Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

On vaja, aga mis on hea ja kust?
Tnnn
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Re: Matka/sportlikud saapad Eesti talve jaoks

Postitus Postitas Tnnn » 11 Jaan 2020, 09:13

sepaonu kirjutas:
09 Jaan 2020, 21:51
Üks ja teine on maininud samelini puhul, et pigem sobivad väiksemale jalanumbrile, st 45 sobib 44le vms, kas see võiks tähendada, et suht kitsa liistuga need ?
Vähemalt need nende matkasaapad on laia liistuga. Need voodrita sõjaväe saapad on vist küll veidi kitsamaga.

normaal
Uudistaja
Uudistaja
Kontakt:

Postitus Postitas normaal » 11 Jaan 2020, 20:39

sepaonu kirjutas:
09 Jaan 2020, 21:51
Üks ja teine on maininud Samelini puhul, et pigem sobivad väiksemale jalanumbrile, st 45 sobib 44le vms, kas see võiks tähendada, et suht kitsa liistuga need ?
On jah väidetud et vähe laiem liist, eestlastele sobilik :) Minu meelest selline suht tavaline ;)
Suurema saapa soovitus pigem see klassikaline, et matkasaabas olgu vähe (number) suurem: pikal/raskel kõndimisel jalg paisub ja et siis ikka mahuks ja siis jäävad ka ehk varbaküüned peale alles. Ja et 2 paari sokke mahuks.

Kui saapaninaga vastu seina lüüa siis ei tohi varbad seda tunda- varbad ei tohi olla saapanina vastas.
Mul endal olnud varasemalt jalanumber u 45, matkasaapad nii Samelinid kui Garmontid aga 46 number hangitud ja väga rahul nii.
Pehmemate /venivamate jalanõude puhul on täpne jalanõu kasutatav, tugeva matkabootsi puhul jääb jalg kaotajaks pooleks...
Aga eks igaüks ise peab proovima ja leidma mis talle mugav ja mõistlik.

PS . Samelini saapad on täisnumbrites, poole numbri kaupa nad ei tee. Küsitud, vastatud :)
Hetkel liinilt tulevatel saabastel paistab membaaniks olevat topaz, varasemalt on nad kasutatnud supertexi ja katsetanud ka cotetexi vist proovisaabastega. Mul 45 number saapad pakkuda, need veel supertexiga.

Kasutaja avatar
sepaonu
Guru
Guru
Kontakt:

Postitus Postitas sepaonu » 11 Jaan 2020, 22:46

Seda, et keegi ütleb regular või keegi müüb wide on vist lootusetu millimeetrikeelde panna. Seda võib ise vaadata, kuidas sisetald asetub kahte erinevasse saapasse aga midagi sisulist see ei anna, see oluline osa vist sisetallast üleval pool, paned ühe jalga, jube hea, paned teise jalga, no pole nii hea. Mul on praegu hanwagtatrawide ja ma olen rahul nendega, midagi, mis kitsam on ei taha.
See jalaga seina löömine on õige katse. Täpselt sama toimub, kui tuled raske kotiga mäest alla, skeemita mis sa skeemitad viltu jalaga varem või hiljem astud vahepeal otse ka ja paha on, kui varvas ninasse jookseb. Ükskord küüne maha saad, siis arst ütleb sulle, et klge see võib teil nüüd korduda.
Üldiselt ma oma pommiaugust linnadesse sõidan nii harva, kui võimalik aga äkki kunagi komistan selle samelini proovimiskoha otsa.
joon jõest, söön jõest

Vasta

Mine “Ostuabi”

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 19 külalist