Foorumi probleemid

Infotahvel. Reeglid ning teadaanded Matkafoorumi meeskonnalt.
Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Foorumi probleemid

Postitus Postitas Aivar » 01 Nov 2013, 13:51

Hmm.... praegu pigem paistab, et uuendusest on huvitatud mõned üksikud IT entusiastid, sest vastasel juhul võtaks sõna siin rohkem inimesi. Hetkel räägib käputäis hitimehi - kahju. Peab tunnistama, et antud valdkonnas mul mingit eriharidust ei ole ja teema ka huvi ei paku aga hetkel - minujaoks läks keskond halvemaks. Kuidas siis: esiteks exploreriga ei õnnestu mul sisse logida - jumal teab miks ja ei huvita ka, teiseks postituste tekst on mingi raskesti loetav halli ja musta segune - ei tea miks. Hetkel kirjutades joonib enamus sõnu alla nagu vigased või valesti kirjutatud - arvatavasti kuskil mingi teise näiteks ingliskeele õigekirja kontroll peal - või jumal teab ... kahjuks pole mahti hakata asja tudeerima, sest varem oli mugav ja taolisi muresid ei olnud. Ühesõnaga oli lihtne. Kindlasti leian veel midagi kui suudan natukenegi seda keskonda kasutada ja võimalik, et harjuda - võimalik, et mitte.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 01 Nov 2013, 16:47

Aivar kirjutas:Hmm.... praegu pigem paistab, et uuendusest on huvitatud mõned üksikud IT entusiastid, sest vastasel juhul võtaks sõna siin rohkem inimesi. Hetkel räägib käputäis hitimehi - kahju.
Võib-olla ollakse rahul või on lihtsalt suva... Kuna mulle toob selline ala leiva lauale siis sellepärast ka keskmisest suurem huvi minu poolt. Ääremärkusena mainin, et vana kujundus oli ikka päris vana. Kahtlen kas seda üldse uuendatakse enam. Oht seisneb selles, et kuna foorumimootor uueneb pidevalt siis võib ühel heal päeval selguda, et vana kujundus ei toimigi, kas osaliselt või siis üldse mitte. Et vältida tulevikus ebameeldivaid üllatusi ongi vaja nö. "nahk värske hoida". Eriti tänapäeva IT valdkonnas. Antud juhul on lihtsam uus nahk peale lasta kui vana hingeeluga end kurssi viia ja mõttetustega tegeleda. Uskuge, see on piisavalt ajamahukas protsess. Seepärast ongi targem seda mitte teha, kasvõi närvide säästmiseks.
Aivar kirjutas:exploreriga ei õnnestu mul sisse logida - jumal teab miks. teiseks, postituste tekst on mingi raskesti loetav halli ja musta segune - ei tea miks.
Testisin 5 erineva brauseriga. Sisse logimine toimib ja tekst on kõigil ühesugune, st. väga hea ja selge:
tekst.png
tekst.png (22.29 KiB) Vaadatud 5467 korda
Äkki saad sellest hallisegusest tekstist mõne kuvatõmmise (screenshoti) siia panna? Mis brauseriga see müstika esineb? Mis versioon? Kas sisselogimis probleem on ainult IE'ga? Kas IE'ga viskas ette ka mõne veateate või lihtsalt ei lase sisse? Foorumi adminnidel on võimalik järelpärimine teha selle kujunduse autorile aga selleks ongi vaja veidi rohkem informatsiooni. Muidu käesolev kujundus on tehtud selle foorumimootori vaikimisi kujunduse (Prosilver) baasil, ei tohiks väga erilahendusi olla.
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 01 Nov 2013, 21:00

Aivar, oled IExploreris peale foorumi avamist CTRL+F5 vajutanud või läbi muude liigutuste lehitseja puhvrit tühjendanud? Kui veel mitte, siis proovi
Teistes lehitsejates allajoonitud tekst tuleb läbi nende teiste lehitsejate vaikeväärtuste.
Tekstikastil parem klik, Chrome puhul SpellChecker options -> [ ]Check ..., Firefoxis samas kohas parem klik ja [ ]Kontrolitakse õigekirja

Jutt keskkonna väljanägemisest lõigati omaette teemaks - viewtopic.php?f=2&t=1619" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 01 Nov 2013, 21:31

Panen siis print screeni pildi. Ei tea kuida teile paistab sest mulle on pilt mingi udune ja raskesti loetav.
Exploreriga on sedasi, et kui kasutaja nime ära kirjutan siis parooli kohale copy tehes uuest paroolist mida pidin peale uuendust "tellima" ei teki mitte midagi. Kirjutada sinna lahtrisse ei saa kuigi kursor märgib miski muutuse ikka ära.
Võimalik, et asi on milleski muus aga fakt on see, et peale uuendust olen sunnitud Operat kasutama.

Pühapäeva õhtust stardin pikale matkale ja ilmselt hiljem selle aja möödudes on foorum juba müstilise uue kuju võtnud. Aga eks hiljem koju jõudes saan leida kellegi kes suudab it sprinterite maailmas veidigi sammu pidada ja mu muresid võimalik, et ka lahendada.

Exploreriga on muuseas pilt selge - ei ole selline udune.
Manused
Matkafoorum2.JPG

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 01 Nov 2013, 23:55

Tänud kõigile abi ja info eest ning iga arvamus on väga oluline, et foorumi kvaliteeti parandada.
SIIT saad valida kujunduste vahel. Aga enne kui lihtsalt vana kujunduse peale üle lähed, anna teada miks uus häirib või ei meeldi.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 04 Nov 2013, 11:37

Kas nüüd otseselt tegemist probleemiga, aga väike detail mille juhiksin lihtsalt tähelepanu. Endale mulle isegi uus kujundus mõnetegi meeldib, aga kahjuks esteetilisest küljest jääb see vanale all. Ma lihtsalt olen inimene kes kes näeb välimis külge. Peatsi pilt võiks olla ikkagi mingi ilusa loodusvaatega ja mingeid detaile võiks veel olla. Näiteks kasutades kujundeid. Teemad võiksid olla tähistatud näiteks telkide, puude või lõkke kujunditega, jne... Samuti rohkem emakeelt.
Olen meelitatud minule antud staatuse eest - sügav kummardus foorumi meeskonnale.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 05 Nov 2013, 13:40

Statistika huvides mainin et mulle uus kujundus täitsa meeldib ja probleeme pole täheldanud. Iseenesest mitte eriti mainimisväärt uudis, aga mõne aja eest läks uuele kujundusele üks teine foorum, kus ma väga sageli käisin ja kirjutasin, ja peale sealseid uuendusi läks umbes pool aastat enne kui ma uuesti foorumis käima ja postitama hakkasin. Niiet ma tean enda järgi hästi oma reaktsioone muudatustele, mis mulle pisutki ei meeldi.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 06 Nov 2013, 14:05

Probleeme ei ole esinenud ja telefoniga ei ole olnud vajadust testida.
Selles osas olen Tõnuga nõus, et hetkel on kujundus väga monotoonne ning päise pildi vahetus võiks abiks olla nagu ka erinevate ikoonide värvilisemaks muutmine.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
Soovaim
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Soovaim » 06 Nov 2013, 15:34

Minu jaoks on ebameeldibv see, kui inimesel on pandud viide kuskile oma matka piltidele serveris. Ja hiljem kui tahad siin foorumis neid pilte vaadata siis ei ava neid enam. Kui te panete oma jutu siia oma matkast ja ka viite oma matka piltidele, siis oleks hea kui neid saaks vaadata ka mõne aasta pärast peale postitust, mitte, et see annaks errori, et seda saiti pole enam olemas. Hoidke oma pilte ikka aktiivses keskkonnas!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 18 Nov 2013, 21:46

Uue kujundusega seoses on nüüd ilmsiks tulnud väike aga natuke häiriv probleem. Nimelt ei toimi minu nutis enam automaatne sisselogimine. Algul arvasin, et häda on telefoni seadetes, aga kui minust taibum need üle vaatas, siis selgus et telefonis asi pole.
Telefoni kaudu sisse logide ei jää kasutajanimi ja parool meelde kuigi sätete järgi peaks. Vana kujundusega seda muret ei olnud. Avasin foorumi ja sisenesin.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Nov 2013, 00:06

Veendu, et sa teed "Logi mind sisse automaatselt igal külastusel" ette linnukese. Ma vaatasin enda mobiilis ka alguses, et mis värk on kuid mobiili brauser näitab väikeses kastis kogu aeg linnukest. Klikkides muutub see roheliseks, siis on aktiivne. Peaks toimima. Minul igatahes toimib. Muidu võib ka olla, et pead brauseri küpsised/vahemälu kustutama vahepeal.
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Nov 2013, 07:23

mrWilson kirjutas:Ma vaatasin enda mobiilis ka alguses, et mis värk on kuid mobiili brauser näitab väikeses kastis kogu aeg linnukest.
Siis ikkagi kuvavad ka viimaste aastate seadmed / brauserid seda siin erinevalt.
Screenshot_2013-11-19-07-05-39.png

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Nov 2013, 08:20

Kahjuks see linnukeste tegemine ei aita. :(

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Nov 2013, 13:28

margusl kirjutas:Siis ikkagi kuvavad ka viimaste aastate seadmed / brauserid seda siin erinevalt.
Väga võimalik. Peaasi, et linnuke on tehtud.
Jyrgenson kirjutas:Kahjuks see linnukeste tegemine ei aita. :(
Brauseri küpsiseid / vahemälu oled proovinud kustutada? Brauseri küpsised on need mis lubavad sul järgmine kord automatselt sisse logida (tunnevad su ära). Kindluse mõttes võiksid proovida ka mõne muu seadmega, kas käitub samamoodi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Nov 2013, 14:34

Minu jaoks sai nüüd eesti keel otsa. Kui kunagi trehvame siis näitad mulle mis ja kuidas. Üldiselt ma küpsiseid ei söö, sest need lisavad kehakaalu. :D

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Nov 2013, 15:16

Küpsiste mitte-purune tähendust ei peagi hetkel teadma, ÕS'i trükk, milles see sees, ei ole veel letile jõudnud.

Teadmata seadet, keelt ja lehitsejat on liialt lihtne mööda tulistada, aga paljudel käib asjasse puutuv nii:
Luba küpsised - https://support.google.com/chrome/answe ... ic=3422804" onclick="window.open(this.href);return false;
Sirvimisandmete kustutamine - https://support.google.com/chrome/answe ... ic=3422804" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Nov 2013, 15:40

Jyrgenson kirjutas:Minu jaoks sai nüüd eesti keel otsa. Kui kunagi trehvame siis näitad mulle mis ja kuidas. Üldiselt ma küpsiseid ei söö, sest need lisavad kehakaalu. :D
Küpsised on väikesed, ümmargused (kas ka magusad, ei oska kahjuks öelda) agarad mehikesed sinu telefoni sees. Olen ise näinud. Ausalt. :D Pane mängima rahustav muusika, tee suitsu ja näpi rahulikult oma telefoni seadeid. Võimalik, et sul ei ole üldse küpsised lubatud.

margusl'i vihjetest on ehk abi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Nov 2013, 15:43

Elu on õpetanud, et tuleb targematelt õppida. Seega loodan Sinuga varsti koos suitsu teha ja siis uurime asja lähemalt. :D

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Nov 2013, 16:01

Kahjuks pead sa suitsu üksi pahvima, mulle aitas enese mürgitamisest aga kui teed ristuvad siis väikese snabilibopski teeme küll. 8-)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 19 Nov 2013, 19:15

See küpsiste kustutamise soovitus on küll tore, aga mõnedes lehitsejates ei saa küpsiseid ükshaaval kustutada.
Kui kustutada, kustuvad ka teiste foorumite/lehtede meeldejäetud paroolid/seaded mida teinekord enam ei mäleta.
...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Nov 2013, 19:24

Pole olemas ideaalseid lahendusi. Esialgu tasuks siiski kontrollida kas küpsised on üldse lubatud.
Ah, minge metsa...

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 20 Nov 2013, 09:25

Et siis Tapatalk´ abil ei saa lugeda? Muidu taskutelefonilt igavest ülevaatlik
margusl kirjutas:Nii jutu jätkuks, http://www.tapatalk.com" onclick="window.open(this.href);return false; muutis hiljuti hinnapoliitikat ja telefonidele on rakendus tasuta, samuti ka plugin foorumitele, sh phpBBle. Mitte et ma ise väga usin tapatalki kasutaja oleks ja pihuseadmete numbritest siinses külastusstatistikas aimu omaks, aga kui väiksel ekraanil mõnda tapatalkiga varust' foorumisse olen sattunud, olen selle reeglina ka vastavas rakenduses lubanud avada. Võrreldes tavalises mobiililehitsejas pideva neljas suunas nühkimise ja näpistamisega on tegu ütlemata mugava lahendusega.

Kasutaja avatar
Kama
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Kama » 20 Nov 2013, 15:50

Lisasin foorumi tapatalki süsteemi, mõnusat lehitsemist.

Sent from my B15 using Tapatalk

Juss
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Juss » 20 Nov 2013, 16:18

Töötab. Aitähh!

Sent from my PAP5044DUO using Tapatalk

margusl
Ekspert
Ekspert