Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Postitus Postitas Metavo » 16 Aug 2012, 18:21

Kuna siin foorumis spetsiaalne teema puudub ja ma enam teisi teemasid oma võrkkiigundusega risustada ei viitsi, teen siin otsa lahti.

Plaanin paari järgmise nädala jooksul teha üksjagu katsetusi Eesti kliimas võrkkiigu kasutamisest ööbimisvahendina.
Aus olles, võin öelda, et olen seda juba kevadest alates kergelt harrastanud, mida aeg edasi, seda enam.
Kiikudest
Kiikudeks on olnud mul Ticket to the moon Double hammock, Nomad's Land Double hammock, ja üks 4 eurine novaluxist või Jyskist leitud 200x100cm laotusega puuvillane.

Kõik neist on olnud head ja tegelikult lisandub ühel hetkel katsete käigus ka DDHammock Travel.

TTTM ja Nomad's Land puhul on tegu sama tootega, millel erinev firmalogo peal.
Neid kahte olen kasutanud ka enim, tegu mõnusa kiiguga mida hea vaatega kohas puhkepausil kahe puu vahele tõmmata. Samuti, saab seal kahekesi üpriski mõnusalt puhata. Mugavuse mõttes olen kinnitanud umbes 2,2-2,4 meetrise köiejupi mõlema konksu vahele, nõnda saan kiige kinnitusnöörid tõmmata pingule ilma, et kiik hiljem mind kokoniseerima hakkaks. Samuti saab sinna matkakoti kinnitada ööseks, nii et kotisuusse saab kõiksugu prillid-raamatud-mobiilid ööseks toppida.
Miinuseks võib öelda, et pole veel leidnud piisavalt mugavat küljealust, mis alt tuleva külma suhtes isoleeriks. Alusmatt on tore küll, kuid natukese liigutamise peale on liikumas kolm komponenti üksteise suhtes: Võrkkiik, matt ja magamiskott.
Olen proovinud ka tõmmata suuremat magamiskotti kiigu ümber, kuid, kuna kiik ise nõnda suur, siis tekib kokoniseeriv efekt ja nii mõnelgi korral olen keset ööd ärganud üles ja mind tabanud klaustrofoobiahoog on peaaegu lõppenud saatuslikult võrkkiigule ja magamiskotile, kuna aegajalt magan pussnuga pihus.
Probleem double hammocki puhul seisneb aga ilmselt selle mõõtmetes. Kuna kangast äärtes nõnda palju, kipub see jubedalt kokoniseerima. Samas 20 kraadises öös magamiseks paremat asja tahta ei oskagi.
Pilte
Pilt
Igasuguseid Underquilte, Peapode ja muid võrkkiigunduseks mõeldud loomi katsetada ei kavatse, üks eesmärkidest ongi uurida, kas saaks hakkama ilma.

Just äsja avastasin aga, et seesama puuvillane 200x100cm võrkkiik, mis 4 euriga saadaval, jätab väga hea mulje kui suurem magamiskott (Nadir 300SQ) sellele ümber tõmmata.
Kuna varsti enda kasutuses ka DDHammock, siis ongi plaan kolme rippvoodiga pikemale matkale minna ja kõike katsetada.

Vihmakatetest
Kui kasutada lisapingutusnööri võrkkiige kohal, piisab vihmakatteks napilt ka diagonaalselt paigutatud telkmantlist.
Muidu olen ka valmis õmmelnud tõsisema, kummeeritud ja aluminiseeritud katetega vihmakatte, mis vähemalt minu arust näeb päris äge välja.
Pilt
Pilt
Ilmselt sobiks ka suvaline koormakate, kuid mürafaktor ja kõiksugu kanga hõrenemised pingete tagajärjel on igasuguse isu sellist kraami kaasas vedada, ära nullinud.
Viimati muutis Metavo, 28 Jaan 2013, 15:28, muudetud 1 kord kokku.
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Re: Võrkkiik (või rippvoodi) matkal

Postitus Postitas Metavo » 17 Aug 2012, 13:09

Siin pildiseeria sellest, kuidas kasutan oma 320x200 cm laotusega Nomad's Landi.
https://picasaweb.google.com/1124248106 ... 7POl9emPGg#" onclick="window.open(this.href);return false;
Kiige kohale on paigutatud nn. "ridgeline," mis ootab eestikeelset vastet. Pingutusnöör ilmselt selleks ei sobi.
Selle lisaväärtused on:
Mugavus (Tuhat erinevat põhjust siin)
Varustuse paigutamise võimalus
Sääsevõrgu näost eemal hoidmine
Toetuspunkt väljaronimisel
Toetuspunkt asendi muutmisel
Jne.

Kiik ise tuleb paigutada umbes silmade kõrgusele.
Olen ühe rippvoodi konksu asendanud pikema köiejupiga, mis teeb selle püstitamise palju mugavamaks ja kiiremaks. Galeriis on selle kohta ka väike pildiseeria.
Teise otsa olen konksu alles jätnud, kuna koormarihmaga on ülimugav tõmmata kiik pingule. Lisaks on nõnda lihtsam sääsevõrku otsast peale libistada.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 17 Aug 2012, 17:56

Nõnda.
Täna sain DDHammock Traveli kätte ja pean ütlema, et tegu hoopis teise tasemega.
Kangas ei poo end ümber ja olla saab seal mis pidi tahes. Ei pea asetsema diagonaalselt.
Samuti on igas suunas ruumi end liigutada ja keset võrkkiiku, selja alt jookseb kanga pinge, mis annab seljale rohkem tuge. Vaade kõigis suundades on ka tohutult parem kui seda on Nomad's Landi kiigus.
Kuna kandevõime on 150 kg, sai ka proovitud kahekesi seal olla. On isegi et mugavam kui Nomad's Landis, kuna materjal selline, et ei hakka ringi sõitma selles.
Põhi näib sel pidavat ka tuult, kuna aga on tegu veekindla materjaliga, võib halvasti paigutatud vihmakatte puhul hommikul leida end vannist.
On veel tuhat väikest pisiasja, miks see parem on, kuid on ka üks aga.
Nimelt, on see oma kubatuuri poolest juba võrreldav mu väiksema telgiga.
Pilt
Kaalud siis vastavalt:
2-inimese väike telk: 1,7 kg (tootja sõnul 1,5kg)
DDHammock: 1,4 kg (+0,7 kg vihmakate) (tootja sõnul 0,93kg+nöörid)
Nomad's Land: 1,2 kg (+0,7 kg vihmakate) (tootja sõnul 1,17 kg)

Niisiis, kaalu poolest tasub kaasa vedada pigem väiksemat telki kui võrkkiigu teed minna.
Samas, eks asi ole veidi ka (elu)stiili taga kinni.
Peab ütlema ka, et DDHammock on palju ajamahukam kokku ja üles panna kui seda on näiteks Nomad's Landi võrkkiik. Võimalik, et asi ka kogemuste taga ja modifitseerimise taga kinni. Protsessi saaks kiirendada kui nöörid välja asendada koormarihmadega.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Aug 2012, 16:53

Nõnda, kogemused DDHammocki Traveliga:
Sääsevõrk on tahke, pole elastne. Jätab tugeva mulje.
Kaasas on kaks pulka ja paar elastiknööri mis aitavad sääsevõrku hoida mõnusal kaugusel näost ja üldse kehast.
Kiik ise kaalub küll 930 g, kuid kaasas olevad nöörid kaaluvad umbes 500 g. Seega, pole just kõige kergem kaaslane. Lisaks on paelad tüütult pikad ja vajavad kindlalt vahetust millegi kergema vastu.
Võrkkiigu enda materjal on veekindel ja kahekordne, katsetused näitasid et vajadusel annab alumist kihti tõmmata ka üle sääsevõrgu pea kohale, nii et teoreetiliselt väga märjaks ei tohiks saada. Samas päris vihmakindlalt see ka ei sulgu, jätab mulje et pool vihmaveest leiab hommikul külje alt kui nõnda magama minna.
Magamismati saab pista topeltkihi vahele, nõnda ei hakka see kiigus ringi ujuma iga liigutuse peale, samas on natuke trikikas asetada see diagonaalis, kuidas selles ka kõige mõnusam uni tuleb (nõnda ei vaju tagumik lohku, põlvedel pole pidevat survet jalgade sirgeks lükkamisest jne.) Magada, on selles aga väga mõnus. Olen muidu äärmiselt rahutu unega, olenemata madratsi kõvadusest/pehmusest, võrkkiik aga teeb suurepärase töö minu jaoks.
Võrkkiigul on 4 aasa kanga äärtes, mille abil on võimalik tõmmata kangas laiali, pakkumaks rohkem avarust ja tehes üldise olemise mõnusamaks.
Igas nurgas on tasku, kokku neli taskut, millest igaüks mahutab ära vabalt minu Kindle elugeri ja mobiili või muud kabla, mida õhtul magama minnes kaasa võetakse.
Miinuseks võib öelda, et materjal, mis on küll veekindel ja ülimalt toekas, on harjumuspärasest suurema mürafaktoriga. Nimelt sahiseb liigutamise peale. Häirib see aga õnneks vaid siis kui sa ei tea veel, kuidas tuleb magada rippvoodis (magada tuleb diagonaalis).

Lisaks:
Kui on tõsine soov, siis annab ka magada kahekesi (kuna kannatab raskust 150 kg), küll aga kramplikult üksteise ümber, ning endal oli pidev paranoia kuna aegajalt üks või teine vajus sääsevõrgule liialt lähedale.

Hankisin enda rippvoodile ka sama tootja vihmakatte. Tegu siis maduja varrukaga, mis tõmmatakse võrkkiigule ümber enne selle kokkupanekut, mis peaks pakkimise tegema lihtsamaks. Samas, seda peale sikutada on jube tüütu ja see madujas mass ka eriti asjalikum välja ei näe. Võimalik, et vihmasema ilma puhul see tõesti lubab võrkkiiku kuivemalt üles panna ja ära võtta, kuid reaalselt vihmase ilma korral sa esimese asjana paigutad siiski tarpi. Pole veel üritanud võrkkiiku ilma selleta selle kotti pakkida, kuid selle etapi vahele jätmine säästaks ilmselt palju aega.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Okt 2012, 21:39

Pean tunnistama et mõnel korral peab telki ka kasutama.
Suure seltskonna ees on vahest liialt tüütu kõigile ära seletada miks ja kuidas ja siis vahest tuleb kuskilt hankida paber "Psühiaatriliselt terve."

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 16 Okt 2012, 21:45

Kas sul leidis aset mingi veider vahejuhtum?
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 16 Okt 2012, 21:53

Õnneks vaid vaimusilmas hetkel, mõeldes tulevastele nädalatele:)

Kasutaja avatar
Evelyn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Evelyn » 21 Okt 2012, 15:36

Ära pane pahaks vaid harju, et su käsitööna valminud teos valmistab paratamatult uudishimulikke küsimusi ja näperdamisi (ma usun,et positiivseid). Ma arvan, et igaüks, kes ilmub kollektiivsele matkale uue telgiga, mida Eesti ja lähimaade matkapoed ei müü, siis jookseb samamoodi matkaseltskond vadistades ümber telgi ja uudishimulikke küsimusi pommitades püüavad omanikku surmtüdimuseni viia:))

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 02 Dets 2012, 20:18

Nõnda,
vaatan et talveks on igasugune isu võrkkiiku välja vedada kadunud, kui just ei teki võimalust seda mõnda metsaonni mõnusalt üles riputada.
Mõtlen praegu, kuivõrd eetiline oleks erinevatesse metsaonnidesse seinadesse kinnitid kruvida kuhu võrkkiiku riputada.

Aga eks asi ole ka varustuse taga kinni.
Pole kahtlust, et ühel variandil kahest:
a) on piisavalt varustust kaasas
b) on piisavalt hea varustus
oleks talvel võrkkiigutamine ülimalt mugav.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Jaan 2013, 02:13

Väike talvine ööbimine võrkkiigus tekitas taas tunde et igasugu telgid las jäävad neile kes ei tea mida tähendab võrkkiik.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 27 Jaan 2013, 04:53

Ma kujutan juba ette kuidas sa oma rippvoodis kõlkudes öösel kell 02:13 kusagil pimedas metsas läbi nutitelefoni seda infot foorumisse postitasid. :D
Viimati muutis Jyrgenson, 27 Mär 2013, 18:34, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 27 Jaan 2013, 14:51

Ilmselt ma ei suuda sellisest atribuudist lugu pidada enne kui ma ei ole selles maganud :|

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 27 Jaan 2013, 18:00

Metavo kirjutas:Väike talvine ööbimine võrkkiigus tekitas taas tunde et igasugu telgid las jäävad neile kes ei tea mida tähendab võrkkiik.
Ei kahtle, et võrkkiiges lebotada on mõnus. Aga ma tahaks näha, kuhu Sa püstitad võrkkiige lagedal, kus ühtki puud läheduses pole?

Edgar
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Edgar » 27 Jaan 2013, 19:02

Taimo kirjutas:Aga ma tahaks näha, kuhu Sa püstitad võrkkiige lagedal, kus ühtki puud läheduses pole?
Sellistesse kohtadesse ei võetagi võrkkiike üleüldse magamiseks kaasa.
Aga kuidas sina vertikaalseinal ronides telki püstitad? :lol:

rainerk32
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rainerk32 » 27 Jaan 2013, 19:19

Vertikaalseinal ronides telki püstitada on väga lihtne: klips klõps klaps

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 27 Jaan 2013, 20:08

Taimo kirjutas:
Metavo kirjutas:Väike talvine ööbimine võrkkiigus tekitas taas tunde et igasugu telgid las jäävad neile kes ei tea mida tähendab võrkkiik.
Ei kahtle, et võrkkiiges lebotada on mõnus. Aga ma tahaks näha, kuhu Sa püstitad võrkkiige lagedal, kus ühtki puud läheduses pole?
Selleks on eraldi eriti pikad köied ;)

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 27 Jaan 2013, 21:29

Metavo kirjutas:
Taimo kirjutas:
Selleks on eraldi eriti pikad köied ;)
Ja kaks šerpat köisi hoidmas :)

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Jaan 2013, 15:27

Eksisteerib ka sarnane võimalus:
Pilt

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 28 Jaan 2013, 18:19

Hind ja mass on nendel seinatelkidel krõbe kuid hea alternatiiv tavalisele telgile - puu külge riputatav telk.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 28 Jaan 2013, 22:13

Jube head juhendid rippvoodis lesimiseks leiab linalaps.ee lehelt:
http://www.linalaps.ee/kiigejuhend" onclick="window.open(this.href);return false;
Pilt Pilt
Pilt Pilt
Pilt

Lisaks müüvad ka matkakiikesid. Kui kõik plaani kohaselt läheb, saan nädalalõpuks ka võrrelda nende müüdavaid kiikesid enda omadega.

PS. Siin ka väike artikkel võrkkiigus magamistest:
http://www.elu24.ee/476928/vorkkiik-uin ... kiiremini/" onclick="window.open(this.href);return false;

Miks on võrkkiigus uni sügavam? Võibolla seetõttu et külje all puuduvad kõvad kohad.
Kui ise pean voodis või kuskil maas magama, vähkren öö läbi asendeid vahetada. Võrkkiigus selline vajadus aga puudub.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 05 Veebr 2013, 13:32

Veel huvitavaid variante. Kahest inimesest 7-8 inimese grupini :D
http://tentsile.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 05 Veebr 2013, 13:40

Väga vahvad telgid.

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 05 Veebr 2013, 14:10

Mõtlen siin, et kuhu neid meie tihedas metsas panna. Puisniidud sobiksid neile suurtematele telkidele hästi ning looduskeskkond oleks ka seal väga kaunis. Ilmselt ei meeldiks mõnele inimesele, et kari "ahve" puude küljes ripuks :lol:

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 08 Veebr 2013, 08:48

Vaatasin just neid pilte ja mõtlesin, et inimene hakkabki puu otsa tagasi minema.. :D

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 08 Veebr 2013, 09:04

Oi.
Väga ägedad ripptelgid.
Aga ei usu et niipea suudan telgi eest välja käia 4000 dollarit, nii et peab jääma ootama paremaid päevi.
Samuti peab ütlema et need telgid pole päris kergkaalus, inimese kohta 3-5 kilo.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline