Metsloomad (küsimus)

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Harry
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: metsloomad (küsimus)

Postitus Postitas Harry » 01 Veebr 2017, 20:35

Koerte/jalgratta teema ilmselt igavikuline.
Minu 3 kogemust viimasest 3st aastast.
1. Pirita-Kose. Tavalisel rattatiirul murdis üks hullunud koer välja läbi autoakna (seda purustades)... Ja lõi mulle hambad kanda. Omanik oli küll kohe kohal ja kurtis, et koer on haige ja ta ise ei ka saa sellega hakkama aga mis see mind huvitab ja aitab?
2. Ülgase külas tormasid 3 lahtist koera mind taga ajama ja paarsada meetrit pidin pressima hing seest välja, et neist lahti saada
3. Kehtna kandis - kaks koera tormasid taluhoovist välja ja hakkasid haukudes taga ajama. Ronisin rattalt maha ja õnnestus neid endast eemal hoida, ratas vahel. Omanik ilmus ka välja ja hakkas tavajuttu ajama et "nad ei hammusta" jne.
Küsimus - miks ma pean sellisteks juhtumiteks hoidma rattakotiis koerta maiust pipragaasi asemel? Koeraomaniku kohustus on hoida oma koera ohutuna teistele ja nii lihtne see ongi

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 01 Veebr 2017, 20:57

tuuletallaja kirjutas:Olles nüüd juba mõnda aega selle foorumi lugeja, peamiselt soovist teiste kogemustest matkatarkust omandada. Ise ma suurt kirjamees ei ole ja ennast tutvustama siin foorumis ei ole tormanud. Olen looduses liikuja suuremalt osalt jalgrattamatkaja ja samas koera omanik. ei saa ma kuidagi mitmes osas siin ühte meelt olla. Kuna see väga tähtis teema on üles võetud peaks asjad selgemaks rääkima. Mina näen siin mõistmatust, teistega mitte arvestamist ja hoiakute konflikte. Sinu hirm ei pruugi üldse tähendada rünnakut. Mul on raske aru saada milleks minna metsa kui linnud loomad häirvad. Kuidas saab väita, et see või teine loom on vale. Äkki peaks enda sisse vaatama mitte tormama teisi süüdistama, külaelu koos koertega inimesi, koerasitutajaid kõke mis sulle hetkel ei meeldi. Maksumaksja ego kehtestamine.

Viide cloki kangelase videole- absoluutselt inimegost provotseeritud ja lahendatud käitumine ja seda kinnitav järgmine viide põdra rünnakule. Pealkirjaks peaks olema kuidas ei tohiks käituda aga mitte genereerida pilti inimverd ihkavast ründavast loomast. . Relva omamisega võetud õigust selliselt teadmatult käituda ja hukkata inimegole allumatut looma on rumal ja ülbe.
Paljud on suurimaks ohuks paigutanud koera. Kas oleks kasu kui prooviks lahti mõtestada koera käitumist , mis roll on tal inimese kõrval aegade algusest peale. Mis on rünnak mis on hoiatus, sinu käitumine .

Mind hirmutab tõsiselt siin julgustamine nugadega koerte vastu relvastuda . Ratturid läbi küla kihutamas just kui tšapajev polk matšeetade ja nugadega klähvivaid penisid surmates. Kardan, et käepäraselt seatud nuga ja ennast selle mõttega harjutades see mingi hetk käiku läheb ja midagi head sellest ei sünni. Ei taha siin piltlikult fantaseerima hakata.

Kas keegi on pannud noa asemel käepäraselt lenksukotti koerale meelepärast söögipala ?
Olen pedaale sõtkunud ka eestist kaugemal aga koerte rünnakut ei ole kogenud ei siin ega seal kuigi kokkupuuteid on olnud piisavalt.
Viidatud koerte rünnaku videos rünnakut ei toimunud oli vaid ärritunud tegelane kes ise sõitis konlflikti täiega sisse.
Videole pakkus youtube järgmiseks eksitavat pealkirja https://www.youtube.com/watch?v=Suayltv5yrI&t=50s" onclick="window.open(this.href);return false; soovitan vaadata rahulikult mittu korda. Asju peaks ikka õigete sõnadega nimetama siis muutub ka tähendus.
Küsiks mida arvate sellest ?
Sinu jutust võib jääda mulje, et siin foorumis on ainult sellised tegelased kes käivad külavahel koeri tapmas ja metsas loomi taga ajamas, ise hambuni relvastatud ning näod sõjamaalinguis. :D Sa vist ei ole ühtegi looma rünnakut üle elanud? Ega ju?

Üldiselt on minu jaoks asi lihtne. Kui loom ründab (isegi kui mulle tundub, et ta ründab) siis ma ei hakka juurdlema mõtestatud koera käitumise üle, ma lihtsalt kaitsen ennast. Vahendeid valimata. Kui ma sõidan jalgrattaga mööda külateed ja kuskilt hoovist kargab välja vasika suurune lõrisev peni siis ma ei mõtle, et vaesekesel on vist kõht tühi või närvid läbi. Kui ma eest ära sõita ei jaksa siis ma kaitsen ennast. Vahendeid valimata. Hiljem räägin koera omanikuga paar sõna juttu.

Mulle meeldivad loomad, sealhulgas ka koerad. Ma ei kavatse kedagi ise provotseerida. Püüan jääda rahulikuks nii palju kui võimalik ning vaikselt "areenilt" lahkuda. Kui rahulikult ei ole võimalik asja lahendada siis tihti piisab ka lihtsast peletamisest (lärmi tekitamises ja end "suureks tegemisest" või lihtsalt millegagi vehkides). Kuid mind ausalt ei huvita mis selle koera peas toimub kes mind ründab. Jah, et asi oleks selge, rünnakuks pean ma igasugust tegevust mis tekitab minus tunde, et minu tervis või elu võib olla ohus. Ma ei jää ootama ega küsi seda koera käest kas ta kavatseb mind tappa või lihtsal natuke naksata.

Sinu antud videos oli ärev olukord aga mitte mingit rünnakut ei toimunud ju. Internetist leiab igasugust saasta. Pealegi kui rahulikuks suudaksid jääda sina ja kui kainelt oma tegevust koordineerida mistahes rünnaku puhul? Enamus inimesi on sellisteks puhkudeks treenimata ning tegutsevad lihtsalt hirmu, emotsioonide ja adrenaliini ajel. Kuidas sina oleks selle "Glockimehe" asemel käitunud?

Jah, muidugi. Ma panen ratta lenksukoti vahele paar kangi vorsti ja siis loobin selle mööda küla laiali. :D Suitsuvorstiga koerte vastu relvastumine on su meelest parem idee?

Kui sul säärest kilone tükk välja rebitakse siis ilmselt sa nii naiivne ei oleks. Jah, minu emal rebiti. Mitte küll kilone tükk aga suur tükk oli läinud, haav paranes raskelt ning nüüd on kole jälg alles. Oleks võinud hulleminigi minna. Seekord ei olnud tegemist mingi suvalise külakoeraga vaid tuttava koeraga tuttava aias. Omanik ütles siis ka, et: "oh, ega ta ei hammusta".

Enamalt jaolt on siiski ainult sarnased juhtumid millega jalgrattur tegelema peab:

https://www.youtube.com/watch?v=blAxzvSXilU" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=lYk6CrCgHpA" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=R-wKwyb29ME" onclick="window.open(this.href);return false;

Kuid võib ka hullemini minna:

https://www.youtube.com/watch?v=H2GNzX4n5Ho" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=0c1jFmYnzCk" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=Y7GvmOo36Go" onclick="window.open(this.href);return false;
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 02 Veebr 2017, 10:03

ja kohe suunatakse videole... how to prevent.
https://www.youtube.com/watch?v=_PqW5TJMAnY" onclick="window.open(this.href);return false;
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 02 Veebr 2017, 13:18

Üks jalgrattasportlasest-sõber-kursakaaslane rääkis, et kui koer tuleb kallale ja kavatseb ära tappa ning kui pole ühtegi enesekaitsevahendit, siis tuleb suruda käsivars koerale kurku nii sügavale kui võimalik... ühest käest võib küll ilma jääda aga vähemalt jääb hing sisse :P

Senimaani on õnneks piisanud jalgrattalt maha tulemisest ja koeraga rahulikult rääkimisest. Lõpuks tuleb ikka kas omanik või tüdineb koer ise ära. Kõige mõistlikum oleks muidugi üritada vältida selliseid teid, kus lahtised koerad. Aga hea öelda.

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 02 Veebr 2017, 15:07

Kusjuures see kurku surumine toimib.
Mitte alati, aga toimib ja endal peab mune olema, et seda teha nii kõvasti ja nii sügavale, et kõigil hakkab halb.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Veebr 2017, 15:56

See "toimib" tuleneb sellest, et koeral tekib okserefleks ja siis ta laseb lahti. Lihtsam ja ohutum oleks seda teha kõrile survet avaldades kui mingeid muinasjutte uskuda. Enamus koertele ei mahu inimese rusikas suhugi. Ega koera suu pole mingi sile ja libe toru kuhu sa võid oma erinevaid jäsemeid toppida. No mõnele hambutule koerale ehk ja siis ka ta lihtsalt lutsutab su surnuks. :D
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Veebr 2017, 16:13

Näiteks jope asetamine enda ja koera vahele tundub täitsa hea soovitusena. Jope on küllalt suur, et koera segadusse ajada. Pakun, et ta proovib siis ümber sinu käia ja nõrka kohta leida (kui ta just jopest kohe kinni ei krahma). Selle ajaga võib aga paljugi muutuda sinu kasuks.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Veebr 2017, 11:39

Kui käsi sügaval kurgus on, siis pole võimalik hambaid kokku suruda, ma olen sedasi aru saanud.
mrWilson kirjutas:See "toimib" tuleneb sellest, et koeral tekib okserefleks ja siis ta laseb lahti. Lihtsam ja ohutum oleks seda teha kõrile survet avaldades kui mingeid muinasjutte uskuda. Enamus koertele ei mahu inimese rusikas suhugi. Ega koera suu pole mingi sile ja libe toru kuhu sa võid oma erinevaid jäsemeid toppida. No mõnele hambutule koerale ehk ja siis ka ta lihtsalt lutsutab su surnuks. :D
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 06 Veebr 2017, 16:06

Huvitav, kui palju sellisest vidinast kasu oleks erinevate loomade peletamisel?
https://www.jahipaun.ee/netipood/toode/ ... -sa3-5458/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 07 Veebr 2017, 16:44

Nagu juba moodsale ajastule on kohane, siis alati leidub ka vastav äpp / mobiilirakendus.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 07 Veebr 2017, 17:28

Üks teist marki jubin paistab toimivat.

Ja teine ei toimi

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 08 Veebr 2017, 09:46

Jama tekib siis, kui vajalikul hetkel on patareid tühjad. Samuti vaevalt, et maruvihas koerale see pinin mõjub.

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 09 Veebr 2017, 16:37

Novot, varsti on linnas ja hakkavad inimesi sööma :mrgreen:
Täna hommikul rääkis raadios keegi hunditeadlane, et võrreldes varasemaga pidi hunte Eesti metsades vähe olema. Hunt on loomult karjaloom, kuid nüüd nende vähesuse tõttu liiguvad nad tihti üksi ja ei suuda enam põtrasid ega muid suuri loomi maha murda, mistõttu on pidanud oma toidulauda korrigeerima. Huntide üks põhilisemaid toite pidi varasemalt olema metssiga, kuid nüüd on paljud seataudi tõttu surnud, mistõttu on nad hakanud metskitsesid jahtima. Erinevalt metssigadest on metskitseda käigurajad tihti just inimasustusega kohtades, seetõttu satub ka hunte rohkem inimeste lähedale.

tuuletallaja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas tuuletallaja » 09 Veebr 2017, 16:53

Mr. Wilson
Siia teemasse ronisin põhjusel, et algteema „matkatarkused“ kisub kohati natuke kiiva ja seda just põdra videost alates. Ei maksa ärrituda proovin lihtsalt kirjeldada mis mulle huvilisest lugejana silma jääb. Jääb ka teistele, külastatavuse arv vast ikka tuhandetes. Udusiili viide põdrale. Seda tüüpi videod kuuluvad selgelt meelelahutus valdkonda ja on eksitavad. Kõlav pealkiri ja kohe pakutakse sulle ärevust. Video käivitub vajalikus kohas isegi ei pea kerimisega aega raiskama. Tegelikult sündmusele eelneb ka midagi ja ohutus just sealt algabki.

Kindlasti ei tohi läheneda metsloomale kes sulle teadmata põhjusel inimese eest ei põgene.
Pigem teha samm tagasi kui minna ära ajama. Põder on võimeline esijalgadega edukalt ka karu rünnakut tõrjuma. Sellises situatsioonis loom kaitseb ennast ja üritab eemale tõrjuda kui seda edasi eirata järgneb hoiatusrünnak. Väga rumal on minna sihilikult konflikti. Ka tunduvalt väiksemad loomad võivad rünnata ja on ohtlikud. Põder ei rünnanud ootamatult see oli provotseeritud.

Miks ma nuga ei poolda on põhjusel, et just sinu kirjeldatud inimene noaga ei pruugi olla hea mõte „Enamus inimesi on sellisteks puhkudeks treenimata ning tegutsevad lihtsalt hirmu, emotsioonide ja adrenaliini ajel” Siin on juba öeldud ,et see tähendab verist lähivõtlust elu ja surma peale ka loomal on ellujäämis instinkt kõige suurem. Soovitaks koera igal juhul distantsil hoida. Paras vemmal käes on ka koerale visuaalselt selgemini tajutav. Pipragaasist on korduvalt juba räägitud. Oman isegi, üks pilvena pihustuv ja teine joana laskev mida eelistada täpselt ei tea, ei ole vaja läinud kumbagi.

Udusiilil tekkib lausa siiras kahetsus, et tal nuga ei olnud. Milleks just seda kahetseda aga mitte kahetseda asjaolu, et ei suutnud rünnakut ära hoida. Kindlasti eelnes seal midagi millest me ei tea. Vastasel juhul on järgmine kord jälle räbalad püksid ja kindlasti veel enamat, traumapunkt, ehmunud kaasa, koeraomanik ja politsei ja lisaks veel ära sorgitud koer.
Vabandust aga ma ei mõista.

Ohtu tuleks alati ennetada mitte lasta sellel tekkida.
Mr W. Sa ise tõded „Jala kõndijaid ei ole väga kuulnud, et külakoerad oleks kimbutanud.” Ja milleks siis koertega võidu ajada ja ennast ohtu seada. Kõige ebameeldivam on sattuda olukorda kus sõites tekkib külgoht lühikeselt vahemaalt.
Ise tõmbad koerad käima ja kui midagi läheb viltu näiteks kukkud.
Tegelikult mulle tundub, et sa kardad paaniliselt koeri, See ei ole etteheide ega halb. Halb on su äärmiselt konfliktne ja vaenulik mõttekäik milles näed ohtu isegi teistmoodi mõtlemies.
Mina eelistan maandada riskid võimalikult madalaks.
Koerte puhul lähtun oma kogemustest mille algus ulatub vene aega kus sai ereliukasega külade vahel ringi paarutatud. Arvestan külaeluga ja võimalusega, et suvalisest talust võivad iga hetk koerad välja tormata ja pean seda lihtsalt loomulikuks ja ei lähe leili.
Käitun sarnaselt nagu fred7 ja teisedki kirjeldavad, probleeme ei ole olnud
100% koer reageerib jalgratturile tagaajamisega isegi kõige väiksem sülekoer.
Sisenen territooriumile kus võivad olla koerad aeglaselt valmis kohe peatuma, ei lase tekkida koeral taga ajamis reaktsiooni, lihtsalt ei paku talle seda rõõmu. Mulle jääb soodsam positsioon kahe jalaga maas teisel pool jalgratast. Samas jääb võimalus peremehel koer tagasi kutsuda. Tuhatnelja koeraga võidu ajades seda võimalust peremehele enam ei jää.
Kindlasti tuleb koer mind kui võõrast kontrollima. Käitun alati rahumeelselt ei näita mingit agressiivsust mida koer võib tõlgendada ohuna või rünnakuna. Ja siin tuleb kindlasti kasuks kui hästi sa tunned ohtu ehk koera käitumist. Eelistan võimalikult täpselt eristada reaalset rünnakut. Räägin koeraga rahulikult kasutan levinuid sõnu mida peremees ka võib kasutada, proovin käskluseid j.n.e. Olen kasutanud taktikat just kui oleks kohtunud vana tuttava koeraga vilistan ja kutsun enda juurde. Koer sattub segadusse ja umbusaldades minu käitumist hoiab eemale. On olnud juhuseid kus krants tulebki juurde, lihtsalt ongi kõigiga sõber. Olen toiduga koera ära ostnud. Kõiki situatsioone ei jõuaks üles lugeda ja ega mäletagi. Parimatel aegadel + - 5000 km hooajal.
Loomulikult kui talu on teest eemal ja näen üle põllu koeri minu poole jooksmas ei hakka ma neid ohutu edumaa korral järgi ootama.

Looma rünnakut üle elanud ei ole. Koeralt hammustada olen mõned korrad saanud, seda lapsepõlves. Maal vanaema juures haaras meie enda suur ketikoer mul käevarrest. Mäletan erksalt siniste servadega sisse muljutud veritsevaid auke käes. Seal oli põhjuseks minu vale käitumine. Koer sai muidugi vanematelt korraliku keretäie ja mina olulise õppetunni. Korra veel rapsas üks taksi nähvits käelabast vere välja. Rohkem nagu ei meenu, kindlasti väiksemaid naksamisi oli. Hilisemast perioodist meelde jäänud ilmekam seik naabertalu koeraga. Sõitsin pimedal sügisõhtul rattaga talust mööda koer oli ööseks ketist lahti lastud. Mul rattal tulesid küljes ei olnud. Hoovis trepi esisel põles valgusti aga teeäärne ala oli valgustamata ja täpselt õuealale sissesõidu kohal lendas kuulina koer minu poole, Märkasin pimeduses teda viimasel hetkel jõudsin reflektoorselt pidurdada hetkega oli koer koonuga kerge müksatusega vastu reit. Tundsin kuidas koer hoidis oma koonu survega vastu minu jalga. Ütlesin koera nime ja midagi veel täpselt ei mäleta enam koer pööras ringi ja kadus pimedusse. Kõik toimus hetkega ja täiesti helitult. Suutsin jääda rahulikuks endalegi kerge üllatusena. Usun kui oleks sellel hetkel rapsima hakkanud oleks koer selles näinud ohtu ja edasi oleks teistmoodi läinud. Arvan, et koer kuulis ja märkas mind samuti viimasel hetkel. Vastasel juhul oleks koer arvatavasti teele haukuma tulnud. Koer oli muidu mulle tuttav probleemi temaga ei olnud enne ega peale seda. Koer oli nõks dogist väiksem ja saledam jahikoer.
On õnnestunud ka paaril korral kaukaasia mägedes jalgrattamatkal käia ja sealsete lambakoertega kokku puutunud. Isegi väga lähedalt.

Väga kahetsusväärne, et su ema rängalt hammustada sai. Kindlasti olid ka seal eelnevalt ohu märgid olemas.
Tegelikult foorum mulle meeldib ja teie kodurahu rikuda ei tahtnud. Sinu väide on lihtsalt lapsik ja suitsuvorstiga ei saagi relvastuda mõtlesin teisti lähenemist. Ja ei tasu alati kohe teisiti mõtlemist naeruvääristada.

Parimat ja ohutut matkamist kõigile.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 09 Veebr 2017, 19:36

Teen lühidalt. Ma ei karda koeri, võiksid minu teksti uuesti läbi lugeda. See mis ma kirjutasin on lihtsalt minu seisukoht ja jään ka edaspidi selle juurde. Igaks juhuks toon eraldi rõhutatult välja, et jutt käis koera rünnakust mitte mingist lihtsast sääre ümber klähvimisest.

Tänan, et proovisid mind ümber veenda. Paraku tulutult. Sinul on oma seisukoht ja minul on oma seisukoht. Hea kui mõlemal on oma seisukuht. Proovi nüüd kuidagi üle olla sellest. Loodan, et sa nüüd seda meie õigustuste saagat teemal "aga sa ütlesid seal nii ja seal sa ütlesid naa..." pikemaks ei venita. Ei viitsi vaielda selle üle kuidas keegi on kogu oma eelneva elu valesti elanud... ;)

Saagu rahu.
Edu.

8-)
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 09 Veebr 2017, 20:17

Mis nüüd neid põdravideoid puudutab siis panen mõlemad veelkord siia üles, et ei peaks tagasi kerima ja otsima millistest videotest jutt käib:

https://www.youtube.com/watch?v=0h1XlsskYmY&t=15s" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=QyU8dCIM8Eo" onclick="window.open(this.href);return false;

Esimeses videos on näha, et mees püüab põtra teelt eemale peletada ja sellele ta ka lootma jäi, et põder tema teelt eest ära läheb. Kui ta oli juba ligemal siis paraku olid põdral teised plaanid. Ei jäänud sellist muljet, et tegu oleks mingi uljaspeast püstolikangelasega kes käib metsas loomi taga ajamas. Kasutas mees relva alles siis kui põder oli talle sülle karanud. Jah, mees oleks kohe pidanud ümber keerama või tagasi sõitma. See vast olekski kõige õigem tegu olnud kuid... Me näeme millised olud olid kohapeal ainult läbi ekraani. Mei ei tea millised olid tingimused kohas kus juhtum aset leidis kuni kasvõi sinnani välja, et näiteks saani eripära tõttu poleks saanud manöövrit sooritada piisavalt kiiresti vms. Võimalik, et mees oleks pidanud proovima ka püstolist paar pauku õhku tulistada nagu teises videos. Ilmselt oleks see olnud samuti mõistlik kuid mees otsustas siiski teisiti. Kahtlen kas see üldse oligi kaalutletud otsus, pigem esimene reaktsioon või emotsioon + adreka laks. Seekord läks nii. Põdra kahjuks. Oleks võinud vabalt ka vastupidi minna.

Lahkame nüüd siis väheke sügavamalt. Millised variandid oleks teie arust veel olnud, et mõlemad oleks terve nahaga pääsenud. Jah, oma kodus, mugavas tugitoolis on kõik kanged targutama, et näe küll mina oleks ikka teinud nii ja naa... küll see mees on ikka loll... jne... Aga päriselt, mida teie oleks teinud? Vean kihla, et enamusel teist pole aimugi mida te oleks teinud samas situatsioonis. Tõenäoliselt see sama "püstolikangelane", kui ta koju jõudis mõtles ka oma läbielatu üle järele ja ilmselt oleks nii mõnegi asja teisiti teinud.

Ma ei taha õigustada looma surmamist kuid samas ei saa ka eeldada, et kõik kes metsas loomaga kokku puutuvad, eriti sellise suurega kes inimest ei pelga ja vaenulikult meelestatud on, kõik oma tegevused mõne sekundi jooksul viimse nüansini külmalt läbi mõtlevad. Selles videos läks lihtsalt kahest sitast variandist üks käiku.

Mis puudutab video pealkirja siis mis on selles pealkirja nimes valesti? "Man shoots moose with his GLOCK after being attacked." Täpselt nii ju oligi. Või ei olnud? Kui ei siis pretensioonid paluks esitada video üles laadinud isikule. Meie tõesti ei saa siin kuidagi abiks olla.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Veebr 2017, 20:46

Eks see põdraga on natuke tagantjärgi tarkus. Kui oled kogu aeg kogenud, et su saani peale loom ära jookseb, on üsna raske uskuda, et ükskord teistpidi läheb. See on pigem negatiivne näide mõtestamisest. See võib vabalt mõtestamisest olla, et mees arvas, et alati põder ära jookseb.
Mis relvi ja koeri puudutab, teeb olukorra keeruliseks, et matkaja kohtub koeraga siiski tavaliselt olukorras, kus abi loota pole. Mul on esma-abi ka kaasas tavaliselt, vist 1 kord elus olen seda vajanud. Ma siin mõtlen, et kõige lollem on lollilt surra. Loom, kes sulle kallale tuleb, ei mõtle nagu inimene. Kui loom süüa tahab, on tal savi, kas inimene midagi mõtestab või mitte.
Mind on mõned korrad elus loomad rünnanud, suhteliselt naiivne oleks uskuda, et seda kunagi enam ei juhtu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Veebr 2017, 20:54

Meenub, et 1 kord ässitati mulle hundikoer kallale, kui röövpüüdjaid manitsesin. Ei jäänud muud üle, kui koera mitte karta. Koer ei julgenudki rünnata. Selle peale arvasid ka röövpüüdjad paremaks lahkuda. Ju arvasid, et mul relv on. Aga see ei tähenda, et see kellegi teisel võiks õnnestuda, olen elus palju bluffinud.
Mõnikord võib kaasasolev relv hoopis tüli rahumeelselt lõpetada.

udusiil
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas udusiil » 09 Veebr 2017, 22:17

tuuletallaja kirjutas:
Udusiilil tekkib lausa siiras kahetsus, et tal nuga ei olnud. Milleks just seda kahetseda aga mitte kahetseda asjaolu, et ei suutnud rünnakut ära hoida. Kindlasti eelnes seal midagi millest me ei tea. Vastasel juhul on järgmine kord jälle räbalad püksid ja kindlasti veel enamat, traumapunkt, ehmunud kaasa, koeraomanik ja politsei ja lisaks veel ära sorgitud koer.
Vabandust aga ma ei mõista.
Kahtlane, kas järgnev selgitus mõistmisele lähemale aitab, aga ehk mõne teise kodaniku maailmapilti mahub paremini ära. Ehk siis esmalt sellest, mis eelnes.

Ühel ilusal kargel ja kergelt lumisel päeval läksin kaasaga koos Murastesse "punast jahtima", ehk forelli/lõhet merest püüdma. Kahlates ja spinningut asutades. Sellist õblukest ja süsiniku kombel habrast, mitte sitket ja merele pasliku. Kaasa ootas/vaatas kaldal, kuni mina kala püüdsin. Ühel hetkel sai isu täis ja hakkasime üksjagu kaugele jäänud auto poole mööda kallasrada liikuma. Äkki tormas eemalt puude vahelt meie poole lõrisev ja haukuv buldogi sarnane peletis. Ilma pikema jutu ja plaanita meie juurde haukuma ja "korda valvama" jääda, vaid joonelt rünnates. Armetult jooksis talle järgi see, kes temaga jalutama oli tulnud ehk nagu hiljem selgus, ei olnud ta koera peremees. Spinningust, millega meid algul kaitsta püüdsin, ei teinud peni absoluutselt välja - seda nagu poleks olemas olnudki. Lõrisedes ja mitte eriti haukudes üritas ta paar korda vabamat teed mu kaasani leida, et siis reaalselt hambad sisse lüüa. Viimasel hetkel jõudsin lihtsalt enda jala vahele panna. Koera jalutanud tohkakal oli siiski niipalju midagi kõrvade vahel, et hetke kui koer mu jala küljes oli ära kasutas ja kaelarihmast koera eemale sikutama hakkas. Selle peale peni pisut taltus ja mina omakorda pääsesin sel hetkel haardest.

Füüsilise jõu vahekord oli vägagi napilt selle kõhetu koerajalutaja kasuks, kes haardesse saadud koera napilt kinni suutis hoida. Vahetasime "viisakusavaldused" ja võimalik, et telefoninumbrid, ning meie kadusime auto suunas. Sellega edasi traumapunkti..

Mis nüüd noa puudumisse puutub, siis teatavasti kerivad sellised sündmused reaalajas ennast lahti nagu aegluubis. Hetk kui koer mu jala küljes rippus oli piisavalt pikk, et jõudsin mõttes kahetseda noa puudumist, sest parema käega tee alt üles koera kõrini oli vaba... Jah see oleks reaalselt tähendanud selle koera maise teekonna lõppu, aga tänaseni pole ma kindel, kas vere maitse suhu saanud (vägagi võimalik, et ammu enne kontakti minuga) loom peremehe süüdimatu käitumise tõttu omale veel ohvreid ei ole leidnud.

Siin siis jõuame Nohiku tõdemuseni, mis puudutab lollilt suremist. Mu naabrimees paraku jättis oma elu tänu koerarünnakule. Tõsi külavahel, mitte metsas matkal.

Kui tuuletallaja on seni vaid tuult tallanud, siis ei saa seda talle pahaks panna. Kogemuste puudumist ei saa ju selles kontekstis hukka mõista. Kui siis, ehk seda kogemuste puudumise pealt sedavõrd resoluutseid ja maailmast justkui kõiketeadvaid seisukohti mustvalgel..

Ehk küsiks vastu, mida üldse mõistmine tähendab?

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2017, 01:02

udusiil kirjutas:Koera jalutanud tohkakal oli siiski niipalju midagi kõrvade vahel, et hetke kui koer mu jala küljes oli ära kasutas ja kaelarihmast koera eemale sikutama hakkas. Selle peale peni pisut taltus ja mina omakorda pääsesin sel hetkel haardest.
Kuidas sündmus oleks võinud lõppeda kui kedagi kaelarihmast poleks olnud sikutamas võime vaid oletada. Nohiku väitel, et üksiku matkaja appikarjeid kuskil suvalises pärap***s ei kuule keegi on omajagu kaalu.
Ah, minge metsa...

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 10 Veebr 2017, 16:05

Lihtsalt väike tarkus kogenud kennelipidajalt (mitte mina). Kui koerad kaklevad ja tahad lahutada, pead püüdma haarata tagajalast. Siis on kõige väiksem tõenäosus ise viga saada. Ilmselt pädeb ka olukorra kohta, kus koer (vms elukas) on kaaslasele kallale läinud ja tahad aidata.
Pilt

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 10 Veebr 2017, 16:13

Tagajalgadest haaramine tundub loogiline. Polnud enne sellest võttest miskit kuulnud. Ega koer pole madu kes end ümber su randme krussi keerab. :D Ilmselt nii ei pääse ta sind hammustama kuidagi.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 21 Nov 2017, 15:30

Vahepeal on olnud kaks ekstreemsemat vahejuhtumit metsloomadega. Õigemini olen nendega koertega metsas jalutades kokku puutunud. Esimene kord oli septembri alguses, kui metsas jalutusrihma küljest lahti lastud koerad hakkasid ühte kährikut piirama. Kährik paistis isegi suurem olevat kui koerad. Karvu lendas, koerad kordamööda üritasid hammustada ja tiirutasid ümber looma. Ise hoidsin distantsi. Lõpuks taipasin võtta ühe suurema roika ja üritasin koeri eemale tõmmata. Krants-koer oli eriti vihane. Sellele äsasin natuke tugevamini. Lõpuks viskas kährit pikali ja teeskles surnut. Kasutasin võimalust ja sain koerad uuesti rihma külge. Järgmine päev rattaga vaatama minnes oli kährik läinud. Õnneks jäi ellu. Pärast netist googledades leidsin, et kährikud pidavatki surnut teesklema, kui taipavad, et nende jõud ei käi ründajast üle. Aga kurja hädakisa tegi küll.. Hiljem pealambiga jalutades olen samas kohas näinud kobaras silmapaare pimedusest vastu helkimas. Kas kährik palkas turvamehed?

Teine juhtum toimus samuti koerte osavõtul (üks krants ja teine on hagijas). Novembri esimesel nädalavahetusel otsustasime koerad ketist lahti lasta. Maamaja - naabrid on kaugemal, mis seal ikka juhtuda saab. Aga sel ajal, kui koerad pidid ketis istuma (karistuseks, et käisid külapeal peenraid üles kaevamas), otsustas rebane lähedal asuvasse vanasse keldrisse pesa teha. Ja kui metsloom läheduses, on koertel ammu lõhnad ninas. Kohe pärast lahti laskmist jooksid koerad kedrisse ja hakkasid rebasega kaklema. Jõudsin vahepeal ämbritäie vett tuua, et loomad lahutada, mis ka õnnestus ning koerad said uuesti ketti. Rebane aga põgenes põllule. Järgmine päev valges oli näha, et rebane oli korralikult verd tilkunud - terve kelder oli verepritsmeid täis, hiljem põllul käies leidsime kahjuks ka rebase. Koertel õnneks ei olnud midagi viga peale selle, et krants mõned päevad lonkas.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist