Soolo matkamiseks matkaköök

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Soolo matkamiseks matkaköök

Postitus Postitas Tarmo » 16 Mär 2015, 22:21

mrWilson kirjutas:
Tarmo kirjutas: Ühe 470 se gaasibalooniga ilmselt välja ei tule - bensiini saab täpsema koguse kaasa võtta.
:shock: Mida sa siis teed selle gaasiga? Kütad ilma? Ma ju räägin, et mina sain eelmine suvi ÜHE 230g gaasiballooniga peaaegu terve suvi hakkama. Kasutasin oluliselt tihedamini kui ühel nädalasel matkal eales vaja võib minna.
2010 aasta augustis sõbraga kahekesi Liapeksilt ühe ööbimisega Aegviitu matkates kulus meil 250 g gaasi.
Kaks 100 kg meesterahvast raskete seljakottidega sooja ning niiske ilmaga matkamas.
Gaasiga tegime süüa ja keetsime joogiks järvede vett.
Nüüd olen pikematel matkadel kasutanud MSR-i veefiltrit ja Primus OmniLite Ti pliiti.
...

joosep45
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas joosep45 » 16 Mär 2015, 22:42

Kahjuks on rahakott tühjaks saamas kuna on tulnud palju uut varustust soetada õnneks "matkavarustusepedendus" mind haaranud pole kuna alustasin matkamist nullist on tulnud osta kogu varustus.

Praegu tundub kõige mõistlikum siiski alkopõleti kuna nagu ma mainisin on rahakott üsa vaakumis tühjusest :( ning tehes kiired arvutused kuhu kuulus sisse ka jalg tuli hinnaks ca 30 euri mis tundub hetkel üsna mõistlik hind.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Mär 2015, 22:50

Kui sinu rootsi katelokil on olemas juba piiritusepõleti siis kulub sul ainult raha potile. Nagu ütlesin, jalad ja tuulevarju meisterdad ise. odavamat varianti justkui polegi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Mär 2015, 22:54

Tarmo kirjutas: 2010 aasta augustis sõbraga kahekesi Liapeksilt ühe ööbimisega Aegviitu matkates kulus meil 250 g gaasi.
Kaks 100 kg meesterahvast raskete seljakottidega sooja ning niiske ilmaga matkamas.
Gaasiga tegime süüa ja keetsime joogiks järvede vett.
Nüüd olen pikematel matkadel kasutanud MSR-i veefiltrit ja Primus OmniLite Ti pliiti.
Ei kujuta ette mida te sael küpsetasite. Vahelduseks kuivatasite telki ka gaasiga? Tegelikult on jah võimalik ühe soojaga balloon tühjaks imeda kui näiteks tervele armeele pannkooke küpsetada. :) Aga muidu, tavaline, vesi keema ning muna ja peekon stiilis toit ei tohiks nii kergesti ballooni tühjaks imeda. Võibolla oli teil balloon vigane/pooltühi või mis iganes poolpidune juba algusest peale?
Ah, minge metsa...

joosep45
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas joosep45 » 16 Mär 2015, 22:59

Kuna oma rootsi katloki põleti ca 10 aastat vahelduva eduga kasutamis andis alla on siiski uut vaja.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 16 Mär 2015, 23:17

No siis lisad potile veel 6 euri otsa ja ongi Tatonka põleti olemas. :) Lihtne.
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 16 Mär 2015, 23:48

Ma võin mingi 10 euro eest sellise pliidi anda http://www.coleman.eu/DE/p-23129-f1-spirit.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Vedeleb kapis niisama. Kuskilt saad väikese poti ka juurde ja kerge, odav komplekt olemas...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 17 Mär 2015, 00:00

Osta või laena kuskilt grammi täpsusega kaal ja tee mõnel proovimatkal statistikat palju kütust kaasa võtsid ja palju tagasi tõid.
Siis saadki teada palju SUL kütust kulub.
Vedelkütusega on muidugi lihtsam ja odavam - mõõdunõu saab juba euroga kätte.
Ja gaasibalooni võid mõne sõbraliku poemüüja juures enne ning pärast ära kaaluda. Samuti tood tühja balooni koju ja kaalud üle, mitte ei viska seda lõkkesse.
...

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 17 Mär 2015, 08:40

Üksi käies on muidugi ka selline komplekt suht mõnus: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... kak%F6%F6k" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui aga raha on teemaks, siis ma arvan ka, et võta lihtsalt oma rootsi katelokile tatonka põleti ja ongi probleem lahendatud. Rootsi katelok on niikuinii üks suht väärt riist (kui kaal kõrvale jätta): viewtopic.php?f=37&t=506" onclick="window.open(this.href);return false;

Lisaks saad kaalu alla kui ehitad ise konservikarvist tuulekaitse ja jätad poti kaane ka maha, asendades selle tüki fooliumiga (kui muidugi praadimisplaane just pole).

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 17 Mär 2015, 10:43

Mait kirjutas:Üksi käies on muidugi ka selline komplekt suht mõnus: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... kak%F6%F6k" onclick="window.open(this.href);return false;

).
Kasutan ka ise vahest seda mini triangiat. Kui denatureeritud piiritust kasutada, siis ei tohi põletit potis hoida - toidule tuleb mõru maitse. Ise kasutan sellepärast 80 kraadist joogi piiritust.
Samuti on palju abi väiksest klaasriide tükist, millega katan poti ja põleti. Vesi läheb siis kiiremini keema ja kütust kulub vähem.

Poti kirjeldus matkaspordi veebis muidugi veidi nukker.
...

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 17 Mär 2015, 10:59

Klaasriidest.
Kunagi kasutasin ka seda tuulekaitsena. Aga ükskord vastu päikesevalgust nägin milline peenikeste klaasnõelte pilv selle ümber hõljus kui seda liigutada sai. Ega nende sissehingamine ja -sõõmine väga tervislik pole. Enam ei kasuta.
Võib-olla sõltub ka riidest ja sellest, kaua juba kasutuses olnud.

Kasutaja avatar
Nuuskmõmmik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Nuuskmõmmik » 17 Mär 2015, 17:34

mrWilson, kas võiksite äkki Optimus Cruxi kasutamist paari sõnaga kirjeldada? Ja kas kellelgi on äkki tolle Pinguin Mantisega ka kogemusi? Cruxi kohta olen palju häid sõnu lugenud, aga Mantis tundub olevat sama laia põletiga ja ilmselt on maapinnal vaaritamine hulga stabiilsem. Ei oska otsustada, kumba soetada. Teen enamasti süüa kahele inimesele, katel on Primus LiTech.

joosep45
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas joosep45 » 17 Mär 2015, 18:32

Ma võin mingi 10 euro eest sellise pliidi anda http://www.coleman.eu/DE/p-23129-f1-spirit.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Vedeleb kapis niisama. Kuskilt saad väikese poti ka juurde ja kerge, odav komplekt olemas...
Jants ma olen huvitatud sellest põletist äkki räägiks privas.

Kui keegi on kasutanud seda äkki jagaks infot :)

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 17 Mär 2015, 20:40

Nuuskmõmmik kirjutas:mrWilson, kas võiksite äkki Optimus Cruxi kasutamist paari sõnaga kirjeldada? Ja kas kellelgi on äkki tolle Pinguin Mantisega ka kogemusi? Cruxi kohta olen palju häid sõnu lugenud, aga Mantis tundub olevat sama laia põletiga ja ilmselt on maapinnal vaaritamine hulga stabiilsem. Ei oska otsustada, kumba soetada. Teen enamasti süüa kahele inimesele, katel on Primus LiTech.
Optimus Crux on üks väiksemaid põleteid üldse. Mulle meeldib see, et seda saab nö "kokku voltida" mis võimaldab selle gaasiballooni kumera põhja alla spets kotikese abil ära peita. Töötab laitmatult. Ühtegi halba sõna pole öelda. Nende balloonipealsete põletitega on võibolla see värk, et mõnikord võiks soovida maakerale lähemal toidu valmistamist (stabiilsuse mõttes). Voolikuga põleti eelis ongi ilmselt see, et toidu valmistamine toimub maadligi ning võimaldab ballooni tagurpidi keeramist, et viimane tilk kätte saada või kui ilmastikutingimused on liialt jahedavõitu. Muidugi ei ole selline põleti nii kompaktne kui Optimus Crux. Hinna mõttes on mu meelest Crux veidi kallivõitu kuid see on suhteline.

Pinguin Mantise kohta ei oska miskit kosta kuna puudub kogemus. Samas hakkas see põleti ka mind huvitama. Kui kellegil on kogemusi siis palun jagada.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 18 Mär 2015, 08:47

Laias laastus on vist pinguin ja optimus sama liini pealt pärit seega võrreldavad.
Endal oli üks pingviin, mis toimis tegelikult suht hästi.
Gaas sisse leek välja... mis seal väga muud nii lihtsa disaini pihul ikka on.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 19 Mär 2015, 23:49

Tuleb välja, et Fire Maple'l on sama põleti (FMS-118 Volcano Gas Stove) nagu Pinguin Mantis: http://www.fire-maple.com/en/productsinfo.aspx?pid=7" onclick="window.open(this.href);return false;

...või on erinevates riikides lihtsalt nimi erinev.
Ah, minge metsa...

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 20 Mär 2015, 07:54

Üks sama Fire Maple kraam, Pinguin tellib neilt re-brandi ja võimalik, et kohati ütleb mingitel mudelitel ka sõna sekka. Näiteks Alpkiti märgiga FM pliite päris samas seades FM ise ei pidavat turustama.

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 02 Aug 2015, 16:59

Sai soetatud Pinguin Mantis ja kõik on väga tore, kuid üks probleem teeb muret. Teatud asendis on voolik natukene lekkinud. On see sedatüüpi pliitide puhul tavaline asi või on minu voolik lihtsalt muljuda saanud? Leke on olnud umbes seal, kus voolik ja pliit ühinevad.
http://www.pinguincz.cz/en/product/mantis/p-4343" onclick="window.open(this.href);return false;
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 02 Aug 2015, 17:52

Tegelikult igasugused lekked siiski ei ole normaalsed.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Aug 2015, 19:02

Piiber kirjutas:Sai soetatud Pinguin Mantis ja kõik on väga tore, kuid üks probleem teeb muret. Teatud asendis on voolik natukene lekkinud. On see sedatüüpi pliitide puhul tavaline asi või on minu voolik lihtsalt muljuda saanud? Leke on olnud umbes seal, kus voolik ja pliit ühinevad.
http://www.pinguincz.cz/en/product/mantis/p-4343" onclick="window.open(this.href);return false;
Kas välja vahetada ei saa? Kui eestist ostsid siis peaks olema lihtne tagasi viia.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 02 Aug 2015, 22:10

hülss ilmselt kehvasti kinni pressitud voolikul. hydroscandis olen oma kadunud pliidil sama asja odava raha eest lasknud korda teha

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 02 Aug 2015, 22:39

Veits manipuleerisin ja enam pole suutnud sama olukorda enam taastada. Eks näis.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 06 Aug 2015, 22:32

Minu Mantisel on osaliselt ära põlenud mõlemad põleti sees olevad võrgud. Rohkem välimine peene silmaga aga osaliselt ka sisemine. Ära põletanud vast 500g gaasi. Muidu töötab kenasti aga kui normaalne see on.

Kasutaja avatar
Nuuskmõmmik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Nuuskmõmmik » 21 Aug 2015, 16:48

Olen nüüd Mantist umbes kümnel matkal kasutanud. AJab vee kähku keema, stabiilne ja töökindel - soovitan.

sipelgas
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas sipelgas » 21 Aug 2015, 19:23

Mina viisin enda Mantise tagasi poodi ja ootan otsust kas garantii või mitte. Peale eelmist kirjutamist õige pea hakkas väikse tulega töötades leek põletisse sisse minema. Varsti oli aga ka keskmise koormusega sisse jooksma. Kui leek sisse läks siis kiiresti oli põleti tulipunane. Suur osa mõlemast võrgust oli selleks hetkeks ära põlenud.

Matka viimastel päevadel kasutasin teist põletit. Ma loodan, et see oli erand ja teistega sellist muret pole sest mulle väga meeldis Mantis ja hea meelega kasutaks edaspidigi.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline