puugitõrje

Üldine matka-ABC: sõlmed, peavari, tööriistade käsitsemine, ohutus jne.
Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Re: puugitõrje

Postitus Postitas Nohik » 20 Veebr 2020, 12:43

Selline loll küsimus vahele, kas mõni tuntud vahenditest ka parme tõrjub või teeb seda teistest paremini?
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 20 Veebr 2020, 15:17

Nohik kirjutas:
20 Veebr 2020, 12:43
Selline loll küsimus vahele, kas mõni tuntud vahenditest ka parme tõrjub või teeb seda teistest paremini?
Parim, tuntuim ja vist ka ainus 100% toimiv vahend on kiire käelöök.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 20 Veebr 2020, 19:07

Kas keegi on viitsinud omale selgeks teha selle, et kas on vahet kas vaktsineerida ennast puukide vastu Ticovac'i või Encepur'iga? Ma olen ikka vaktsineerimist edasi lükanud ja igal suvel puuke nokkinud, aga nüüd keegi arvas et sooja talve järgselt on oodata puugiuputust. No ja mul on seda viimast hooandmist vaja...

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 20 Veebr 2020, 21:25

Kivisisalik kirjutas:
20 Veebr 2020, 19:07
No ja mul on seda viimast hooandmist vaja...
Seda kahe rohu võrdlemist üle mingi foorumi ma väga mõistlikuks ei pea, sest see põhineb nii ehk naa sellel, et mida keegi netis lugenud on. Ma annaks hoogu sellega, et esmast süsti loetakse alguseks ja teist suure tõenäosusega oledkaitstud ja esimese ja teise vahe on laias laastus kuu aega, ehk kui sa nüüd selle vaktsineerimise kiirendatud korras ette võtad, siis suure tõenäosusega oled kaitstud juba selle aasta murumängudeks.
Mina õppisin oma perekonna vigadest, mul naine kaks korda ainult esimese süsti saanud ja mõlemad korrad ära unustanud, et asi peab jätkuma. Ise panin mitmeid meeldetuletusi kalendrisse, moblasse ja mul kolm sutsu käes ja võin rahulolevalt öelda, et tehtud.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Matkatarkused”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist