Dehüdreeritud (kuivatatud) toit

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Dehüdreeritud (kuivatatud) toit

Postitus Postitas Nohik » 04 Mai 2018, 19:07

Hakklihamasinat pole?
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Mai 2018, 19:54

TEHTUD, 4mm ava, käsimasin, tellin endale masina ära
porgand hakklihamasinast.jpg

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Mai 2018, 19:56

I ports hautist kuivab. Kõige raskemini läks läbi masina ööpäeva ligunenud põlduba. Võib-olla peaks kauem leotama, masin ägises. Kasutasin 7 mm avadega plaati kõige jaoks.
Materjal: põlduba, paprika, šampinjon, bataat, küüslauk, kõrvits, porgand, kanafilee, roheline hernes. Soola ei pannud, pipart panin. Mõlemat tuleb süües panna.
Keema ajamine on omajagu keeruline, kuna hakkas algul kõvasti vahtu ajama-. Korra keema läinud, oli kõik rahulik. Pidin ka üsna kõvasti vett lisama, et põhja ei kõrbeks. Keetsin vaikselt 3h ja jäi hommikuni hauduma.
Maitse oli üllatav. Kolmandik massist on uba, aga see imes end muud maitset täis, nii ei oa maitse kadus ära.
Järgmine mats ostan külma mehhiko segu. Uba, kõrvitsat, tomatit ja küüslauku läheb lisaks. Vaatan Kaupmehes, kui arasjagu on rasvavaba siga või looma, läheb vastavalt, muidu läheb jälle kanaga.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 10 Mai 2018, 21:12

Ma eelmine hooaeg suurendasin oasöökide osakaalu, kuna sellest kõige lihtsamast - kartulipuder_liha_silo tuli tüdimus peale aga kahenädalaselt tagasi tulles oli kindel otsus, et uba pigem mitte pikematel matkadel, elustub vaevalisemalt, kuuma vee peale valamisest jääb väheks, tahab pikemalt soojendamist. Kuigi ma kodus söön kogu aeg jänese sööki, siiski matkal ma seda ei hinda, paar kuni paarteist päeva ma võin üksluiset aga praktilist sööki süüa ehk idioodikindel liha+kartulipuder. Kaalun uut katsetust, mis selle söögi asendaks. Pole just lemmiksöök aga mõelnud olen tatrahelbed lihaga peale.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 10 Mai 2018, 22:17

Huvitav, et mu eelmised oahautised elustusid suhteliselt hästi, mis pärast keetmist kahvliga lömastasin. 20 min oli okey, 30 min suurepärane.
Eks ma mõne päeva pärast näen, kuidas uuega õnnestus. Kui homme õhtuks krõbe pole, jääb pühapäeva õhtuni kuivama, lähen suvilale katust panema vahepeal.
Niipalju järgmise laari osas veel mõtlesin, et üritan kohe üsna palju tomatit, kõrvitsat ja kurki sisse purustada, et vett oleks vaja vähem panna. Need on näiliselt mõttetud asjad, aga maitsel on suur vahe, kust vesi tuleb.
Võimalik, et teen ka katse, kuidas pärast keetmist hautis läbi masina lasta. Et kurnan läbi ning paksu üritan läbi masina lasta. Pärast segan kokku tagasi.
Mul seda poe kartuliputru ei kannata pikalt süüa, paar päeva ja maohape jookseb otse välja.
Tartahelbed on ka okey, see on lisaks ubadele ainuke tera, mida süüa kannatab pidevalt. See ongi nende eelis, et võin kasvõi kuu aega jutti süüa, kõht on rahul.
Seekord mõtlesin, et tatrahelbe roa teen pemmicaniga või koomaklubi lihaga.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 11 Mai 2018, 19:22

Hautis haudub pehmeks küll, pool tundi läks. Oakesta tükikesed on tunda, aga need olid tunda ka kuivatamata hautisel. Maitse ei säilinud, oamaitse tuleb rohkem välja. Lisasin soola ja musta pipart, pärastpoole veidi oliiviõli. Matkal ei teeks tükikese või lisamine paha.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Juun 2019, 20:45

See oli hea mõte. Keetsin 3 portsu neljaliitrise potiga, vesi jäi samaks. Lõpuks panin kuiva läätse allesjäänud vee sisse, see neelas enamuse vett ära. Väga kuiv plöga sai, vähem kuivatada. Masinast läbiminek oli hulga kergem, midagi ei jäänud kinni.
Nohik kirjutas:
10 Mai 2018, 22:17
...Võimalik, et teen ka katse, kuidas pärast keetmist hautis läbi masina lasta. Et kurnan läbi ning paksu üritan läbi masina lasta. Pärast segan kokku tagasi...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 08 Juun 2019, 17:17

Mul tavaliselt suvalised lihatükid ja räbalad olnud, seekord lõikasin peale kuivatamist noaga kommideks, pakendada oli nagu parem ja pole süües vaja vast nii õudsalt rebestada hammastega ühte ampsu.
j14.jpg
j15.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 21 Juun 2019, 09:30

Mingil viisil keerasin ühe portsu kuivhautist tuksi. Hommikul tegin proovimaitsmise, oli kibehapukas maitse juures. Ei meenutanud millegiga seda maitset, mis kuivama pandud roal.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 01 Juul 2019, 08:29

Siuke purusöök sai ära testitud soojast ja külmast peast
j37.jpg
natuke lahjemana, ehk pakist 4x900ml
ja saab pikemale suvisele reisile kaasa
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Juul 2019, 09:33

Vahepeal õnnestus veel 1 proovipartii tuksi keerata, aga vea sain arvatavasti kätte. Ma kahtlustan, et asi läks käärima, sest proovisin madalama temperatuuriga kuivatada. Ülemisel restil vist isegi tuli hallitus peale (ülemin rest saab vähem sooja). Muidu kuivatasin üle 60 kraadi, aga eelmised korrad püüdsin 40 kraadi juures teha. Aga vähemasti on nüüd ka hautised matkaks olemas ja jälle veidi targem.
Nohik kirjutas:
21 Juun 2019, 09:30
Mingil viisil keerasin ühe portsu kuivhautist tuksi. Hommikul tegin proovimaitsmise, oli kibehapukas maitse juures. Ei meenutanud millegiga seda maitset, mis kuivama pandud roal.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Juul 2019, 20:20

Tegin prooviks basturmaalaadse liha katsetuse. Enne tegemist käisin sõbra juures kohvil, kes rootslane ja põhjas palju tuterdanud ja tuli meelde küsida, et kas ta teab, mismoodi saamid oma põhjapõdra kuivaliha teevad ja kas midagi lisatud ka on, põhimõtteliselt pole mitte midagi, soolatud läbi ja vabakuivamine. Soolsus on muidugi valus küsimus, teed ja jandid ja pärast on natuke vähe või natuke palju :evil:
Kolm ööpäeva kuivsoolas külmakastis, käisin kaks korda ööpäevas vedelikku ära valamas, siis pesin hoolega vee all, kuivatasin, pistsin kahe lõikelaua vahele ja kaks ööpäeva vajutise all, kuivatasin paberiga palju sain ja pistsin paariks tunniks kuivatisse ja mäkerdasin pipraseguga üle ja ootasin toas kuni see pläga tahenes ja viisin puukuuri kuivama.
Piprasegule panin kõvasti kodust kuivatatud tilli juurde.
liha6.jpg
liha3.jpg
liha4.jpg
maaks leiab ikka võimaluse mäkerdatud liha kuhugi riputada 8-)
liha5.jpg
kuigi kärbseid pole, tuul ulub ja raske uskuda, et külakassid on nõus pipart sööma panin paanikahoos võrgu ümber
liha7.jpg
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist