Postituste muutmine

Infotahvel. Reeglid ning teadaanded Matkafoorumi meeskonnalt.
Vasta
Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Postitusi: 1777
Liitunud: 12 Veebr 2011, 04:31
Kontakt:

Postituste muutmine

Postitus Postitas mrWilson » 04 Veebr 2014, 18:51

Paljud kasutajad on küsinud, miks ei saa siin foorumis enam oma vanu postitusi muuta nagu varem. Põhjus on väga lihtne: sellepärast, et näiteks kasutaja x ühel ilusal päeval ei saaks kõiki oma postitusi kriipsuks või kolmeks punktiks muuta ning seeläbi paljudes teemades segadust külvata. Seda on siin kahjuks juba juhtunud. Postituse muutmise aeg on hetkel 30min. Sellest peaks piisama, et oma mõtteavaldust täiendada või muuta. Seega mõtle enne kui postitad.

Miks nii lühike muutmise aeg? Aga sellepärast, et poole tunniga võib juba vestlus oluliselt pikaks kujuneda. Kui sealt nüüd näiteks olulise infoga postitused vahelt välja lõigata siis ei pruugi sellel teemal enam mingit mõtet olla.

Kui ongi ilmtingimata vaja mõnda oma vana postitust muuta siis võta ühendust mõne moderaatoriga. Põhjendatud argumendi esitamisel saab selle asja valutult korda ajada.
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Postitusi: 763
Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
Kontakt:

Re: Postituste muutnmine

Postitus Postitas margusl » 04 Veebr 2014, 19:55

Kui mujal asi tuliseks kiskunud, on hakatud usinamini tsiteerimist kasutama, minu arvates on selle 30 min ajaakna väljund näha pigem sama kaustaja järjestikuste postidena, rahvas on nüüdseks lihtsalt harjunud fb, g+ jms tagantjärgi ja jälge jätva parandamisega.
Võimalikuks rohuks mingi jubin, a'la https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... revisions/" onclick="window.open(this.href);return false; . Kui see veel töötab. Aga eks ma kipungi liiga palju arvama 8-)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Postitusi: 1777
Liitunud: 12 Veebr 2011, 04:31
Kontakt:

Re: Postituste muutmine

Postitus Postitas mrWilson » 04 Veebr 2014, 21:54

fb ja g+ on hoopis teine teema. Foorumid on eelkõige kohad kus liigub palju väärtuslikku informatsiooni ning erinevad arutelud on kõik mis ühel foorumil välja panna on. Mõtle kui näiteks Jürgenson või Metavo või ükskõik kes kellel on sadu postitusi võtaks kätte ning muudaks kõik oma postitused kriipsuks, ehk olematuks. Ükskõik siis milline ka nende motiiv ei oleks. See muudaks ju paugupealt suure osa siinsest heast ning kasulikust informatsioonist olematuks ning suure hunniku teemasid hoobilt prügiks. Kui sa nüüd arvad, et siin matkafoorumis on kindlasti tegemist valdavalt täiskasvanud inimestega keda võiks ju usaldada... Paljusid kahtlemata saabki, kuid kahjuks on elu näidanud, et kõik ei ole nii lihtne. Parem olla valmis halvimaks ja kaitsta oma valduses olevat informatsiooni ning seeläbi foorumi head mainet kui järgi anda mõnele rahulolematule foorumlasele kes võib-olla korra aastas oma mingit vana postitust tahab muuta. Mida rohkem infot foorum omab seda väärtuslikumaks see muutub ja mida väärtuslikumaks see muutub seda rohkem tuleb mõelda kuidas seda kaitsta.

Igasuguste lisavidinate külge kruvimisel on alati see häda, et need ei kipu foorumiuuendustega sammu pidama. Halvemal juhul võib see rohkem kahju tuua kui head. Kahjuks meil ei ole siin mingit programmeerijate armeed taga kes kõik probleemid kiirelt lahendavad või uusi lahendusi välja mõtlevad. Oleme lihtsalt asjaarmastajad kes siin midagi aegajalt nokitsevad. :) Sealjuures keegi meile selle eest palka ei maksa.

Niisiis. Nagu öeldud, kui ikka väga vaja oma vana postitust muuta siis paluge moderaatori abi. See muidugi ei tähenda nüüd seda, et iga kirjavahemärgi pärast teid jutule võetakse. :) Siit ka kohe küsimus suurele ringile: Kui tihti sa tunned vajadust oma mõnda vana postitust muuta ja mis on tavaliselt muutmise põhjuseks?

Loomulikult kui kellegil on häid ideid omalt poolt välja pakkuda kuidas tema arvates asi paremini toimiks siis ettepanekud on alati teretulnud.
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Üldine teave”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist