Soolo matkamiseks matkaköök

Kõik matkatoidust, retseptid, soovitused, energianormid jne.
Zulu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Soolo matkamiseks matkaköök

Postitus Postitas Zulu » 14 Mai 2018, 21:07

olen KL liige ning otsin rootsi kateloki asemele vähe kergemat ja kompaktsemat matkakööki. Valikus on :
Primus Lite +
jetboili micromomo
msr windburner

Oskab keegi soovitusi või kogemusi jagada?

Kõike head

nls
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas nls » 15 Mai 2018, 00:30

Zulu kirjutas:
14 Mai 2018, 21:07
olen KL liige ning otsin rootsi kateloki asemele vähe kergemat ja kompaktsemat matkakööki. Valikus on :
Primus Lite +
jetboili micromomo
msr windburner

Oskab keegi soovitusi või kogemusi jagada?

Kõike head
Sellised toiduvalmistamis komplektid on toredad küll aga üldjuhul sobivad neil kokku ainult oma põleti+oma pott.
Ja kui on soov mõni muu anum tulele panna siis võib probleem tekkida. Teisalt see kombo jälle töötab väga hästi ja on stabiilne.

Teine varjant on komplekteerida hoopiski ise endale komplekt.
Väike põleti (näiteks Pinguin Trek) + pott-pann omal valikul vastavalt meeldivale suurusele ja materjalile.
Saad ehk isegi kergema komplekti niiviisi.

Vaata ka selle teema vanemaid postitusi.

TimoT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TimoT » 15 Mai 2018, 00:42

KL seoses tuleb arvestada kuidas hoida priimust vigastuste eest. Paned priimuse seljakotti, seljakotid loobitakse autost maha vastu kändu ja ongi lömmis. Ei haagi pott põleti külge, ei lähe gaasiballoon potti jne. Ka rakmetes ei ole väga kaitstud. Loomulikult on selliste mustade stsenaariumite tõenäosus väike.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 15 Mai 2018, 07:47

Isegi kui veidi suurema kambaga matkata (või kuidas see KL ja soolo kokku käib), peab kola turvamisele mõtlema. Või on inimesi kaasas, kes vähe matkanud. Mul oli vana Priimuse ämblik, sellega oli kogu aeg üks jama, pidi üsna tihti sirgeks painutama. Viimased aastad võtsin kasutusele panni, siis läks täpselt panni sisse koos kotiga, ja see omakorda lukuga kotikesse, et priimus välja ei nihkunud. Olin selle kokkusobivuse üle üsna õnnelik. Aga priimus läks kolides kaduma, ja ämbliku pole vist mõtet enam osta, ei käi suure seltskonnaga enam matkal. Nüüd mõtlen, et põleti võiks teekannu mahtuda, kui üldse kaasa võtan.
All engineers are cyborgs

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 16 Mai 2018, 15:49

Minu Eesti soolomatkamise komplekt on Alist pärit.
Priimus - FireMaple FMS-116 - 70 grammi, keerad gaasiballooni otsa ja kombes, pakendatud tugevasse plastikust ümbrisesse. Võtab vähe ruumi, sest jalad käivad kokku. Kuna ta on päris väike, siis vajab üsna tasast pinda ja valvet, et pott ilusti peal oleks. Maksis vähe. Väiksusest hoolimata päris võimekas.
Titaanist pott, mille kaas on kasutatav pannina, veidi alla liitri. Transpordil mahutab väiksema ballooni ja põleti. Praegu ümbrist ei leidnud, nii et kaalu ei tea, aga materjalist tulenevalt üsna vähe ja ei olnud ka eriti kallis.
Ise olen ilgelt rahul.

Vasta

Mine “Matkaköök”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist