Päikeseprillid

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.

Kas sooviksite oma prille testida (arvatavasti mingi tasu eest, Tartus)?

Hääletus lõppes 23 Mär 2011, 22:44

jah
2
29%
ei
1
14%
ei oma prille veel
4
57%

Hääli kokku: 7

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Päikeseprillid

Postitus Postitas margusl » 29 Juul 2016, 21:23

sarnasest murest ja valikutest - http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopi ... =7&t=27957" onclick="window.open(this.href);return false; & http://velo.clubbers.ee/foorum/viewtopi ... =7&t=51178" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Juul 2016, 21:58

Tänud, sain targemaks. Võimalik, et isegi tasub enne optikas ring peale teha. Keegi väitis 2015, et norman-optikast sai üsnagi päikseprilli kujuga raamid, ainult et tehases pandi klaasid, 3 nädalat võttis aega.
Ja seda siseklippide asja ma ka ei teadnud.
All engineers are cyborgs

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 29 Juul 2016, 22:39

Ma ka prillikandja... Viimased 10 aastat olen lihtsalt teised prillid peale pannud, sellist sorti:
http://www.visionflyfishing.com/page.ph ... 56&pid=219" onclick="window.open(this.href);return false;

On Loop'i kollased, Vision'i pruunid ja jänkistanist ostetud 10$ suitsuhallid. Kõik polariseeriva "klaasiga" ja kõik töötavad ühtviisi hästi. Kalastamiseks sobitan ilmaga, niisama päikesega kasutuseks pruunid, need kõige tumedamad..
Pilt

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 30 Juul 2016, 09:14

Iseenesest nende kuju tundub selline, suht sirge, et mõni meister võib proovida optilised polaroidid sinna sisse panna, kui ta vastutusest vabastada.
polarbear kirjutas:Ma ka prillikandja... Viimased 10 aastat olen lihtsalt teised prillid peale pannud, sellist sorti:
http://www.visionflyfishing.com/page.ph ... 56&pid=219" onclick="window.open(this.href);return false; On Loop'i kollased, Vision'i pruunid ja jänkistanist ostetud 10$ suitsuhallid. Kõik polariseeriva "klaasiga" ja kõik töötavad ühtviisi hästi. Kalastamiseks sobitan ilmaga, niisama päikesega kasutuseks pruunid, need kõige tumedamad..

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 30 Juul 2016, 13:34

Mina kasutan prille harva, kuid olemas on ESS Crossbow prillid tumehallida ja läbipaistvate klaasidega. http://www.esseyepro.com/Crossbow-2X-Ki ... etail.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kirjade järgi ja netiarvustuste järgi blokeerivad mõlemad klaasid (ka läbipaistavad!) 100% UVA ja UVB kiirgusest. Arvestades kui valgeks silmaümbrused ühe päevaga võrreldes muu näoga jäävad, ei ole põhjust olnud selles kahelda. Lisaboonus on see, et kuna tegu on ühtlasi ka ballistiliste klaasidega, siis kaitsevad sellised prillid näiteks jalgrattaga sõites, tee ääres kõndides, muruniitjaga niites ka igasuguse lendava sodi eest. Pole seda muret, et kivitükk koos prilliklaasikildudega silma lendaks.

Prille otsisin aastaid, kuid enamik on sellised, et päike paistab/peegeldab kuskilt klaasi/raami ja näo vahelt sisse. Mingi hetk proovisin tuttava militaristi Crossbow-sid ja peale seda oli asi otsustatud. Enda komplekti tellisin välismaalt, kuid neid müüb ka Foxberg http://www.foxberg.ee/et/ess-kaitseprillid" onclick="window.open(this.href);return false; ja teised eesti firmad. Ise pean vaikselt plaani osta juurde kollased ja/või photochromic klaasid.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 30 Juul 2016, 13:35

Klaaside testmisest oleksin huvitatud sellegipoolest!

Kasutaja avatar
Kirves
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Kirves » 31 Juul 2016, 01:17

Kas keegi kuskil pakub mittepurunevaid ja kriipimiskindlaid päikeseprille ?
Ma suudan neid tavalisi matkakotis ja paadis korralikult kasutuskõlbmatuks muuta :P
Hetkel kasutuses 3 eurosed hiinakad, mida mul autos hulgim .
http://www.kirves.eu" onclick="window.open(this.href);return false; Noad , kirved , taskulambid ja palju muud vajalikku

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 31 Juul 2016, 09:34

Mis Heiki (Laupäev Juul 30, 2016 1:34 pm) pakkus, võivad vist isegi olla pool-lollikindlad ja pool-pommikindlad.
Kirves kirjutas:Kas keegi kuskil pakub mittepurunevaid ja kriipimiskindlaid päikeseprille ?
Ma suudan neid tavalisi matkakotis ja paadis korralikult kasutuskõlbmatuks muuta :P
Hetkel kasutuses 3 eurosed hiinakad, mida mul autos hulgim .

rika
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rika » 01 Aug 2016, 10:33

Tavaliselt kannan prille, kui aga tegevus sisaldab füüsilist liikumist, siis alati läätsi (1-päevaseid/1-kuuseid, sõltub tegevusest ning päeva algus- ja lõpppunktist) ning siis päikeseprille/suusaprille.

Päikeseprillidena on olnud kasutuses 4 aastat Oakley polariseeritud klaas, mäel ja lumel ideaalne särava päikesega, pilvetagusel ajal tuleks klaasi vahetada heledamaks. kriipimiskindlus on aga paraku kehvavõitu, mõni tuttav ka viimase aasta sees ostnud, kriipimiskindlus paistab, et pole paranenud.

Suusaprillina kasutuses (iga aasta ca 4-5 kuud igapäevaselt) samuti 4 aastat Julbo toodang ning Cameleon lääts (polariseeritud, fotokroomne): https://www.julbo.com/sunlens-simulator ... &market=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja pean nentima, et pole paremat läätse! sellega näeb nii siravas päikesepaistes kui tuules-tormis-lumesajus, samuti pole ma selle ajaga sinna mitte ühtegi kriipsu peale saanud ja uskuge, neid kepipidemeid ja ka kepiotsi ning muid esemeid on lihtsalt elu sunnil sinna vastu küll käinud.

ja sel põhjusel pean plaani ka uued päikeseprillid Julbolt osta, samuti kas Cameleon või ehk Octopus läätsega: https://www.julbo.com/sunlens-simulator ... &market=10" onclick="window.open(this.href);return false;

Julbolt saab tellida ka nn retseptiprille. Ise neid ei plaani osta, sest siis olen ikkagi sõltuvuses prillidest, ilma suurt miskit ei näeks, aga vahel tahaks ka ilma olla ja näole õhku anda.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Aug 2016, 10:55

Dealeriks väidab Matkasporti. Kui linna satun, mida pole terve aasta juhtunud, lähen uurin.
rika kirjutas:Julbolt saab tellida ka nn retseptiprille....

rika
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas rika » 01 Aug 2016, 11:42

pigem ehk tasuks kontakteeruda Norman Optikaga: http://www.normanoptika.ee/et/catalogse ... t/?q=julbo" onclick="window.open(this.href);return false;

Nohik kirjutas:Dealeriks väidab Matkasporti. Kui linna satun, mida pole terve aasta juhtunud, lähen uurin.
rika kirjutas:Julbolt saab tellida ka nn retseptiprille....

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 01 Aug 2016, 14:55

Mul käivad oma prillide peale Cocoonsid: http://cocoonseyewear.com/about-cocoons/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ega ma ei ole varem viitsinud väga nende omadustesse süüvida, praegu sain ka kodulehte lugedes targemaks.
Olen kasutanud neid ka kõrgel valgel lumel ja väga rahul (grade 3 peaks olema ehk üsna tumedad).
Mul on ühed retseptipäikeseprillid ka, aga raamid on algusest peale olnud veidi õnnetud ja logisevad, nii et ei ole hea variant.

krmk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas krmk » 02 Aug 2016, 13:50

Kasutan Julbo klipisüsteemi, kahjuks ei ole neil mudeleid mis klippi toetaks just ülemäära palju. Klipi tegi Tallinnas Rävala pst. Norman optika, väga hea suhtumisega ja kompetentsed inimesed seal.

Mudelitest kasutan Julbo Trek Zebra läätsedega (kollane, fotokroom, ei ole polariseeritud) ja Julbo Pipeline Cameleon läätsedega (hall, fotokroom, polariseeritud). Sama klipiga saab kasutada mõlemat mudelit.

Zebra läätsed istuvad mulle oluliselt rohkem, kollane maailm on lõbusam kui hall ja polariseeritud läätsedega on pildistamine ha GPSi vaatamine üsna tülikas.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Aug 2016, 15:17

Hämmastav, juba teine väide, et tavaprillid mahuvad päikseprillide alla. Mul pole õnnestunud kuidagi.

polarbear
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas polarbear » 02 Aug 2016, 22:35

Nohik kirjutas:Hämmastav, juba teine väide, et tavaprillid mahuvad päikseprillide alla. Mul pole õnnestunud kuidagi.
Tavaprilliraame ostma minnes tuleb päikeseprillid kaasa võtta.
Loomulikult suured lehmasilmad sinna alla ei mahu.....tuleb lihtsalt sobivad valida.
Pilt

ele
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas ele » 08 Aug 2016, 02:20

polarbear kirjutas:
Nohik kirjutas:Hämmastav, juba teine väide, et tavaprillid mahuvad päikseprillide alla. Mul pole õnnestunud kuidagi.
Tavaliste päikeseprillide alla ei mahugi. Aga nutikad tootearendajad on lõpuks aru saanud, et prillidega inimesed tahavad ka päikese käes mugavalt hakkama saada ja on arendanud spetsiaalselt laiemad prillid, mis mahuksid teiste peale. eri kujuga prillide jaoks on eri mudelid.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 08 Aug 2016, 20:23

Astusin täna Lõunakeskuse Instrumentaariumist möödaminnes läbi, 50€ eest on sobivad polaroidid isegi riiulis. Aga praegu on mul seda raha matka jaoks vaja.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 09 Aug 2016, 07:24

Tartus tööriiete poes turu tn. väga head prillid.Sangade pikkus reguleeritav, klaasi nurk reguleeritav ja hind olematu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Aug 2016, 08:18

Mis neil klaas on?
Avo kirjutas:Tartus tööriiete poes turu tn. väga head prillid.Sangade pikkus reguleeritav, klaasi nurk reguleeritav ja hind olematu.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 09 Aug 2016, 08:48

Kust mina tean mis klaas neil on, kannatab lööke ja UV kindlad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 09 Aug 2016, 09:17

Millist poodi sa mõtled?
Avo kirjutas:Kust mina tean mis klaas neil on, kannatab lööke ja UV kindlad.

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 09 Aug 2016, 10:04

Parem käsi OÜ on selle poe nimetus
valik päris suur

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Aug 2016, 12:53

Kalamehele ja veeskõndijale ikka polaroid,näed, mis vee all toimub, tuleb kasuks ka autoga sõites, korjab kõik peegeldused veepinnalt ja autoklaasilt. Mõned päevad tagasi tundras juhendasin poolpimedaid, et kus kivi ja kus auk jõgede ja nirede ületusel. Ma kah prillipapa, cocoonid ei sobinud mulle, praegu rapala fitoverid, siit saab hõlpsalt soetada prillipapaprille
http://lant.ee/kalastusriided/polaroid-prillid.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Klaaside värv on maitseasi aga minu arvamus on, et hallid on tobedalt depressiivsed, helepruunid, pruunid, kollakaspruunid ok ja pimedama ilmaga kollased pikendavad nägemise aega. Olen proovinud ka mõned klipsid ära, ostnud suured konnaklipsid ja kohalikus optikaäris lasknud oma prillide järgi parajaks lõigata aga nende sätitamine ei meeldi mulle, kuskilt jeepaisest ostetud polaroidklipsid on ka olnud masendavalt pehmest plastist, kohe kriibukraabid. Prillipapade prillide valik on nõrk. Kes prille ei kanna, nendele pakutakse väga häid prille. Minu meelest on väga head fotokroomsed polaroidid, tunned ennast hommikust õhtuni hästi.
joon jõest, söön jõest

taavid
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas taavid » 07 Veebr 2017, 00:32

Äratame teemat - märtsis on suusamatk ootamas (Abisko kant), kannan piisava miinusega optilisi prille, läätsesid pole kunagi kandnud, kuna plaan on lähitulevikus ilmselt silmaop ka, siis mingit ekstra kulutusi ei tahaks teha - millega päikest varjata? Mäesuusatades on sobivad mäesuusaprillid olemas, kus optilised kenasti all, aga matkata nendega ilmselt ei kannataks, tempo muudatused, seisakud - uduseks läheb. Kas mingi visiir ei pruugi piisav olla - kui üldse prillide peale mahub, siis ronib alt ikkagi liialt valgust läbi?

Kasutaja avatar
scabere
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas scabere » 07 Veebr 2017, 10:08

Mina, igipõlise prillikandjana, kasutaks mingit clip-on lahendust ilmselt nii nagu ma seda autosõidul teen.

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline