puuk, puukborrelioos, puukentsefaliit, erlihhioos ...

Mis peaks matkal kaasas olema? Mida teha, kui on tekkinud vigastus või kahju tervisele?
peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: puuk, puukborrelioos, puukentsefaliit, erlihhioos ...

Postitus Postitas peetrionu » 13 Apr 2013, 10:29

:? kustutasin siit ebakaines olekus postitatud arusaamatu möla :?

Evelyn kirjutas: Eelmisel kevadel tegin haiglas süsti 33 euro eest ära ja kuu hiljem hakkas sõitma puugibuss, kus tehti süst 18 euroga!
Vaatasin, et sel aastal on neil hind kallim - 29 euri ja haiglas 35 euri.
Tartus on võib-olla odavamad hinnad, ma käisin Tallinnas.
Puugibuss sõidab juba ringi: http://www.terviseagentuur.ee/VAKTS
puugibussi ja haigla vahelised hinnaerinevused pole vist ikka nii suured, küll on lastele haiglas mai lõpuni soodukas.

Merimetsa nakkushaigla hinnakiri :
30,- Puukentsefaliidi vaktsineerimine, täiskasvanu
25,- Puukentsefaliide vaktsineerimine, laps
18,- Puukentsefaliide vaktsineerimine, laps SOODUSHIND kuni 31.mai 2013
http://www.ltkh.ee/public/files/Nakkuse ... %20_3_.pdf

Vaktsiinibussi hinnakiri :
29,- Puukentsefaliidi vaktsiin TICOVAC
25,- Puukentsefaliidi vaktsiin TICOVAC (lapsed)

http://www.terviseagentuur.ee/HINNAKIRI

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Mai 2013, 00:55

Räägivad, et küüslaugu söömine pidavat puukide vastu aitama. Ei tea palju selles jutus tõtt on?
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Mai 2013, 01:19

Ei tea.
Üpris hiljuti pirtsutasin ka küüslaugu pärast, kuid puugid hoidsid ikka eemale. Nüüd kus söön seda, on seis üpriski sama.

Peetrionu, alati võimalus ka apteegist TICOVAC ise ära osta ja endale sutsakas teha. Ei pea nõnda vaktsiini bussi ootama ja säästad 60 senti (hind apteegis 28.40. Loksa haruapteegis 18.05! Kes tahab, kiirustagu)
Lastele mõeldud vaktsiini hind aga on apteegist tunduvalt odavam. Varieerub küll, kuid 17€ saab kätte. Saad lapse ära susata une pealt, ei hakka vastu ja jääb pere draama ära ("EI taha süsti!" stiilis).

Link (Tegu siis täiskasvanute TICOVAC-iga):
http://www.raviminfo.ee/apthkiri.php?ap ... =&algus=50#" onclick="window.open(this.href);return false;

Väga veider ikka, et apteegiga võrreldes toimub nakkushaiglates ja vaktsiinibussides totaalne lastelt raha sisse kasseerimine.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
seiklus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas seiklus » 10 Mai 2013, 08:32

Metavo kirjutas: Peetrionu, alati võimalus ka apteegist TICOVAC ise ära osta ja endale sutsakas teha. Ei pea nõnda vaktsiini bussi ootama ja säästad 60 senti... Saad lapse ära susata une pealt, ei hakka vastu ja jääb pere draama ära ("EI taha süsti!" stiilis).
Ärge palun tehke endale mingeid sutsakaid 60 sendi pärast ning ärge ka jumala pärast "sutsake" lapsi une pealt. Süstimine on keeruline protseduur (eriti vaktsiini) ja selle vale tegemine võib kaasa tuua tõsiseid tüsistusi. Oluline on "sutsaka" õige koht, õige sügavus, õige vajutuse surve ja palju teisi kriteeriumeid. Hilisem tüsistuste ravi on natukene kallim kui 60 senti.
Vaata saadaolevat varustust ka siit http://album.ee/user/406926
Eriti soodne kaup siin https://goo.gl/NJtz1r

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 10 Mai 2013, 09:33

seiklus kirjutas:
Metavo kirjutas: Peetrionu, alati võimalus ka apteegist TICOVAC ise ära osta ja endale sutsakas teha. Ei pea nõnda vaktsiini bussi ootama ja säästad 60 senti... Saad lapse ära susata une pealt, ei hakka vastu ja jääb pere draama ära ("EI taha süsti!" stiilis).
Ärge palun tehke endale mingeid sutsakaid 60 sendi pärast ning ärge ka jumala pärast "sutsake" lapsi une pealt. Süstimine on keeruline protseduur (eriti vaktsiini) ja selle vale tegemine võib kaasa tuua tõsiseid tüsistusi. Oluline on "sutsaka" õige koht, õige sügavus, õige vajutuse surve ja palju teisi kriteeriumeid. Hilisem tüsistuste ravi on natukene kallim kui 60 senti.
Tervitus! Terve mõistus jõudis kohale. Isetegemisnurk on küll väga tervitatav aga no tõesti enda ja laste vaktsineerimine sellisel moel...

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 10 Mai 2013, 09:43

Metavo kirjutas: Peetrionu, alati võimalus ka apteegist TICOVAC ise ära osta ja endale sutsakas teha.
13 Apr 2013, 10:29 postitus oli mõeldud täpsustava vastusena kasutaja Evelyn pisut liiga optimistlikule vaktsiinibussi infole:
- seisuga kevad 2013 ei paistnud tegelikult hinnavahet haigla ja bussi vahel
- mai lõpuni on lastel Merimetsas odavam ehk 25,- asemel 18,-

See aeg, kus ma ise oma hambaid näpitsatega ravisin, on loodetavasti jäädavalt möödas.
Ning mul pole ei vilumust ega tarvidust ennast ja lapsi torkida.
Las seda ikka teevad õppinud inimesed.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 10 Mai 2013, 14:17

Ehk tõesti pole mõtet ise torkima hakata kui seda teha ei oska.
Peres päris mitmel on arsti paberid (ehk inimesed kes oskavad süsti teha) nii et kasutasime võimalust olla laisad ja teha see kodus ise ära.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 10 Mai 2013, 15:09

peetrionu, loe palun uuesti minu postitust. Ma räägin eelmisest aastast ehk aastast 2012, kui bussis tehtud süst maksis 18.-.
http://www.tarbija24.ee/841802/puugibus ... sti-saama/

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 10 Mai 2013, 15:21

Evelyn kirjutas:peetrionu, loe palun uuesti minu postitust. Ma räägin eelmisest aastast ehk aastast 2012, kui bussis tehtud süst maksis 18.-.
http://www.tarbija24.ee/841802/puugibus ... sti-saama/
Sinu vihje oli igati hea ja kasulik.
Seda, et mainisid aastat 2012 sain kohe pihta.
Lihtsalt kontrollimisel selgus, et aastal 2013 pole enam nõnda nagu mullu,
Minu täpsustus oli mõeldud mitte kriitikana vaid päevakohase info jagamisena.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 11 Mai 2013, 23:10

Metavo kirjutas:
Peetrionu, alati võimalus ka apteegist TICOVAC ise ära osta ja endale sutsakas teha. Ei pea nõnda vaktsiini bussi ootama ja säästad 60 senti (hind apteegis 28.40. Loksa haruapteegis 18.05! Kes tahab, kiirustagu)
Lastele mõeldud vaktsiini hind aga on apteegist tunduvalt odavam. Varieerub küll, kuid 17€ saab kätte. Saad lapse ära susata une pealt, ei hakka vastu ja jääb pere draama ära ("EI taha süsti!" stiilis).
Hea info tegelikult, ma arvan et mitmed inimesed oskavad süstida erinevatel põhjustel ja ma olen ise mõelnud mitu korda et ei tea kas DIY oleks odavam. Nimelt on minu kasvatamises suurt rolli mänginud vanaema, kes oli (mh sõja ajal) medõde ja selgelt veendunud, et süstimist peab iga inimene oskama. Nii me siis harjutasime kodus tema peal süstimist ja kuppude panemist ja... Viimane on unarusse jäänud aga süsti on ikka aegajalt teha tulnud kas siis endale või teistele. Läks jälle OT...

peetrionu
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrionu » 12 Mai 2013, 00:28

Kivisisalik kirjutas:
Metavo kirjutas:
...
Hea info tegelikult, ma arvan et mitmed inimesed oskavad süstida erinevatel põhjustel ja ma olen ise mõelnud mitu korda et ei tea kas DIY oleks odavam. ... Läks jälle OT...
:idea:
OT
Tegelt leiab Loksa tagant metsast puuke ka - järgmine DIY level oleks nad kinni püüda ja hakata ise vaktsiini ajama
:roll:

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 12 Mai 2013, 21:02

No arenguruumi peab ju ka olema...

Vasta

Mine “Esmaabi, meditsiin ja hügieen”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline