Nutitelefoni rakendused matkajatele

Et metsas ära ei eksiks.
throt
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Nutitelefoni rakendused matkajatele

Postitus Postitas throt » 09 Juul 2019, 11:11

Lindudele oli suht ok rakendus, kuid taimedele vist ei ole. Taimede jaoks on väga tore "analoograkendus", mida võimalik saada näiteks raamatukogust ja kusjuures täitsa töötab ka aastal 2019 (järgi proovitud).
Samas on olemas ka paar onlain digitalsaiti, mis võivad abiks olla
http://taimed.loodus.ee/
http://bio.edu.ee/taimed/

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 18 Juul 2019, 10:24

Ogalik kirjutas:
01 Juul 2019, 00:20
Eesti oma taimemääramise äppi ei tea, aga välismaistest tundub "Flora Incognita" päris hea olevat. Katsetasime kodus selle nädalavahetuse fotosaagiga ja kõik õitsevad ja iseloomuliku lehekujuga isendid said perekonna täpsusega naksti ära määratud. Eestikeelsed nimed tuleb küll eraldi juurde otsida.
Kui eraldi mingit rakendust telefoni laadida ei taha, siis Google Photos all on olemas "Google Lens" nupp, mis annab pildi mingile tehismõistusele uurida. Vastuseks pakutakse nimetusi ja sarnaseid pilte. Mul on abikaasa botaanikahuviline ja ta väitis et see pidi kiireks uudishimu rahuldamiseks käepärane ja üsna täpne olema.
Aitäh-aitäh! Ma jõudsin alles nüüd teema juurde tagasi. Installisin Flora Incognita, seda peab veel katsetama. Aga see Google lens on täiega äge. Pakub teisi pilte ja ladinakeelse nime, ja kui sellega automaatselt otsingusse mines lisada käsitsi site:ee siis leiab lihtsasti ka eestikeelse nime. Nagu näiteks põld-härghein (ja mismõttes ma ei teadnud et on selline taim sellise nimega).

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 22 Juul 2019, 12:56

RMK rakendus.
Viletsa leviga isegi ei avane, kasutamiseni ei jõudnud.
Kaardi allalaadimise kohta rakendusest ei leidnud.

Äkki puhverdab ta kaardi vaatamisel seadmesse ära?
Aga kui ta ilma levita isegi ei avane...?

Kas see ongi vaid linnas (levis) kasutamiseks?
Või olen ma lihtsalt saamatu ja vaatan millestki ilmselgest mööda?

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 22 Juul 2019, 13:02

Seal olemas spetsiaalne andmesideta kaart, mis küll väga üldine, 1cm on umbes 3-4km. Proovisin, toimib ka siis kui telefonis internet välja lülitatud.
Puhverdamist ei ole.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 22 Juul 2019, 13:17

Oo, aitäh!

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 22 Juul 2019, 13:59

tripp kirjutas:
22 Juul 2019, 12:56
Viletsa leviga isegi ei avane, kasutamiseni ei jõudnud.
Mis seal täpselt toimub, rakendus ei jõua avaekraanist edasi?

Enda valitud ala kaardipildi offline kasutuseks alla laadimine on praegu töös, rakendusse jõuab augustis.

Seni tuleb jah selle üldise kaardiga leppida - selle eesmärk on see, et kasutajad saaksid enam-vähem aru, kus need RMK objektid asuvad. See andmestik on ca 15 MB. Kui võimaldada ühe astme võrra rohkem sisse zoomimine, siis kasvaks andmemaht 50 MB peale, samas kaart jääks endiselt päris üldiseks, mingeid lisadetaile juurde ei lisanduks.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 22 Juul 2019, 20:01

Aga miks vektorkaarti ei kasutata?
Open Street Mappi kaarti näiteks.
Tavaliselt terve Eesti 100MB millegiga.
...

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 22 Juul 2019, 22:51

Tarmo kirjutas:
22 Juul 2019, 20:01
Vektorkaartidel on küll mõned eelised, aga antud juhul jäi valik Maa-ameti rasterkaartidele - põhiliselt selle tõttu, et need on täpsemad ja võiksid nõudlikumale kasutajale esimene valik olla.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 23 Juul 2019, 08:08

wagner kirjutas:
22 Juul 2019, 22:51
Tarmo kirjutas:
22 Juul 2019, 20:01
Vektorkaartidel on küll mõned eelised, aga antud juhul jäi valik Maa-ameti rasterkaartidele - põhiliselt selle tõttu, et need on täpsemad ja võiksid nõudlikumale kasutajale esimene valik olla.
Pidasin silmas , et offline kaaardina võiks vektorit kasutada, maaameti 1:10000 raster on jah väga hea valik, kuid väga paljudes metsades Telial andmelevi ei ole :(
Ilmselt ka teiste operaatoritega sama nutune seis.
Metsasast väljatulekut võimaldav Eesti vektor kaart oleks 100 MB millegiga , raster 8 GB.
...

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 23 Juul 2019, 14:39

Tarmo kirjutas:
23 Juul 2019, 08:08
Pidasin silmas , et offline kaaardina võiks vektorit kasutada, maaameti 1:10000 raster on jah väga hea valik, kuid väga paljudes metsades Telial andmelevi ei ole :(
Mõte on küll hea, kuid antud rakenduses panevad vektorkaartide kasutamisele tehnilised võimalused käe vahele.

Samas on näha, et offline kaardid on oluline kitsaskoht. Seoses üldise offline kaardiga, mis laetakse igasse seadmesse, on sellised mõtted:
- Ikkagi ühe suurendusastme jagu kaardipilti juurde tõmmata. See paarkümmend lisanduvat MB-d ei tohiks olla probleemiks.
- Lubada rohkem sisse zoomida. Hetkel saab sisse zoomida seni, kuni kaardipilt püsib terav - mis näeb küll hea välja, aga matkaradade kuju ja enda paiknemine jääb täiesti kribuks. Pigem vist lubada oluliselt rohkem sisse suurendada, selle hinnaga, et kaardipilt läheb uduseks (nagu ülessuurendatud rastriga ikka juhtub)?
- online/offline kaartide vahetus kuidagi automaatsemaks saada.

Lisaks tulevad siis enda valitud piirkonna offline kaardid; enda teekonna salvestamine ja eksportimine; loodetavasti ka kaardile telefonist GPX-ide lisamine.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 23 Juul 2019, 15:42

wagner kirjutas:
23 Juul 2019, 14:39

- Lubada rohkem sisse zoomida. Hetkel saab sisse zoomida seni, kuni kaardipilt püsib terav - mis näeb küll hea välja, aga matkaradade kuju ja enda paiknemine jääb täiesti kribuks. Pigem vist lubada oluliselt rohkem sisse suurendada, selle hinnaga, et kaardipilt läheb uduseks (nagu ülessuurendatud rastriga ikka juhtub)?
Just. Kui kõiki neid omadusi ei saa, siis see oleks ikka abiks.
wagner kirjutas:
23 Juul 2019, 14:39
Lisaks tulevad siis enda valitud piirkonna offline kaardid; enda teekonna salvestamine ja eksportimine; loodetavasti ka kaardile telefonist GPX-ide lisamine.
Teekonnafailide kaust võiks kogenenuma kasutaja jaoks konfiguratsioonist muudetav olla. Siis saaks selle suunata ühiskasutusse mõne teise kaardiprogrammiga või määrata GoogleDrive/DropBoxi alamkaustaks.

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 23 Juul 2019, 16:29

Salvestamine eksportimine.
Kas te olete kasutajaid küsitlenud, et teada, mida vajate?
Salvestamiseks on igal huvilisel oma programm olemas. Kui ta RMK äppist save & export teeb, siis kuhu? Endomondosse? Polari / Suunto / Garmini mingisse kohta? Aga siis on tal ka vastav seade või programm niigi olemas...
Mõelge hästi, mis võimalusi teie kasutajad vajavad!

Ma siis kirjutan enda soovid ka siia.

Asukohaga kaasa liikuv kaart. Kui hoian rakenduse lahti ja liigun, siis nihkub minu "täpp" kaardilt ära. Pean kaarti käega kaasa vedama. Suvel jalgsi - kerge. Aga ma matkan rattaga. Ja talvel kinnastega jne. Siis on jube abiks, kui mu asukoht on paigas ja kaart ise liigub, nii et olen kogu aeg "paigas".

Võimalus fikseerida kaardi "suund" (põhja). Ühe käega suumides-skrollides läheb kaart jube kergesti "viltu".

Ongi vist kõik. Ma olen küll vähe kasutanud ka.

Edu!

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 23 Juul 2019, 16:41

tripp kirjutas:
23 Juul 2019, 16:29
Salvestamine eksportimine.
Kas te olete kasutajaid küsitlenud, et teada, mida vajate?
Salvestamiseks on igal huvilisel oma programm olemas. Kui ta RMK äppist save & export teeb, siis kuhu? Endomondosse? Polari / Suunto / Garmini mingisse kohta? Aga siis on tal ka vastav seade või programm niigi olemas...
Mõelge hästi, mis võimalusi teie kasutajad vajavad!

Ma siis kirjutan enda soovid ka siia.

Asukohaga kaasa liikuv kaart. Kui hoian rakenduse lahti ja liigun, siis nihkub minu "täpp" kaardilt ära. Pean kaarti käega kaasa vedama. Suvel jalgsi - kerge. Aga ma matkan rattaga. Ja talvel kinnastega jne. Siis on jube abiks, kui mu asukoht on paigas ja kaart ise liigub, nii et olen kogu aeg "paigas".

Võimalus fikseerida kaardi "suund" (põhja). Ühe käega suumides-skrollides läheb kaart jube kergesti "viltu".

Ongi vist kõik. Ma olen küll vähe kasutanud ka.

Edu!
Äpp mida vajad on sel juhul Oruxmap.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Mzd
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Mzd » 23 Juul 2019, 16:59

Või Locus Pro.

Oskab keegi soovitada tasuta appi, mis suudaks viisakalt maaameti wms kaarte kuvada? Põhimõtteliselt peale selle ja kaardil oma GPS asukoha näitamise muid vidinaid vaja pole. Locus Free oskab, aga vaid väga piiratud mahus.

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 23 Juul 2019, 17:29

Oma teekonna kuvamise võimalust on kasutajate poolt tihti küsitud, sageli just selle põhjendusega, et siis ei ole vaja mõnda muud programmi lisaks jooksutada. Ning jooksvalt oma teekonda on kaardil ikka hea näha. Selles osas ma olen nõus, et kes kõiki oma tegevusi juba mõnes olemasolevas keskkonnas salvestab ja haldab, jääb seda ka edaspidi tegema.

Asukohaga kaasa kaart juba liigub - selleks on all paremal sihiku moodi (analoogne paljudele teistele rakendustele) ikoon.

Kaardi keeramise võimalus on jah ennast halvasti üleval pidanud. Viimastes versioonides on keeramise alustamise tundlikkust vähendatud - kui kasutad endisel 1.0.0, siis võid uuendamist proovida. Võimalik, et keelame keeramise vaikimisi üldse ära ning seda saab seadetest sisse lülitada.

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 23 Juul 2019, 17:32

Mzd kirjutas:
23 Juul 2019, 16:59
Oskab keegi soovitada tasuta appi, mis suudaks viisakalt maaameti wms kaarte kuvada? Põhimõtteliselt peale selle ja kaardil oma GPS asukoha näitamise muid vidinaid vaja pole. Locus Free oskab, aga vaid väga piiratud mahus.
Kui tegemist ei pea tingimata native rakendusega olema, siis ehk lihtsalt Maa-ameti enda kaardirakendus brauseris? Uus versioon peaks olema juba mobiilisõbralik: https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/maainfo

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 23 Juul 2019, 17:52

wagner kirjutas:
23 Juul 2019, 17:32
Mzd kirjutas:
23 Juul 2019, 16:59
Kui tegemist ei pea tingimata native rakendusega olema, siis ehk lihtsalt Maa-ameti enda kaardirakendus brauseris? Uus versioon peaks olema juba mobiilisõbralik: https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/maainfo
On ju olemas maa-ameti oma kaardirakendus.
https://play.google.com/store/apps/deta ... dirakendus

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 23 Juul 2019, 18:18

Metsamyhin kirjutas:
23 Juul 2019, 15:42
Teekonnafailide kaust võiks kogenenuma kasutaja jaoks konfiguratsioonist muudetav olla. Siis saaks selle suunata ühiskasutusse mõne teise kaardiprogrammiga või määrata GoogleDrive/DropBoxi alamkaustaks.
Kasutasin nädalavahetusel kõrvuti OsmAndi ja Komooti ja pidin uuesti tõdema - suur osa Komooti kasutusmugavusest tuleb arendaja oskusest hoida igasugu valikute, optsioonide ja võimaluste suhtes jäika liini ning sisse lubada ainult see, ilma milleta üldse ei saa. Osamand on oma võimaluste poolest super-äge, aga kui tabad end mitu minutit menüüdest mingit ähmaselt meeles olevat nupukest otsimas, ja nii mitu korda järjest, võtab ikka kiruma küll. Ehk siis massidele suunatud rekendustes on igasugu liigsed valikud liiast. Vahendid vs eesmärgid, vähem on rohkem jms jutud.

Igat sorti sisendfailide puhul on rööprähkleval entusiastil mugav läheneda asjale läbi failihalduri/-listi ja teha rakenduse valik seal, sama toimib ka peale allalaadimise lõppu.

Osmandis edasi-tagasi nühkides jäi aga üllatusena ette Kommooti-stiilist teetüüpide ja -katete vaade, küll vähe puisemas variandis. Sisse imetud träki puhul ei paista küll töötavat, Osmandi pooolt rehkendatud marsruudi puhul aga küll.
sc.jpg
sc.jpg (104.79 KiB) Vaadatud 3052 korda

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 23 Juul 2019, 21:29

Tanel kirjutas:
23 Juul 2019, 16:41
Oruxmap mul on, EOMapi kaardiga.
Vihkan seda kirgliselt. See rakendus teeb kõike, aga iga asja omal viisil ja mitte midagi ei saa aru. Tal on mingid režiimid, nende vahel vahetamisest ei saa ma aru, ikoonid teevad jumal teab midagi.
Täiesti lihtsale soovile "NÄITA KUS MA OLEN" mõnikord vastab, mõnikord mitte.
Ei, aitäh.

Sest mõttes on RMK äpp tore - lihtne, töötab.

Kas Maa-ametil on oma rakendus?
Kus?
Otsing ei leia.
Ülal olev link ütleb "mitteametlik".

Mina (ja ilmselt enamik meist) tahakski vist lihtsalt kaardirakendust, mitte "RMK kaardirakendust".

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 23 Juul 2019, 22:13

tripp kirjutas:
23 Juul 2019, 21:29
Tanel kirjutas:
23 Juul 2019, 16:41
Oruxmap mul on, EOMapi kaardiga.
Vihkan seda kirgliselt. See rakendus teeb kõike, aga iga asja omal viisil ja mitte midagi ei saa aru. Tal on mingid režiimid, nende vahel vahetamisest ei saa ma aru, ikoonid teevad jumal teab midagi.
Täiesti lihtsale soovile "NÄITA KUS MA OLEN" mõnikord vastab, mõnikord mitte.
Ei, aitäh.

Sest mõttes on RMK äpp tore - lihtne, töötab.

Kas Maa-ametil on oma rakendus?
Kus?
Otsing ei leia.
Ülal olev link ütleb "mitteametlik".

Mina (ja ilmselt enamik meist) tahakski vist lihtsalt kaardirakendust, mitte "RMK kaardirakendust".
Huvitav. Mina olen kasutamisega hakkama saanud. Tõsi, kui on suurem ajaline vahe sisse jäänud pean ikoone meelde tuletama.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 23 Juul 2019, 22:32

Kuidas OruxMapis Maaameti offline ja online kaarte kasutada, on siin foorumis ühe teise teema all olemas (--> Kaardid internetis, paberkandjal - kust neid saada.).

Minul on ta seni põhivahend. Olen üleliigsed ikoonid ekraanilt eemaldanud ja need järelejäänudki loogiliselt paigutanud ning on vaikimisi peidetud olekus ja ilmuvad siis kui vastavat ekraaniserva puudutada. Kõik on konfitav.

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist