutan veel valesti 😊

Re: Termokile

Postitatud: 30 Okt 2017, 10:32
Postitas seiklus
Suurõppustel nii päästjad, kui ka kiirabi kasutavad seda päris tihti ebaefektiivselt. Ümbertõmbamisest kannatanule pole tolku, kui külm tuul igast otsast sisse puhub. Rull head plaastrit peab abivahendiks kaasas olema. Kui ei oska, siis öeldakse, et ära käpi, näpi, topi. Mina soovitan küll kasutada, ega kasu väga pole, aga ega ta kahju ka tee, tsiteerides klassikuid :)