Metsloomad (küsimus)

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: metsloomad (küsimus)

Postitus Postitas Tarmo » 20 Jaan 2017, 21:42

Lisaks puukidele on igaveseks nuhtluseks hiired.
Üldse aitab hoolikas toidu ja toidujäätmete käitlemine metsloomade külaskäike vähendada.
Potid pannid puhtaks, toidujäänused ja konservikarbid lõkest läbi.
...

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 20 Jaan 2017, 22:26

Ilmselt noor loodusesõber ei julge enam üldse kuhugi minna kui on selle teema läbi lugenud. :D
Ah, minge metsa...

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 20 Jaan 2017, 23:45

Tarmo kirjutas:Lisaks puukidele on igaveseks nuhtluseks hiired.
Üldse aitab hoolikas toidu ja toidujäätmete käitlemine metsloomade külaskäike vähendada.
Potid pannid puhtaks, toidujäänused ja konservikarbid lõkest läbi.
Kuidas kellelegi... Mulle meeldivad need laagriplatsidel elavad hiired, seal on nende kodu rohkem kui minul. külmal ajal jätan tihti sihilikult mõned toidujäänused külakostiks. Laagriplatsi lähedal hiilivatele rebastele jätan ka vahest mõned järgi jäänud kanakoivad või jäänused eemale põõsasse või puu kõrvale...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 21 Jaan 2017, 10:35

Ma olen ise mõnikord (siis kui mööda metsavaheteid rattaga sõites mõnele talule lähenen) enne võsast meetrise piitsa murdnud. Sellega on hea vajadusel mõlemalt poolt äsades koeraohust mööduda. Kõige hullem ongi siis, kui korraga tormab peale rohkem kui 1 koer, sest siis pead end kaitsma kahelt poolt korraga ja ei saa eriti arvestada variandiga, et jättad ratta enda ja ründaja vahele.
Jalutades on matkakeppide üks ülesandeid kaitse koerte vastu. Või kui kepid koju jäänud, siis tekitan endale kohe matka algul mingi pajuroika.

Piiber
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Piiber » 21 Jaan 2017, 15:55

Lisan ka omaltpoolt, et matkakeppidega on kohe kindlam tunne.
Kobras ehk piiber (Castor) on loomaperekond näriliste seltsist, kobraslaste sugukonna ainus tänapäevane perekond.

Kasutaja avatar
sunwolf
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas sunwolf » 21 Jaan 2017, 19:39

Ma soovin, et ma ei oleks seda teemat avanud ja lugema hakanud...sest see lillelaste-linnalaste hirm ja paranoia metsloomade ees on pehmelt väljendudes masendav. (Need, kes mind teavad, aimavad ka, milline mittepehme väljendusviis oleks...)
Kuulen pidevalt lolle küsimusi/kommentaare teemal, et "kas karusid/hunte/ilveseid/põtrasid/sigasid ei karda?".
Enamasti tuleb sellise jutu peale mu näole piinatud ilme...
Seejärel, kui olen mõttes kümneni lugenud, siis küsin vastu, et millised on kolm (matkajatele/telkijatele/looduses liikujatele) kõige ohtlikumat elusolendit Eesti looduses.
Ei hakka praegu siin seda küsitlust läbi viima, selle asemel panen enda nimekirja järgnevalt:

1. Külakoerad
2. Külarullnokad (ehk kaasinimesed - sest negatiivsed kogemused olnud ka kampsunites filoloogidega näiteks)
3. Puugid

Viimasel ajal olen hakanud lisama ka neljandat punkti:

4. Enda lollus

Ma usun, et suurt keegi ei vaidle sellele vastu.

Näiteks viimane teadaolev hundirünnak inimese vastu oli Eesti territooriumil ca 130 aastat tagasi. Mul omal maamaja (asub Soomaa serval, põlismetsas) hoovil käivad hundid enam-vähem iga õhtu. Viimati vahtisin kolme hundiga ca 10 meetri pealt pool minutit tõtt - ja siis alles nad loivasid minema. Kui jahimehed huntide kohta küsisid, siis palusin neid mitte küttida - aastatega on sellest hundiperest väga mõnusad naabrid saanud.

Karu rünnak inimese vastu jääb veelgi kaugemale ajalukku. Sealsamas maamaja lähedal pesitseb ka karu - õue peal nad tõtt vahtimas ei käi, aga astuvad tihti läbi (jälgede põhjal). Selleks, et sattuda karupoja ja karuema vahele (kõige tavalisem stsenaarium, mida välja tuuakse), selleks peab ikka väga-väga loll ebaõnn olema. Nimetagem seda jaburaks saatuseks. Ning siis on tõesti mõistlik lasta end ära süüa, sest vastasel korral leiab saatus mingi veel hullema viisi oma plaanid teoks teha (näiteks kastreerimise läbi), mis oleks tõenäoliselt hullem kui karutoiduks saada.

Muud metsloomad on kök-mök, las uitavad ringi, nad ei tee inimestele midagi.
Marutaudis rebase kartmine on samuti pehmelt öeldes haige. Juhtus kunagi, Saaremaal telkides, et marutaudis rebane eksis laagriplatsile. Tekkis paanika - linnalapsed kukkusid odasid-nuiasid meisterdama jne. Lõpuks magasid autos. Mina kuulasin telgis öösel, kuidas rebane nõusid puhtaks lakkus. Mis oleks olnud kõige hullem asi kui see rebane tõesti oleks kedagi hammustanud? Autosõit 30 km kaugusele Kuressaarde ning kuu aega p***esüste. Võib-olla tänapäeval enam nii pikka kuuri polegi, minul viimati tuli kuu aega kasutada patjasid istumiseks. Ja ongi kogu oht.
Sama käib põhimõtteliselt ka rästikute kohta - nii palju, kui ma olen aru saanud, siis keskmist Eesti inimest rästikuhammus ei murra - sitt on olla, pea käib ringi, arsti juurde on kah soovitatav minna - aga ei tapa.

Külakoerad aga ei hellita. Eriti kui veel endal ka koer kaasas metsas (nagu mul).
Külarullnokkade aadressil hoiatuslaskude tegemisest võib Tõnu rääkida.
Puugid...nohjah...see mul personaalne kiiks, püstijalu läbi põetud borellioosi tõttu. Vaktsiinid ei aita (haigusi rohkem), aga kui tead, et puuk oli ja reageerid piisavalt kiiresti arsti visiidi näol, siis vast rohkem ohtu pole. Kui ei tea puugihammustusest (nagu mina), siis tuleb lihtsalt paar kuud jutti tina panna - pohmell ja puugihaigus segunevad ning vahet neil ei tee. Lõpuks ilmneb ka see, et "kui ei ole surmatõbi, siis tõesti on viinast abi".

Isiklik lollus jäägu igaleühele endale mõtestamiseks.
Minu jaoks kvalifitseerub hirm metsloomade ees ka lolluseks. Nagu ka see, kui rebane-hiir-kährik-naaberlaagrirahvas toidukoti tühjaks teevad - kes käskis asjad vedelema jätta. Selles osas võin ka enda kohta öelda, et "loll ei õpi"... :lol: :lol: :lol:

Ja te ei kujuta ette ka vist, kui ennast täisteinud nägudega lillelapsed-linnalapsed on pärast seda, kui eelneva teksti neile ette olen ladunud... :D

P.S. Siin oli juttu ka Ameerika karudest. Võin öelda, et sealsestest eri liikidest peetakse ohtlikeks vaid grislisid, samas kui mustkarudega võib rahulikult laagriplatsil mürada. Kardetakse ka Siberi karusid - kui jääkarud välja arvata, siis teised liigid ei ole inimvaenulikud, pigem uudishimulikud ja ettevaatlikud.
Haavatud loomad on täiesti teine kategooria - haavatud taksikoer võib kah inimese ära tappa... :lol: :lol: :lol:

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 21 Jaan 2017, 20:16

sunwolf kirjutas: Ei hakka praegu siin seda küsitlust läbi viima, selle asemel panen enda nimekirja järgnevalt:

1. Külakoerad
2. Külarullnokad (ehk kaasinimesed - sest negatiivsed kogemused olnud ka kampsunites filoloogidega näiteks)
3. Puugid
Minu enda kolmik on samasugune, ainult selle vahega, et puugid paneksin esikohale. Endalgi borrelioos kätte saadud. Mu meelest järjest rohkem neid juurde tekib ja seega järjest rohkem neid näen.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 21 Jaan 2017, 21:58

Suuremate öösel ringi hiilivate loomade vastu olen mina edukalt kasutanud kõrvatroppe.
Magama minnes panen tropid kõrva ja telgi ümber toimuv minu und ei sega.
Telgid olen ostnud mitte eriti silmatorkavad, lisaks panen telgi veidi peitu, proovin vältida loomaradu.
Viimasel matkal tundsin puudust peeglist millega endalt puuke otsida.
Pipragaasi baloon on kah vööl - see lisab julgust. Julgus paistab välja ning seda tajuvad ka pätid ja koerad.
...

juhuslik lugeja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas juhuslik lugeja » 22 Jaan 2017, 09:02

Ojaaa , tuttav teema, on ka mind miskid külapenid taga ajanud, kui rattagas sõitsin, miskis Pangodi lähedal olevas auulis .. mutike kõõlus aia peal ja veel hõikas, et karta pole vaja, ega ta ei hammusta vaid niisama "maurab". Peni aga ise oli nii trammis nagu püssivedru, kohe kohe hammustamas, tookord veel pääsesin kuna tulin hooga sealt külast läbi. Siis soetasin endale pipragaasi , pole eriti usuku sellisesse niisama mauramisse. Hiljem, pidin veelkord paar korda sellest külast läbi sõitma ja sama elukas oli abivalmilt valmis mulle hambad säärde lööma, kuid sai pipart. Tagantkätt lasin, seljataha. Igaljuhul, peale kahte erineval ajal pipardamist jäin kuidagi koerale meelde ja enam ei tormanud mulle järgi, küll aga järgmistele rattasõitjatele oli ta mauramine jällegi hirmuks.
Kuna aga too gaasiballoon sai tühjaks, pidin igaks juhuks uue soetama, sest metsas käin palju ja nagu eelpool kirjutati, siga on ka vale loom. Põdraga õnneks pole veel kokku sattunud. Sama netipood, kus eelmise gaasi ostsin reklaamis karugaasi, gaasi firma nimi oli Sabrered. Ostsin selle .. nüüd kaasas koguaeg, vöörihmal, kättesaadaval. Olen ühe korra kasutanud, väikese sutsaka, just hundi moodi elukate "igaks juhuks " tõrjeks. Põlvamaal, kui telkisin metsas, siis nägin paari elukat luusimas eemal, kuskil 15 m kaugusel, andsin sahmaka sinnasuunas.. peletas kiiresti ära.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 22 Jaan 2017, 10:05

15 m tundub kaugele lasta, kui just täpselt tuul elukate peale ei puhu.
All engineers are cyborgs

juhuslik lugeja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas juhuslik lugeja » 22 Jaan 2017, 10:29

Nohik kirjutas:15 m tundub kaugele lasta, kui just täpselt tuul elukate peale ei puhu.
Nii ta on, ega see karu gaas lasi umbes 7 meetri kaugusele, tekitas sellise seina , muidugi, kui oleks tuul mulle vastu, siis vist elukad poleks tulnud luusima ka, kuna sussutasin vorsti lõkkel .. Eks nood tundsid allatuult, et grillbaar on avatud miski tohmani poolt :D

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 22 Jaan 2017, 17:21

juhuslik lugeja kirjutas: Sama netipood, kus eelmise gaasi ostsin reklaamis karugaasi, gaasi firma nimi oli Sabrered. Ostsin selle .. nüüd kaasas koguaeg, vöörihmal, kättesaadaval. Olen ühe korra kasutanud, väikese sutsaka, just hundi moodi elukate "igaks juhuks " tõrjeks. Põlvamaal, kui telkisin metsas, siis nägin paari elukat luusimas eemal, kuskil 15 m kaugusel, andsin sahmaka sinnasuunas.. peletas kiiresti ära.
saad linki jagada

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 22 Jaan 2017, 18:11

https://www.jahipaun.ee/netipood/shopsearch/gaas

Täna-vara-hommikusel metsaringil tahtsid taas paar lahtiselt jalutama toodud krantsi ennast tõestada. Peab prooviks mõned sutsakad ära tooma ja testima hakkama, ehk siis omanikud õpivad, et maksumaksjate rahastatud terviseradadel ei ole viisakas oma elukaid situtamas käia, eriti veel rihmastamata kujul.
Pilt

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 22 Jaan 2017, 18:14

Mina ostsin oma gaasid Rakverest Anome kaupluse keldrist, relvaosakonnast.
Kodukalt http://www.matkatarbed.ee" onclick="window.open(this.href);return false; kahjuks infot gaaside kohta praegu ei leia.
...

juhuslik lugeja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas juhuslik lugeja » 22 Jaan 2017, 19:56

raki kirjutas:
juhuslik lugeja kirjutas: Sama netipood, kus eelmise gaasi ostsin reklaamis karugaasi, gaasi firma nimi oli Sabrered. Ostsin selle .. nüüd kaasas koguaeg, vöörihmal, kättesaadaval. Olen ühe korra kasutanud, väikese sutsaka, just hundi moodi elukate "igaks juhuks " tõrjeks. Põlvamaal, kui telkisin metsas, siis nägin paari elukat luusimas eemal, kuskil 15 m kaugusel, andsin sahmaka sinnasuunas.. peletas kiiresti ära.
saad linki jagada
Saan ikka http://www.takvar.ee/PIPRAGAAS-SABRERED Siiamaani parim gaaside ( valik suur ) pakkuja, kui regada end veel kasutajaks, matk või miskit sarnast, siis läheb hind veel odavamaks.

juhuslik lugeja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas juhuslik lugeja » 22 Jaan 2017, 19:59

polarbear kirjutas:https://www.jahipaun.ee/netipood/shopsearch/gaas

Täna-vara-hommikusel metsaringil tahtsid taas paar lahtiselt jalutama toodud krantsi ennast tõestada. Peab prooviks mõned sutsakad ära tooma ja testima hakkama, ehk siis omanikud õpivad, et maksumaksjate rahastatud terviseradadel ei ole viisakas oma elukaid situtamas käia, eriti veel rihmastamata kujul.

Vaatasin just seda jahipauna pipragaaside lehte .. neil karugaasi ballooni maht 225 ml, kuid http://www.takvar.ee/PIPRAGAAS-SABRERED karugaasi ballooni math 272 ml, ja takvaris hind ka soodsam igatepidi . Ja Waltheril tuleb joana .. samas kui Sabrel tuleb tugeva sellise koonusena .. sest olgem ausad, kuidas lasta joana karule või keksivale nähvitsale silmadesse. Samuti peaks penidele ja muidu loomadele sobima ka see M60, see mul enne oligi .. , samuti selline koonuseline väljund ja tekitas sellise udupahmaka kuskil 3 meetri kaugusele ja selle pahmaka Laius oli kuskil 1,5 meetrit või sinnakanti. Samas kindlasti võib tekitada probleeme, kui tuul on sinu suunas ..

raki
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas raki » 22 Jaan 2017, 20:06

juhuslik lugeja kirjutas:
polarbear kirjutas:https://www.jahipaun.ee/netipood/shopsearch/gaas

Vaatasin just seda jahipauna pipragaaside lehte .. neil karugaasi ballooni maht 225 ml, kuid http://www.takvar.ee/PIPRAGAAS-SABRERED karugaasi ballooni math 272 ml, ja takvaris hind ka soodsam igatepidi . Ja Waltheril tuleb joana .. samas kui Sabrel tuleb tugeva sellise koonusena .. sest olgem ausad, kuidas lasta joana karule või keksivale nähvitsale silmadesse. Samuti peaks penidele ja muidu loomadele sobima ka see M60, see mul enne oligi .. , samuti selline koonuseline väljund ja tekitas sellise udupahmaka kuskil 3 meetri kaugusele ja selle pahmaka Laius oli kuskil 1,5 meetrit või sinnakanti. Samas kindlasti võib tekitada probleeme, kui tuul on sinu suunas ..

See karuballoon on ikka korralik jurakas. Aga eks karu on ka suur loom :)

hiigelpohl
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas hiigelpohl » 23 Jaan 2017, 10:30

Tarmo kirjutas:Suuremate öösel ringi hiilivate loomade vastu olen mina edukalt kasutanud kõrvatroppe.
Telgid olen ostnud mitte eriti silmatorkavad, lisaks panen telgi veidi peitu, proovin vältida loomaradu.
Mul on kits öösel rippvoodi küljepealsesse tugiliini jooksnud. Õnneks jooksis pikki voodit mitte risti. Ma pole vist kunagi nii kiiresti unest täiesti ärkvele tõusnud. Nägin ainult valget tagumikku võssa tormamas.
Aga selle vältimiseks mingit head mõtet peale lõkke tegemise jms ei ole veel suutnud välja mõelda, vb mingid helendavad jubinad panna liinide külge?

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 23 Jaan 2017, 14:15

Mina pean tunnistama, et minul ei ole nende aastate jooksul olnud ühtegi nähtavat kokkupuudet olnud.
Ainult laagris mütanud mõni nirk, nugis, kährik orav, Kräkk vms.

Kõige ligem kogemus samas oli rippvoodis Karusekose ligiduses olevas laagripaigas, kus mõne meetri kauguselt läks läbi kari sigasid ilge ragistamise ja ruigamise saatel.
Teine kogemus oli Ida blokis kus ATV-dega tuli seltskond purupurjus Tõ-bläsid, kes vist siiski osutusid normaalseteks ning Platšatkat silmates otsustasid peoga mujal jätkata. Kuid päris pingeline hetk oli, mis saab edasi....

See on ka põhjus, miks üldiselt teeradadele telki ei säti. Samuti on rajad tihti mitte inim vaid loomtekkelised ning seega üritanud ennast natukene põõsaste varju sättida, et kellelegi mitte teepeale jääda.

Üldiselt olen Hr Kirjanikuga nõus, et kõige suurem oht on küla rullnokad, siis külakoerad aga nood ei ole metsas niiväga teema ning tüütud on sääsed.
Puht loogiliselt võttes on tõesnäoliselt Eestis kõige ohtlikum loom tiirane põder aga statistika järgi on tõenäolisem puu otsast alla kukkuda või kohtuda bätmäniga kes lihtsalt kolakat annab kuna on oht et tuvastad ta isiku.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

fred7
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 23 Jaan 2017, 14:48

Kui siin juba muljetamiseks läks, siis väiksena kandsin metsas alati tongipüstolit kaasas (koolivaheajal maal olles). Oli veel selline rulli keeratud paberist lint, mis käis püstoli sisse. Nüüd, kui väga vaja, võin piisavalt kõvasti ka ise häält teha, et ei näe paugutamisel mõtet.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 23 Jaan 2017, 16:27

Laagris olles loomadega negatiivseid kogemusi pole olnud. Mõni väiksem elukas vahest on ringi sebinud kuid see ka kõik. Hämaras liikudes on enim kohtumisi metssigadega olnud. Mõni ehmatavam kui teine.
Inimloomadega seevastu on mitu halba juhust olnud. Üks kord oli soomes suvalises mererannas ööbides kui kaks põtra otsustasid ehmatama tulla kui juba telgis oli. Oleks ma need mehepojad kätte saanud keeranuks nende neljarattalise rolleri külili. Paras kamp nolke käis ujumas, lärmasid ja tüütasid matkajaid. Ujuma minnes karjusid? "Vai v#tto külm on." Ei saanud mina aru kas neil on külmad v#tud või oli nende v#ttudel külm. Teine kord oli kuskil tartumaal kuuseoksa telkimiskoht vms. Mitme auto noored tulid jooma ja kanepit tõmbama. Mina olin onnis sees ja üritasin magada nemad lällasid ja rääkisid omavahel, et kui minema hakkame viskame vana (jutt käis minust) ratta ka peale. Poole üheni öösel hoidsid mind üleval.
Nüüd valin võimalikult varjatud ja eraldatud kohad ööbimiseks, et saaks rahulikult olla. Peaks inimloomade ohjamiseks purgi gaasi ka hankima.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

juhuslik lugeja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas juhuslik lugeja » 23 Jaan 2017, 18:33

hiigelpohl kirjutas:
Tarmo kirjutas:Suuremate öösel ringi hiilivate loomade vastu olen mina edukalt kasutanud kõrvatroppe.
Mul on kits öösel rippvoodi küljepealsesse tugiliini jooksnud. Õnneks jooksis pikki voodit mitte risti. Ma pole vist kunagi nii kiiresti unest täiesti ärkvele tõusnud. Nägin ainult valget tagumikku võssa tormamas.
Aga selle vältimiseks mingit head mõtet peale lõkke tegemise jms ei ole veel suutnud välja mõelda, vb mingid helendavad jubinad panna liinide külge?
Ise olen kasutanud selliseid, küll mitte liinide küljes, vaid lihtsalt markerina, kui kuskile kolama lähen ja pimedas vaja tagasi tulla, siis need helendavad ( päevavalges laeb ennast , või taskulambiga valgustad miski minut või kolm ) http://www.takvar.ee/LISAVARUSTUS/markerid Küll aga kasutan juba teist aastat selliseid telgivaiu, siiamaani pole keegi koperdama tulnud liinidesse. Panen vilkuma, kuid telk peab olema siis kaheseinaline, muidu hakkab läbi kumama. Lastega on hea samuti pimedas kolada telgi lähedal, alati on näha, kuhu telk jääb http://www.takvar.ee/LISAVARUSTUS/TELGIVAIAD/telgivai

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 23 Jaan 2017, 18:57

Taivosteris müügil helkurvärv aerosool.
Hetkel ei ole laos ning ei ole õnnestunud proovida kuid hüpoteesina võiks toimida.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 25 Jaan 2017, 13:37

Joppas mehel: https://www.youtube.com/watch?v=gp6pIV2 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false; Kahjuks ei puudu sarnased situatsioonid ka meil.
Ah, minge metsa...

tuuletallaja
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas tuuletallaja » 01 Veebr 2017, 18:45

Olles nüüd juba mõnda aega selle foorumi lugeja, peamiselt soovist teiste kogemustest matkatarkust omandada. Ise ma suurt kirjamees ei ole ja ennast tutvustama siin foorumis ei ole tormanud. Olen looduses liikuja suuremalt osalt jalgrattamatkaja ja samas koera omanik. ei saa ma kuidagi mitmes osas siin ühte meelt olla. Kuna see väga tähtis teema on üles võetud peaks asjad selgemaks rääkima. Mina näen siin mõistmatust, teistega mitte arvestamist ja hoiakute konflikte. Sinu hirm ei pruugi üldse tähendada rünnakut. Mul on raske aru saada milleks minna metsa kui linnud loomad häirvad. Kuidas saab väita, et see või teine loom on vale. Äkki peaks enda sisse vaatama mitte tormama teisi süüdistama, külaelu koos koertega inimesi, koerasitutajaid kõke mis sulle hetkel ei meeldi. Maksumaksja ego kehtestamine.

Viide cloki kangelase videole- absoluutselt inimegost provotseeritud ja lahendatud käitumine ja seda kinnitav järgmine viide põdra rünnakule. Pealkirjaks peaks olema kuidas ei tohiks käituda aga mitte genereerida pilti inimverd ihkavast ründavast loomast. . Relva omamisega võetud õigust selliselt teadmatult käituda ja hukkata inimegole allumatut looma on rumal ja ülbe.
Paljud on suurimaks ohuks paigutanud koera. Kas oleks kasu kui prooviks lahti mõtestada koera käitumist , mis roll on tal inimese kõrval aegade algusest peale. Mis on rünnak mis on hoiatus, sinu käitumine .

Mind hirmutab tõsiselt siin julgustamine nugadega koerte vastu relvastuda . Ratturid läbi küla kihutamas just kui tšapajev polk matšeetade ja nugadega klähvivaid penisid surmates. Kardan, et käepäraselt seatud nuga ja ennast selle mõttega harjutades see mingi hetk käiku läheb ja midagi head sellest ei sünni. Ei taha siin piltlikult fantaseerima hakata.

Kas keegi on pannud noa asemel käepäraselt lenksukotti koerale meelepärast söögipala ?
Olen pedaale sõtkunud ka eestist kaugemal aga koerte rünnakut ei ole kogenud ei siin ega seal kuigi kokkupuuteid on olnud piisavalt.
Viidatud koerte rünnaku videos rünnakut ei toimunud oli vaid ärritunud tegelane kes ise sõitis konlflikti täiega sisse.
Videole pakkus youtube järgmiseks eksitavat pealkirja https://www.youtube.com/watch?v=Suayltv5yrI&t=50s" onclick="window.open(this.href);return false; soovitan vaadata rahulikult mittu korda. Asju peaks ikka õigete sõnadega nimetama siis muutub ka tähendus.
Küsiks mida arvate sellest ?

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline