pakiraamikoti ost või laenutus

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Vasta
kristies
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

pakiraamikoti ost või laenutus

Postitus Postitas kristies » 25 Mai 2019, 23:58

Tere.

Kas Tartus saab kusagilt laenutada rattale pakiraamikotti?
Matk kestab umbes 5 päeva ja läheme kahekesi, nii et peaks ikka midagi mahutada suutma.

Kas oskate ka soovitada, millist pakiraamikotti tasuks osta (et hind ja kvaliteet oleks mõistlikud)? Kui laenutada ei saa, tuleb nagunii osta.

Tervitades,
Kristi

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Re: pakiraamikoti ost või laenutus

Postitus Postitas Nohik » 26 Mai 2019, 08:34

Ei tea peale city bike kedagi, kes üldse rattakotte rendiks.
https://www.citybike.ee/teenused/49/lisavarustuse-rent

Ortlieb Backroller Classic 2*20l peaks inimese kohta hakkama, kui telk (ja magamiskott) kuskile väljapoole paigaldada.

Kui endale osta, ma soovitaks osta vähemalt 2*35l https://www.ortlieb.com/back-roller-pro-classic või mõni muu sama suurusega analoog. Neid kellelgi tavaliselt poes kohapeal olemas pole, tellitav kaup.

Kui veel rohkem mahtu vaja, tuleks kaaluda 4*20 l on piisav või võtta 2*20 + 2*35.
Kui vaadata tuubist, siis reisumestel kipub olema 2*20 + 2*35 + veel mingi vorst tagumiste kottide peal risti. Aga need teevad ka pikki otsi.
Ärge käige mu järel, olen isegi eksinud!

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 26 Mai 2019, 10:25

Kui paned kaablisidemetega (nipikatega) pakiraamile laienduseks kas praeahjuresti või grillresti, saad ka tavalist seljakotti pakiraamil vedada. Seljakott püsib siis ka ekspandriga paigas.

Kui kuskilt odavpoest (fixus, koduekstra, apelsiin, magazin, jysk, handiman, jne,.. ) paarikümne eurosed kotid ostad, kasuta seal sees kindlasti veekindlaid kotte (või vähemalt suuri prügikotte) , muidu on asjad tolmused ja võivad kotti tekkivate aukide tõttu ära kaduda.
Parandamiseks punt nipukaid ja rull mäkaiveri teipi kaasa.
Nöör ja ekspandrid peaks samuti kaasas olema, muidu hakkavad asjad töllerdama.
...

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 26 Mai 2019, 15:18

Kas Tartu Matrix on veel olemas ja teeb kotte?
Mul on nende kott (ainsuses!), igivana, igast otsast puru.
Aga asemele pole midagi võtta - keegi ei tee ega müü.

Soovitused "pane telk väljapoole" "kasuta tatti ja teipi" on ju... hädalahendused.
Kui muud varianti pole, siis mis teha, peab ise kuliibin olema.
Aga normaalne oleks minna poodi või netti ja endale lihtsalt kott tellida.

Tavalise matka seljakotid on 75-100 liitrit. Ja nad on enamasti punnis täis. Pikal matkal on isegi sellest vähe.
Miks peaks rattamatkal vähemaga hakkama saama..?
Ei saagi.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Mai 2019, 15:28

Ma arvan, nädalavahetusematka teeb 2*35l kottidega ära. Ja esiraame pole vaja installida. Ja kui hammas verel ning pikemat reisi tahaks, võib juurde osta.
Seepärast ka soovitasin, et kui osta, siis 2*35 kõigepealt. Põhimõtteliselt saab ka esiraami külge need suured panna. Aga samas ma pole kedagi näinud kellel matkal oleks.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Mai 2019, 16:56

kristies kirjutas:
25 Mai 2019, 23:58
Tere.

Kas Tartus saab kusagilt laenutada rattale pakiraamikotti?
Matk kestab umbes 5 päeva ja läheme kahekesi, nii et peaks ikka midagi mahutada suutma.

Kas oskate ka soovitada, millist pakiraamikotti tasuks osta (et hind ja kvaliteet oleks mõistlikud)? Kui laenutada ei saa, tuleb nagunii osta.

Tervitades,
Kristi
Kui Võrru viitsid sõita siis saaksin sulle laenata 2x20 ja 2x35 liitrit kotid. Lisaks on mul üks ferriino kõvast materjalist veekindel kott mida ma kinnitasin pakikale pikuti.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 26 Mai 2019, 19:33

Äkki Hawaijj -s müüakse ka päris rattakotte, odavpoodide, ehituspoodide ning supermarketite kotid viit päeva RMK rajal ilma tati, teibi ja jopvajumatita vastu ei pea.
...

wagner
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas wagner » 26 Mai 2019, 20:02

Hawaii-s müüakse nt Apidurat (iseasi, kas Tartus mingit valikut on), aga see on pigem bikepackingu teema; parem valik peaks olema Matkaspordis. Kui kannatab nädala oodata, siis saab mõistagi Internetist (bike24.de, bike-discount.de, wiggle.co.uk jne).

Aga üheks korraks pole mõtet uut kotti osta, pigem rentida. Või kui satub peale, võib osta kasutatult mõne levinud ja ennast tõestanud rattakoti mudeli (nt ülalmainitud Ortliebid), mille saab ilmselt pärast sama rahaga müüki panna - aga õigel ajal sobiva pakkumise leidmine on juba õnneasi.

Kui õigesti mäletan, siis olin enda seni ainsal, kolmepäevasel rattamatka-avantüüril 2x20L Ortliebidega; nende vahel, pakiraami peale olid magamismatt ja telgivardad; ning seljas koolikoti mõõtudes seljakott vahetusjalatsitega (mida ma kordagi ei kandnud) ja paari kergema asjaga. Nüüdseks olen varustust omajagu optimeerinud ning saaks Ortliebid + kott pakiraamil hakkama, eeldusel, et iga päeva-kahe tagant saaks poest toitu hankida.

kristies
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kristies » 26 Mai 2019, 21:41

Aitäh info eest! Võrru ma ilmselt ei saa kotti laenutama tulla, sest mul pole autot :) Avastasin, et mu pakiraam peab nagunii ainult 25kg vastu, nii et see on ka piirang. Vb on tõesti mõistlikum siis hoopis seljakott raamiga sinna kinnitada. Kui väga raskeks ei lähe, siis ei tõmba esiotsa üles. Uurin ka Matrixist rattakotte, eelmine aasta igatahes sain sealt väga hea matka seljakoti ja olen ka varem nende kottidega väga rahul olnud, peavad pideval kasutamisel ka ligi 10 aastat vastu.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 26 Mai 2019, 22:29

25 Kg on piisavalt hea, ega matkakola liiter pole kg, pigem 100 l=30 Kg.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 26 Mai 2019, 22:56

Viimati Matrixi kotte vaatasin oli tüki hind 70 raha kui ei eksi. Vaata kas Citybikes pole kasutatud rattakotte müüa, nad aegajalt paiskavad oma kasutuses olnud rendikotid müüki. Olen neilt sedasi ülalmainitud kotid soetanud ning kottide ressurssi jagub veel aastateks.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 27 Mai 2019, 09:31

1) Tavalised pakiraamid peavad kindlasti vastu üle 25 kg. Olete last pakiraamil vedanud? Eks?

2) Nagu eespool öeldi, pole küsimus kaalus, vaid mahus. 20 kg võiks matkaks piisav olla - sõltub sellest, kui palju toitu kaasas on vaja vedada. Aga leia kusagilt kott, kuhu telk sisse mahuks!!

Ühekordseks ürituseks on suva, võtadki tati ja teibi. Kui osta, siis...

Käru on ka täiesti arvestatav variant.

Ariella
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Ariella » 27 Mai 2019, 10:09

Nipernaadid on omal ajal laenutanud.
Hetkel laenuvarustuse nimekirjas ei ole, aga neilt võib siiski uurida.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 27 Mai 2019, 11:49

Aga ära seljakott seljas sõida - isegi praeahju restiga pakkiraamile kinnitatud seljakottiga on mugavam ja ohutum matkata.
...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 27 Mai 2019, 12:41

Ühekordse ürituse võiks pakiraami ja sõiduauto koormarihmaga hakkama saada küll.

Kasutaja avatar
Tarmo
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tarmo » 31 Mai 2019, 12:58

Ikkagi soovitaks tavaline, kitsas pakiraam grillrestiga laiemaks teha.
Siis lihtne - ekspander Z kujuliselt peale, ning seljakoti saab ruttu peale ja maha, näiteks kui on vaja lõunapausiks süüa otsida, või mõnda riietuseset võtta, või on vaja kott selga võtta ratta käekõrval lükkamiseks.
Mina küll ei viitsi igakord sidumismängudega tegeleda.
Asjade kotti pakkimisel jääb alati veidi aega puudu, vahet pole kas planeerimine kestis aastaid (nagu mõnel) või sõideti välja välkmõtte ajel.
Resti kinnitamise nipukad peavad muidugi korralikud olema - paljud odavad nipukad lagunevad puudutades.
...

kristies
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas kristies » 31 Mai 2019, 15:18

Aitäh! Ilmselt lähemegi seda teed, et ühele inimesele tellime Ortliebi koti ja teisele ehitame restisüsteemi. Matrixist uurisin, kahjus ei tee nad rattakotte. Ütlesid, et nad ei ole sellele spetsialiseerunud ja ei soovita endalt tellida :)

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist