Soe kampsun

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Soe kampsun

Postitus Postitas Ogalik » 02 Jaan 2020, 14:49

Olen natuke ringi vaadanud sooja kampsuni järgi. Tahaks juurde hankida ühe klassikalise kõrge kaelusega täisvillase või suuremalt jaolt villase "suusakampsuni".
Tellimisega eriti ei julge osta. Aegajalt olen mingeid kampsunilaadseid asju võtnud, aga need ei kõlba metsa. Tahaks enne ostu vaadata ja katsuda, või siis kellegi soovitavat hinnangut.

Tamrexis vaatasin seda https://tamrex.eu/ee/et/42-snickers-wor ... mpsun.html (SNICKERS Workwear poollukuga villane kampsun). Hinnaks hetkel 103€. Läksin juba poodi seda ostma, kuid noh, selgus et tegu on mingi eriti õhukese jamaga. Jutt ja pilt veebis on muidugi ägedad. Vaatasin korra ja tagurdasin poest välja. Neil on valikus ka mingeid meriinovillaseid kampsuni moodi asjad, aga need jupi maad kallimad ja viitsinud neid enam uurima hakata.

Matkasport pakub mingeid Fjälli asju:
https://matkasport.ee/kampsunid/8260-27 ... mpsun.html (Fjällräven GREENLAND RE-WOOL meeste kampsun). 175€
https://matkasport.ee/kampsunid/4493-14 ... mpsun.html (Fjällräven KOSTER meeste kampsun). 169€
Kui juhtun mööda minema, siis lähen ja vaatan üle. Aga hind ja poe üldine hinnapoliitika ei kutsu kohe ostma. Muidu on ehk ok asjad?

Matkamaailma veebipoes ei pakutud ühtegi kampsunit(?). Mõistan, et olen pisut arhailine, aga seekord tõesti ei taha hi-tech-power-super fliisi.

Mul on praeguses varustuses kunagi ammu Hiiumaalt villavabrikust ostetud kampsun. Sellega olen rahul ja uuriks hea meelega nende toodangut veel, aga nad vist ei tegele netikaubandusega. Vähemalt nende kodukalt ma ostuvõimalust ei leidnud https://hiiuvill.ee/villavabrik/

On kellelgi ideid, kuhu või mida veel vaadata?

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: Soe kampsun

Postitus Postitas tripp » 02 Jaan 2020, 15:14

Helista sinna villavabrikusse.
Või mine mõnele kohalikule turule / laadale.

Mina ka ei tahaks ühtegi riide-eset ilma ise katsumata osta.
Nii et kohalik tootja on alati parem ja lihtsam valik.
Tallinnas on vanalinn kampsuneid täis, jõuluturg ja värk, aga hinnad on ilmselt "turisti-pärased" ja kudumid on pigem kenad kui soojad.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 02 Jaan 2020, 15:53

Ma soovitaks enda vanast villavabriku kampsunist pilt võtta, umbestäpselt pakkuda, et millal ostetud, äkki leiab ka mingi lipiku kampsuni küljest ja meilitada neile oma soov. Kui ühe asjaga oled rahul , siis mõistlik ju korrata.
See kilulinna jõululaat suures osas ka jura täis, tutipluti, palju ka mitteeesti kaupa. Üksikud tõsised sadaprotsenti eesti käsitöö olijad suudavad seal olla ja tingimus on, et sellistes välioludes hästiminev kaup. Möödaminnes mainin, et laias laastus keskmine ühe osaleja müügipind maksab seal reaalse 40 päevase müügivõimaluse eest viis kilo, ma olen osalenud vanalinna poekaubanduses umbes 25 aastat ja ma ütleks, et see jõululaat on ebanormaalselt kallis. Poodide ja laada vahe hindades on sisuliselt sama, võib toodete kaupa erinev olla ühele või teisele poole.
Vanalinnas on pikk tn.15 siuke pood nagu eesti esindus tallinas , ilma triljoni mustrita rahulikud kampsunid, sireli talu on tegija, näevad välja nii
Nils ja Tuuli.jpg
ja muidugi kui ikka valmis sobiva asja otsa ei komista, siis võimalus ju tellida, kui suudad ära seletada, et mida sa tahad. Sellega ju selline asi, et tegija küsib, et kle kas teen paksu, jaaaah, pärast, et kle ma ikka niiii paksu ei tahtnud jms
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Jaan 2020, 16:52

Kunagi, ca 15 a tagasi, oli kilulinnas hansapäevadel müügis, ühtki silti kahjuks polnud. Krael on pehme vooder. Korralik lambavill, kampsun toimib tänini.
Kui keegi teab, kes selliseid treis, võib öelda.

Pilt
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 02 Jaan 2020, 17:15

Matkaspordi pesuosaknnast leiad lisaks Aclima Hotwool Polo.
Merino ja sünt. segu, pildilt paistvast paksem, väga soe ja tugev tükk, krae vähemalt ninani.
https://matkasport.ee/pesu/8430-28211-h ... 9-suurus-l

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 02 Jaan 2020, 18:11

margusl kirjutas:
02 Jaan 2020, 17:15
Matkaspordi pesuosaknnast leiad lisaks Aclima Hotwool Polo.
Merino ja sünt. segu, pildilt paistvast paksem, väga soe ja tugev tükk, krae vähemalt ninani.
https://matkasport.ee/pesu/8430-28211-h ... 9-suurus-l
Tahtsin seda just soovitada. Margusl jõudis ette.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 02 Jaan 2020, 19:01

Mine mõnda Humanasse, seal ripub pea alati 10-20 kampsunit, millest mõned ikka päris korralikud. Stockmanni vastas üle ristmiku on ilmselt parim valik. Ning kui peale paari kandmist selgub, et pole ikka see, siis too 2-3 kulutatud eurikut ei tapa ka rahakotti.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 02 Jaan 2020, 20:26

Nii. Mul on totaalne lemmik-kampsuni-bränd. Ise ei oma - meeldivad meeste mudelid, aga need ei istu varrukast hästi. Ma ei tea, milles see metsa sobivus peaks väljenduma, kas et oleks kaitsevärvi? Eesti tootja Mithio teeb eluägedaid kampsuneid, mulle on muidu väga meeldinud mudel Voldemar, aga sellele näikse olevat juurde ilmunud täht G (mudeli nimele siis) ja tundub et kampsun on kuidagi õhedamaks ja siledamaks läinud (mul on varasemast selle kampsuni pilt salvestatud ja tundub veidi paksem). Aga igal juhul kunagi kui selga proovisin, siis oli see täpselt selline, nagu üks klassikaline palmikutega paksem kampsun olema peaks. Lisaks on neil mittekratsiv vill, mis on üleval seisvate sukkpükste järel kohe maailmas paremuselt teine leiutis. Muidugi kes Hiiu Villa peal dresseeritud on, neile võib liivapaberist ka kampsuni kududa ja ikka on mugav ;-). Meeste kampsunid siit: https://www.mithio.com/tootekategooria/mehed/. Lennujaamas nt on müügil ka. No ja viimati oli uue kauba päeval tõesti Nõmme Humanas ka üks Mithio kampsun saadaval, XL suurus jäi paraku suureks mulle.

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 02 Jaan 2020, 20:27

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 02 Jaan 2020, 23:01

Väga palju lahedat tagasisidet! Katsun nädalavahetusel ühe linnaretke teha ja midagi katsuma minna.
Hiiu Villavabrikusse kribasin, vaatan mida nad vastavad. Kivisisaliku jutt täiesti õige - mulle meenub küll, et kunagi hankides oli see villavabriku kampsun üsna kare. Aga kuna mul on nõukaaja lasteaiakogemus karupükstega, siis ei osanud seda väga pahaks panna :)

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 02 Jaan 2020, 23:16

Telefon, telefon on selliste ähmaste soovide klaarimiseks.
"Kribamine" läheb kuhugi assistendi "arusaamatute kirjade" kausta ja sinna ka jääb...
Või noh, ehk Hiiumaal ei lähe?
Anna teada!

wagner
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 03 Jaan 2020, 10:19

"See inimene, kes meilisid loeb, on praegu puhkusel", on kord telefoni teel saadud selgitus, kui uurisin, et miks kribamisele pole veel vastatud.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Jaan 2020, 12:07

Vanalinnas on veel esindatud
http://elotroi.ee/meeste_kampsunid/
viru 3 ja pikk 15
Ise tellisin kunagi sellise kängurukampsuni
j2.jpg
aga kõik kampsunimajandus on jäänud puhtariidepoole peale niisama hängimiseks. Aktiivsed hobi ja matkategevused külmal ajal villane aluspesu ja lemmik vahekiht on primaloft. Siinmainitud Aclima omal ka, tobekõrge kaelus, vastu on kenasti pidanud, täpset aega ei tea, kuna füüsilisest poest ostetud aga pakuks kolm aastat, mõned pisinõelumised, pealt tokerdunud, põhimõtteliselt terve. Õhukesed suure villaprotsendiga mul ei kesta üldse. Villapoole pealt ei jäeta kunagi mainimata, et vill on jube hea, soe ka niiskelt , sama selle primaloftiga, kukud ülekere vette, väänad vee välja ja loomulikult on paha olla aga kannatab edasi olla.
Telefoneeritamine on hea kiireks suhtluseks, kindlasti mitte kampsuni info edastamiseks, mul on paks ja punane, triipudega. Aga nagu mul sõber mainis hiljuti, kui teatas, et suundub sotsiaalmeediadieedile, et Rääkides saab kuulda inimese hääle toone ja jutu rütme, palju informatiivsem kanal.

Igasuguste käsitööliste ja igasuguste kaupmeeste vahe seisneb selles, et kaupmehed üritavad keskenduda müügile ja käsitöölised keskenduvad tegemisele. Loomulikult on ka inimesed erinevad. Samamoodi on käsitöö firmad erinevad, mõni teeb tellimusi rohkem, mõni ainult müügikraami, keegi suudab 30 kampsunit kuus teha ja keegi teeb 2-3 tuhat kuus. Ja kõik tegijad on omale töö planeerinud ette, kes elab nädal korraga, kes paar kuud plaanid ette teinud. Paarikümne õmblejaga Hilleberg on kaks aastat ette ära müüdud, vahet pole, kas helistad või meilitad, kindel ei. Seega kokkuvõttev kokkuvõte on see, et osta on kõige lihtsam, tellida natuke keerulisem aga võimalik.
joon jõest, söön jõest

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Jaan 2020, 12:41

Telefoniga võtad esimese kontakti ja saad aru, kas selle tegijaga on üldse mõtet asja ajada.
Kas võetakse toru, kas üksiku kliendi tellimusi võetakse töösse, mis on hinnaklass ja tähtajad, suures plaanis.
Kokkulepped, tellimuse detailid ja kogu rahaline pool on muidugi meilis või muus taasesitatavas vormis.

Aclima kampsun oli mul täna hommikul seljas.
Tore asi.
Suusatades seda kanda ei saa, liiga soe.
Matkamiseks sobib.

Aga klassikaline "palmikutega" kampsun on ikka hoopis teine asi.
Seda matkapoest ei saa.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 03 Jaan 2020, 16:01

Täiega lahe teema, ülikaua olen midagi sellist ootanud!
Just tegin kapi lahti ja vaatasin enda matka kampsikut, kampsun mis mul on olnud üle 10 a (ok viimased 3-4 a pole kandnud kuna on väikseks jäänud) ja ma sain selle ka sõbralt kasutatuna, vana sõjaväe (taani?) HMAK kampsun, sildilt suudan välja lugeda 20% nylon ja 80% vill, täielikult pommikindel asi, ma kasutasin seda vanasti talviti liikumisel pealmise kihina kui just parasjagu ei sadanud või väga tuuline ei olnud, liikudes soe aga hingav.

Mis minu hinnangul sellise sooja kuid liikumiseks mõeldud kampsuni puhul on oluline on see, et kampsun oleks sooniline, selliselt tekib kampsuni ja alumise kihi vahele korralik isoleeriv õhuvahe, niiskena juhib vee väljapoole ning ei ole märg tunne - kõik omadused mis nt EKV kampsunil puuduvad.

Varustelekas müüakse midagi väga analoogset, foorumite jutu järgi peaksid nad kõik väga sarnased olema.
https://www.varusteleka.com/en/product/ ... plus/60635

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Jaan 2020, 19:17

Mis allpool postitasin sinise kampsuni, seda kasutan ka talvel võimalusel välimise kihina, kui ilm lubab. Ta on jämedast lõngast ja ka üsna ruumiline. Olen nõus, et ruumiline struktuur on heale kampsunile oluline. Sellega rassides on nii, et väljast olen härmas, aga kampsun ise on enamvähem kuiv. Need va libedad õhuksed kampsunid pole head külma ilma kampsunid.
Aga kõik sõltub koormusest. Möödunud nädal olin välitööl, 0 kuni +3, hiina sulejope oli T-särgi peal. Kui liigutan, peab mul selle kampsuniga -15 külma olema, et kannataks olla. Laagris on nulliga hea isuta või lebada.
Tnnn kirjutas:
03 Jaan 2020, 16:01
Mis minu hinnangul sellise sooja kuid liikumiseks mõeldud kampsuni puhul on oluline on see, et kampsun oleks sooniline, selliselt tekib kampsuni ja alumise kihi vahele korralik isoleeriv õhuvahe, niiskena juhib vee väljapoole ning ei ole märg tunne - kõik omadused mis nt EKV kampsunil puuduvad.
https://www.varusteleka.com/en/product/ ... plus/60635

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 03 Jaan 2020, 20:34

Nohik kirjutas:
03 Jaan 2020, 19:17
Kui liigutan, peab mul selle kampsuniga -15 külma olema, et kannataks olla.
Kampsunipildil on kannatanud rohelise murugagi olla 8-) , suuliigutamine pole ju liigutamine.
Omal selline nägemus asjast, et liigutamise ajaks tuleb riideid vähemaks võtta ja mitteliigutamise ajaks juurde panna. Kampsun on suur mahuline asi võrreldes mingi primalofti või sulega, millised on nanopakendujad ja kärbeskaallased. Kampsun hingab muidugi väga hästi, kuna koosneb aukudest aga meie kliimas auguriideilma väga harva näeb. Ikka tuule ja vihmaga tuleb rohkem arvestada, seega enamus aega vahekihiks kõlbab.
Mulle kõige arusaadavam hingamise näide on polymaailmast, ju samasuguseid veelgi leidub aga ise pole kohanud. Mingi tiheda polyesterriide peal selline polykarvaruudustik ja isegi nüridam pliiats saab aru, et kui auru toodetakse biokütusega, et kuidas see kehast eemaldub.
j3.jpg
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
Nohik
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Jaan 2020, 20:41

Seal kampsunipildil on ilm keskmiselt nirum kui pildil. Jahtusin maha, panin pooleks tunniks selga.

Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Tnnn » 03 Jaan 2020, 21:56

sepaonu kirjutas:
03 Jaan 2020, 20:34

Omal selline nägemus asjast, et liigutamise ajaks tuleb riideid vähemaks võtta ja mitteliigutamise ajaks juurde panna. Kampsun on suur mahuline asi võrreldes mingi primalofti või sulega, millised on nanopakendujad ja kärbeskaallased. Kampsun hingab muidugi väga hästi, kuna koosneb aukudest aga meie kliimas auguriideilma väga harva näeb. Ikka tuule ja vihmaga tuleb rohkem arvestada, seega enamus aega vahekihiks kõlbab.
Mulle kõige arusaadavam hingamise näide on polymaailmast, ju samasuguseid veelgi leidub aga ise pole kohanud. Mingi tiheda polyesterriide peal selline polykarvaruudustik ja isegi nüridam pliiats saab aru, et kui auru toodetakse biokütusega, et kuidas see kehast eemaldub.
j3.jpg
Täitesti nõus! Analoogse struktuuriga on uuemakooli spordijakid, midagi sellist õhukese softshelli ja fliisi vahepealset.
Kampsun on seljas väga mõnus kui ilm on selline, et ka kõige soojemal hetkel ei ole sellega liiga palav - kui on ja pead kampsuni seljast võtma ja seda tassima, siis see ei ole enam mõistlik. Mul isiklikult ei ole ka kampsun ühelgi üleöö retkel viimased 4 a kaasas käinud täpselt selle pärast.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 04 Jaan 2020, 10:40

Kampsun tuleb ikka enda mõõtude järgi kududa lasta. Poe kampsunid kipuvad olema ülipikkade käistega ja lühikese kehaosaga.
Välismaiste poekampsunite varukad ulatuvad peale esimest kandmist sõrmeotsteni, aga naba ja selja alumine pool on paljas.
Metsas müttamise kampsun peaks ikka tagumiku ja kubeme kinni katma - metsas moepolitseid ju tavaliselt pole.
...

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 05 Jaan 2020, 10:27

Sain Hiiu Villaga jutule. Nad vastasid kohe järgmine päev, küsisid mõõtusid ja mudelit. Algava nädala alguses lubasid valmis teha. Väga positiivne asjaajamine. Vaatame mis sealt siis tuleb.

Käisin Humanas kah - seal oli parajasti mingi lõpumüük. Pood oli paksult rahvast täis, kampsuneid oli kümnete kaupa. Kui väga oleks tahtnud, siis oleks midagi leidnud. Suuremalt jaolt olid siiski sellised võidunud ja veninud variandid. Uue kauba päevadel on ehk seal midagi paremat pakkumises. Mul mingit kogemust nendega ei ole, ei tea täpselt kuidas asjad käivad.

Rocca Matkaspordist traavisin kah läbi. Tahtsin huvi pärast seda Aclima Hotwool'i vaadata. Aga kuna mul oli aja peale minek ja müüjad olid hõivatud, siis ei pääsenud löögile. Muidu oli päris tore kogemus. Tundus et poodi oli mingi matkajate kogukond sattunud. Kui tavaliselt näen seal reisile minevaid inimesi kes matkatosse ja rebasenäoga asju valivad, siis seekord räägiti kihilisest rõivastusest ja jalanõude vastupidavusest :)

Kasutaja avatar
Kivisisalik
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Kivisisalik » 05 Jaan 2020, 12:16

Ogalik kirjutas:
05 Jaan 2020, 10:27

Käisin Humanas kah - seal oli parajasti mingi lõpumüük. Pood oli paksult rahvast täis, kampsuneid oli kümnete kaupa. Kui väga oleks tahtnud, siis oleks midagi leidnud. Suuremalt jaolt olid siiski sellised võidunud ja veninud variandid. Uue kauba päevadel on ehk seal midagi paremat pakkumises. Mul mingit kogemust nendega ei ole, ei tea täpselt kuidas asjad käivad.
Humanas tuleb rihtida uue kauba päeva ja siis kohe hommikul kui avatakse üks tiir teha (kui töö ja muu elu võimaldab muidugi). https://www.humanae.ee/kauplused/uuskaup/

Ogalik
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ogalik » 09 Jaan 2020, 19:44

Sain oma kampsuniteema lahendatud. Täpselt selline klassikaline nagu ootused olid - päris pikk ja paks. Maksma läks 82€ + saatekulud 3€.
Hiiu Villast tellisin: https://hiiuvill.ee
2020-01-09 19.16.15.jpg
Niisama teooriajuttu kah veel. Käin ise talvel tavaliselt pika sooja pesu, hõreda vahekihi ja tuulekindla pealiskihiga. Kui palavaks läheb, siis teen jope lukud lahti - nii saan üsna laiades piirides reguleerida kuidas paras on. Mõnel jopel on mul ka kaenla all lukud. See on eriti mugav variant, tuul käib ühtlaselt ümber kere. Laisa inimesena ma ei viitsi seda kihilise riietumise protseduure metsas teha. Noh et mingi kiht vahelt ära ja seljakotti.

Leidsin enda ühel pikal pesul kah Sepaonu näidatud sarnase vahvel-ruudustiku. See on tõesti hea. Mul selline:
2020-01-09 18.59.39.jpg
Ostetud siit: https://www.milshed.com. Mingi miltaarse nimetusega "level II" komplekt oli.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 09 Jaan 2020, 21:39

Ogalik kirjutas:
09 Jaan 2020, 19:44
Mõnel jopel on mul ka kaenla all lukud. See on eriti mugav variant, tuul käib ühtlaselt ümber kere.
See on pommikindel ventilatsioon. Mul ühel lowealpinel, mis tahab külma ilma, mingil KILI nimelisel (jumal vist kah ei tea, kes selle tootnud on, norras laadalt ostsin) ja ühel suvisel marmotil, kõigil kolmel ka sääsevõrgud ees. Vihma sajab, keda huvitab, et kaenla all on avatud lõhe, vihma sisse ei saja, puhas ventilatsiooni teema see. Mitte midagi pole pekki kah minemas, nagu membraanidega. Ainult kaenlaaluse luku pärast ma ei ostaks, kui muidu ei sobi, a kui peaaegu otsustamas ja selgub, et lukk kah olemas, siis üsna kindlalt ka ostaks.
Selle vahvelruudustiku järjeks võib veel mainida arusaadavate aurueemaldajate hulgast võrkpesu. Kui ma veel ilma karvadeta august huvitusin, ehk jääpüüki tegin, siis seal on pealmine kiht talvekombe, paks, tuule ja külmakindel, sinna esimeseks kihiks kõlbas hästi brynje aga midagi on mind kogu aeg häirinud selle juures, põlvitades valus, varuka juures soonis ja häiris midagi, vastu pidas väga hästi.
joon jõest, söön jõest

tripp
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 09 Jaan 2020, 21:42

Väga kena kampsuni oled saanud.

Õdusaid elamusi!

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil