Millist GPS-i osta

Et metsas ära ei eksiks.
Kasutaja avatar
triip
Huviline
Huviline
Kontakt:

Re: Millist GPS-i osta

Postitus Postitas triip » 28 Mär 2013, 12:26

udusiil kirjutas: Ja kolmandaks ekraan. Pikem, aga pisut kitsam ekraan (ka pikslite poolest) on autos/rattal parem, kuna annab pisut parema vaate "ette".
Kui arvestada, et kursor asub keskel, siis ühel juhul näed sa 110, teisel juhul 200 pikselit kaarti "ette". Võta kuidas tahad, rohkem on ikka parem. See "kitsas ekraan" võib ainult mingi eksliku mulje jätta rohkemast kaardist, kui sedagi.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 28 Mär 2013, 19:41

aplam akutarbimine ongi minu silmis 62s suurimad miinused.

Kui mul on olnud 7-8 tundi päevas 62s töös,siis on ta ikka oma 5 päeva vastu pidanud.Järjest sees ja poolaega navigeerinud,siis 19-20 tundi peab vastu.Paar tundi rohkem kui 60csx.seda siis 2 AA patareiga.
Mis oleks see ideaalsem variant?
Venes käies on mul vene kaart olemas.Selle sain ma koola ps. olles päästeametis töötava päästja käest.Üle ootuste väga täpne kaart.Ma pean silmas teisel pool Uraale olevaid teid ja igasugu muid asju.Siin pool Uraale on väga täpne.
Ma ei tea mis on see vene süsteemi toetav gps ja mida see tähendab?Keegi ehk seletaks?Mis kaardi sisse panen,seda ta mulle näitab.62s gepsul saad ju mitu kaarti SD micro peale panna.Mul on soome topo,eesti topo ja euroopa teed.Venet näitab ainult baas kaardina.Suuremad föderaal trassid on ainult peal.
Kui ma nüüd siin midagi väga valesti kirjutasin,siis parandage:)

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 29 Mär 2013, 00:25

Avo kirjutas:aplam akutarbimine ongi minu silmis 62s suurimad miinused.

Mis oleks see ideaalsem variant?
Mõeldud oli kahe mainit' mudeli tootjapoolse info (20h vs 25h, vahet 20%) võrdlust. Samasuguse 25 tunni märkega varasema põlvkonna seade peab mul 2x2000mAh akuga tavakasutuses 21+ tundi, mille pealt näib kõvema aku või liitiumpatarei ja natuke kontrollituma kasutamisega see toodud 25 tundi täiesti reaalne.
Avo kirjutas:Ma ei tea mis on see vene süsteemi toetav gps ja mida see tähendab?Keegi ehk seletaks?
uued eTrexid leiavad taevast ka venelaste GLONASS sputnikuid, sellest eelkõige kiirem asukohaleidmine, eks lisaks lootust ka paremale täpsusele
Kasutatavat kaarti teema ei puuduta, idanaaber on tavasse läkitanud posu GLONASS satelliite, mida vastava toega seade saab USA GPSi kõrval või asemel asukohamääramiseks kasutada, Eestis tähendab see GPS+GLONASS seadmele (näiteks uued eTrexid, valik nutitelefone) reaalselt 4-9 kätte paistvat satelliiti lisaks. Täpsuses hakkab vahe tunda andma GPS-ile keerukamates oludes - vähe avatud taevast, olgu siis puude, pinnavormide või korrusmajade tõttu. Kui seade auto-navina kasutades end ka maantee järgi korrigeerib, ei pruugi vahet täpsusel näha olla.

Ma olen põgusalt näha-katsuda saanud ka 4" ekraaniga Montanat, sealt telerist hakkas topokaart juba nagu päris paistma ja puutetundlik liides üllatas tegelikult päris meeldivalt (talvel, kindaga). Ning natuke hiljem nägin kõrvalt, kuidas sama isend tegi laualt a' poolemeetrise kukkumistesti puupõrandale ning 4" ekraanist sai 4" ämblikuvõrguga ekraan. Usk väiksema kuvaga nuppudega asjadesse tõusis veelgi, varemalt mõtelesin vaid nupuliidese ning energiatarbe peale.

Antennist - välise ja sisese antenni teema ei ole päris nii lihtne. Mul ei ole põhjust kahelda, et GPSMapide quad-helix punn imeb tugevama signaali madalamal, st horisondile lähemal olevatelt sateliitidelt, aga praktikas ei ole mul oma vana eTrexi sisemisele patch-antnnile küll midagi ette heita (üks värskem kasutuses olev randmel käiv seade on samuti sisese antenniga ning annab mõõte arvestades päris uskumatuid tulemusi, heas mõttes). Ja Etrexis kasutamisel tuleb antenni käega varjamiseks eraldi vaeva näha, ehk teine käsi appi võtta. Millest tuleb veel 1 minule eTrexi juures imponeeriv punkt - see (vähemalt vanem variant) on ühe käega üsna mugavalt juhitav. Uuel on küll juhtnupp vasakult paremale viidud, aga ehk saaks sellegagi hakkama.
Ei proovi kuidagi mingit absoluutset tõde taga ajada, lihtsalt enda kola aktiivsemalt kasutades harjub sellega niivõrd, et kõik näpu all erinev kraam tundub võõralt planeedilt olevat. Oleks mul esimesena pikemalt mõni GPSMap pihku jäänud, ei suudaks ilmselt eTrexi menüüdes-valikutes liikumist ära kiruda.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 29 Mär 2013, 11:54

Väga hea, kui GPS-i saab laadida ka pildi kujul olevaid kaarte.
Samuti on väga kasulik, kui saab salvestada asukoha ja hiljem sinna tagasi minna - mõningad nutitelefonide kaardid seda kahjuks ei võimalda.
Rakveres Anomee kauplus müüs näiteks USA kaardiga ja täiendavate kaardilaadimis võimalusetta GPS-e - ostjateks olid rannakalurid, kes panid GPS-iga võrke ja pärast läksid neid välja võtma.
...

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 02 Jaan 2015, 20:43

Kas selline asi on hea? http://www.outdoorexperten.se/p-18964-g ... ordic.aspx
https://buy.garmin.com/en-US/US/on-the- ... 82798.html

Peale viimast matka tekkis tahtmine endalegi osta, saaks selle nutifoni üldse koju jätta.
Mida ma pean OK hea aparaadi juures jälgima, mida vältima?
Kas kaartidel on ka mingi vahe? Või istuvad kõik kaardid igasse aparaati? Kas sellist head kaarti nagu maaametis saab näha iga aparaadiga?
Kuidas on akudega, et kas 16h või 20h 3-4 päevaks tavakasutuses piisab...?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Jaan 2015, 21:20

Sa vaatad praegu gps-i ja jahi_walkitalki kombot, mille tagumine pool on rootsinorra jahisagedus, suure tõenäosusega sa seda ei vaja ;)
Garminile saad sellised kaardid, mis garminiga ühilduvad, citynav, regio eesti topo, eomap, soome topo, norra topo, BlueChart jms, mida garminile pakutakse.
Seadmeid nagu kirjuid koeri, igaüks valib sellise, mille omadusi ta hindab.
Mina isiklikult hindan, et mul gps sööb AA patterit/akut, mille kestvus oleneb eelkõige välistemperatuurist ja ekraani taustavalgusest. Mälukaart peab sobiva suurusega olema, muud vahet pole, perenimi kah ikka õige, ehk mini ja micro pole samad asjad 8-) Erinevate gepsude vahel valides võiks korra mõttesse ka jääda, et mida nendest sisalduvatest tuledest ja viledest reaalselt vaja on, mul näiteks enamus lehekülgi menüüst ära peidetud, mul pole üldse vaja neid, omal lihtsam menüü lehekülgi lapata.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 02 Jaan 2015, 22:28

Ok. No raadiosaatja tundus hea mõte. 2in1. Jahis läheks tulevikus niikuinii saatjat vaja. Aga et kas see sagedus ka meiega ühtib...hea märkus Sepaonu :)
Ja leidsin garmin.no lehelt selle õige. Garmin.com lehel veidi teine pill.
https://buy.garmin.com/nb-NO/NO/friluft ... 82798.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Jaan 2015, 22:54

Ma soovitaks väga täpselt selgeks teha, millist jahisagedust sa kasutada tahad ja kas see combo, mida sa vaatad ka selleks kõlbab või kas seda ka programmeerida/muuta saab, see spetsialistide rida 8-)
Ma kunagi omale raadiosaatjad muretsesin moblavabade piirkondades käimise jaoks, siis olin sunnitud natuke süvenema ja laskma kogu selle keerulise raadiosaatjate värgensi inimeste keelde tõlkida spetsialistidel :lol: , no niipalju, kui mul vaja oli, et õiged asjad saaks ostetud. Raadiosaatjaid fileeritakse siin
http://foorum.cbradio.ee/
ma sain sealt kõigile oma lollidele küsimustele vastused nii eetris, kui ka eetriväliselt pärastpoole.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 02 Jaan 2015, 23:17

Tänud :) Terve tundmatu teadus. Proovin jahifoorumist ka infot saada. Äkki saab sealt lihtsa jah/ei vastuse.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 03 Jaan 2015, 00:37

Kas see Birdseye on hea asi?
Kui müüdava gpsi juures on kiri "hind sisaldab detailset aadressi otsinguga ja navigeerimisega Eesti kaarti", siis kas sellisest kaardist piisab või on vaja mingi topo kaart metsa juurde osta? See kaardipildi gpsi laadimine tundub hea asi olevat. Saan ma õigesti aru, et näiteks maaameti lehelt salvestan pildi ja saan selle laadida gepsu?

Kaimo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kaimo » 03 Jaan 2015, 02:27

Ma ei soovitaks seda kaksühes seadet. Matkal kasutada seda ebamugav. Ohutult saab seda kanda käes, võibolla kuskil rinnataskus, suvalt kottitoppides on võimalik antennist lahti saada. Lisaks matkal olles ju raadosaatjat ei kasuta. Kui jahisaatjat vaja siis hiinast tellida Baofeng 29 euri- paljud kasutavad. Niisama GPSi mõte jahil ka küsitav, kui siis teatud kohtade ülesmärkimiseks või päeva lõpus oma jälje vaatamiseks. Looduses liikumiseks soovitaksin kaarti näitavat ekraaniga käsisseadet.
Oman Garmin Oregon 550 ja koera GPSi Garmin ASTROt. Koera seadmes on isetehtud maaameti aerofoto baasil kaardid. Mingi nädalavahetuse matkaraja aerofotode kaardiks tegemine ei tasu ära- liiga palju jamamist, kui siis ainult (jahi)piirkonnad mida väga tihti kasutad. Matkal on GPS minule varuks. Peamine on topokaart ja kompass. Geps tuleb ainult appi öistel rännakutel kui ei tea oma asukohta-täpse koordnaadi võtmiseks või läbitud raja jälje vaatamiseks. Nutitelefoni küll ei oma aga Google mapi sateliitfoto geps on kindlasti mugavam kasutada kui misiganes käsiseadme kaarti. Ja autoga kasutades on Waze kordades etem kui käsiseadme autofunktsioon. Lisaks Garminil puuduvad täpitähed- raske on seadmele selgeks teha et soovid nt. Jõeääre tänavasse minna. Nutifoni ja lisaakut tarvitaksin ise meelsamini.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Jaan 2015, 10:58

Selle combo raadiosaatja antenni saab ära kruvida küljest, mis on tavaline raadiosaatjate puhul, kasutatakse erinevaid antenne. Niiet selle comboseadme matkagepsina kasutamine pole häiritud, märkus iseendast õige, et vaata kuidas tasku mahub 8-)
Täpitähti sisestada jah ei saa aga sisestad ilma ja leiab probleemivabalt
ääsmäe.jpg
Aerofoto on siis hea ja arusaadav vaadelda, kui kõik info mis sa vajad on näha aerofotolt. Minu eelistus on topokaart ja eelnev piirkonna ülevaatamine aeropealt.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 03 Jaan 2015, 14:26

See aerofoto igatsus tuli viimasest matkast kui marsruut tekkis üleöö kohapeal. Mul oli kaasas loodusegakoos.ee kaart. Mul oleks poole lihtsam olnud mõne aerofoto järgi liikuda. See joonistatud kaart oli lihtsalt liiga ilus ja üldine kohapealse olukorra tõlgendamiseks.
Seletage nüüd, et mismoodi see maaameti kaardi tõstmine aeganõudev on...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 03 Jaan 2015, 19:29

Meie jahi sagedused on : jaht1 (161.475MHz), jaht2 (146.400MHz)
sellel seadmel oli juttu 155 MHz sagedusest.

Google earthis saad kuvada ka maaameti kaarte, kui lülitad selle kihi sisse.
google earthis saad avada ka .kml ja .kmz GPS logifaile.

Nutitelefonide Gooogle kaardid on ilusad linnas, noh seal kus on 3G leviala, 3G levist väljas olles jääbki nutikas kaarti ootama.
Operaatorid väidavad küll, et 3G leviga on kaetud 99% Eestist, aga väga tihti sattun looduses olles sinna 1 % alasse.
GPSi kaart võiks ikka offline olla.
...

Kaimo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kaimo » 03 Jaan 2015, 20:07

Juhend kohandatavate kaartide tegemiseks- (maaameti aerofoto kaardiks). Pildi korrigeerimine koordinaatidesse on aeganõudev.
http://www.garmin.ee/abi/allalaadimine/custom-maps" onclick="window.open(this.href);return false;
Lisasoovitus, mida juhendis ei ole- failinimi mille seadmesse laadite ei tohi sisaldada täpitähti.
See kaksühes seade on VHF jaam- 136-174 MHz et nagu sobiks aga see Frekvensbånd 155 mHz tekitab kahtlusi. 155 MHz võib olla Norra kohalik jahisagedus, mis tehase poolt eelnevalt seadistatud. Vastava programmiga peaks saama ümberprogeda. Muidu huvitav asi.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 04 Jaan 2015, 11:30

Ise suvalisel sagedusel eetrisse minnes võib sideametiga pahandusi tulla. 155 MHz juures tegutsevad raadioamatöörid ja vale sageduse kasutamisel võivad nad kaebama minna. Ise mõnda esmapilgul vaba sagedust kuskil metsade vahel kasutades võib näiteks lennunduse avariisagedusele sattuda ja 10 km kõrguselt ülelendavat lennukit häirida (otsenähtavus), samas kui ise ei saa paarikilomeetri kaugusele künka ja metsa taha sidet.
...

TimoT
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas TimoT » 04 Jaan 2015, 12:21

lennundus on 108 - 136 MHz
amatöörid 144 - 146 MHz
Tarmo kirjutas:Ise suvalisel sagedusel eetrisse minnes võib sideametiga pahandusi tulla. 155 MHz juures tegutsevad raadioamatöörid ja vale sageduse kasutamisel võivad nad kaebama minna. Ise mõnda esmapilgul vaba sagedust kuskil metsade vahel kasutades võib näiteks lennunduse avariisagedusele sattuda ja 10 km kõrguselt ülelendavat lennukit häirida (otsenähtavus), samas kui ise ei saa paarikilomeetri kaugusele künka ja metsa taha sidet.

romulus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas romulus » 07 Jaan 2015, 17:30

Viskan õhku veel ühe variandi, mida ise kasutan: GPSMap 72s. Muidu sama mis 62s, ainult et püsib vee peal ka. Samuti erinevalt 62s-st on tal parim levi maaga horisontaalselt (miski antenni kuju erinevus). Kuna ise kasutan gepsu nii matkal, motikal kui ka kalal, siis tundus selle viimase pärast vee peal püsivus oluline.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 07 Jaan 2015, 21:52

Kas see on gpsmap 72s või gps 72s? Esimest varianti ma kuidagi kergesti ei leia.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 07 Jaan 2015, 22:31

GPS 72H, GPSMAP 78 ja GPSMAP 78s oskavad ujuda garminil.
joon jõest, söön jõest

romulus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas romulus » 25 Jaan 2015, 09:20

GPSMAP 78s jah, vabandust.

Siin on tehnilised detailid:
http://www.garmin.ee/metsa/kaarti-naita ... gpsmap-78s

Xtrema
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Xtrema » 28 Mär 2015, 12:59

Endal vedeleb üks üleliigne Garmin Astro 220. Kaasas ka topokaart. Kasutatud varem jahiotstarbel. Annaksin soodsa hinnaga ära, kel huvi võtku ühendust!

SalixMa
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas SalixMa » 26 Jaan 2016, 08:53

Huvitav on lugeda GPS-dega seotud mõtteid ja kogemusi. Mul endal hetkel eTrex 20; kuid mõte osta veidi võimekam seade. Põhjus- ära hakkab tüütama, et kompass näitab õiget suunda vaid siis kui liigun, lisaks paneb see ka kaardi üsna palju "ujuma". Olen aru saanud, et kolmepunkti-kompassiga sellist jama pole. Või eksin? Kas on kellelgi kogemusi eTrex 30 või 30x-ga? Kas neis olev kompass õigustab ennast? Kui sageli peab selles kompassi kalibreerima? Või peaks hoopis vaatama GPSMAP-de poole? Samas ma pole väga sage gepsu-kasutaja ja seega ei tasu vist ligi 300 eurone seade end ära? Ja kui suurt eelist see väline antenn siin Eestis matkates ikka annab või siiski on erinevus võrreldes nn"peidetud antenniga" seadmetega?
Palun jagage oma kogemusi ja mõtteid!

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 26 Jaan 2016, 11:15

Mul on endiselt eTrex Vista hcx kasutusel, kompass 30 ja 30x omadega võrreldes põlvakonna-paari jagu vanem. Kohati parem, kui mitte midagi, aga kalibreerimine tuleb pea alati meelde, kui sellelt suunda üritan vaadata. Ja kuna kalibeerimist on vaja teha vähemalt iga kord peale akude vahetamist, siis oma laiskusest näed sealt ekraanilt rohkem suvalisi teibaid. Gepsu-kell on samuti kompassiga, mitmed aastad Vistast uuem ja põhimõtteliselt töötab ka, vähemalt peale paika ajamist. AGA ka see on nii võimatult aeglane ja samas tundlik, lihtsam on hoida mingit kõige odavamat päris nõelaga klippi või ripatsit ligi ja sellega enam-vähem gepsust võetud asimuuti hoida.
Mingid hcx ja 30 / 30x võrdlused loeavad küll viimaste kompasse paremaks.

Ma olen ise mõneti samas seisus ja pikalt praeguse aparaadi vahetamist 30 vastu ja peale 30x tulekut ka selle vastu vahetamist kaalunud. Etrexi sarjast muud ei paku huvi, eelkõige baro tõttu. Ning mulle endale istub eTrexi formaat oma akukasutuse, rõõmupulga, sisese antenni, ja väiksema erkaanipinnaga endiselt väga hästi. Ühelt poolt on natuke narr tänasel päeval 30'e sama resoga kuva, mis iidsel Vistal. Teisalt räägib selle kasuks hind ja üksjagu rohkem küpseda jõudnud soft. Ja jälle - praeguse Vista tõttu ei ole ka midagi tegemata jäänu, kuigi rasterkaart ja ant+ võõimalused (tempe', pulsivöö) panevad kergelt-kergelt kõrvu liigutama. Scandinavian outdoor store müüs veel suht hljuti kaardita kolmekümmet ~150€eest, tagantjärgi paneb ikka natuke põdema :P

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 27 Jaan 2016, 09:46

Iphone + lifeproof ümbris = päris korralik ja veekindel lahendus. Tõsi, akupank võib vajalikuks lisavarustuseks osutuda. juba 4S-i kompass töötas vägagi eeskujulikult. Tegelikult ei oska vahest aru saada ka 5S ja 6S vahel. Kiire, näitab Tavaliste kompassidega kontrollides samasse suunda, ja kalibreerimist pea-aegu, et ei vaja. Kui kasvõi kuumaksuvaba interneti pakett sellesse komplekti lisada, on maa-ameti kaardid, e-mets ja muu värskem info (s.h. võimalus valida sat vaadete vahel või waze autosõiduks) kättesaadav.
4S on juba päris GPS seadmetega konkureerivas hinnavahemikus, et see omale sihtotstarbeliselt näiteks lisaks osta.

Vasta

Mine “Orienteerumine, topograafia, GPS”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline