Riietuse ja varustuse värvid matkajal.

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Riietuse ja varustuse värvid matkajal.

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Aug 2012, 00:01

Otsustasin luua sellise teema, mõte tekkis ühest teisest alateemas ja tundus, et mäng väärib küünlaid.
Siin siis võiksid kõik meie foorumi kasutajad selles küsimuses oma seisukohti avaldada.
Kuna hetkel on kell palju, siis oma mõtted kannan sisse kunagi hiljem, aga lühidalt öeldes on minu seisukoht, kui ma kedagi ei luura, siis pole põhjust keskkonda sulanduda ja mida märgatavam olen seda vähem probleeme.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: Riietuse ja varustuse värvid matkajal.

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Aug 2012, 08:15

Väited selle kohta, et roheline riietus ja muu varustus sobivad loodusesse paremini kui kirkad või värvilised asjad on pehmelt öeldes üle keskmise vaieldav. Esteetilisest küljest vaadatuna peetakse kontrastsust ja toonide selget eristumist väärtuslikumaks, kui lihtsalt sarnaste toonide kogumit. Ehk siis eesti keelde tõlgitult tahtsin öelda, et kui ma rohelise auto pargin metsa taustale, siis seda pole nii kena vaadata kui tuletõrjeautot.
Praktilisest küljest vaadatuna on määrdumise varjamiseks jällegi igasugu laigulised, pruunid, rohelised toonid paremad, sest peidavad määrdumist üsna arvestatava määral.
Varustuse seisukohalt pean tunnistama, et olen saanud mitmeid õppetunde läbi asjade kadumise. Nii mõnigi metsa alla jäänud asi, mis sulandus keskkonda on juba pikki aastaid seal lagunemas. Muidugi olen õppinud oma asju veidike paremini hoidma ka aastatega, aga üldiselt mida värvilisemad need on seda mugavam on neid kokku koguda.
Inimesele on omane mõtlemine, et minuga ei juhtu. Paraku paljudega on vastupidine juhtunud. Ühes teises alateemas tõin näite kopra käiku kukkumisest. Venelastel on hea vanasõna: kui teaksin kuna kukun, paneksin eelnevalt õlgi alla. Parem lähen meie metsa punase jopega, mütsiga, pükstega kui rohelisega, sest kui miskit peaks juhtuma ja mu kaaslased peavad abi järele minema, siis on mind lihtsam leida. Õnneks mul on vähemalt selles suhtes taipu, et üksinda ei matka ma kunagi.
Kõik sellised filosoofiad, mis ütlevad nagu kirkad või värvilised toonid segavad loodusesse sulandumist, on seal karjuvalt häirivad ja neid kasutades võid mingist ma ei tea mis kogemusest ilma jääda ja et metsas pead ikka metsaga üheks saama ja sinna sulanduma, blä, blä, blä. Selline jutt näitab ainult kõneleja ebaküpsusega kaasnevat ebakompetentsust.
Fotomeeste looduses viibimine on üldse eraldi teema. Nendel on oluline keskkonda sulandumine. Selleks, et see paremini välja tuleks ei hoita oma metsariideid kodus kapis vaid alaliselt õues ja enne metsa minekut ei pesta end 4-5 päeva muu kui ainult veega.
Viimati muutis Jyrgenson, 04 Sept 2012, 21:01, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jassu
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Jassu » 30 Aug 2012, 09:33

Ma räägin seda teemat natukene just metsas loodusvaateid ja pilti tegeva fotograafi vaatenurgast ja siin pole kahtlust, kaitsevärvi militaarriietus on parim. Seda müüakse hea hinnaga, see on vastupidav kõikvõimalikule metsikule kohtlemisele ja ei määrdu silmnähtavalt.

Olen üsna tihti sattunud olukorda, kus ma mingi ime olen suutnud metsas kõndides märkamatuks jääda (ilmselt ei suhtle loomad siiski niiväga omavahel) ning sattunud näiteks üksiku rohtu söövast metskitsest ca 10meetri kaugusele. Kui mul on värvikirevad riided seljas, siis piisab kitsel ainult silmanurgast mind näha, kui see juba pea seljas minema tormab. Olles näiteks USA digilaiguga metsas, võin ma hakata üsna kindlameelselt sellessamas olukorras kitse poole hiilima sest tõenäosus, et ta mind ei märka (kui just otse ja pingsalt ei jõllita) on suur ja ma saan lähemalt kitse näha ning miks ka mitte pildistada.

See, kui kaugele ma kitsele pääsen, sõltu muidugi veel mitmest tegurist ehk olulised märksõnad on tuule suund, metsa taustamüra (või selle puudumine) ja loomulikult ka isiklik hiilimiskogemus. Kaitsevärvi riietuse puhul antakse isegi suuremat sorti oksapeale astumine andeks, kui peale seda liikumatult seisma jääda. Värvilist liikumatut kogu keset rohelust märgates pannakse taas minema. Looduses on punane värv ju ka „ära tule- ma olen ohtlik“ tähendusega. Olen ka metsalinde nö. ära rääkinud, ühega sain peale 1,5tundi vastastikust komplimentide vahetamist nii sõbraks, et ta oli nõus ca 2-3 meetri kaugusele poosetama tulema aga ma ei usu, et see oleks mul punases kostüümis õnnestunud :-)

Kui tuulevaikses ja linnulauluta metsas matkata, siis pole tõesti vahet kas oled roheline või punane, sind on nagunii märgatud :-) Samas, kui laigulises kostüümis maha istuda, selg vastu puutüve toetada, siis oled sa mõne aja pärast märkamatu… Minust kõndis sellises olukorras üks seltskond umbes 10 meetri kauguselt mööda :-)

Määrdumine on ka teema. Matkamine on ju ikkagi olukord, kus on vaja liikuda pikki vahemaid, aegajalt maha istudes ning puhates. Kuna metsas pole just kõige puhtamaid (linnamehe seisukohast vaadates) istumiskohti, siis on selge, et riided võivad määrduda ja kindlasti ka määrduvad. Laigulise või roheka-tumehalli kostüümi puhul ei näita riided seda välja sest mustus mis riietele metsas jääda võib on enamasti kas tumedamat musta või rohekat-hallikat värvi. Mulle meeldib metsas kõike huvitavat, mis jääb maast ca 10-30cm kõrgusele pildistada ja et seal leiduva pildile saaks, tuleb enamasti kas põlvili või külili olla ehk suure tõenäosusega on minu riietele peal püsti tõusmist must või rohekas laik juures aga seda ei märka ei mina ega keegi teine.
Lennart Meri on öelnud: "Niipea, kui magama jääd, on täiesti ükskõik, kas sa magad telgis või keisri baldahhiinvoodis." :-)

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 30 Aug 2012, 11:04

Kuna ka ise fototeemaga kokkupuutun siis Jassu ütles sellest vist kõik ära, mis öelda on. Tõnul ka hea point, see et enda märkamatuks tegemisest ei piisa ainult riietusest, lõhn ja oskus vait olla on ka väga tähtsad asjad. Väga häid luurmisnippe leiab Rein Marani raamatust"Ööbikut ei tohi reeta".Lõppeks on iga inimese valikud ikkagi personaalsed ja igaüks ise teab ,millega ja kuidas ning mispärast ta looduses käib. Endale meeldivad värvilised asjad rohkem, võibolla on põhjus selles, et mulle ei meeldi jahimehed ja metsas käies ei soovi ma nendega mingit seost omada. Ma ei räägi siin põlisrahvastest ja sellistest küttidest, kes elavadki metsas ja kogu saadava omatarbeks äratarvitavad, räägin trofeeküttidest ja oma tapakirge rahuldavatest härradest. Veits radikaalne aga toetan Olev Remsu seisukohta, et need härrad võiksid üksteisele jahti pidada, võidaks nii loodus kui inimkond.
Paljusi oma matkariideid kasutan ma ka igapäevaselt ringisiblides, sest nad on praktilised ja näevad ägedad välja. Camoga just linnapeal ei käi, arvan et linnapeal camoga käivad tegelased ei ole , kas üldse või väga harva naisterahvast lähedalt näinud ja see teadupärast ei mõju härrade psüühikale just hästi, looduses on hoopis teine lugu.
Tuttav lendur on rääkinud lugusid kuidas nad pidevalt metsa eksinud seenelisi otsivad, mõned on ikka halenaljakad aga see selleks. Kui sinuga on mingi terviserike juhtunud näiteks korralikus kuusikus ja sul midagi erksat seljas ei ole ning sa ise eriti ei liigu siis sinna sa jääd, lennuki või kopteri pealt on sind ikka väga raske näha. Nii, et järeldused thku igaüks ise.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Metsamyhin
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Metsamyhin » 30 Aug 2012, 11:36

Eks asi sõltub ka sellest, mis on matka eesmärk.

Kirkad riided on õigustatud kui:
* oled algaja ja kardad metsas eksida
* liigud ainult/põhiliselt mööda teid ja suuremaid radu
* liigud suurema seltskonnaga ja tähtis on mõnus seltskond
* tähtis on olla moekas ja silma paista
* ööbid katuse all või ametlikel telkimiskohtadel
* satud tihti 'tsivilisatsiooni'
* eesmärk on liikumise kiirus või vahemaade pikkus

Looduslähedased toonid, mis ei pea olema 'laigulised', kui:
* liigud üksi või väikese seltskonnaga ja eesmärk on looduses olemine ja selle nägemine
* liigud radadeta maastikul, võsas ja porisel pinnasel ja seda mitu päeva järjest
* peale matka on vaja samade (määrdunud) riietega liikuda ka ühistranspordis ja mujal tsivilisatsioonis.
* ööbid sobivas meeldivas kohas loodust ja inimesi häirimata, teest/rajast veidi eemal metsas aga mitte piisavalt et täitsa nähtamatu oled ja soovid et sulle ei tuleks turja juhuslikult ringiliikuv maaomanik, kes näeb igas matkajas läbustajat ja metsatulekahju põhjustajat. Või mõni seltskonda otsiv vindine vend või mitu sellist venda.

See siis Eesti laadsel maastikul matkates. Mägedes ja 'kriisikolletes', kus maastiku värvi või laigulisel riietusel on teine tähendus, on asi teistmoodi.

Hädaolukorra puhul ennast õhust nähtavaks teha saab ka mitut moodi, kui just liikumisvõimetuna maas ei lama. Kindlasti leidub seljas või seljakotis midagi, mis on erksavärviline. Näiteks sisetelgid on enamasti kollased või valged.

Eks minu riietus, seljakott ja telk on ka pigem tumedamat ja rohekamat tooni.

Omasin ka kunagi punast jopet, aga peale paari pikemat matka oli selle seisukord selline, et igapäevaseks linnas käimiseks see enam ei kõlvanud. Pesus enam kuluvad voldi kohad puhtaks ei läinud. Ja eks nende tex-materjalist jopedega ole nii, et mida vähem pesta, seda kauem nende positiivsed omadused säilivad.

Kasutaja avatar
Morheatus
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Morheatus » 30 Aug 2012, 13:00

Õnnetused juhtuvad täielike algajate ja professionaalidega.

Ja iial ei või teada, kuna põder oma vasikatega otsa koperdab.
Askeldasime punaste ja valge valgusega pealampidega, meid oli kolm. Kuuse ja Kasemets. Võiks öelda, et oli kottpime, ei näinud näppu suhu pista. Järsku kuuleme, et keegi tuleb kerge sammuga, õnneks oli sörkimas ainult neli jalga. Põder sörkis meist väga lähedalt mööda. Olles digilaigus, halvimal juhul, pärast Põdra käest peksa saamist, (kui vasikaga emaloom meile magajatele otsa oleks koperdanud ja kisa peale rünnanud), oleks olnud meid küllaltki võimatu sealt leida.

Järjest enam leian, et käepärasel enese leitavaks tegemisvarustusel on iva sees.
Kohalejõudmine pole üldsegi nii huvitav kui teekond ise...

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 30 Aug 2012, 14:17

Ja eks nende tex-materjalist jopedega ole nii, et mida vähem pesta, seda kauem nende positiivsed omadused säilivad.

See ei ole õige väide. Tuleb õieti pesta ja hooldada siis omadused püsivad. Mustuse kogunemine annab hoopis vastupidise efekti. Aga sellest teises teemas.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 30 Aug 2012, 14:27

Teadliku valikuna on erksad värvid looduses täiesti sobimatud. See on umbes sama kui minna pubisse tööriietega, stripibaari traksipükstega, kartulivõtule ülikonnaga... Igal paigal on oma eetika ja see ootab ka vastavat käitumist, riietumist.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 30 Aug 2012, 17:00

Huvitav, pole täheldanud et metsas tuuseldamise peale minu tex-membraaniga tuulekas väga mustust oleks kogunud.
Päris poris ringi ei rooma, liialt märjal pinnasel ei püherda ja ei näe probleemi selle puhtana püsimisega. Kuna aegajalt pean looduses ka tõsist nägu tegema ja pinnast sügavamalt uurima, siis võin öelda et igasugu pori ja rohkem märja pinnasega pean tihedalt kokku puutuma.

Viimased ostud mis olen teinud, on erksates värvides, põhjus väga lihtne. Vahest juhtub et peab uduse peaga laagrit kokku pakkima, sel puhul on lihtsam leida miskit erkkollast kui metsa sulanduvat. Nõnda püsin mina rõõmsam ja metsaalune prügist puhtam.

Mis puutub kaitsevärvusesse, siis sõbrale astuti näkku kui ta magamiskotis suvalt metsa all ööbis.
Edasine tripp oli lõbus, pidi valima, kas sõita Tallinna või Tartu haiglasse, et huuled breketite küljest lahti saada.

Lisa mõtteid:
Kaitsevärvuses telk võib olla ka hea asi, kui tahad telkida piirkonnas kus see pole lubatud.
Kui tahtsin oma võrkkiigule pruuni vihmakindlat katet teha, siis mu tüdruk tahtis sellele sarved peale ehitada.
Püksid metsas võiks või peaks olema ikka metsa värvi, muidu märjale pinnasele istudes hakkavad need ise metsa muljet võtma, ilmselt see kasutajale ei meeldiks.
Kui matkatakse laagrikoti ja päevakotiga, siis laagrikott ei pea kindlalt olema metsavärvi (kehtib ilmselt situatsioonides kui keegi jääb alati laagrisse)
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Aug 2012, 17:16

ekacariya, vabandan väga Sinu ees, aga pean selle välja ütlema ja mitte isiklikel vaid objektiivsetel põhjustel. Sinu väide on piinlikust tekitavalt rumal, tegelikult midagi sellist ei saagi väita. Väga rumal põhjendus/selgitus ka juurde. Palun mõtesta loogiliselt asi lahti. Miks on ebaeetiline minna loodusesse värviliste või kirevate riietega, too mõni loogiline põhjus mitte ära aja rumalat juttu sellest, mis kuhugi sobib.
Sellest võib veel aru saada, et põllutöödel on tõesti ülikond sobimatu ja paistab totakas, aga metsas värvilised riided – palun loogilist seletust.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 30 Aug 2012, 18:07

Kuulge sobijad paljud põlisrahvad kaasaarvatud meie endi sugulased-ugrimugrid kannavad päris kirevat riietust ja elavad meist palju looduslähedasemat elu, rääkimata Põhja-Ameerika põliselanikest jne. Vaadake kuidas Kihnu naised kalal käivad, mis neil seljas on või setud ja vanausulised. RAHVARIIDED päris palju kirjut ja värvilist.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Aug 2012, 18:13

Kuna just tulin Lapimaalt, siis puutusin kokku saamidega. Nad ei olnud küll paraadrahvariietes, aga palju oli traditsioonilist küll. Põhi värvid olid punane, sinine ja natuke valget. Kui järgi mõelda, siis ruska ajal tõesti tundras esineb punast, taevas on ka vahel sinine ja lumi on valdavalt tõesti valge :D .

Kasutaja avatar
kallitar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kallitar » 30 Aug 2012, 19:28

Nõustun nendega, kes käisid välja mõtte, et riietuse värvi peab valima vastavalt matka eesmärgile ja kulgemise viisile. Rattamatkajana on minu riietus võimalikult erksavärviline ja olen neid edukalt kasutanud ka jalgsi liikudes.

Telk on valitud tagasihoidliku värvi, sest vajan seda sageli piirkondades, kus tasub jääda märkamatuks, sest puudub meile harjumuspärane "igamehe õigus" nagu näiteks mõne päeva pärast Sloveenia mägedes ;)).

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 30 Aug 2012, 19:58

Minu meelest on üks asi see, kui fotograaf küsib nõu, kas punane jääb loomadele rohkem silma kui roheline ja teine asi on see, kui täiskasvanud inimesed vaidlevad selle üle, kas jope peaks olema erk või tuhm.

See ei anna midagi juurde ega võta midagi ära teie matkakogemuselt. Eesti ei ole Alaska, kus iga puu taga varitseb surm, et peaks üksi metsas käimist ja looduse värvides riideid kartma. Samuti ei ole Eestis nii suuri ja lagedaid vaateid, et peaks erksat värvi riideid ja telke teise inimese esteetikameele huvides vältima.

Minu silmis järjekordne pseudoprobleem, mille ainus eesmärk on muidu ühiste huvidega inimesed erinevateks gruppideks laiali lüüa, et aga oleks rohkem konflikte ja vastandlikke arvamusi.

Keegi niikuinii ei saa mulle öelda, mis värvi pükse või jopet ma endale osta võin ja kokkuvõttes on see igaühe enda otsus. Pealegi matkavarustuse puhul, mis kohati päris kallis, määrab suure osa ka hind. Kui ma saan poole odavamalt mulle mittemeeldivas värvis muidu identse asja, siis ma ostan selle. Rahakott dikteerib väga palju.

Ja kui mu püksid, jope, müts ja seljakott ongi rohelised, siis on mul kotis vähemalt viis asja, mis on suure ja erksa värviga. Mõlemad eesmärgid täiesti täidetud.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Aug 2012, 20:24

Jaan kirjutas: See ei anna midagi juurde ega võta midagi ära teie matkakogemuselt. Eesti ei ole Alaska, kus iga puu taga varitseb surm, et peaks üksi metsas käimist ja looduse värvides riideid kartma. Samuti ei ole Eestis nii suuri ja lagedaid vaateid, et peaks erksat värvi riideid ja telke teise inimese esteetikameele huvides vältima.
Oled veel vähe Eestis ringi liikunud ja arvad, et Sinuga ei või õnnetust juhtuda. Sa saad loota ainult, et midagi ei juhtu.
Kust Sa võtad, et siin foorumis on ühiste huvidega inimesed? Tööta korralikult läbi siin olevad sissekanded ja sa näed, et siin suhtlevad väga erinevate huvidega inimesed. Pealegi ei ole minu arust siin tegemist mingi konflikti õhutamisega, seda võin Sulle kui konfliktoloog öelda. Pseudoprobleemi siin ka ei ole, sest kui mõni kusagil end katki teeb, siis saab pseudost kohe ebapseudo.
Minu naine näiteks suutis pehmes rabas käeluu murda pehme sambla peal. Muidugi see on käeluu murdmise kõrgeim pilotaaz. Ja samas minu naine käis matkadel juba siis kui enamus siinsete kasutajate vanemaid veel oma võsukesi mänguasjade poest jõuga pidid välja ajama.
Viimati muutis Jyrgenson, 04 Sept 2012, 21:04, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 30 Aug 2012, 20:39

Õnnetusi juhtub igal pool ning ma üldse ei väidagi, et ma ei ole vähekogenud. Olen võrreldes sinuga poisike, seda nii vanuselt kui ka matkakogemuselt. Kusjuures sa suudad vähemalt igas teises teemas, kus kellegi arvamus sinuga vastupidiselt käib, vähemalt korra seda meelde tuletada.

Aga minu meelest on ikkagi suhteliselt tulutu rääkida pidevalt teemadel, mis killustavad sarnase huviga inimesi.
Kui sa väidad, et kergmatkamine ja 35kilose koti vedamine loodusesse on erinev huvi ning näiteks üksi matkamine või mitmekesi matkamine on erinev huvi, siis mina väidan, et meid kõiki siin hoopis ühendab looduses viibimise huvi.
Sama lugu igasuguse jalavarjude valimise ja muu varustuse teemadega. Rohkem pilditeemasid, kogemuste jagamisi ning ürituste korraldamist ei teeks paha.

Pealegi mina olen aktiivne UK loodushuviliste foorumis, kus on üle 25000 liikme ja kusjuures enamikele neist meeldib kanda looduslähedasi värve. Ei ole keegi neist ära surnud selle pärast.

Sa räägid, nagu riide värvi valik oleks kuidagi seotud elementaarse matkaoskusega, aga see ei ole nii. See on asi, mis sõltub eelistusest, rahakotist ja suures osas ka juhusest.

Vaielda saab lõputult, aga küsimus on selles, kas teiste arvamuste lapsikuks ja kogenematuks kutsumine annab foorumi diskussioonile ja eesmärgile midagi juurde või ei. Mina arvan, et ei anna. :)

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 30 Aug 2012, 20:50

Riituse värvi valikul on tohutu seos matkamisega!!! :!:

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 30 Aug 2012, 20:53

Ma lihtsalt igaks juhuks omalt poolt lisan siia juurde selle, et kopteri pealt otsides ei oma riidevärv Eesti metsades üldse mingit tähtsust. Kopter tuuakse meil välja sel juhul, kui on alust arvata, et inimene on juba teadvuseta või nii nõrk, et ei suuda reageerida maastikuotsingutel kasutatavatele märguannetele. Ja sel juhul käib otsimine juba soojuskaamerate abil ning kui su keha enam sooja ei eralda on täitsa kama mis värvi riide all sa laguned.

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 30 Aug 2012, 20:57

Riided, seljakott ja enamus varustust on mul isiklikku maitset järgides saanud kõik maastikukarva. Koti valisin teadlikult sellisest kangast justnimelt selsamal määrdumise põhjusel. Olen rahul. Teen palju ka pilte ja eks seegi on põhjus, miks maastikukarva varustust eelistada nagu siin mõni teinegi sarnaste huvidega inimene maininud on. Samas olen teadlik nendest hädaolukorra põhimõtetest, et kuidas ikka end hästi nähtavaks teha. Selleks tarbeks on seljakotil erakordselt ere vihmaümbris ja pimedaks ajaks taskulamp ning enamasti ka mobiiltelefon. Toidupott on mul ka piisavalt läikiv, et peeglisähvatusi teha kui see vajalik peaks olema :) Pikemal matkal käin ikka mitmekesi, loomi pildistamas üksi (jah on küll ohtlik aga Tallinn-Tartu mnt-l sõitmine samuti). Ettevaatlik peab olema aga lolliks karta ei maksa samuti. Eks see teema kipub olema ka selline kuidas-kellegile teema.

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 30 Aug 2012, 21:00

Jyrgenson kirjutas:Riituse värvi valikul on tohutu seos matkamisega!!! :!:
Miks sellisel juhul pole siin teemas veel ühtegi ratsionaalset põhjendust, kuidas see Eesti kontekstis elementaarse matkatarkuse juurde kuulub? :D

- Eestis helikopteriotsinguid ei tehta. (vt. ülemist postitust)
- Eestis on põhiliselt mets, kus heal juhul näeb paarsada meetrit ja halvemal juhul paarkümmend meetrit, kus on rohkem kasu karjumisest, kui erksast riietusest.
- Öösel niikuinii vahet ei ole, sest sul on valgusallikat vaja.
- Teised matkajad kuulevad sind enne kui nad sind näevad, loomadega sama lugu.
- Eestis on sisuliselt igal pool mobiililevi.

Kui me räägime mägimatkamisest või suisa mägironimisest, siis on lood teised. Samuti on lood teised kuskil maastikul, kus on sadade kilomeetrite viisi tühja ruumi, mille hulgast peab lennukile silma paistma.
Aga Eestis saab suvel matkal hakkama ka hinnapommi seljakoti ja toasussidega, kui vaja on. Tähtis on entusiasm, huvi looduse vastu ning õiged teadmised.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 30 Aug 2012, 21:07

Kulla mees, Eestis tehakse PIDEVALT helikopteriotsinguid, praegusel aastaajal mitu korda nädalas. Olen isegi neid autoriseerinud. Ma loodan et sa üritasid nalja teha...

Kasutaja avatar
Jaan
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Jaan » 30 Aug 2012, 21:11

Mait kirjutas:Kulla mees, Eestis tehakse PIDEVALT helikopteriotsinguid, praegusel aastaajal mitu korda nädalas. Olen isegi neid autoriseerinud. Ma loodan et sa üritasid nalja teha...
Viitasin sellele, mis on ka õigus:
Mait kirjutas:Ma lihtsalt igaks juhuks omalt poolt lisan siia juurde selle, et kopteri pealt otsides ei oma riidevärv Eesti metsades üldse mingit tähtsust.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 30 Aug 2012, 21:13

Vabandan, arvasingi, et mõistsin sind valesti :)

Kasutaja avatar
peetrike
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas peetrike » 30 Aug 2012, 21:28

Mina eelistan loodusesse sulandumist. Saada üheks sellega ning mitte olla punane täpp rohelisel taustal ega häirida elusloodust. Samuti armastan ma üle kõige kergmatkamist. Matkan üksi, kasutan suvalist ehitusnuga (mida ma pidevalt ära kaotan), odavat Hiina otsmikulampi ning kummikuid. Ei meeldi sääsed, öösel vetsu minnes tule põlema panemine, ning inimesed, kes oma arvamust jõuga peale suruvad. Eriti veel sellisel teemal, nagu et mis värvi pükse kanda.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 30 Aug 2012, 21:49

Karula ravitsejatädi Kaika Laine on väga hästi öelnud. Kui teised sind kiidavad ja sinu tegudest hästi räägivad siis oled sa kuldaväärt inimene kui sa aga ise ennast kiidad siis oled sa nagu kikas sõnnikuhunniku otsas. Looduses käimisest ei oleks vaja mingit autoritaarset teadust teha. Kes tunneb, et on looduse osa see käib nagunii, olenemata riidevärvist.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline