Matkakepid

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Re: Matkakepid

Postitus Postitas REGA1872 » 03 Mär 2016, 19:59

Mul ka kunagi olnud Matkaspordist ostetud Sherpad. Nende parim omadus oli väga heast materjalist tera: käisid mägedes (kivide peal) nagu kass neljal jalal - kuhu kepi asetasid, sinna ka jäi. Kõigil hilisematel keppidel on alumine ots suht ruttu ümaraks kulunud.
Pragused on mul click-süsteemiga. Kindlasti parem/mugavam/lollikindlam kui keeratavad.
Suusatamiseks sobib matkakeppe kasutada ilmselt vaid siis kui pikkus jääb alla 165 cm.

Lennuki jaoks kotti pakkides olen ma keppide ülemise osa eraldanud kahest alumisest ja nii saab suht mõistliku pikkusega hästi kotti mahtuvad pulgad.

Hi-Tec'st kah - mul on olnud nende rihmadega plätud. Tallad pidasid vastu ca 1 kuu siis poolitusid; vahetati poes välja uute vastu; ka need pidasid vastu ca 1 kuu; teist korda ma enam ei viitsinud vahetama minna. Soovitaks ka vältida nende toodangut.

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 03 Mär 2016, 21:05

REGA1872 kirjutas:Suusatamiseks sobib matkakeppe kasutada ilmselt vaid siis kui pikkus jääb alla 165 cm.
Pikkust sent alla 180, rajal sõidan klassikat 150cm ja uisku 160cm kaikaga (otsast rihmakinnituseni), matkasuusa ning kotiga jääb praeguste 140cm BD Syncline matkakeppide ülemine ots liiga pikaks. Kui just paaris üle jää ei uha. Ses suhtes muidugi point, et nendega murdmaarajal enam-vähem stiili sõites peakski pikkust 165 või alla olema. Ja muskli saaks kole suureks ...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 03 Mär 2016, 22:31

Mul olid 170 cm või 175 kepid uisutamiseks, ka pikkust 180 endal. Kui oli palju tõuse, oli pikemast kepist abi. Sai veel uisutada, kui teised jooksid mäest üles. Aga tõenäoliselt ei suuda ma isegi unes meenutada, kuidas see täpselt oli, aasta võis olla 82-85.

Tõenäoliselt ma hakkaks ka matkakeppe veidi ebatraditsionaalselt kasutama ebatasasel pinnasel, niiöelda liigse sammu vältimiseks või sammu pikendamiseks. Niipalju kui ma matkafilme vaadanud olen, ei ole märganud, et keegi nende peale väga kõvasti toetaks. Mõni vanem inimene lükkab küll kõvasti, et teistega sammu pidada. St mul peaks olema kindlasti võimalus pikkust suht kergelt reguleerida.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 04 Mär 2016, 07:53

Nohik: Kui sa tahad keppe matkamiseks siis ära hakka lähtuma sellest, et kui pikad kepid sul suusatamiseks olid. Suusatamine ja matkamine keppidega on totaalselt erinevad tegevused. Matkakepi pikkus on õige siis kui keppi käes hoides on õlavars ja küünarvars täisnurga all. Matkakeppidele toetud kui vaja, hoogu lükkad käega alt asendist kuna samm on lühike. Sinu pikkuse puhul peaks 130cm pikkus enamvähem sobiv matkamiseks. Eks sa ise pead proovima.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 04 Mär 2016, 08:36

Rajal käimise osas olen selles ka ise veendunud, et pikemaid poleks vaja.
Üks võimalus on, et lõikan 2 sarapuukeppi ja lähen turnima kuskile prooviks.

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 06 Mär 2016, 20:14

Leidsin UK tootja Alpkit valikust mõistliku hinnaga alumiinium ja süsinik matkakepid.
https://www.alpkit.com/products/compact-ultra-pair" onclick="window.open(this.href);return false; AL kepid on väiksema reguleerimisvahemikuga ja väga lollikindla süsteemiga.
https://www.alpkit.com/products/carbonlite-pair" onclick="window.open(this.href);return false; Nii kergeid matkakeppe nii mõistliku hinnaga ei ole ma kuskil varasemalt näinud. Suur reguleerimisvahemik ja väga kerged. Tavaliselt on samade näitajatega kepid hinnavahemikus 120-200 raha.
Keppide kvaliteedist pole aimugi, tootjamaa on küll hiina aga Alpkiti kohta halba ei räägita. Üldse üllatab mind nende mõistlikud hinnad olles ise UK tootja. Konks vist selles, et nad müüvad otse klientidele. Vahemehed jäävad rahast ilma.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Jants
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Jants » 06 Mär 2016, 21:07

Kalamehed räägivad carbon ritvade kohta, et vahest piisab kergest löögist vastu kivi et materjali struktuur lõhututud saab, arvan et sama jutt võib kehtida ka matkakeppide kohta...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 06 Mär 2016, 21:32

Eile meenus, et klaasfiibril on see häda, et kriimustuste kohast murdub vee abil. Kas söefiibril ka sama needus on?

Söe puhul olen ühe teleskoopspinningu murdnud. Põhimõtteliselt läks terve jätk ka pikuti puru. Ridva ots (seest täis) murdub küll risti. Carbon suusakeppe pole ise kunagi murdnud, kuigi olen neile ka peale kukkunud. Seejuures võivad nad uskumatult painduda. Aga välja laenatult on 3 tk lõhutud, seega vist võimalik.

Jants kirjutas:Kalamehed räägivad carbon ritvade kohta, et vahest piisab kergest löögist vastu kivi et materjali struktuur lõhututud saab, arvan et sama jutt võib kehtida ka matkakeppide kohta...

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Mär 2018, 11:34

Kas selle raha eest konkurenti on neile keppidele? Pikkus 155 on vajalik.
https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/4802

Või teab keegi kuni 100 raha eest sama pikka keppi, mis lühemaks kokku käib?

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 19 Mär 2018, 14:36

On seda 155cm miski tarpi või midi või muu peavarju tarvis vaja?
Siin juba varemalt suund antud, aga lumevabal ajal astumise toigas on suts üle puusa. Tõsiselt, miski poole õlani ja kõrgemale kätega vehkimine on teemaks, kui koormust väheks jääb ja/või vaja suusaimika näol enne lume tulekut vastavaid lihasgruppe ehmatada.
Olles ise suts alla 180, on mul sarnased BD kaheosalised lumes ukerdamiseks, vist Syncline'd, pikkust neil 145 (või äkki oli ikka 140, nagu varemalt olen kirja pannud .. ) ja täies pikkuses kasutan vaid miskiteks veidrateks mitte-sihtotsrabelisteks võimlemisteks. Muidu aus kaup - tugev toru, lihtne ja toimiv lukk, lollikindel lumerõnga kinnitus. Kaal vastab sisule ja hinnale, st enda omi ma ilma lumeta kaasa vedada väga ei viitsiks. Kui ehk just mingi peavarju tarvis.

Mulle endale on väike üllatus, et BD sinna 155cm'nigi välja küünib, ehk siis tõenäosust samas pikkuses muu märgi teleskoopi või volditavat leida ei pea ise just väga suureks.

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 19 Mär 2018, 15:35

Tarpi hakkavad kindlasti toetama.

Käimise osas tegin ülemööund aastal igasugu pikkuse toigastega katseid. Iseenesest kulgen nii aeglaselt, et tasasel rajal ei igatse toikaid. Ülekaalulise kere tõttu on aga kõvasti abi üle kivide või läbi kraavi ukerdamisel, seda eriti turvalisuse vaatevinklist. Aga siis polnud puusani toikast abi. Seda stabiilsusabi on minusugusel vaja päris kõvasti, kui tahta selle peale loota. 150 oli esimene pikkus, millest praktiliselt kasu oli ukerdamisel (kivikülvi ületamine). Lühemate roigastega ei tekkinud sellist tugevat tunnet, et nüüd toetaks.

See +5 cm, mis neil keppidel on, on juba nagu väike preemia, see oleks hea pikkus.

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline