Kohvijoomine matkates

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Kasutaja avatar
MoralFibre
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Kohvijoomine matkates

Postitus Postitas MoralFibre » 22 Apr 2013, 11:29

triip kirjutas:Ega matkamine ei pea alati tähendama minimaalselt 20kg seljakott ja vähemalt nädala telgis magamist. Kui võtta pool päeva, jalutada kuskile keset raba ja selleks, et ühte tassi kohvi teha peab kaasa vedama priimuse, kütuse, potti, kohvi, vee jne.... tundub nagu ka veidi liialdus. Või siis paned taskusse ühe topsiku ja piruka ja ongi kõik. Ühesõnaga ei ole õigeid ja valesid vastuseid, kõik sõltub ikka kontekstist. Selle konkreetse topsiku kohta... olen seda näinud, kommenteeriti et pidavat selline täitsa enam-vähem asi olema.
Kui võtta pool päeva ja pirukas siis saab selle lubjakruusi asemel taskusse pista väikese termose kus "korralik" kohv sees. Ei pea keemikut mängima ning kohv on ka kohvi maitsega.

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 22 Apr 2013, 17:03

Hehh, see 2GO jook (kakao) sai ära proovitud pärast rattaga Austria ja Sloveenia piirile jääva vana Loibl kuru ületamist. Lumi oli maas, õhutemperatuur 0, vihma sadas kaela ning puhus kõle tuul. Õnneks oli see müügil piiril olevas kaupluses ning see oli väga hea võimalus saada kohe sooja, OK natuke pidi ootama ka.

Sellel hetkel ei olnud mingit tahtmist hakata mässama vee keetmisega ning sooja jooki üldjuhul nö "suvisel" mägimatkal ma kaasas ei vea.

Aga see ei tähenda seda, et ma seda 2GO värki niisama poeriiulist kaasa ostaks.

Uru
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Uru » 22 Apr 2013, 21:27

kallitar kirjutas:Hehh, see 2GO jook (kakao) sai ära proovitud pärast rattaga Austria ja Sloveenia piirile jääva vana Loibl kuru ületamist.
Aga nüüd see kõige tähtsam: maitse oli talutav?
"Happiness only real when shared"

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 23 Apr 2013, 07:58

Sellel hetkel tundus jumalik - kuum ja magus. Aga võttes arvesse tolle hetke tingimused, siis olen veendunud, et kirjeldaksin sama moodi ükskõik millist kuuma ning energiat andvat jooki :D

Sonam
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Sonam » 08 Juun 2014, 10:05

Kas keegi siinolijatest on kuulnud midagi nn bulletproof coffee'st? Põhimõtteliselt on see kohv võiga. Eesmärk maitseelamus ja võimalikult kauaaegset energiat andev kohv..ilma suhkruta loomulikult. Suhkruvajadus on kõigest rasvavajadus ehk energiavajadus kui sisuliselt vaadata.. Aga soovitan proovida ja nt ühepäevasele matkale üks hea tummine jook termosega kaasa võtta.. :) ps.hädapärast võib ka vahukoorega leppida või asemel..

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juun 2014, 10:21

Ma joon kodus ainult filtrikohvi, autos on ka elektriline filtrikohvimasin, aga mul lisaaku liiga suur pole, masin 600w, voolutarve suht suur, koonerdan ja mõtlen, et millal ja kui palju tolle masinaga teen. Kirbukohvi ei maitse mulle, umbes aastapluss olen joonud praktilistel kaalutlustel jakobsi sellist lahustuvat, kus on 15% peeneksjahvatatud kohviuba lisatud, üks talutavamaid lahustuvaid minu jaoks. Pool aastat pole suhkrut ka tarbinud, meega joon, isegi autos paras lätramine meega, seljakotiööbimistel tundub mesi paras peavalu, topsik, lusikas, mäkerdamine. Proovisin steviat, öak. Seljakotiga ööbides vist ikka suhkur praktilisem, kui ilma hakkama ei saa. Naine joob mingi kookospiimapulbriga kohvi, mulle ei maitse, proovisin, a suht rasvane värk tundub olema.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 08 Juun 2014, 10:37

Kohvi ja tubakas on just need asjad, mida olen hakanud matkates ja puhates nautima. Suht savi kas lahustuv või muu kohvi. Ise ka ei tea selle põhjust. Argipäevadel isutab harva selliste asjade järele.
Netipoes nägin matkakohvi e valmis kotti lisad kuuma vee ja kõik. Erinevaid maitseid oli ka. Kott muutus nagu kannuks. Hind oli krõbe :D ja linki ei viitsi telefoniga praegu otsida.
Tõnu, seda lahedat kannu müüakse meil näiteks Põhjakeskuses. See oli sellise veidi naljaka kujuga nurgeline kann?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 08 Juun 2014, 12:25

Vahetasin ise ka suhkru mee vastu välja kui kohvi tarbin. Mitte ohtralt kuid hommikuti olen harjunud mõne lonksu luristama. Koos meega on palju maitsvam. Spetsiifilist mee maitset ei ole, kes seda pelgab, pigem nagu magusa konservpiima maitse õrnalt. Vahepeal proovisin suhkruga jälle rüübata kuid keemia mekk on man. Kui kasutada vedela mee asemel tahket mett siis ei ole mingit mäkerdamist. Kunagi kasutasin neid kolm ühes variante kui metsas hulkusin. Nüüd teen tassi tavalise "pätika".
Ah, minge metsa...

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 09 Juun 2014, 00:40

Olen ise kasutanud aeropressi kohvi tegemiseks juba pool aastat ja väga rahul. büroo maailmast ostsin. https://www.youtube.com/watch?v=Ugj5OONvGZQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Juun 2014, 08:34

Mulle tundub selline minipresskann tüüpi atribuut seljakotis liigsena, jubinad, mida vaja pärast puhastada. Kirbukohvivihkajana kunagi hoidsin auto köögikastis filtrimasina seda osa, kuhu filter käib, tal all see lukk oli ka olemas, panin filtri sinna kopsikusse,kohvi, valasin keeva vee peale, lasin natuke laagerdada ja siis lukupäästik vastu tassiserva ja sain oma narkootilise vedeliku nii kätte. Mõte liikus ka selles suunas, et see filtrihoidja on kobakas, et kas seljakotimatkal saaks filtrihoidja kokkupandava teha, no näiteks pehmest plastist kokku liimida, transpordiasendis tasapinnaline nagu filter ise, siis muljud ruumiliseks, filter sisse ja .... no natuke jooksis siin mõte ummikusse, et kuidas täpselt teha, mingi traadist rõngas, et millega seda süsteemi hoida jne pani mind kunagi käega lööma kogu mõttele, praegu on mul see traadist hoidja ja plastõsa pea sees valmis küpsenud, a juba selle jakobsi päriskohviimitatsiooniga ära harjunud, lihtsam, puru, vesi, joo.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 09 Juun 2014, 10:04

Merrild', Löfbergs Lila ja vahest mingi kirjaga pakis veel on ka tassikohvi müügis - selline pätikas, kus paks paremini põhja vajub ja vähem hammaste vahele satub. Rõhk sõnadel "paremini" ja "vähem", alati on ka variant, et selle valmistamisel mingi mulle teadmata peenem nipp asja päris heaks teeb.

Meega seoses tuleb ette üks mesinduspraktikumist räägit' lugu, kus pimetestis sai tudengite poolt kõige rohkem kiita labane suhkrusiirup. Mitte et ma ise mett ei eelistaks, pea igal pool, hommikupudrust ja pannkookidest kohvi, tee ja kanafileeni. Päevast kohvi 4 seina vahel eelistan pigem mustalt, ilma lisadeta.
/../ilma suhkruta loomulikult. Suhkruvajadus on kõigest rasvavajadus ehk energiavajadus kui sisuliselt vaadata.. /../
Kui suhkruvajadust võtta süsivesikute puudujäägina, siis seda lonks rasvast ei leevenda (kalor ei võrdu kalor, aju näiteks ei mõista rasva peal tiksuda), kui see tekkida saab, on muu toidu-söögiga mingi jama. Kui selle vajaduse taga on soov vastavat aju mõnukeskust kõditada, jääb suhkru ära jätmisel lihtsalt üks laks saamata, kas maitseelamus ja magusasõltuvusest vaba oleks seda üles kaalub, sõltub igast ühest endast. Ma ei ole tummiste rüübete vastu ning tänases tavatoidus on trikk pigem suhkrute sisse õgimise piiramises, lihtsalt ühe kütuse teisega asendamisel on rohkem tahke. Muide suhkur ja piimavalgud takistavad kergelt ka kofeiini omistamist, mõni teine ütleb selle kohta jälle: "leevendavad kofeiini mõju organismile"

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 09 Juun 2014, 22:06

See airpress on 0,33 purgi suurune ja puhastamine on imelihtne.Kokku pressitud kohvipuru jääb nagu tablett ja eemaldub lihtsalt .Kokku pandud asendis mahub käepideme sisse mitme hommiku kohvi varu ja suhkur.Seljakotiga käis on tõesti lihtsam kasutada Löfbergs Lila tassikohvi.Paadis ja autoga reisides on see täiesti asjalik.Ajapikku on see jäänud ka igapäevaseks kohvi tegemiseks kodus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 09 Juun 2014, 22:59

On ka mingi maitseerinevus tuvastatud?
Ah, minge metsa...

talupoeg
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas talupoeg » 10 Juun 2014, 21:02

Kohvi teen hommikuti perkolaatoriga.Ühte tassi airpressiga.Mis puutub maitsesse on asi küll purus kinni ,aga maitse on hea ja valmistamine on lihtne.Erinevalt filterkannu valmimises ,kus vesi tilgub keskele ja äära kohvi puru läheb raisku on airpressilläheb vesi kogu purust võrdselt läbi.Sepaonule lahenduseks pakuks siit,aga ei tea kas veel teeb. http://www.aripaev.ee/default.aspx?publ ... code=93154" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sergo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sergo » 01 Juul 2014, 00:54

Inspiratsiooni leidsin siit blogipostitusest (4. pilt): http://bkindoflost.blogspot.com/2010/09 ... nganu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Päris hea ülevaade matkal kohvitegemise võimalustest: http://urbanadventureleague.blogspot.co ... uring.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sealt saadud vihjete järgi paistab, et GSI Outdoors on kõvasti panustanud varustuse tekitamiseks ka matkal ideaalse kohvi saamiseks:
http://www.gsioutdoors.com/products/cat/coffee/" onclick="window.open(this.href);return false;

pritsu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas pritsu » 06 Juul 2014, 14:51

kuidas ilma kohvita käima saab :? see ju ikka nagu hommikune riitus. vaatad tõusvat päikest või naudid seda kaunist vaadet , kuhu on õnnestunud telk üles panna.
kunagi käis lahustuv kohv ka aga , kui eelmisel aastal avastasin kohvipakikesed , mis meenutasid neid pakiteesid kotikestes , siis lahustuv enam ei kõlba , kuna ma ikka kohvi joon mitte ei söö ja kannatust ka kuradima vähe siis minu jaoks ideaalne lahendus, müüa on neid marketites selline valge sinisega pakk , hind on muidugi soolane , odavam on koduextras, pakk suurem ja odavam , maitse sama
piima eriti ei kasuta , käib brandi rum ja valgendaja ka .:)

Kasutaja avatar
meelvi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas meelvi » 18 Aug 2014, 16:47

Hommikukohv kuulub minu matkamenüüsse viimasel ajal küll. Valmistatud on seda nii.
Enne matka on kripiga kilekotti kokku segatud lahustuva kohvi ja koorepulbri segu. Sobib siis, kui kõik matkajad piimaga kohvi armastavad.
Taoline kott on esiteks vastavalt alles jäävale kogusele iga päevaga paremini kokku pakitav, kui enne koti sulgemist õhk välja ajada ja võtab seega kotis vähe ruumi. Sisu samuti ei niisku nii.
Igal hommikul saab siis priimusel kuuma vett keedetud. Teelusikaga saab siis vastavalt maitsele ja ärkveloleku astmele seda pulbrit termoskruusi põhja pandud, kuum vesi otsa ja ootele.
Magusainena oleme kasutanud erinevaid asju . magus saiake kohvi juurde, halvaa, kommid - mida iganes. See on ka vaheldusrikkam, pole vaja eraldi suhkrut kaasa võtta ning suhkrust teelusikat kohvipulbri segusse pista või vastupidi.
Rattamatkal ju iga gramm teinekord arvel ja saab ühe lusikaga näo kohta hakkama:)

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 01 Sept 2014, 23:01

Sai kah prooviks neid koduekstra padjakesi ostetud.
Esimene mulje oli niru - kasutan hästi ôhukest plekkkruusi ja kohv jäi lahja, panin järgmisele tassile kaks padjakest parem, aga ikka lahja. Siis sai proovitud statoili termoskruusiga ja ühe padjakesega - päris joodav.
Järeldus: See padjake on mingi aparaadi sees kasutamiseks môeldud ja tahab pikemalt kuumas tômmata.
...

Kasutaja avatar
meelvi
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas meelvi » 20 Apr 2015, 15:34

Kohtasin siin kellegi kommentaari teemal "klaasist purk matkal raske", et mett vedada.
Lisaks ekstreemsemal matkal võib katki ka minna.
Tegelikult apteekides on igasugu põnevaid plastpotsikuid. Vitamiinidega jne.
Või kui endal sisu pärast neid osta vaja pole, siis äkki kellelgi on.
Mina villisin hambapasta näiteks ühte silmatilgapudelisse, enne, kui avastasin enda jaoks pisikesed hambapastaga reisituubid.
Vedela seebi ja loodusliku ökopoest muretsetud nõudepesuvahendi samuti villisin mingisse apteegipotsikusse.
Need on kerged, taluvad kuigi palju muljumist.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 20 Apr 2015, 20:19

Kus neid pisikesi pastasid müüakse?

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline