Et metsas ära ei eksiks.
-
KuuseOkas
- Huviline

- Postitusi: 135
- Liitunud: 20 Nov 2012, 23:02
- Asukoht: Tallinn
-
Kontakt:
Postitus
Postitas KuuseOkas » 31 Aug 2016, 09:38
Tere!
Ega kellelgi matkafoorumlasel ei oleks meie neljasele matkaseltskonnale laenata GPS-i, milles oleks Gruusia kaart 5.-16.sept? Tegelikult GPS-id endalgi olemas, aga Gruusia kaarti pole.
Küsija suupihta ei lööda

“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller
-
Raimps
- Uudistaja

- Postitusi: 68
- Liitunud: 17 Nov 2012, 18:43
-
Kontakt:
Postitus
Postitas Raimps » 31 Aug 2016, 14:51
Planeerite siis päris võssa minna või siiski plaan teedel navigeerida? Kahjuks kaarti pole, ise kasutasime turismiinfost saadavaid kaarte.
"Mehe eluvaimu põhi ja tuum on tema kirglik seiklusjanu” C. McCandless
-
KuuseOkas
- Huviline

- Postitusi: 135
- Liitunud: 20 Nov 2012, 23:02
- Asukoht: Tallinn
-
Kontakt:
Postitus
Postitas KuuseOkas » 01 Sept 2016, 07:35
Rohkem ikka teedel, aga lisaks tahaks otsida veel nt geopeituse aardeid ka. mille jaoks paberkandjal kaardist jääb väheks. Aga tundub, et peame proovima turismiinfo ja offline kaartidega hakkama saada

“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller
-
Tarmo
- Ekspert

- Postitusi: 765
- Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
- Asukoht: Rakvere
-
Kontakt:
Postitus
Postitas Tarmo » 01 Sept 2016, 11:12
Garmini GPS ile saab ise kaarte teha - pildifail tuleb punktidega siduda.
Samuti saab National geographicu mapi lehel ise kaarte allalaadida . Georgia küll kahjuks resoga 1 cm / 1 miil.
Ps vaatasin et ka Eestiga sama reso, mingil USA saidil sai aga ka sellist kaarti tekitada kus majad peal olid. Katsun õhtul kodus üles otsida.
...
-
margusl
- Ekspert

- Postitusi: 695
- Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
-
Kontakt:
Postitus
Postitas margusl » 01 Sept 2016, 12:43
Mmm.. Natgeomapsi USGS Georgia topo on ju teisel pool Atlandi?
Kui OpenStreetMaps kaarte ja kaardistust usaldada, saab seda Garminisse päris mitmes erinevast august, enamus neist on ka kenasti kokku korjatud -
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_ ... n/Download" onclick="window.open(this.href);return false; . Igal juhul on abi ka väikesest skepsisest ja valmisolekust pisukesteks seiklusteks. "Päris" gepsukaarte saab ka gepsumüüjatelt renti võtta, seadme endaga või ka ilma.
Enne pildifailist tehtud Garmini kaardiga navigeerimist ehk sadade või tuhandete km autoga läbimist on kindel soovitus see siin kohapeal vähemalt paarisaja-km sõiduga läbi katsetada.
-
romulus
- Uudistaja

- Postitusi: 23
- Liitunud: 22 Juun 2014, 18:13
-
Kontakt:
Postitus
Postitas romulus » 01 Sept 2016, 14:45
http://garmin.openstreetmap.nl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Valid omale huvitavad piirkonnad ära ja genereerib sulle gpxi, mille saad seadmesse laadida.
-
polarbear
- Ekspert

- Postitusi: 559
- Liitunud: 28 Aug 2013, 21:28
-
Kontakt:
Postitus
Postitas polarbear » 01 Sept 2016, 18:43
Win- telefon.
Here's korralik Gruusia kaart olemas.
-
Tarmo
- Ekspert

- Postitusi: 765
- Liitunud: 17 Okt 2012, 13:09
- Asukoht: Rakvere
-
Kontakt:
Postitus
Postitas Tarmo » 01 Sept 2016, 19:10
Here enam uuemates win 10 telefonides ei tööta.
Nüüd on Here Androidi all.
Tõmbasin prooviks Gruusia enda win 8 telefoni - 87 MB ja majad ilusti peal.
...
-
polarbear
- Ekspert

- Postitusi: 559
- Liitunud: 28 Aug 2013, 21:28
-
Kontakt:
Postitus
Postitas polarbear » 01 Sept 2016, 20:21
Nüüd läheb küll offi, aga mingu siis pealegi.
Arvestades kõlakaid, et tänased "uusimad" win-telefonid jäävad ka viimasteks, pole põhjust 10-ga pingutada. Win 8 veel saadaval...
Enne tõmbasin prooviks selle Gruusia alla ja teatas, et senistel laetud kaartidel on taas värskendused saadaval. Viimati uuendasin kaarte vist kevadel.
Seega tugi esialgu olemas Here'le ka Win keskkonnas.... kauaks, seda muidugi ei tea.
-
KuuseOkas
- Huviline

- Postitusi: 135
- Liitunud: 20 Nov 2012, 23:02
- Asukoht: Tallinn
-
Kontakt:
Postitus
Postitas KuuseOkas » 17 Sept 2016, 18:56
Gruusiast tagasi olles võin öelda, et teedel saime hakkama Tbilisist Geolandist ostetud Gruusia väiksemõõtkavalise kaardiga, millele lisaks kasutasime Here mapsi eelnevalt alla laetud Gruusia offline kaarti ja lonely planety linnakaarte. Mägedes ja mujal matkades kasutasime Geolandist ostetud suurema mõõtkavaga piirkonna kaarte. GPS-i poleks tõesti vaja läinudki.
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller
-
margusl
- Ekspert

- Postitusi: 695
- Liitunud: 15 Aug 2011, 17:10
-
Kontakt:
Postitus
Postitas margusl » 28 Juul 2017, 15:09
Mõned kaardi ja gpsi teemal mõtted peale sealset kolistamist ja Svanetis tehtud Mestia - Ushguli jalutamist:
- Tbilisis Geolandi poes on topokaardid 10 GEL / leht, Standfordist ette tellides oleks olnud 10GBP + post; kui brittidel on müügis (kuigi mitte laos) ka veekindel variant, siis Geolandis seda pakkuda ei olnud. Muidu on tegu üsna rabeda läikpaberil kahepoolse kaardiga, Mestia - Ushguli jääb veits ebamugavalt pöördele, topo ise-enesest tasemel, aga märgitud rajad ei klapi kohati (enam?) tegelikkusega, st kasutuses radade, tähistuste ja viitadega.
- olen oma vanas Etrex Vista HCX käisgepsus pikalt ja suuresti edukalt läbi https://openmtbmap.org/ tulnud OpenStreetMapsi topokaarte kasutanud, aga sel korral sai takistuseks gruusia kiri, millega geps midagi peale ei mõistnud hakata ja ladina ning sealse kirja asemel vaid kastikesi ja muud seosetut soga kuvas. Variant, et minu töövoo või näpuka tõttu, aga ei olnud mahti ja isu ka pikemalt pusida.
- http://garmin.opentopomap.org/ variandid andsid rohkem lootust, aga seal on topo eraldi kihina ning nii vana Garmin ei mõista mitut kihti korraga kuvada.
- lõpuks geps kotist väljas ei käinudki, telefonis oli OsmAnd+ koos Contour Lines plugina ja offline Gruusia kaardiga (standard+contour lines+hillshades+wiki), varuvariandiks maps.me. Kuna mõlemad on OpenStreetMapi peal, oleks mõistlikum varu ilmselt Here olnud. OsmAndi leidis maastikul üllatavalt palju kasutust - lehmarajad tekitasid vähemat häämingut, küladest sai kiiremini teeotsad kätte, rajavalikud nägi kiiremini ära,
profiilikuvad jm kellad-viled samuti abiks, lisaks oli Mestia-Ushguli põhitrass (või siis üks selle variantidest) pidevalt silme ees. 
Vaikimisi näitab OsmAnd Gruusias suures osas vaid gruusiakeelseid silte, aga need konksud saab ühe-kahe kiire valikuga englishisse lükata ja ka vaid kohalikus keeles oleva teksti ladina tähestiku tinistada (Map Rendering -> Map Language -> English + transliterate). Maps.me katsub mõlemat korraga kuvada. OpenStreetMapi Gruusia kaardi vast suurim ikaldus - linnades ei pruugi kaardil majadel numbreid olla ja siis kipuvad rakendused natuke liialt leiutama, a'la aadressi otsides suunatakse tänava valesse otsa.
- üks vanem föön oli kaasa võetud ka kohalikku netti jagama, lennujaamast läks loosi Geocelli turistipakett, tasuta kohalikud kõned, 30min rahvusvalhelist ja 2GB interneedust 20GEL eest, üldiselt oli abiks, ainult pool mägedes veedetud ajast oli leviauk, samal ajal hoidsid kohalikud ninu ekraanis, ehk kui ühendust on vaja, siis suurematest kohtades eemal liikudes võiks Geocelli asemel pigem Magti paketi haarata, Tbilisi lennujaamas on mõlema müügiletid olemas.
- suur abi oli http://www.caucasus-trekking.com/ rajakirjeldustest, ju oleks abiks olnud ka teekonnad, seal on aga nende hoidmiseks-kuvamiseks kasutusel WIkiloc, millest ei saa nähtavasti ilma konto ja/või äpita träkke kätte.
tl;dr - OpenStreetMaps käib Gruusia matkapiirkondadega hästi kokku, õige operaatoriga on mägedes uskumatult hea mobiililevi, OsmAnd tõestab end Androidil järjest tugevamalt aga ometi on kätte jõudnud tagumine aeg endale vähe moodulisem käsigeps hankida :)
Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”
Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline