Matkakepid

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Matkakepid

Postitus Postitas Taimo » 17 Okt 2011, 11:29

Kuna järgmise aasta matkaplaanides terendab ruotsi-kunni-rada ning soov on ka ühe künka tipus käia, siis ilmselt on mõistlik lisada oma varustusse matkakepid - hõlbustavad käimist ning on abiks telkmantli püstitamisel. Õigupoolest on mul vaja ainult üht matkakeppi, kuna teise kätte tuleb selline vigur:
Pilt
(Ilmselt parim saadaolev matkakepi ja statiivi hübriid. Olen tõsine fotohuviline, aga päris statiivi kaasa vedamine oleks massi poolest liig.)

Senine kogemus matkakeppidega on mul täpselt null, seega ootan targemate nõuandeid, millele tuleks matkakeppi valides tähelepanu pöörata.

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Re: Matkakepid

Postitus Postitas janek » 17 Okt 2011, 12:53

Materjal: Maitse asi, carbon on kergem ja vist ka paindumisele tugevam aga kui katki läheb siis phmst parandada ei saa. Alumiinumil saab phmst jupi maha lõigata ja sõltuvalt murdumise kohast saad lihtsalt natukene lühema kepi.

Lukustid: Räägivad, et klambriga pidavat parem olema kui keeratav. Mul on keeratavad ja paar korda on juhtunud et on järgi andnud. Klambriga süsteemi ei oska kommenteerida kuna pole kasutanud.

Käepide: Korgist pidi eriti hea ja mugav olema. Mul on mingist pehmendusega plastikust ja ei kurda. Käele pidavat loomulikum olema kui käepide on ettepoole suunatud aga ei mäleta et oleks Eestis selliseid näinud.

Osad: Kui on oluline et saaks võimalikult väikseks kokku panna siis pead kolme osalisi vaatama. On ka kahe ja ühe osalisi - nende positiivseks pooleks võib ugeda seda et vähem osi, mis saavad katki minna ja on võimalik leida ka kergemaid eksemplare kui näiteks kolmeosalised.

Amort: Isiklikult ei pea vajalikuks. Ei ütleks et ilma põrutab oluliselt rohkem.

Kaal: Mida kergem seda parem, kui just karusid jahtida plaanis pole. Kaalu mõjutavad osade arv, materjal ja igast vidinad nagu amordid jne.

Lisad: Käerihma ei loe oluliseks isiklikust kasutusmugavusest. Ei viitsi seda paela kogu aeg käe ümber toppida ja ära võtta kui näiteks pildistada vaja on. Ainuke reaalne kasu neist oleks minu arvates suusatamisel. Ja pudinäpp ka pole et kinni ei jõua hoida. Kui on vaja raskemas kohas turnida siis on parem ned kepid üldse koti külge ära panna muidu tilbendavad jalus. Lumekorvida kinnitamise võimalus on vist kõikidel. Otsad võiksid kindlasti võimalikult tugevad olla et ära ei kuluks nii kiiresti. Kui pidev kõps-kõps närvidele käib kivisel ja asfaldil kasutades siis need kummijunnid abiks, mis vist poest ostes kõigil kaasas on.

Mina kasutad Fizan Compact. See aasta pidasid küllalt hästi vastu. Ühte sektsiooni õnnestus painutada natukene nii et see läheb nüüd raskemalt kokku aga metalli saab tgasi painutada ka. Ebameeldiva üllatusena tulid käepidemete pehmed osad lahti - vajusid mööda keppi alla - tõenäoliselt kehv liimimine. Superattack oli abiks. Käerihmad ootavad kusagil kastinurgas paremaid päevi.

Ma ei tea kas neid keppe ühekaupa ka müüakse nii et võb olla pead paari ostma. Kuna sul teiseks on see statiiviga siis oleks äkki mõistlik otsida midagi mis kaaluks võimalikult sarnaselt sellele. Võibolla hakkab häirima.

Millise kaamera sa sinna külge kavatsed panna? Kui mingi kompakt siis kas on mõtet päris suurt statiivi vedada? Ma kasutasin GorillaPod'i sarnast toodet. Lõin kepi maasse ja sättisin statiivi selle ümber. Sain hakkama. Peeglite puhul ilmselt ei mängi välja.

Mis selle matkakepi-statiiv hübriidi nimi on?
easy just isn’t worth it

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 17 Okt 2011, 13:23

Mina olen hetkel juba mitmeks aastaks selliste keppide peale jäänud: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... bivahendid" onclick="window.open(this.href);return false;
Masters Incas pole küll kõige kergemad matkakepid, aga ka mitte kõige raskemad. Need on igat pidi kõvad keskmised kepid. Nende suurimaks plussiks pean seda, et käimise ajal ei vibreeri. Mul on kogemusi kallimate ja kergematega ja ka odavamatega, ning kõige rohkem on häirinud kõndimisel tekkiv vibratsioon. Eriti hea on nende keppide puhul see, et rõngad ei kao otsast ära, paljude eelmistega on see probleem olnud. Hindan neid keppe ka juba selle pärast, et need on üle kahe aasta vastu pidanud minu tempole. Reeglina surid kepid aastaga ära. Muidugi on siin põhjus ka selles, et kasutan keppe kogu aeg, 3-4 matka aastas väljaspool Eestit ja ka kodumaal igal võimalusel.
Keppidega matkates regulli kepid nii, et küünarnuki juurde moodustuks täisnurk või kerge nürinurk. Kui kepp on nii pikk, et maha toetudes moodustub teravnurk, siis hakkab kepp liikumisel väsitama.
Ise ma soovitaks sul Taimo soetada ikkagi kaks identst keppi, olgu need siis statiivkepid või muud.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;
Rumalad tahavad saada õnnelikus, targad tugevaks!

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 17 Okt 2011, 13:46

Aitüma, Janek ja Tõnu!

Pilti teen peegelkaameraga.
Fotol näidatud matkakepi-statiivi hübriid kannab nimetust Trekpod II
http://www.trek-tech.com/products/trekpods.html
Tootevalikus on olemas ka süsinikfiibrist isend, mis paraku pole enam eriti sõbralik rahakotile.

Eks ta kindlasti teatav risk on, kui kummagi käe otsas erinev vigur. Kahe statiiv-hübriidi ostmine ei ole jällegi majanduslikult mõistlik. Ilmselt tuleb ära osta nii Trekpod kui ka paar tavalisi matkakeppe ning siis omal nahal proovida, kuidas neid kombineerida saab.

Edit: Tõnu poolt viidatud matkakepp 0,265kg vs Trekpod 0,765kg - paneb mõtlema :|

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 17 Okt 2011, 14:04

Taimo!
Täpsustuseks, et paljusid see kepi vibreerimine ei häiri, mulle isiklikult see ei istu, aga paraku kergete keppidega seda võib juhtuda. Eks see ka paljuski harjumise ja maitse asi.
Kõige tähtsam on mitte unustada, et hea kepp aitab alati matkal paremini korda minna!!!
Viimati muutis Jyrgenson, 17 Okt 2011, 19:57, muudetud 1 kord kokku.
https://www.facebook.com/tjmatkaklubi" onclick="window.open(this.href);return false;

Avo
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas Avo » 17 Okt 2011, 19:46

Ma olen Tõnuga nende matkakepide koha pealt nii nõus.Kuigi pole kaugeltki mingi eriline ekspert,aga olen proovinud erinevaid matkakeppe ja nendega olin Koola poolsaarel.Igatahes väga head:)Need amortidega küll ei kõlba kuskile.Las nendega tatsavad need kepikõndijad.Hibiinides nägin ühel tegelasel selliseid suht jämedaid matkakeppe.Need olid paksemad kui minu omad ja kergemad.Olid mitte keeratavad aga sellised nagu väikese lingiga keeratavad ja ka kolmes osas.Olid kork käepidemega.Need oli ta ostnud Soomest ja mitte väikse raha eest.

Kasutaja avatar
REGA1872
Moderaator
Moderaator
Kontakt:

Postitus Postitas REGA1872 » 19 Okt 2011, 15:51

Olles ka ise viimastel aastatel matkates keppe kasutanud on mõned tähelepanekud:
* kui koti kaal 20 kg ringis või üle, aitavad kepid jaotada seljale langevat raskust; lisaks saab neile mõnusalt nõjatuda lühikeseks puhkehetkeks kui istumiseks parajat kohta pole.
* kuigi nad võivad veidike raskemad olla, on minu kindel eelistus 3'ks käivad kepid - lennureisil mahuvad nad ilusti kotti sisse ja pole karta et kaotsi läheks.
* vägagi oluline on jälgida, millest on tehtud alumised metallotsad. Minu esimesed olid Matkaspordist ostetud Sherpad (hetkel neid vist enam pole, aga suht samad mis Tõnu poolt viidatud Inca) ja nendega mööda kaljusid-kive turnides polnud probleemi (sinna kuhu asetasid sinna ka kinni jäi ja ei mingeid kulumise märke). Kahjuks ei pidanud keeratavad kinnitused vastu ja hakkasid libisema. Suve algul õnnestus Stadiumist osta poole soodsamalt (kui Eestist) uued kepid; nende keeratavad kinnitused on seni hästi püsinud, aga kahjuks ei osanud veel tol hetkel pöörata tähelepanu otsadele ja peale mõnda päeva kaljudel olid need suht ümarad (turnida saab, aga tuleb jälgida kuhu kepi asetad, pole enam seda Sherpade muretust).
* suusatamist silmas pidades pole matkakeppe mõtet osta, sest kui pikkust üle 160 cm, siis jäävad enamus neist ka max kõrgusele reguleeritult liiga lühikesteks

Kasutaja avatar
Metavo
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Metavo » 22 Jaan 2012, 13:04

Mis vahe on suusakepil ja matkakepil?
Kuni on puid, pole probleemi

Kasutaja avatar
janek
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas janek » 22 Jaan 2012, 13:46

Pikkus ja see et suusakeppe tavaliselt lühendada ja pikendada ei saa. Saab ka matkakeppidega suusatada aga kuna need tavaliselt on suht lühikesed ja seetõttu ei saa nendega korralikult lükata siis pole lihtsalt tasakaalu hoidmiseks lühikesi keppe suusamatkale vedada.
easy just isn’t worth it

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 02 Jaan 2013, 23:18

Tekkis vajadus matkakeppide järele ja päris põhjapanevat vastust teemast ei saanud. Ilmselt on ka mitmeid uusi liikmeid selle aasta jooksul liitunud alates teema viimasest postitusest - kaasaarvatud mina ise ;)
Kuna olen eelnevalt omanud 3 paari kokkupandavaid keppe siis mingid eelistused on siiski juba kujunenud. Samas eelnevad toikad on olnud sisuliselt kõik ühe süsteemi põhised - nn. keeratavad. Ütlen ka kohe ära, et minumeelest nende suurim miinus (keeratavate) on see, et kui see "julla" mis ennast kaika sees laiali surub kattub pideva kasutuse tagajärjel alumiiniumi osakestega ja ei poo ennast nii hõlpsalt kinni kui uuena. Noo jah aitab karestamine kasvõi õrnalt noaga või liivapaberiga pind karedamaks teha ja töötab jälle aga hetkel ongi küsimus milline oleks parem lahendus.

Küsimus siis olekski kas keegi on kasutanud või kuulnud mis arvatakse klambriga lukustavast süsteemist mida ka janek juba eelnevalt mainis!? Panen lingi ka kuna pildi lisamisega ma eelmine kord kuidagi toime ei tulnud siis link töökindlam lahendus: http://en.verticoutdoor.com/products/sk ... trail.html

või siis veel kolmas lahendus - volditavad matkakepid: http://en.verticoutdoor.com/products/sk ... tance.html

Väga oodatud on hinnangud kes on neid erinevaid matkakeppe kasutanud, käes hoidnud samas ka asjalikud arvamused ja mõtisklused vahel igati abiks.

NB. Küsimus ei ole antud lingil oleval poes, hinnas või tootjas - lihtsalt seal oli neil olemas kõik kolm lahendust koos piltide, hindade ja iseloomustustega.

Kasutaja avatar
pilving
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas pilving » 02 Jaan 2013, 23:34

Endal ka kõik keeratavad olnud. Matkamaailm müüb neid Black Diamondi klambriga keppe, äkki tasub seal näppida, võibolla on seal volditavaid ka.
http://www.kakshunti.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.capture-estonia.ee" onclick="window.open(this.href);return false;

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 03 Jaan 2013, 00:02

Tõsi ta on, et matkamaailm müüd klamber kinnitusega keppe aga peamine põhjus miks siia saigi kirjutatud ongi see, et puhtalt poes uue toote katsumisest selget pilti siiski ei teki. Keeratava lahendusega keppe poes kruvides olin veendunud, et selline lähenemine on üks parimaid, sest saab ikka jõuga kinni keerata kui vaja :D aga ma ei tulnud selle pealegi, et kui see julla seal torus pidamist ei leia on jõust väga vähe abi :twisted:
Samas klambriga lahendus on enamus foto statiividel samuti ka minu statiivil - on ikka jube mugav küll - teisalt mõtlengi, et kui vaja raske kotiga väike paus teha siis tihti toetan rindkerega keppidele... kas klambri jõud on ikka piisav sellises olukorras.
Volditavast süsteemist võin vaid fantaseerida - nende puudustest ja plussidest.
Eks nende keeratavatega saabki hakkama aga kuna mitu paari juba olnud ka siis tekkis mõte, et valiks siis juba midagi muud ;)

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Jaan 2013, 12:30

Ma matkasin koos väga kogenud kodanikega, kel on needsamad BD klambritega toikad ja kes kiitsid neid taevani.
Eelised:
- täiesti lollikindlad
- kinnitusmehhanism ei kulu
- paksu kindaga avatavad ja sulgetavad.

Mul endal on Fizani keeratavad. Valisin need, kuna arvasin, et kergem = parem. Tegelikult ei ole 100g (470 vs 560) kaaluvahet seda jama kuidagi väärt. Keeratav kepp külmub kinni, nii et sa ei saagi teda lahti, nuta või naera. Kruvimiseks või kohendamiseks pead kinda käest ära võtma ja see on jahedates oludes täielik tüütus. Kui õrnemalt kinni keerad, siis vajuvad nad käies ära ja pead kogu aeg kohendama. Kokkuvõttes, nuhtlus.

Soojema ilma / piirkonna puhul kaovad keeratava kepi miinused aga üsnagi ära.
Nii et kui keegi keeratavaid keppe tahab, siis mul on ühed üle. :)

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 03 Jaan 2013, 12:38

Mida veel vaadata?
- amort on saatanast. No mõnele sobib, mulle kohe üldse ei meeldi.
- kontrolli, kui kergelt saab lumerõngad peale ja ära.
- ja kas lumerõngad üldse on. Neid on vaja!!!
- liiga kerget / õrna keppi ära osta, paindub läbi ja kogu aeg on ebakindel tunne.

Meenub, kuidas me kahe mehega mu keppidelt rõngaid maha kiskusime, tangid ja mis kõik veel abiks. Ei saanudki. Lõpuks lõikasin noaga varda-augu suuremaks...

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Jaan 2013, 14:19

Talvel olen märganud ka ise keeratavate keppide juures probleeme. Edukalt õnnestus neid vähendada, kui piiritusega vastavaid kohti töötlesin. Mõneks ajaks täitsa abiks.

Taimo
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taimo » 03 Jaan 2013, 15:51

Haakub pisut teemaga.
Sai nimelt omal nahal ära katsetatud algses postituses mainitud matkakepi-statiivi hübriid Trekpod II.
Järeldus: hunnik õnnetuid kompromisse. Vilets kepina ja vilets statiivina.
Läksin Kungsledeni rajale nii, et ühes käes Trekpod ja teises käes Tõnu soovitatud Masters Incas matkakepp. Trekpod oli käes raskem, aga see ei kujunenudki eriliseks probleemiks. Küll oli probleem selles, et Trekpodi alumine ots haakus maapinnaga väga viletsalt. Statiivina kasutades oli ta peegelkaamera all ebastabiilne ja tudisev. Tipupildi iseendast sai ikka ära teha :) Positiivse poole pealt statiivipea ja MagMount toimisid hästi. Väga mugav oli sinna Contour videokaamera kinnitada ja käimise pealt iseennast filmida. Pärast mitmete ojade läbimist ei suutnud takjapael enam kolme statiivijalga koos hoida. Kuna jalgade pidev avanemine muutus juba tõsiselt ärritavaks, siis tõmbasin nad mägi-aivari teibiga kokku. Kolmandal matkapäeval murdus aga Trekpod jalgade kinnituskoha juurest pooleks. Statiivipea ja MagMount õnnestub ehk veel kusagil ära kasutada aga kokkuvõttes ebaõnnestunud ost.

Masters Incas matkakeppidega olen aga rahul ning olen avastanud, et tänu keppidele väsin vähem ning suudan läbida pikemaid päevateekondi.

Kasutaja avatar
Jyrgenson
Foorumi raudvara
Foorumi raudvara
Kontakt:

Postitus Postitas Jyrgenson » 03 Jaan 2013, 17:09

Nagu järeldada võib, siis hea kepp on ikka matkal abiks. ;)

Aivar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Aivar » 03 Jaan 2013, 23:08

Kindlasti on matkal abiks matkakepid, aga eks see on kohati ka harjumuse asi. Kes käib ühe kepiga kes kahega ja mõni sootuks ilma aga mina olen ka selles osas tugev matkakepi pooldaja. Saab toetada raskel maastikul ja raske kotiga ei sure käed nii ära kui ilma toigasteta.
Nende keeratavate miinustega olen üpris kursis samuti need kõik omal nahal ära proovitud. Lisaks mõned aastad tagasi ei olnud mul telgil lume vaiasi ja kasutasin telgi püstitamiseks neid keeratavaid keppe - hommikul edasi liikudes oli ikka korralik peavalu, et kaikad kokku saada ja toimima. Lisaks ei taha mitte kuidagi töötada see keeratav mehanism siis kui on seest märjad ala lumi ära sulanud või mõnest jõest läbi sumatud ning seejärel vaja kepid korra kokku ja lahti võtta.
Ühesõnaga keeratava süsteemi iseärasused on enamusele selged kuna need on kõige levinumad. Arvatavasti tüüringi klamber kinnitusega keppide poole, sest need volditavad kepid tunduvadki olema selline hüper kaalusäästu teema. Samas vahel on vaja keppe kasutada väljaspool standard olukordi siis on parem kui nad oleksid pigem tugevamad kui nõrgemad.

Kasutaja avatar
heiki
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas heiki » 02 Jaan 2014, 15:59

Plaan endale ka matkakepid soetada, eesti poodides saadaolevatest on siiani parima mulje jätnud Matkamaailmas müüdavad Black Diamondid, nendel mõnus ja töökindel klambritega kinnitus.

Vaatasin Ali-s ka ringi, kas kellelgi on kogemusi sealt tellitud keppidega? Täpsemalt jäid silma need: http://www.aliexpress.com/item/High-qua ... 85255.html KUI kvaliteet samaväärne BD-tega, siis hind on poole odavam :)
Metssiga

Kasutaja avatar
ullivilli
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas ullivilli » 03 Jaan 2014, 01:48

Konkreetsete keppide kohta Alis tagasiside puudub ning selles osas üsna raske mingit hinnangut võtta.
Lihtsam välja otsida mõni, millel ka tagasiside on.
Keppide kvaliteet hiinast, üldse selline küsitav: joppamise teema.
St, kui eestist poole odavamad kepid (sama hind, mis Ali) on palju kehvemad, kui BD, siis on mõtet proovida tellida.
Kui vahe väga suur ei ole, siis on küsimus, kas on seda riski väärt.
Natukene metsa poole.
http://www.minemetsa.ee http://www.ripptelk.ee - Hennessy, Tentsile, DD hammock, Rootsmann rippvoovid, Sawyer veefiltrid ja kõikvõimalik matkavarustus.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 18 Aug 2014, 09:04

Soetasin küll põhiliselt jõgedes käimiseks aga arvan, et kasutan ka väga järskudel kallakutel kuival maal.
kepiklipp
https://www.youtube.com/watch?v=BeqC7Gf ... pdW-_Y_ZSg" onclick="window.open(this.href);return false;
joon jõest, söön jõest

tripp
Matkasell
Matkasell
Kontakt:

Postitus Postitas tripp » 18 Aug 2014, 11:06

See klipp nõrk ei ole?
Kui sinna sada kilo raskust peale anda, kerge paine ka juurde, siis mis juhtub?

Keeratavad vs klikitavad - nägin taas, kuidas hulk inimesi keeratavate keppidega hädas olid. Küll jäid kinni, küll läksid katki. Klikitavatega polnud kellelgi mingit muret. Nii et võtke see paarkümmend grammi raskem ekstsentrik, töökindlam ja kiirem!!!

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 18:59

Kuidas kommenteerite neid matkakeppe (Black Diamond Trail Ergo Cork): http://www.matkamaailm.ee/est/products/item/4294/152" onclick="window.open(this.href);return false;

Kahjuks matkamaailm ei viitsi eriti oma toodetele informatsiooni juurde lisada.
Ah, minge metsa...

Kasutaja avatar
Värske õhk
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas Värske õhk » 27 Aug 2014, 23:41

Töötan ise Matkamaailmas ja ma võin nii palju õelda, et need kepid on omasuguste(kallima otsa keppide) juures kõige populaarsemad, enim ostetud. Käes mugavad, peale vaadates ja katsudes tunduvad kvaliteetsed(matkanud nendega pole), vastupidav karbiidist ots. Tänu FlickLock® tehnoloogiale on pikkuse reguleerimine mugav ja lihtne, klõps lahti , klõps kinni. Kallis maitse.

Kasutaja avatar
mrWilson
Administraator
Administraator
Kontakt:

Postitus Postitas mrWilson » 27 Aug 2014, 23:49

Muidugi kvaliteetsema asja eest võib ka suuremat hinda küsida. Ma jäingi mõtlema, et kas ongi nii kallist üldse vaja. Korgist käepide võib ju mugav olla kuid kas just ilmtingimata vajalik. Aga siis on ju sinu käest kohe hea küsida, et milliseid matkakeppe teil müügis olevate seast soovitad? Võiksid olla siiski klambritega.
Ah, minge metsa...

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline