1.5x2.8m või 3x3m tarp

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Re: 1.5x2.8m või 3x3m tarp

Postitus Postitas Tanel » 14 Apr 2018, 18:52

luize kirjutas:
13 Apr 2018, 11:49
Taigar kirjutas:
12 Apr 2018, 15:33
Miks 135cm lühikeseks jääb, telgi jaoks?
Ma olen püstitanud oma telki 135 cm käimiskeppidega ja telgi sees olles oli mul kitsas.

Telk ise on selline https://www.geertop.com/product-page/ge ... r-camping :

nii, et 2 keppi ülevalt kinnituvad samasse kohta ning maapinnal kahele poole telki ja telgis viibija peab sinna vahele "ära mahtuma" :D ju ma siis olen õlgadest pisut lai :lol:
Pikemate keppide maapinda toetumise punkt jääb telgi servast kaugemale ja nii peaks rohkem ruumi olema.
Kes tahab, võin vastava telgi püstitamise videot jagada :)
Ma ise leiutaks miskised pikendused matkakeppidele. Peaks üpris kergelt läbi saama ning pole ka peavalu pikkade keppide otsimisega, valik hulga suurem.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 14 Apr 2018, 20:58

luize kirjutas:
13 Apr 2018, 11:49
Ma olen püstitanud oma telki 135 cm käimiskeppidega ja telgi sees olles oli mul kitsas.
et 2 keppi ülevalt kinnituvad samasse kohta ning maapinnal kahele poole telki ja telgis viibija peab sinna vahele "ära mahtuma" ju ma siis olen õlgadest pisut lai
Pikemate keppide maapinda toetumise punkt jääb telgi servast kaugemale ja nii peaks rohkem ruumi olema.
Ma arvan, et mingit erilist ruumivõitu sa pikemate tokkidega ei saa aga saad sellest väiksest telgist maksimumi välja pigistada 8-)
Natuke laiust saaksid juurde nii, kui õmbled juuksekummi sääsevõrgu külge ja paned matkatoki sellest läbi, et sääsevõrk veniks laiemaks matkakeppide poole. Selle variandi mõtekust peaks ise hindama, kui telk on üleval, siis seestpoolt vaatad.
Telgid-tarpid on ka kuiva ja korraliku vihmaga täitsa erinevad, õhukesed riided lihtsalt venivad märjast peast. Mõnel juhul on sellega võitlemiseks kõige parem asendada mingi nöör kummiga. Reeglina pole ka odavamatel telkidel maailma kõige parem nöör kaasa pandud, eesti keeles jäme ja kare, mille saab iseseisvalt elegantsemaks vahetada.
Tanel kirjutas:
14 Apr 2018, 18:52
Ma ise leiutaks miskised pikendused matkakeppidele. Peaks üpris kergelt läbi saama ning pole ka peavalu pikkade keppide otsimisega, valik hulga suurem.
Luizel praegu ühes tükis matkakepid, mu meelest kõike matkamisega ja telgitokkideks arvestusega reguleeritav teleskoopmatkatokk ikka parem. Kui sisulist hinna ja kaaluvahet pole, siis võib ju pikemad osta.
Torujupiga tarpi kõrgemaks ehitamine väga lihtne, kokkuvõtlikult poest toru ja sealt mingi lõikevahendiga parajad jupid. Sellised teravad otsad, nagu ma eespool pildid panin võib teha aga see pole kohustuslik, ju see toru seisab niisama ka. Kui kohapeal tekib vajadus, siis nuga ja oks ja ongi terav ots olemas .
joon jõest, söön jõest

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 14 Apr 2018, 21:08

Ma tänan nõuannete eest :)
Ma olen ise ka pikka kasvu seega usun et igati okei on minna kergema vastupanu teed ja osta need BD kepid. Pealegi ma ei tea ju veel üldse missugused nüansse ma matkakeppide juures hindama hakkan sest pole varem koti ja keppidega matkanud :)

Kasutaja avatar
Taigar
Huviline
Huviline
Kontakt:

Postitus Postitas Taigar » 14 Apr 2018, 22:33

3x3 käes! Tänud rippvoodi.ee poistele, et sain kohe kätte(käest-kätte :D). Esmamulje on WOW!
Võib teema lukku panna!

elmopuus
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas elmopuus » 15 Apr 2018, 17:13

Palun abi DD super light tarbi 2,0x3,0 m tarbi ussinaha tellimisel. Ise teha ei oska, kuid ei leia ka internetist.

Kasutaja avatar
sepaonu
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 15 Apr 2018, 18:42

sa võiks nende käest ennem küsida, et kas see superlight sobib sinna sisse, see küll nylonist aga äkki sobib see kah
http://www.rippvoodi.ee/et/a/dd-hammock ... kaitsetoru
arvatavasti õmbleb iga õmbleja samuti selle kokku aga kui sa sellest sääsevõrgust tahad, siis ilmselt tal seda tal riiiulis pole. Ma kunagi raplas marketijuures olevas rätsepabutiigis lasin võrgust õmmelda mingeid oma luulusi, polnud probleemi.
joon jõest, söön jõest

margusl
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas margusl » 15 Apr 2018, 22:35

luize kirjutas:
14 Apr 2018, 21:08
Ma olen ise ka pikka kasvu seega usun et igati okei on minna kergema vastupanu teed ja osta need BD kepid.
Pikkade kaheosaliste Expeditonite üheks teemaks on logistika - kas on soov nendega kunagi ka kusagile lennata ja kas sel puhul on neid ka kuhugi pakkida (min pikkus 105cm, juppideks võetuna ehk 90.. 95cm).

Nii igaks juhuks mainin, et enamus toikad lõppevad seal 135cm kandis ära, sest nende sihipärase pruukimise tarvis peaksid sa olema 195+ cm, et miskit pikemat tahta. Sama teema on siit küll ka varem läbi käinud ja vastakaid arvamusi kaasa toonud, aga need on ikka pigem erijuhud. Muidugi kui eesmärk pühendab (peavarju vms kujul) , antagu tuld.

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 16 Apr 2018, 07:36

margusl kirjutas:
15 Apr 2018, 22:35
luize kirjutas:
Ma olen ise ka pikka kasvu seega usun et igati okei on minna kergema vastupanu teed ja osta need BD kepid.
Pikkade kaheosaliste Expeditonite üheks teemaks on logistika - kas on soov nendega kunagi ka kusagile lennata ja kas sel puhul on neid ka kuhugi pakkida (min pikkus 105cm, juppideks võetuna ehk 90.. 95cm).

Nii igaks juhuks mainin, et enamus toikad lõppevad seal 135cm kandis ära, sest nende sihipärase pruukimise tarvis peaksid sa olema 195+ cm, et miskit pikemat tahta. Sama teema on siit küll ka varem läbi käinud ja vastakaid arvamusi kaasa toonud, aga need on ikka pigem erijuhud. Muidugi kui eesmärk pühendab (peavarju vms kujul) , antagu tuld.
Lendamisega ei tegele... eriti :D Ja alati võib kodus olla mitu paari tokke, eriti kui on teisigi pikka kasvu inimesi, kedae ehk õnnestub ka ühel päeval rajale meelitada. Aga eks ma poes kindlasti vaatan ja konsulteerin :)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Apr 2018, 09:35

Iseenesest Eestis ma keppide, või nende pikkuse, pärast ei muretseks, ikka leiab mingi puu või kaika katte püstitamiseks.
Looduskaitsealal võib-olla pead kuni 500 m käima, et otsida kaigas, mille loodusest kõrvaldamine pole probleem.
All engineers are cyborgs

Kasutaja avatar
Tanel
Ekspert
Ekspert
Kontakt:

Postitus Postitas Tanel » 16 Apr 2018, 09:36

luize kirjutas:
Ma olen ise ka pikka kasvu seega usun et igati okei on minna kergema vastupanu teed ja osta need BD kepid. Pealegi ma ei tea ju veel üldse missugused nüansse ma matkakeppide juures hindama hakkan sest pole varem koti ja keppidega matkanud :)
Oma 188cm pikkuse juures on 135cm kepid parajad, pikemaid ei igatse.
The size of your pack is relative to the size of your fear.

Kasutaja avatar
luize
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas luize » 16 Apr 2018, 09:59

Tanel kirjutas:
16 Apr 2018, 09:36
luize kirjutas:
Oma 188cm pikkuse juures on 135cm kepid parajad, pikemaid ei igatse.
Noh aga kui keppide pikkust saab reguleerida 105...155cm siis 135 on ju eksisteeriv pikkus. Kõndimiseks on see paras aga kui telgi jaoks saab pikemaks sättida, siis on see ju meeldiv lisaomadus :)

Kasutaja avatar
Nohik
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas Nohik » 16 Apr 2018, 11:17

Kui kuskil kivide vahel ronida või oja ületada, on see lisapikkus samuti üsna teretulnud.
All engineers are cyborgs

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline