Seljakott ja pudelitaskud

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Seljakott ja pudelitaskud

Postitus Postitas Kivisisalik » 15 Jaan 2020, 19:44

Mul on täielik Perekooli stiilis küsimus. Nimelt olen endale ammu otsinud pisemat seljakotti ja kuna ma olen seda igavesti kaua otsinud, siis olen jõundud ka oma oma peas seljakoti juures vajalikke omadusi/nõudeid nii täpseks keerata, et lõpuks selgus, et sellist seljakotti polegi. Omastarust ei ole üldse kosmiline nõuete komplekt. 1) suurus 24-26 liitrit, 2) peab olema erinevaid lahtreid ja taskuid 3) korralikud pudelitaskud 4) ei tohiks olla igasuguste rohkete tilbendavate rihmakeste, aasakeste, kinnituste ja jumal teab millega 5) sobib ka linnakotiks 6) pole suurte logodega 7) ei ole ühevärviline 8) võiks ikkagi olla hädapärase päevamatka jaoks sobilik, nt kui ma olen huvitavasse kohta konverentsile sattunud aga tahaks kusagil mägedes ka lonkida (rinnarihm nt abiks). Laias laastus kvalifitseeruvad 2 brändi, Dakine ja Burton. Kuna Burtonil on tasuta tagastamine, tellisin 2 kotti prooviks ära. Üks neist on eriti tore, täpselt sobivas suuruses ja miljardi taskuga, mis on lennukisse võttes praktiline, ei pea iga vidina otsingutel kogu pahna laiali loopima. Nii. Ja nüüd vaatan, et sellel toredamal kotil on mingid eriti veidrad pudelitaskud, kuhu tavaline 500 ml rattapudel läheb sisse ainult poolenisti jajääb sisse loksuma. Sellised madalad ja laiad taskud, peal oleva rihmaga kinnitõmbamine ei näi efekti andvat. Mulle endale tundub, et pudel võib sealt lihtsalt välja kukkuda lambist. Või ei? Äkki mõni tarkpea oskab midagi arvata, kui naeruhoost üle saab. Või on kellelgi veel kogemust mingite imeliku kujuga pudelitaskutega? Esimesel pildil siis selle koti (Shackford) pudelitasku, mis rohkem meeldib, suurem ja praktilisem on, teisel võrdluseks Prospecti taskus sama pudel.
2020-01-14 13.22.34.jpg
Shackford
2020-01-14 13.22.34.jpg (63.35 KiB) Vaadatud 1294 korda
2020-01-14 13.22.52.jpg
Prospect
2020-01-14 13.22.52.jpg (78.18 KiB) Vaadatud 1294 korda
Ma saan aru, et see on tõesti peaaegu nagu liba-tibiteema, aga ma reaaselt viisin just üha suht norm korras Haglöfsi koti Uuskasutuskeskusesse, kuna sellel ei olnud üldse pudelitaskuid. Ja ma ei tahaks nüüd osta kotti, kus pudel korralikult sees ei istu ja siis seda jälle Uuskasutuskeskusesse viia.

Kotid ise:
Shackford.jpg
Burton Schakford
Shackford.jpg (9.5 KiB) Vaadatud 1294 korda
prospect.jpg
Burton Prospect
prospect.jpg (10.53 KiB) Vaadatud 1294 korda

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Seljakott ja pudelitaskud

Postitus Postitas Tnnn » 15 Jaan 2020, 20:13

Mu diskgolfi kotil on täpselt samasugused taskud, ilma pingutusrihmata ja mängides pole ühtegi pudelit ära kaotanud, samas diskikott pole kunagi raskem kui 4-5 kg. Välja kukkumise oht on ainult koti hoogsal selga viskamisel. Igapäeva kott on mul abisko friluft millel on pudelitaskud pingutuskummidega ja vaatamata sellele olen suutnud kokku ühe veini ja ühe õlle pudeli sealt selga hiivamisel ära lõhkuda ja ikka täpselt sama moodi, raske koti selga viskamisel.

Kokkuvõtteks, seni kaua kuni kotis kive ei tassi ja pea alaspidi ei kõnni siis vaevalt et välja kukub.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 15 Jaan 2020, 21:10

Pane pingutusrihma aasa külge aas venivast paelast ja pinguta see ümber pudelisuu, võid lisada ka stopperi, et veel kindlam saaks. Ma tegin sedasi oma joogivööga millega jooksmas käin. Aimu saad lingilt kinnitus
The size of your pack is relative to the size of your fear.

lermo
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas lermo » 16 Jaan 2020, 12:47

Pilt

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 16 Jaan 2020, 19:21

Eee mismoodi see Fjälli kott teemat edasi arendab?

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Jaan 2020, 11:30

Minu meelest on kõik tiptop, kui joogipudeli saab käigupealt võtta ja panna ühe käega kasvõi natuke pusides, metsikult täpset taskut mina ei tahaks. Kumm pudelitasku ülemisel äärel on hea ja pingutatav kumm on veel parem. Kui tagasikeeramine on selline, et kanal olemas, siis saab kummi sisse ajada, kui pole, siis võib uurida, et kuda oleks ise kanal külge aretada.
Kottide ilus ümbertegemine võib olla peavalu . Mul omal selle "talve" neljast teeiseparemaks projektist kaks on kotid, üks lihtne, teine selline, et vist õmblen kahe nõelaga käsitsi, nagu nahka õmmeldakse, liiga palju harutada ja kotiga arvatavasti jube jama koduse õmblusmasina all toimetada, jubinate tagasiõmblemiseks targem vist kingsepa juurde minna.
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
fred7
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas fred7 » 23 Jaan 2020, 16:40

See on päris hea idee - kahe nõelaga õmblemine. Pole varem kuulnudki.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 23 Jaan 2020, 18:56

See naha puhul tavaline hobitegijatel eriti, pro-d jagunevad, kes käsitsi, kes masinaga. Nahaga kõige tavalisem ja seda ka googeldades kõige rohkem näha, et samasse auku vastassuunaliselt nõelad, pingutus ja nii muudkui lähed. Kasutatakse ka veel ühe ja kahekordset läbikeerutust, siin kahese näide
https://youtu.be/PeIScvA3HFs?t=259
Mingi muu materjali puhul tuleks ise mõelda, et kuidas parem ja kindlasti mingil puhul tuleks vahepeal mittelibisevaid stopper või lõpetussõlmi teha, no näiteks mina pean tegema, kuna õmblen võrku, seal pole miskit pidamist materjalil.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist