Matkakepid

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matkakepid

Postitus Postitas Värske õhk » 28 Aug 2014, 00:10

No eks see käepideme asi on individuaalne- kuidas kellelegi. Ei pea ilmatingimata kork olema.. on ka teistest materjalidest mugavaid käepidemeid. Müügil on kahe erineva tootja keppe(Fizan ja Black Diamond). Kui klambritega, siis ikkagi Black Diamond, sest Fizanil on kõik kepid keeratavad. Black Diamondi keppidest võid vaadata pmts kõike, seda ÕIGET ma sulle kahjuks soovitada ei oska :D, Igal kepil omad väiksed nüansid. Pead poodi vaatama ja katsuma tulema.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 28 Aug 2014, 00:15

Ma ikka plaanin mingi aeg teie juurest läbi tulemist küll.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 28 Aug 2014, 00:23

Tasub tulla jah. Siis saab pikemalt nendest keppidest rääkida.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 28 Aug 2014, 07:51

Minu matkakeppide otsimine lõppes ka Nõmmel, võtsin metallklippidega Black Diamondid (expedition flick lock), pikema versiooni. Kuna 194cm pikkust ja kaal koos seljakotiga 115-135kg, siis peavad kepid olema nii pikad kui ka tugevad ja vaikuvariante väga polnud. Ostu hetkel tundus hind kõrge, kuid 3 kuud hiljem olen ostuga väga rahul ja võin öelda, et kepid on oma hinda igati väärt.

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 28 Aug 2014, 10:01

Expedition mudelit tasub vaadata, kui on vaja vastupidavat töölooma. Nende toruseinad on kõige paksemad aga kaalu on selle eest rohkem. Hetkel on 2 varianti Black Diamondi Expedition keppe. On vanem mudel ja on uuem, nende vahe on klambrites, vanemal mudelil on plastikust klamber ja uuemal alumiiniumist.

taavid
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas taavid » 22 Mai 2015, 18:21

Mida uut siis 2015. aastal soovitatakse ka? Aastaid kasutuses olnud Master Sherpa tokkidest sain suusamatkal kukkudes jagu.
Toikaid kasutaks paar-kolm nädalat aastas mägistel matkaradadel liikudes, mõnel suusamatkal samuti. Keeratavat lukustust ei tahaks enam, ikka alumiinium, suur kaal ei häiri.

Ikka Black Diamond Expedition seeria? Matkamaailm.ee näitel siis:
Black Diamond Expedition Pole
Black Diamond Expedition 3

Trail seeria jääb lahjaks, neid mitumitu mudelit olemas?

Kasutaja avatar
reigo130
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas reigo130 » 22 Mai 2015, 22:00

No ma ei tea kas julgengi seda siin välja öelda...aga tellisin sportsdirectis mingi 14 euro ja sentide eest. Alumiiniumist, ei ole keeratavad, tunduvad TÄIESTI ok kepid.
Eks ma annan teada kui eluiga otsas. Praegu jummala rahul.

http://www.sportsdirect.com/karrimor-ex ... e=78414369" onclick="window.open(this.href);return false;

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 22 Mai 2015, 22:29

Kui 140(+) cm kaikaid otsid, siis see võtab juba valikut hulka vähemaks. Enda BD Syncline'ga jäin talvel täitsa rahule, hind ka viisakas. Veel ei oskagi arvata, kas lumevabal ajal on käes liialt kolakad või käivad kah. 2-lülilised võlusid lihtsuse ja väikese kaalusäästuga, talvel reisivad niigi suusakotis. Suuskadeta minekul võib lennule kaasa pakkimine huvitavaks minna.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 25 Mai 2015, 20:12

taavid kirjutas:Mida uut siis 2015. aastal soovitatakse ka? Aastaid kasutuses olnud Master Sherpa tokkidest sain suusamatkal kukkudes jagu.
Toikaid kasutaks paar-kolm nädalat aastas mägistel matkaradadel liikudes, mõnel suusamatkal samuti. Keeratavat lukustust ei tahaks enam, ikka alumiinium, suur kaal ei häiri.

Trail seeria jääb lahjaks, neid mitumitu mudelit olemas?
Endal sama teema päevakorras, väikeste erinevustega:
Toikaid kasutaks igal jalgsimatkal mida teen. Suusamatkal kasutada ei plaani kuna ei taha ära lõhkuda ja suusakepid nagunii olemas. Eelistatud samuti klambriga lukustus. Võib olla ka süsinik toru. Suur kaal häirib. Ei pea vist isegi enam muudetava pikkusega olema, sobib ka kokku volditavad.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

taavid
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas taavid » 27 Mai 2015, 09:58

Eelistaks 140+ pikkust, kolmeks osaks kokku käivat tokki (justnimelt lennukis transpordi pärast). Variant on muidugi suusamatkadeks eraldi vastupidav ühes tükis suusakepp otsida, siis piisaks jalgsimatkadeks miskist kergemast ja lihtsamast...

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 23 Juul 2015, 11:45

taavid kirjutas:Aastaid kasutuses olnud Master Sherpa tokkidest sain suusamatkal kukkudes jagu.
Minu matkakeppide saaga said õnneliku lõpu. Nimelt olin Tallinnas, et minna matkamaailmasse ja osta endale BD Trail Pro http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/4491/152" onclick="window.open(this.href);return false; matkakepid kui mul olles järve matkaspordis lahvatas, et äkki saan ma oma vanadele matkakeppidele varuosasid. Vanadel keppidel oli katki ühe kepi lukustus, kel on olemas keeratavad kepid ilmselt teavad milles viga. Küsisin sealt samast poest kontori numbri ja helistasin, et küsida kas neil ei ole vedelema jäänud Master matkakepi keskmist lüli. Lubati uurida ja tagasi helistada. Pool tundi hiljem tuli kõne, et nad leidsid ühe lüli, see on küll ca 2cm lühem kui originaal kuid see mind ei häiri. Muud mõõdud klappisid ja sümboolse summa eest sain nende Tondi kontorist uue lüli. Minu matkakepid on nüüd jälle elule kutsutud ja lähevad juba selle nädala lõpus Peraküla-Aegviidu matkatee lõigule kasutusse.
Minu jaoks super lahendus kuna hoidsin kokku suure hulga raha ja kiidusõnad Matkaspordi kapsaaeda. Matkamaailmaga seekord jäi diil ära, aga ülal nimetatud matkakepid on endiselt väga sümpaatsed kuigi massi neil pisu palju.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Veebr 2016, 11:42

Kas matkakeppe on võimalik mingil mõistlikul moel kokku siduda pikemaks kepiks, et kasutada ühe pikema tarbiteibana?
Et kokku oleks pikkust ca 1.9 m. Mõistlik oleks see, et ei kasuta teipi vaid midagi korduvkasutatavat.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Veebr 2016, 14:04

Kas siin, keskmisel pildil, ainult tundub, et kepp on pikem?
https://store.seekoutside.com/lil-bug-o ... ting-tarp/" onclick="window.open(this.href);return false;

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 29 Veebr 2016, 15:27

Seal on mingi pikendus juurde pandud, kui küsimus otsingusõnades, siis näiteks "tarp pole extender". 190cm tundub nii plagu suuruse poolest (6x6+ m?) kui käimistoigaste tarvis jõhkralt kõrge, MLD suured midid on näiteks 175cm ja nende jaoks nad toika otsa käivaid lihtsalt lisatorusid enam ei soovita. Eks variadid velcro ja nööriga majandamiseks jäävad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 29 Veebr 2016, 16:10

2.7x2.7 m , 1 nurk püsti asetusega, alt laius 2.56 laiemast kohast, 2.37 sügavus. Saab magada nii pikuti kui risti, kuidas parasjagu pähe lööb ja püsti seista.
margusl kirjutas:Seal on mingi pikendus juurde pandud, kui küsimus otsingusõnades, siis näiteks "tarp pole extender". 190cm tundub nii plagu suuruse poolest (6x6+ m?) kui käimistoigaste tarvis jõhkralt kõrge, MLD suured midid on näiteks 175cm ja nende jaoks nad toika otsa käivaid lihtsalt lisatorusid enam ei soovita. Eks variadid velcro ja nööriga majandamiseks jäävad.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 01 Mär 2016, 10:46

Kas kuni 50€ eest oskab keegi midagi soovitada 180 pikkusele inimesele. Ei pea kogu elu kestma, aga olulised jupid võiks metallist olla.

Kasutaja avatar
Mait
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas Mait » 02 Mär 2016, 08:32

Nohik kirjutas:Kas matkakeppe on võimalik mingil mõistlikul moel kokku siduda pikemaks kepiks, et kasutada ühe pikema tarbiteibana?
Et kokku oleks pikkust ca 1.9 m. Mõistlik oleks see, et ei kasuta teipi vaid midagi korduvkasutatavat.
Mul on enda telgi jaoks selline alumiiniumtorujupist tehtud matkakepipikendus. Kepi otsik istub sinna tihedalt sisse. Ma soovitan, et vaata näiteks ehituspoest üks jupp paraja jämedusega alumiiniumtoru, siis saad mõlemast otsast näiteks kepiotsad sisse toppida ja teivas missugune. Mingi ehituse/toru/vms pood peaks ikka sihukest kraami müüma. Muuseas, ilmselt peaks ka mingi PVC-torujupp (või liitekoht) sellena toimima...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 02 Mär 2016, 13:10

Kas sellised on mõistlikud?
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... bivahendid" onclick="window.open(this.href);return false;

Kasutaja avatar
KuuseOkas
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas KuuseOkas » 03 Mär 2016, 10:43

Tere!
Kas keegi praegu Rimis saadaolevaid matkakeppe oskab kommenteerida? http://www.rimi-hi-tec.com/et/home/" onclick="window.open(this.href);return false; Kui juba need kleepsud on olemas, siis mõtlesime, et võiks osta matkakepid või madratsi sealt.
“One’s destination is never a place, but a new way of seeing things.” Henry Miller

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 03 Mär 2016, 11:19

Nii palju, kui ma vaatasin neid teisi Hi-Tec tooteid: kui kvaliteet on sama mis teistel asjadel, käiksin nendest suuuure kaarega mööda.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Maidor
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Maidor » 03 Mär 2016, 11:31

Rimis on kampaania hi-tec matkavarustusele. Näib et kõiki asju ta ise ei tee, vaid paneb oma nime peale.

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 03 Mär 2016, 12:31

Vaatasin ka Rimis neid kampaania Hi-Tec tooteid ja enam ei taha. Paraku kvaliteet näib olevat alla igasugu arvestust ja funktsionaalsuse poolest sobib pigem autoga kämpima minejatele suviste ilusate ilmadega.
Keppe ei vaadanud, nii et ei oska kommenteerida. Kuid kepp on kepp ja kui kepp murdub saab metsast mingi roika võtta.

Ma ise eelistangi roikaid, nende puhul ei hakka vanduma kui miskit katki läheb või kriimustub. Kergem on ka, sest kui viskab kopa ette kepi tõstmine, saab minema visata ning võpsist uue võtta kui taas vajadus tekib.
Kuni on puid, pole probleemi

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Mär 2016, 13:15

Nohik kirjutas:Kas sellised on mõistlikud?
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... bivahendid" onclick="window.open(this.href);return false;
Peale ühte paari vanemaid Sherpa-klassist asju on puht isiklik eelistus kangiga lukk (BD FlickLock ja kuidas iganes teised neid kutsuvad), kui kaalu nii ehk naa ei vaata, siis näiteks suht sama raha eest http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/4797/152" onclick="window.open(this.href);return false; , meelevaldsel eeldusel, et 86cm toikad reisimist segama ei hakka. 80+ l kotti peaks need ka juba sisse mahtuma. Ma ei ole ka eriline Mastersi punaste rõngalukkude fänn, kuidagi veidralt üle inseneeritud lahendus ja peale sihipärast kasutamist nõuab nendega majandamine ka üksjagu tahtejõudu. Võrdluseks lihtne keermega rõngas, mis seni toiminud igast asendist, tõsi, see keere ei ole minu käes veel kive õieti näinud. Muide seda 140 .. 145cm täispikkust ei ole astumiseks vaja, see kõrgem ots on pigem suusamatka teema. Või siis telgi / tarpi tarvis. Tasesemal maal ja lumevabal ajal ei ole ka sellest vahust vormitud käpideme pikendusest eriti tolku.

Selline eelarvamustest ja suuretsi talviste olude pealt tekkinud arvamus, vahest on tänapäevased keeratavad toikad pommi- ja lollikindlamad. Kunagi müügi-mõttega tehtud piltide juures on ka natuke segast selgitavat teksti - http://imgur.com/a/mG6ko" onclick="window.open(this.href);return false;

Nii Matkaspordis kui Matkamaailmas on 60€ kandis ja odavamalt ka mõned kangilukuga kolmeosalised. Lihtsalt hinnavõrdluseks, BD Syncline on väljast ostes a' 40 .. 45€ , stamp saatekulu UK ja DE poodidest kipub olema 10€, mõnede 0€ ja 30€ eranditega.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Mär 2016, 16:07

86 juba natuke segab, kui 93 on teoreetiliselt koti pikkus ja kui lennata on vaja. Kui lennata pole vaja, mahuvad põhimõtteliselt koti kõrvale.

Kaal võib olla oluline, ma pole teab mis heas vormis. Siis jama, kui nende edasi tõstmine omaette tööks muutub.

Pole keppidega käinud, ainult suusatanud. Aga kui filme vaatan, siis tundub, et nendest oleks mul kõvasi abi. Kui aru sain, et tarpi tahan ja et tõenäoliselt tuleb ka puudevabu öid, siis tuli uuesti päevakorda.

Ainuke kahtlus, et kuna ei kavatse mööda radu käia, siis juhtub tihti, et mööda veerist käin. Võib kivide vahele jääda. Muidu võiks nad kasvõi fiibrist olla. Aga see võib ka hirmu alla kvalifitseeruda, et mida suurem hirm, seda jämedamad kepid.

Nõtkumine mind tõenäoliselt ei häiri. Omal ajal suusatasin üsna pikkade ja nõtkuvate keppidega. Aga kui ma juba keppidega käin ja nendele loodan, siis eeldan, et võin vajadusel niiöelda kepiga astuda. St et peab otse peale vajutades mind ja seljakotti kandma.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Mär 2016, 17:49

Keppide ühendamise teemal jäi ette https://youtu.be/3-skvfa6RCE" onclick="window.open(this.href);return false;
Tüüp müüb neid mitmes variandis - http://www.backpackinglight.co.uk/walking-poles.html" onclick="window.open(this.href);return false; (The Missing Link & Pole Extender).

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist