Tule matkaõppesse

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Vasta
yloka
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Tule matkaõppesse

Postitus Postitas yloka » 16 Dets 2011, 23:37

Harju Matkaklubi koolitab juba aastaid matkajaid novembrist maini. Ees on veel enamus loenguid/ seminare ja kõik praktilised õppused (lumel, jääl, rohu- ja rusunõlval, jões, köietöö). Endale huvitaid osasid saab valida! Vaadake kalenderplaani kodukal http://yloka.era.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;, valige ja helistage mobilil 5159881. Ülo Kangur.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Tule matkaõppesse

Postitus Postitas Avo » 17 Dets 2011, 19:17

kustutatud
Viimati muutis Reimo, 18 Dets 2011, 12:51, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Kõigil on vabadus pakkuda ja reklaamida oma teenust, samuti on kõigil vabadus valida ja tarbida erinevaid teenuseid.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 17 Dets 2011, 23:01

Jah... Keda matkamine tõesti huvitab, küsib, uurib ja proovib enamasti ise...seda täiesti tasuta.

Samas matkajuhtide koolitus on igati vajalik.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 18 Dets 2011, 01:22

Hästi norime tüli.. :?

Mina küll käisin mõnel koolitusel enne kui üksi matkama hakkasin. Ma leian, et pole eriti arukas üksi katsetada selliseid asju nagu kirkaga kukkumise peatamine või päästevõtted süstast või liikumine lumenõlvadel ja laviiniohtlikes piirkondades. Kindel, et tegid kõike nii nagu peaks tegema, mitte et lihtsalt "vedas" ja tuli välja. Kas reaalses olukorras tuleb ka "välja". Ma ei võtaks endaga kaasa kedagi, kes pole teatud oskusi omandanud. Neil kes matkamisega alustavad ei pruugi olla tuttavaid, kes korralikult teatud võtteid õpetada oskavad. Seega on sellised kursused täiesti omal kohal. Iseasi on see kui palju need maksma peaksid.

Mina ise käisin mõned aastad tagasi Nipernaadi mõningatel matkakoolitustel ja leian et need olid kasulikud. Maksid nad küll oluliselt vähem, kuid ülesehitus ei pruugi kõigile sobida. Sest tihti võtsid terve nädalavahetuse ära. Paar korda kuus õhtuti on võibolla lihsam aega leida. Samas polnud ma alati ka koolituse läbiviimise meetodiga rahul aga see võis ka minu isiklik seisukoht olla.

Ma pole Jaan Künnapiga matkal käinud aga minu teada teevad nad enne matkasid ka osalejatele koolitusi tagamaks teatud baasoskusi. Kas nende eest ka maksma peab ei oska kommenteerida. Nipernaadi matkadel tehakse ka juba kodumaal ning hiljem rajoonis täiendavat õpet. Ja grupiülemad jätavad endale õiguse tipuürituselt välja jätta inimesi, kes nende arvates ei oma piisavaid oskusi.

Ülol ma soovitaks juba matkakursuse erinevate õppeosade juurde sobilik ühe õppeteema hind mõelda ja see ka lehele üles panna. Paljusid ilmselt hirmutab see 150 eurot, mis pole üldse väike raha. Samas ega koolituste tegemine pole ka ju päris tasuta. Loengud veel võibolla, kus reaalseks kuluks on ilmselt ainult paljundatud materjalid. Kui teema läheb praktiliseks siis on kindlasti juba kulud suuremad.
Näide süstakoolitus. Kulud oleks süstade ja muu varustuse rent ning süstade transport. Vaevalt et mõnel klubil on see kõik kusagil ladudes olemas. Kui grupid lähevad suuremaks siis tuleb ka muud varustust kokku laenata või rentida.

Kogemused mille põhjal neid koolitusi tehakse ei kasva iseenesest pähe - mõnel on mitmeid aastaid matkamist väga erinevates oludes selja taga ja vaevalt et nad tasuta on need kogemused omandanud. Inimene hindab oma aega ja kui ta teeb kvaliteetset koolitust siis ma leian et ta võib küsida selle eest ka õiglast hinda. Ma tahaks näha, et keegi siit foorumist hakkab tegema koolitusi neile ise peale makstes.

Kui jalg Eesti metsaradadel kordagi kõrvale pole astunud ja ei astugi ja matkad nädalavahetuse pikkused on siis ehk pole tõesti mõtet kulutada aega ja raha selle peale et õppida kuidas seongus liikuda võib mida apteeki pakkida. Aga kui Eesti liiga väikseks või Munamägi madalaks või 3 päeva lühikeseks jäävad? Kui elu ja tervis vähem väärt on kui 150 raha siis andke minna aga hiljem süüdistada pole ka kedagi.
easy just isn’t worth it

yloka
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas yloka » 18 Dets 2011, 10:20

Tänan, Janek.
Kirjutasin selgelt välja: Kokkuleppel saab kuulata osa loenguid ja valida ainult praktilised õppused. Praktiliste õppuste (20 tundi) hind on 50 € ja ühe õppuse/ loengupäeva (4 tundi) hind -- 10 €. Lisainfo ja registreerimine e-postiga ylo.kangur@gmail.com või mobiilil 5159881. Ülo.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 18 Dets 2011, 18:09

Olen Janekiga mingil määral nõus.Ma ka ei lähe vee all mingil juhul üle 10m inimesega kes pole kursust läbinud või ma tean tema oskusi.
Sellel matkakoolituse lehel on välja toodud õnnetus juhtumid.Aga siin on üks"aga"Kui palju käib inimesi mägedes....sadu tuhandeid....miljoneid.Neid ikka saab seal surma ja minu kogemused ja teadmised ütlevad seda et proffidega mis iganes ekstreemsetel aladel on õnnetusi rohkem kui algajatel.Palju see suhe võib olla kes seal mägedes on surma saanud kas 1:100 000.....1:1 000 000 kui palju.Tean seda et vee all juhtub väga vähe õnnetusi,õnnetused on vee peal ja need ka on enamus proffidega.Nii et ma arvan et välja tuua need surmad aastate peale,on vist nii väike ja olematu.See pole koht ja teema millega rahvast ligi tõmmata et nad sellele koolitusele tuleksid.
Kui hästi ma nüüd ennast väljendasinja omi mõtteid....eks näha ole mis vastseid tuleb.

Kasutaja avatar
Reimo
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas Reimo » 18 Dets 2011, 18:49

autokoolis käivad eestis kõik, aga ikka saavad surma, see kuidas keegi õpetusi jälgib on õpilase enda teha.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 19 Dets 2011, 15:51

Matkakoolitused!? - see on ka minu leib ja olen palju kordi saanud positiivset tagasisidet. Õppida on palju, vaatamata oma mitte just väikesele kogemusele on mul ka endal veel mida õppida.
Hea näide oli just möödunud nädalavahetusest kui Tudu metsaonni juurde tuli 4 matkaselli, mitte just kõige rikkalikuma kogemustepagasiga, aga muidu igati vahvad sellid kellega oli mõnus juttu vesta. Nad tahtsid lõket teha, ilmselt oleks see ka kunagi mingi tõenäosusega õnnestunud, aga kuna see jääb meile teadmata. Kui pakk ajalegti oli juba ära põletatud, siis otsustasin sekkuda. 10-15 min pärast oli vaatamata sajule ja märgadele puudele suur tuli üleval. Mind tänati koolituse eest. Ka sellist lihtsat asja on hea osata nagu lõkke süütamine ebasoodsates tingimustes. Õppida on alati midagi!
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist